AZ Havířov
3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Úterý 19.11.2019, 17:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání Chance ligy mezi AZ RESIDOMO Havířov a HC Slovan Ústí nad Labem. Jedná se o zápas, který se měl původně v rámci 9. kola odehrát už počátkem října, ale po domluvě mezi kluby došlo k výměně pořadatelství a jeho odehrání se uskuteční až nyní.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští letos opět předvádějí kvalitní výkony a jsou po odehrání 23. kol soutěže se ziskem 39 bodů na výborném 7. místě tabulky. Po reprezentační přestávce vyhráli 3:2 na Prostějovem, padli 3:4 v Třebíči a včera podle předpokladů zdolali poslední Kadaň 4:0. Pokud se budou chtít udržet ve vysněné osmičce, musí dnes zdolat i Ústí, tedy dalšího soupeře z dolního konce tabulky soutěže. V opačném případě se jim na záda dýchající soupeři, především Jihlava a Slavia, ještě více přiblíží nebo je i přeskočí.

Severočeši chtěli letos napravit svou tragickou loňskou sezonu, ale to se jim vůbec nedaří. Vyhráli jen 5 utkání a se ziskem 15 bodů jsou v tabulce třetí od konce, tedy na 14. místě. Po reprezentační pauze ještě nevyhráli. Podlehli 2:6 v Porubě, 2:3p Vsetínu a včera 2:4 ve F.-Místku a jejich měsíc trvající černá série porážek se tak natáhla na 8 zápasů!
    Vzhledem k tomu už je jasné, že play-off se letos pod Střekovem hrát nebude. Spíše to vypadá, spolu s Kadaní a Sokolovem, na boj o udržení.

Vzájemný zápas v Ústí vyhrál v říjnu AZ 3:2 po prodloužení a favoritem je i tentokrát. Zda tuto svou roli potvrdí, uvidíme v úterý večer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 17:00.
    Statistické srovnání týmů

AZ RESIDOMO Havířov: Stezka (Matoušek) – Mrowiec, Rašner, Matai, Malina, Kachyňa, Chroboček, L. Rutar – Toman, F. Seman (A), Kotala – O. Procházka, R. Veselý, L. Bednář (A) – Žiak, Starý, Maruna (C) – Dvořák, Cihlář, Fridrich.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Brízgala) – Smetana (C), Müller, D. Krejčí (A), Vl. Brož (A), Hes, Zukal – Ma. Svoboda, J. Havel, Kružík – Grim, Vildumetz, Maršoun – Houška, Kordule, Filip – O. Bláha, Š. Bláha, Jelínek.

Rozhodčí: Děděk, Kašík – Hanzlík, Bartek.

Krásný podvečer z havířovské Gascontrol arény. Hráči už jsou nastoupeni na ledě a rozhodčí brzy vhodí úvodní buly.

00:01

00:10
    Puk v prvních sekundách vlastnili hráči AZetu a hned po najetí do pásma vystřelil Kotala. Jeho pokus drží Stahl a hra je přerušena.

00:48
    Icing Ústí.

01:10
    Ústí získalo puk ve vlastním pásmu a zakládá nový útok. Po nepřesné přihrávce se proviňují icingem a hra se přesune zpátky před gólmana Stahla.

01:31
    Chrobočkův pokus od modré kryje na svém těle brankář a hra je přerušena.

01:57
    Kordule teď z levého kruhu vystřelil zápěstím a tento pokus viděl skvěle Stezka a chytá ho ve své lapačce.

02:40
    Hosté teď dobře napadli havířovskou rozehru, zdrželi domácí v jejich pásmu, ale ke střele se nedostali.

03:26
    Krejčí vyslal jedovku z pravého kruhu, Stezka vyráží, následně je Slovanu pískána hra vysokou holí.

03:58
    Stahl si podržel v lapačce nahození od modré, hra přerušena.

04:05
    Hned po buly musel Stahl předvést další zákrok, hra opět přerušena.

04:35
    AZ se drží v útočném pásmu, Rašnerova střela od modré a následný zákrok ústeckého gólmana opět zastavují časomíru.

05:59
    Nyní se od Filipovy nohy nebezpečně pro Stezku odrazil puk, ale domácí gólman byl na místě.

06:28
    Icing AZetu.

07:11
    Hosté rozvážně rozehrávají od své branky.

07:40
    Grim a po něm Maršoun zkusili své střelecké štěstí, bez efektu.

08:35
    Kachyňa se dostal po kombnaci se spoluhráči ke střele z dobré pozice, Stahl chytá efektně puk do lapačky.

09:43
    Hraje se oboustranně hodně opatrně a v poměrně poklidném tempu. Další útok vede AZ.

10:30
    Nejhezčí moment utkání prozatím ukázal havířovský bek Rašner, ketrý se prosmýkl kolem obránce po křídle, nabruslil si před Stahla, a zkusil po objetí branky zasunout puk u druhé tyče. Ústecký gólman tam ale byl včas svým betonem.

10:58
    Buly před Stahlem.

11:20
    AZ má poskytnutou výhodu.

11:34
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., podrážení).

11:45
    Hosté se osvobozují.

12:05
    A opět je puk až za havířovskou brankou.

12:34
    Kombinaci havířovských v útočném pásmu ukončila Semanova střela a spolehlivý Stahlův zákrok.

12:46
    Kachyňa zakládal útok od vlastní branky, teď ale AZ zastavuje ofsajd.

13:02
    Druhý pokus pro Kachyňu.

13:15
    Veselého bomba z levého kruhu proletěla Stahlovi výstrojí, ale naštestí pro něj mimo branku.

13:34

14:15
    Zukal zakládá útok hostů.

14:30
    Fridrich se šikovně prosmýkl do zakončení a trefuje Stahla do masky.

14:45
    Na druhé straně trefuje Havel tyč havířovské branky!

15:41
    Kotala se natalčil z křídla před branku, ale Stahl odolal.

16:08
    Na druhé straně rychlonohý Krejčí ujel obraně, ale Stezka s velkým štěstím puk dostal mimo své tři tyče.

17:09
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Teď už to ale hostům vyšlo. Po skrumáži před havířovským brankovištěm se puk dostal ke zcela nekrytému ŠIMONU JELÍNKOVI a ten jej zametl do branky. Asistence: Vladislav Houška a Lukáš Zukal.
    17:09 Šimon JELÍNEK - 0:1

17:59
    Smetana praštil velkým nápřahem do puku na levém kruhu, Stezka předvedl efektní zákrok lapačkou.

18:43
    Seman zavezl puk do útočného pásma, ale ke střele se havířovští nedostali.

19:08
    Rašnerovo nahození ulovil jeden z obránců, hra se otáčí směrem k domácí brance.

19:45
    Maruna se pere s přesilou protihráčů za ústeckou brankou, ale ti jej nakonec udolali. Puk míří do středního pásma a v této třetině se už nic nestane.

20:00

První třetina nepřinesla zrovna vrcholnou hokejovou podívanou. Hosté se v 18. minutě dostali do vedení Jelínkem, a tak odcházejí do šatny určitě o něco spokojenější. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne v cca 17:47.

20:24
    Domácí se hned třikrát dostali do pásma, ale až napotřetí i ke střele. Tu Semanovu má Stahl ve výstroji.

20:50
    Hosté se nemohli vymotat z pásma, až teď se osvobozujíá vyhozením do střední třetiny.

21:25
    Stahl kryje puk po Chrobočkově nahození a před dotírajícím Mataiem.

21:48
    Kachyňovu střelu ještě nebezpečně tečuje Maruna jen těsně mimo tři tyče.

22:10
    Buly před Stahlem po sražené Kachyňově střele.

23:10
    Dvořák nabídl puk na teč Fridrichovi, který byl zcela sám před hostující brankou, ale mladý havířovský útočník skákající puk netrefil.

23:35
    Malinova střela po zákroku Stahla končí v ochranné síti, hra přerušena.

24:05
    AZ je na začátku třetiny při chuti a sevřel svého soupeře v jeho pásmu. Bránící pětice ale sveřepě nepouští střely z dálky na svého strážce branky.

24:48
    Veselý dostal přihrávku na pravé křídlo, jeho první střelu vyrazil gólman, následné chytré nahození z poza branky proletělo souběžně s brankovu čárou hostujícím brankovištěm.

25:15
    Icing hostů, kteří jsou pod výrazným tlakem.

25:28
    Starého bomba míří mimo branku.

25:38
    Hosté se vydali do útoku a hned je z toho branka. PAVEL KORDULE dostal prostor k dorážce před zcela odkrytou brankou a Slovan vede 2:0. Asistence: Štěpán Bláha a Jakub Müller.
    25:38 Pavel KORDULE - 0:2

26:15
    Jelínek jako blesk ujel havířovské obraně, ale Stezka jej famózně vychtal, stejně jako o pár vteřin v další šanci. Teď havířovský gólman možná zachránil svým spoluhráčům zápas.

27:02

27:44
    Ofsajd AZteu.

28:11
    Starý tečoval Žiakovo nahození jednoruč mimo branku.

28:35
    AZ se stále drží v útočném pásmu a ostřeluje Stahla.

29:03
    Hromadný souboj o puk za ústeckou brankou, rozhodčí se nemají k odpískání.

30:05
    Rašner se po objetí branky dostal k nebezpečnému zakončení, ale netrefil se mezi tři tyče.

30:32
    Toman v další šanci, ale posílá puk těsně nad.

30:48
    Obrovský nápor AZetu, ale ani tentokrát z toho není branka, i když Procházka zakončoval snad z metru těsně mimo.

31:39
    Hosté se teď na chvíli vymanili z tlaku, ale do zakončení se nedostali.

32:44
    Ani AZ se teď při svém pobytu v útočném pásmu ke střele nestal.

33:17
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Pavel Kordule – 2 min., podrážení).

33:35
    Veselého střela švihem končí po teči obránce mimo.

34:06
    Zámek AZ je pevný a střel přibývá, ale bez efektu.

34:45
    Veselý se dostal k puku před brankovištěm, ale ani on, jako nejlepší střelec AZetu v sezoně, Stahla nepřekonal.

35:17

35:18
    Kordule pláchl po pravém křídle, Stezka měl beton na místě.

35:34
    Buly před hostující brankou.

36:08
    Jelínek sám před Stezkou, svůj bekend poslal ale vedle tyče.

36:26
    Na druhé straně opět po teči obránce puk mimo plochu, buly před Stahlem.

37:08
    Souboj o puk úpřed střídačkou Slovanu, nakonec jej získávají hosté.

37:40
    Ale do útoku jde AZ, zatím je z toho střela od modré mimo.

38:05
    Tohle už zavánělo gólem, protože Stahl byl po předchozím zákroku rozhozený, ale Toman z úhlu netrefil odkrytou branku.

38:58
    Fridrichovo nahození má ústecký gólman v lapačce.

39:16
    Veselý se talčil s pukem do brankoviště, ale Stahl mu jej svou holí vypíchl.

39:58
    Třetina se dohrává tam, kde po většinu času, tedy v ústeckém pásmu. Uvidíme ještě jedno buly před Stahlem, ale skóre se už měnit zřejmě nebude.

40:00

Druhá třetina přinesla velký tlak AZetu, ale jedinou brankou dali z ojedinělé akce hosté díky Kordulemu. Do třetí třetiny si Slovan nese vedení 2:0 a má k výhře blíže. Uvidíme, co s tím ještě domácí udělají.

40:21
    Hosté začali třetí třetinu zostra, Müller trefuje tyč, další dorážky pokryl Stezka.

40:49
    Na druhé straně Stahl s trochou štěstí pokryl tečovaný pokus Maliny od modré.

42:10
    Kotala se z křídla do zakončení nakonec neprotalčil, puk se následně odrazil do brankoviště a má ho Stahl.

43:30
    Jelínkova bomba z pravého kruhu proletěla kolem vzdálenější Stezkovy šibenice.

44:15
    Další střelu Slovanu vyslal Kružík, těsně minula pravou Stezkovu tyč.

44:50
    Hosté stáli v pěti na své modré čáře a tak není divu, že přes ně havířovská přihrávka neprošla.

45:51
    Sledujeme úsek hry bez šancí.

46:18
    Maruna měl dvě gólovky během deseti vteřin, ale ani jednou se po přihrávkách Starého neprosadil.

46:32
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2+2 min, vysoká hůl). Hokejkou zasáhl Fridricha v obličeji a protože je to krvavé zranění jsou to 2+2 minuty.

48:06
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ využívá první část přesilovky ke vstřelení svého prvního gólu. RADEK VESELÝ si od mantinelu vybruslil na pravý kruh a pod lapačkou prostřelil Stahla. Asistence: Jakub Matai.
    48:06 Radek VESELÝ - 1:2

48:40
    A i druhá část trestu Smetany končí gólem AZetu a je to rázem 2:2. JAKUB KOTALA dostal od Semana přesnou přihrávku z pravé strany na brankoviště a poslal puk přesně pod víko. Asistence: Filip Seman a Lubomír Malina.
    48:40 Jakub KOTALA - 2:2

49:39
    AZ je po vyrovnání při chuti a svírá svého soupeře v jeho třetině.

50:48
    Hra přerušena, Stahl zůstal před svou brankou ležet bez helmy.

51:19
    Kotala tečuje Malinovo nahození těsně mimo.

51:38
    Krejčího střelu od modré tečuje jeden z obránců na Stezku, ten puk kryje.

51:50
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Veselý – 2 min., hrubost).

52:20
    AZ se osvobozuje.

52:38
    Maruna drží puk za brankou hostů.

53:15
    Opět je puk za brankou Slovanu, ale ten hru rychle obrací.

53:50

54:10
    Mrowiec nahodil puk na branku a ten se po dvou tečích stal pro Stahla docela nebezpečný.

54:45
    AZ otáčí během šesti minut skóre zápasu na svou stranu. JAN MARUNA nabral rychlost ve středním pásmu, z levého křídla se natlačil před branku a procedil puk za čáru. Asistence: David Chroboček a Alex Rašner.
    54:45 Jan MARUNA - 3:2

55:02
    Kotala po nahození Mrowiece doklepává puk těsně mimo branku.

56:12
    Havířovská branka posunuta poté, co v ní skončil jeden z ústeckých útočníků.

56:35
    Ofsajd AZetu.

57:05
    Az se snaží držet puk na svých hokejkách, více méně se mu to daří, ale hosté jsou samozřejmě také aktivní v jeho získání.

57:15
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pavel Kordule.

57:58
    Havířovští se už nikam moc neženou.

58:18
    Puk za havířovskou brankou.

58:48
    Havířovští zakombinovali v útočném pásmu a puk těsně minul branku Slovanu.

59:15

59:30
    I po skončení přesilovky je puk na havířovských hokejkách.

59:48
    Asi poslední útok hostů ztroskotal těsně za modrou čárou.

Statistiky 3. třetiny:
    Střely 15:5
    Střely mimo 6:5
    Zblokované střely 3:3
    Vhazování 12:7
    Trestné minuty 2:6

Třetí třetina přinesla úplný obrat skóre během šesti minut a konečné vítězství Havířova 3:2. Domácím k tomu zásadně pomohly dva přesilovkové góly při vyloučení Smetany na 2+2 a pak důraz kapitána Maruny při vítězném gólu. Hosté měli zápas dobře rozehraný, ale nakonec jedou ze slezského tripu domů z prázdnou.

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších onlajnů. (19:16:48)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 49. R. Veselý (Matai), 49. Kotala (F. Seman, Malina), 55. Maruna (Chroboček, Rašner) – 18. Jelínek (Houška, Zukal), 26. Kordule (Š. Bláha, Müller)

AZ Havířov: Stezka (Matoušek) – Mrowiec, Rašner, Matai, Malina, Kachyňa, Chroboček, L. Rutar – Toman, F. Seman (A), Kotala – O. Procházka, R. Veselý, L. Bednář (A) – Žiak, Starý, Maruna (C) – Dvořák, Cihlář, Fridrich.

Rozhodčí: Děděk, Kašík – Hanzlík, Bartek

Diváci: 1.048