Vegas – Calgary 6:0 (kon.) | Chicago – Buffalo 4:1 (kon.)
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Buffalo Sabres
Pondělí 18.11.2019, 01:10 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Chicago Blackhawks a Buffalo Sabres.

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Centrální divize se ziskem 20 bodů. Mužstvo se v posledních dnech dostalo dobré formy, vyhrálo třikrát v řadě a v těchto duelech dalo dohromady 18 branek! Naposledy Chicago doslova vyplenilo Nashville, kde se dvakrát trefil Nylander, po jedné trefě přidali Gustafsson, Kubalík, Seabrook, Kämpf a Kane a zápas tak hosté vyhráli 7:2.

Dylan Strome 16 (4+12)

Hosté jsou v Atlantické divizi na čtvrtém místě, když nasbírali 23 bodů. I Buffalo se v posledním utkání radovalo z výhry, na domácím ledě zdolalo Ottawu 4:2 a opravdu obří zásluhu na tom měl Jack Eichel, který dal všechny branky domácích! Můžeme se tak těšit na atraktivní souboj dvou celků, které by chtěly na kvalitní výsledky navázat i dnes.

Vladimír Sobotka (BUF) 3 (1+2)

Zápas v United Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – C. Murphy, Keith (A), Seabrook (A), de Haan, E. Gustafsson, Määttä – Saad, J. Toews (C), A. Nylander – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – D. Kubalík, Kämpf, Carpenter – A. Shaw, Dach, Z. Smith.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe (A), Montour, Dahlin, Jokiharju, Scandella – S. Reinhart (A), Eichel (C), Olofsson – Sheary, Rodrigues, Skinner – Lazar, Mittelstadt, Vesey – T. Thompson, Asplund, Girgensons.

Rozhodčí: Charron, McIsaac – Murphy, Mach.

00:01

00:49
    Od modré čáry pálil Määttä, jeho tvrdý pokus ale letěl mimo Huttonovy branky.

01:44
    Oba celky střídaly během hry, takže osamocený Sheary pouze nahodil puk ke Crawfordovi a také odjel na střídačku.

02:46
    Úvod utkání je z obou stran hodně opatrný, nikdo se nikam zvlášť nežene a čeká se na první chybu.

03:39
    Zprava se do útočného pásma dostal hostující Reinhart, jenže u mantinelu jej atakoval Määttä a puk jej obral.

04:20
    Podobně se dopředu dostával Rodrigues, u něj ale vše skončilo po zadovce na střed. Tu si obrana Chicaga pohlídala.

05:15
    Na druhé straně se přes modrou neprobojoval Seabrook, následovala pouze nepovedené nahození, to si obrana Buffala pokryla.

05:58
    Crawford si teď musel dávat velký pozor, vystřelil na něj Vesey a Mittelstadt u toho dělal nepříjemnou clonu, přes kterou toho gólman příliš mnoho neviděl. Přesto si poradil.

06:28
    Hosté z Buffala jsou zatím tím aktivnějším týmem, častěji se tak hraje v pásmu před Crawfordem.

07:19
    Rychlý protiútok Chicaga zakončil svižným švihem Nylander, prudký puk skryl Hutton mezi svými chrániči.

08:09
    Eichel přesprintoval svého obránce a povedlo se mu v plné rychlosti i vystřelit. Crawford střelu neudržel, k dorážce se už ale útočník Buffala nedostal.

09:41
    Urputný souboj o puk skončil výhrou hostujících hráčů, opět se tak hraje v prostorech u Crawforda, který tak zažívá docela náročný start.

10:21
    Keithovo nahození od levého mantinelu bylo sraženo, puk se k Huttonovi vůbec nedostal.

10:45
    Toews posunul na Saada a hned z toho byla celkem zajímavá akce, kterou však pozorný Hutton na svém brankovišti vyřešil.

11:24
    Šance na obou stranách. Nejprve Crawford zastavil Reinhartovu střelu z pravé strany, aby pak byl na začátku rychlého brejku, který Kubalík zakončoval bekhendem jednoruč. Hutton puk zastavil a skryl pod svou rukavicí.
    11:24 Kubalíkův brejk zastavil připravený Hutton

11:59
    Je tu první vyloučení utkání, dvě minuty za hákování dostal Alex DeBrincat.

12:29
    Po kombinaci vystřelil z pravé strany Olofsson, jeho švih prošel až ke Crawfordovi, ten puk vyrazil.

12:55
    Znovu Olofsson, tentokrát se střelou z první, tentokrát Crawford už hru pro jistotu přerušil.

13:13
    Domácím se povedlo dostat puk alespoň do středního pásma, mohou tak vystřídat.

13:59
    Chicago je v plném počtu, první oslabení přečkalo bez úhony.

14:03
    Po pravé straně se před branku snažil probít Saad, a svým důrazem se mu to i povedlo. Dostal se však až příliš blízko a Hutton mu puk vypíchl nataženou holí.

15:13
    Bleskově přejel modrou čáru hostující Eichel a po stahovačce i vystřelil. Puk byl sražen do rohu, Crawford zasahovat nemusel.

15:43
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Na přihrávku si mezi dva obránce najel KIRBY DACH, přehodil si puk na bekhend a s pomocí lehké Eichelovy tyče vyslal z levého kruhu pokus, který ve vzduchu zaplaval a skončil za Huttonem. Asistence: Dominik Kubalík, Andrew Shaw.
    15:43 Kirby DACH - 1:0

16:40
    Přesilovka pro domácí tým, dvouminutový trest za vysokou hůl dostal Jimmy Vesey.

17:51
    Chicago se drží v útočném pásmu a trpělivě hledá cestu k Huttonovi. Sledujeme celkem svižnou přesilovkovou kombinaci.

18:22
    Blízko navýšení náskoku byl Saad, po křížné Nylanderově přihrávce mu ale odskočil puk od hokejky a Hutton se tak stačil přemístit a zasáhnout betonem.

18:40
    Buffalo je v plném počtu, i hosté své úvodní oslabení přečkali bez úhony.

19:17
    Montourovo nahození od modré čáry bylo před brankou lehce tečováno, Crawford ale na tuto změnu zvládl zareagovat a puk zastavit.

19:49
    Další tečovaný puk, Crawford zareagoval na poslední chvíli a zvládl puk zastavit ještě před brankovou čárou.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, která přinesla celkem rychlý a bruslivý hokej, poměrně dlouho se ale čekalo na výraznější šance. Buffalo bylo sice aktivnější a častěji před brankářem soupeře, jenže vše bez úspěchu. A tak se přihlásilo o slovo Chicago. Kubalík sice nejprve neproměnil svůj brejk, ale poté byl u úvodní branky, když přihrál na Kirbyho Dacha a ten s dopomocí lehké Eichelovy teče poslal za Huttona. Hosté se pak hnali za vyrovnáním, několikrát prověřili Crawforda, vyrovnat se jim však nepodařilo. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.

20:34
    Domácí se hned usadili v útočném pásmu a dvakrát zakončoval Saad. Poprvé jej vychytal Hutton, podruhé se mu puk lehce svezl po holi.

21:12
    Na druhé straně se o průnik pokusil Girgensons, ztroskotal ovšem na obraně Chicaga a do zakončení neměl šanci se dostat.

22:12
    Podobně dopadl i Mittelstadt, toho u pravého mantinelu zastavil pozorný de Haan.

23:24
    Druhá přesilovka pro Chicago, dvě minuty za podrážení dostal Zemgus Girgensons.

23:54
    Po kombinaci dostal přihrávku mezi kruhy Kubalík, okamžitě vystřelil, Hutton ale jeho pokus vytěsnil levým betonem.

24:28
    Od modré čáry střílel Gustafsson, Huttonovu branku ale minul. Domácí jsou i nadále v útočném pásmu.

25:07
    Vyhození po mantinelu dojelo až za Crawfordovu branku, domácí musí začít z vlastního pásma.

25:24
    Buffalo je v plném počtu, Girgensons naskočil zpět do hry.

25:31
    Další vyloučení, tentokrát na straně Chicaga, dvě minuty za hákování obdržel Andrew Shaw.

26:41
    Bránící čtveřice dobře chrání Crawforda, hosté se zatím marně snaží najít mezírku pro střelu.

27:31
    I zde už přesilovka skončila bez úspěchu, Chicago je v plném počtu.

28:35
    Po přejetí modré čáry nahodil Toews na najíždějícího Nylandera, jeho následná teč Huttona docela prověřila. Puk ale po jeho zákroku skončil v rohu.

29:25
    Opět se nám bude vylučovat, dvě minuty za sekání si vysloužil hostující Brandon Montour.

29:30
    Gustafssonovo nahození od modré čáry lehce tečoval Kubalík, Hutton si připsal další úspěšný zákrok.

30:21
    Kubalík chtěl nyní posunout puk doleva, jenže těsná obrana jej zablokovala a následně puk vyhodila přes všechny čáry.

31:25
    Síly na ledě jsou vyrovnány, přesilovka Chicaga skončila.

31:56
    Před Huttonem se najednou zjevil Dach, zkusil na něj blafák, gólman Buffala si ale dokázal útočníka vybruslit a šanci zneškodnit.

32:32
    Teď už to ale domácím vyšlo a je to o dvě branky. Rostoucí tlak byl korunován přihrávkou Zacka Smithe na najetého KIRBYHO DACHA, ten se ocitl před Huttonem a zakončil rychlým bekhendovým blafákem – 2:0. Asistence: Zack Smith, Olli Määttä.
    32:32 Kirby DACH - 2:0

33:36
    Buffalo se samozřejmě pouští do snahy o co nejrychlejší snížení, u branky se o dorážku nahození od modré čáry pokoušela hned trojice hráčů, vítězně z toho ovšem vyšel gólman Crawford.

33:58
    Toews přihrával na levou stranu na Saada, tomu ale sklepnutí u tyčky nevyšlo a puk skončil v rohu.

34:01
    Ve středním pásmu se nám strhla bitka mezi domácím Gustafssonem a hostujícím Veseyem. Krátká potyčka skončila rychlým pádem na led, vítězem se může cítit hostující hráč.

34:01
    Jak Erik Gustafsson, tak i Jimmy Vesey dostali pětiminutové tresty za bitku.

34:52
    Corey Crawford teď zakročil proti pokusu od levého mantinelu, zároveň svým přemístěním pokryl i prostor dorážejících hráčů.

35:57
    Chicago neuspělo akcí levou stranou, Smithova přihrávka od mantinelu byla zachycena obranou hostů.

36:44
    Nevyšla ani kombinace hostů na modré útočné čáře, nedomluvili se Skinner se Shearym.

37:04
    Chicago si zahraje další přesilovku, dvě minuty za držení dostal Rasmus Dahlin.

38:05
    Kaneovi nevyšla přihrávka skrz dva hráče Buffala, ti poté ihned vyhodili přes všechny čáry.

38:40
    A znovu letí puk až ke Crawfordovi, aniž by domácí na Huttona poslali nějakou střelu.

39:04
    Buffalo je v plném počtu, Dahlinův trest vypršel.

39:58
    Kirby Dach u mantinelu trefil Reinharta a rázem tu máme poměrně výživnou strkanici.

39:58
    Je z toho vyloučení, Kirby Dach dostal za Reinhartův atak dvě minuty za nedovolené bránění.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a stále platí, že lépe mají k bodovému zisku našlápnuto hráči Chicaga. Ti ve 33. minutě zužitkovali rostoucí tlak, a po Smithově přihrávce za obranu skóroval dnes podruhé Kirby Dach. Byl jediným úspěšným střelcem této třetiny, neboť zbývající šance pochytal jak Hutton, tak na druhé straně i Crawford. Ten tak i nadále drží nulu, po dvou třetinách je skóre 2:0.

40:11
    Hned v úvodu pálil hostující Dahlin, puk šel vedle Crawfordovy branky.

41:29
    Netrefil se ani Eichel, ten se Crawforda pokusil překonat po kombinaci střelou z levého kruhu.

41:58
    Na koneci oslabení se dostali domácí do brejku dvou na jednoho, zakončoval Toews, scházela mu ale přesnost. Tohle byla obrovská šance na navýšení náskoku.

41:58
    Dach je zase na ledové ploše, přesilová hra Buffala je u konce.

42:48
    Domácí tým zůstává v útočném pásmu, nyní je to ale bez střeleckého vyjádření.

43:34
    Hra v pěti na obou stranách nám dlouho nevydržela, vylučuje se na hostující straně. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Jake McCabe.

43:42
    Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka a je to o tři góly! Po buly proběhl krátký souboj o puk, ten se dostal na hůl PATRICKA KANEA a útočník domácích bleskově vystřelil z otočky. Bez asistence.
    43:42 Patrick KANE - 3:0

44:44
    Další brejk domácích dva na jednoho, tentokrát zakončoval Nylander, tyto akce ale domácím dnes nevychází, i tentokrát šla střela vedle.

45:45
    Vesey zavážel puk do útočného pásma, kde se pokusil otočkou o uvolnění, vše skončilo bez úspěchu u mantinelu.

46:22
    Hraje se teď rychlý hokej bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

47:54
    Määttä rozehrával další postupnou akci Chicaga, nepřesná přihrávka však zase otočila hru opačným směrem.

48:38
    Crawford si teď nebyl příliš jistý zákrokem po střele z otočky, nakonec se ale puk vykutálel vedle jeho levé tyčky.

48:57
    Vypadá to, že se domácí dostávají do rozhodujícího trháku. Saad sice nedotáhl svůj brejk do konce, když jej Hutton dokázal vychytat, jenže z rohu pak poslal přihrávku na najíždějícího JONATHANA TOEWSE a ten už gólmana Buffala překonat dokázal. Asistence: Brandon Saad, Brent Seabrook.
    48:57 Jonathan TOEWS - 4:0

49:39
    Sabres právě vstřelili branku!
    No ale hosté to nevzdávají a bleskově snižují. JACK EICHEL vystihl rozehrávku Chicaga, dostal se s pukem před Crawforda, položil si jej na led a zakončil pod horní tyčku – 4:1. Bez asistence.
    49:39 Jack EICHEL - 4:1

50:04
    Navíc je tu přesilovka pro Buffalo, dvě minuty za krosček dostal Olli Määttä.

50:41
    Z levé strany střílel Dahlin, nebylo to ale vůbec přesné, Crawford nemusel zasahovat.

51:15
    Do sóla se ve vlastním oslabení dostal Saad, na Huttona zkusil forhendový blafák, jenže gólman Buffala jej vybruslil a nenechal ani kousíček místa na zasunutí.
    51:15 Saad neuspěl v sólovém úniku

52:04
    Je po přesilovce, Määttä se mohl vrátit na ledovou plochu.

52:34
    Domácí teď nikam nepospíchají, nemají ani důvod. Strome v poklidu zakládá postupnou akci.

53:16
    Od modré čáry vyslal tvrdý pokus Ristolainen, našel však pouze bleskovou lapačku Coreyho Crawforda.

54:00
    Prudkou přihrávku na modrou čáru Seabrook nezachytil, domácí se sami zbavili útočného pásma.

54:44
    Veseyho nahození tečoval Lazar, šlo to ale mimo Crawfordovu branku. Chicago vyráží do protiútoku.

55:45
    Souboj o puk v pásmu Chicaga vyhrál hostující Reinhart, vše ale skončilo pouze přihrávkou na modrou, víc Buffalo nezvládlo.

56:29
    Neuspěl ani na druhé straně Toews, jeho nájezd do pásma skončil nevydařenou kličkou doleva.

57:40
    Domácí se snaží držet hru co nejdál od Crawforda, teď ale rozehrávka skončila zakázaným uvolněním.

57:59
    Souboj o puk u mantinelu, tohle domácím vyhovuje, Crawford je tak bez práce.

58:37
    Keith trochu krkolomně rozehrával proti dotírajícímu soupeři, přesto se domácí dokázali dostat do středního pásma.

59:02
    Blízko hattricku byl domácí Dach, jeho zakončení z bezprostřední blízkosti ale zvládl Hutton vyrazit.

Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z další výhry. Chicago mělo dobrý vstup do třetí třetiny a když ve 44. minutě bleskově využili přesilovku po trefě Patricka Kanea, vypadalo to už opravdu nadějně. Situaci ještě vylepšil Jonathan Toews a až poté se ke slovu dostali hosté. Na čtvrtý gól prakticky vzápětí zareagoval Jack Eichel, jenže byl dnes jediným hráčem Buffala, který na Crawforda vyzrál. Chicago celkem bez potíží dotáhlo zápas do vítězného konce a připsalo tak čtvrtý úspěch v řadě.

Utkání sledovalo 21 334 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:50:54)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 16. Dach (D. Kubalík, A. Shaw), 33. Dach (Z. Smith, Määttä), 44. P. Kane, 49. J. Toews (Saad, Seabrook) – 50. Eichel

Rozhodčí: Charron, McIsaac – Murphy, Mach

Diváci: 21 334