Frölunda – Färjestad 8:2 (kon.) | Luleå – Bern 4:2 (kon.) | Mannheim – Mountfield HK 1:1 (kon.)
Zug – Tappara 3:1 (kon.) | Lausanne – Plzeň 4:4 (po pr.) | Biel – Augsburg 2:1 (po pr.)
Djurgården – Skellefteå 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:8 (2:2, 2:4, 0:2)
Mountfield HK
Úterý 19.11.2019, 16:30 • enteria arena • turnaj O Pohár DHL • 15. kolo

Dnešní souboj rivalů mezi Dynamem Pardubice a Mountfieldem HK končí poměrně jednoznačným rozdílem 4:8. Hostující celek zvládl v poslední třetině dát ještě dva góly zásluhou Jakuba Naara a Petra Moravce. (18:34:07)

60:00
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rouha – 2 min., sekání).

59:01
    Probíhá poslední minuta dnešního východočeského derby.

57:22
    Nahození Víta Kaštánka jen těsně minulo hradeckou klec.

56:40
    David Voňka svým nahozením škrtl rameno připraveného Vojtěcha Nečase v bráně Pardubic.

54:32
    Přízemní střelu Daniela Šedivého zastavil vlastní spoluhráč.

53:37
    Dominik Chára přestřelil hradeckou branku.

52:45
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tato překvapivá situace ale Dynamu nevyšla podle představ. Do prádzné brány puk zavezl PETR MORAVEC – 4:8! Asistence: Marco Lukačka.

52:02
    Pardubice nastupují bez brankáře se šeti hráči v poli!

Dnešní utkání sleduje 200 diváků.

51:18
    Ondřej Rohlík se uvolnil do skvělé pozice, bránu ovšem o kousek minul!

50:02
    Hledíkovi se střela zastavila o brusli hradeckého hráče.

49:00
    Petr Moravec byl čistě odstaven od kotouče pardubickým zadákem.

48:29
    Mountfield HK hraje v plném počtu.

48:05
    Jiří Bucek trefil jen připraveného Kryštofa Ševců.

46:29
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Naar – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

45:23
    Tvrdou ránu od modré čáry vypustil Jelínek, Ševců byl ale pozorný a se zákrokem neměl problém.

44:18
    JAKUB NAAR se prosadil lehkým nahozením, které Vojtěch Nečas přes přejíždějícího spoluhráče vůbec nepostřehl – 4:7! Asistence: Mario Lukačka a Petr Moravec.

43:36
    Ve hře obou týmů nyní přibývá nepřesností.

43:05
    Pardubický Oliva netrefuje bránu.

42:10
    Zakázané uvolnění na straně Hradce Králové.

41:34
    Vhazuje se ve středním pásmu.

40:01
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Kraus, přichází Nečas.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:01.

Tento zápas nepřestává bavit. Energická druhá třetina nabídla šest branek a hlavně obrat Mountfieldu HK, který momentálně vede.

40:00

38:05
    Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Nečas, přichází Kraus.

38:05
    Mountfield HK dominuje v této třetině! Šestou branku dává MARTIN JANDA po Ďurišově nahrávce – 4:6! Asistence: Dalibor Ďuriš.

38:02
    Vojtěch Nečas se zaskvěl proti střele Síly, když zasáhl vyrážečkou!

37:00
    Tým Hradce Králové poprvé v utkání vede! Přízemní střelou se prosadil MATĚJ MORONG. Asistence: Petr Poppel.

36:57
    Ďuriš byl osamocený v kruhu pro vhazování. Střela se mu ale nepovedla.

35:23
    A remízový výsledek je zpět! Za Hradec Králové vsítil čtvrtý gól VOJTĚCH SÍLA – 4:4! Asistence: Petr Poppel.

34:53
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice si berou vedení opět zpět! Po několika dorážkách uspěel až DANIEL HLEDÍK – 4:3! Asistence: Michal Rouha.

33:24
    Po vyhraném vhazování se prosadil střelou mezi vyrážečku a tělo kapitán PETR POPPEL – 3:3! Asistence: Matěj Morong.

33:10
    Mountfield HK se provinil zakázaným uvolněním.

32:42
    Pardubice zakládají útočnou akci z vlastního pásma.

31:05
    Zákrok obránce Michala Hrádka zamezil útočníkovi soupeře v zakončení.

29:58
    Střela Daniela Blažeje byla sražena do ochranné sítě.

29:26
    Dominik Chára se vytočil zpoza brány a zakončil bekhendem. Ševců puk jen vyrazil na hůl RADKA ŠÍRA, který už bez problémů zakončil – 3:2! Asistence: Dominik Chára a Martin Kostka

28:50
    Rohlík získal puk a uháněl na brankáře. Jeho střela ale byla zblokována.

27:19
    Petr Poppel nedokázal přehodit puk přes Nečasův beton.

27:13
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Nečas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

26:54
    Petr Antoníček vybojoval kotouč u mantinelu, ale poté vyslal nepřesnou přihrávku na spoluhráče. Píská se zakázané uvolnění.

25:52
    Kryštof Lang orazítkoval břevno pardubické brány!

25:17
    Vhazovat se bude po pravici brankáře Ševců.

24:30
    Ondřej Rohlík měl na hokejce třetí gól, bekhendem ale přestřelil vysoko nad!

23:14
    Dynamo se drží v útočném pásmu a snaží se opět vstřelit vedoucí gól.

21:16
    Petr Moravec mohl přidat svoji druhou branku v utkání! Rychlý puk ale nedokázal na holi zkrotit.

20:46
    Oliva vypíchl v obranném pásmu puk a k zakončení vyzval spoluhráče.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:13.

V první třetině jsme byli svědky velice svižného hokeje, který rozhodně diváky v enteria areně bavil. Na obou stranách padly dvě branky. Za domací Dynamo se prosadili Jelínek a Chrára, za Hradec Králové se trefili Moravec a Ďuriš.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:18
    Pardubice hrají v plném počtu.

18:01
    Michal Rouha zahrozil ve vlastním oslabení.

16:37
    Naar vystřelil příklepem jen do betonu Vojtěcha Nečase.

16:18
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kaštánek – 2 min., držení).

16:03
    Jiří Bucek po přihrávce spoluhráče trefil jen připraveného gólmana.

15:02
    Mountfield HK nedokázal využít přesilovou hru, Pardubice hrají v pěti.

14:43
    Pardubice se osvobozují vyhozením kotouče.

14:06
    Střěla Petra Poppela nemířila mezi tři tyče.

13:02
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Hrádek – 2 min., podrážení).

11:46
    A je opět srovnáno! DALIBOR ĎURIŠ se prokličkoval až před Nečase a bezchybně zakončil do dolní poloviny brány – 2:2! Asistence: Martin Janda

11:34
    Vojtěch Nečas nyní musel pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou.

10:14
    Martin Pěnčík zvolil individuální průnik podél mantinelu, Nečas v bráně ale dokázal včas přikrýt puk.

09:11
    DOMINIK CHÁRA vstřelil gól, když dokázal překonat ležícího brankáře Mountfieldu HK – 2:1! Asistence: Jiří Bucek

08:40
    Chára si rychle nabruslil od útočného pásma, ale skákající puk nezpracoval.

07:34
    Daniel Hledík byl čistě odstaven od kotouče a PETR MORAVEC už měl problém přesně zamířit do brány Nečase – 1:1! Asistence: Mario Lukačka

06:16
    TOMÁŠ JELÍNEK se proháčkoval až z vlastní obranné třetiny a střelou nad beton překonal hradeckého gólmana – 1:0! Asistence: Daniel Blažej

05:16
    Jan Oliva chyboval v obraně ale Janda vystřelil těsně vedle brány.

04:53
    Lukačka trefil jen připravenou lapačku pardubického brankáře.

03:27
    Jelínek teď zabránil útočnému průniku soupeře dobrým zákrokem holí.

02:40
    Dominik Chára jen nahodil puk do útočné třetiny a odjel střídat.

00:52
    Do šance se tlačil Hledík, zakončit se mu už ale nepodařilo.

00:31
    Mountfield HK si připsal první střelecký pokus v dnešním utkání.

00:01

Oba týmy jsou již nastoupeny, za malou chvíli utkání začne.

Domácí tým už nastoupil na ledovou plochu, na hosty z Hradce Králové se stále čeká.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 7. Jelínek (Blažej), 10. Chára (Bucek), 30. Šír (Chára, Kostka), 35. Hledík (Rouha) – 8. Moravec (Lukačka), 12. Ďuriš (Janda), 34. Poppel (Morong), 36. Síla (Poppel), 37. Morong (Poppel), 39. Janda (Ďuriš), 45. Naar (Lukačka, Moravec), 53. Moravec (Lukačka)

HC Dynamo Pardubice: Nečas (39. – 40. Kraus) – Hrádek, Oliva (C), Kubíček, Leder, Blažej (A), Jelínek, Kaštánek – Rouha, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Hledík, Šťastný
    Mountfield HK: Ševců (Tichý) – Drbal, Pinkas M., Voňka, Naar, Janoušek, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Pinkas T., Moravec, Síla, Budina, Lang, Janda (A), Šedivý, Morong, Tecl, Poppel (C)

Rozhodčí: Úlehla – Kis, Špringl