Motor ČB – Chomutov 6:4 (kon.) | Benátky n/J – Frýdek-M. 4:5 (po pr.) | Třebíč – Prostějov 1:3 (kon.)
Slavia – Vsetín 5:4 (po pr.) | Kadaň – Sokolov 4:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 20.11.2019, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítáme Vás u online přenosu z 24. kola Chance ligy. V třebíčské KHNP aréně se utká domácí Horácká Slavia s prostějovskými Jestřáby. Půjde o souboj dvou tabulkových sousedů. Prostějovu patří jedenáctá příčka, Třebíč je dvanáctá, přičemž oba týmy dělí pouhý jeden bodík. Půjde tedy opravdu o hodně. Bílé hvězdy budou útočit na čtvrté vítězství v řadě. Prostějovští se budou naopak snažit o první venkovní triumf od 9. října. Zápas "o šest bodů" startuje v 17:30.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, Hlaváč, Forman, Szathmáry, Kowalczyk, Furch, Hort – Kunc, Bittner, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Paták, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Podlaha, Havlát, Ferda.

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (D. Dvořák) – Muška, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Hamrlík, Fojt – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, V. Meidl, T. Jandus – M. Novák, Miškář, Chlán.

Rozhodčí: Doležal, Cabák – Měkýš, Otáhal.

Jestřábi právě vstřelili branku!
    Autorem branky je MATĚJ NOVÁK. Asistence: Matyáš Hamrlík.
    05:50 Matěj NOVÁK - 0:1

09:05
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ NEDVÍDEK. Asistence: Michal Vodný.
    09:05 Lukáš NEDVÍDEK - 1:1

09:30
    Autorem branky je DOMINIK HRNÍČKO. Asistence: Tomáš Nouza a Tomáš Divíšek.
    09:30 Dominik HRNÍČKO - 1:2

09:51
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Krejčí – 2 min., držení).

17:31
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Krejčí – 2 min., hákování).

20:00

Omlouváme se za dosavadní komplikace. Od druhé třetiny by mělo být vše jak má.

20:01

21:23
    Třebíč zakládá nový útok od vlastní brány.

21:54
    Mrázkova střela končí v ochranné síti. Hra přerušena.

22:39
    Třebíč drží puk v útočném pásmu a snaží se kombinovat kolem brány.

23:14
    Szathmary si povyjel od modré čáry a nahodil puk na Štůralovu bránu. Ten ale kotouč drží na svém těle a hra je přerušena.

24:39
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Martin Šťovíček – 2 min., podrážení).

24:47
    Prostějov vyhrál buly a kombinuje.

25:03
    Krejčí od modré čáry trefil pouze bránícího obránce a Třebíč se osvobozuje.

25:44
    Prostějovu se nedaří přihrát kotouč přesně na hokejku a tak se domácí znovu osvobozují.

26:36
    Jestřábi navyšují své vedení po využité přesilové hře. Krásnou přihrávku zpoza brány od Václava Meidla využil LUKÁŠ ŽALČÍK, který z první vystřelil přesně pod horní tyč z bezprostřední blízky. Asistence: Václav Meidl, Marek Račuk.
    26:36 Lukáš ŽÁLČÍK - 1:3

28:05
    Na druhé straně se snaží domácí být aktivní.

28:43
    Prostějov drží puk na svých holích a po střele je hra přerušena, protože ji Jekel drží v lapačce.

29:08
    Bittner se teď octl ve skvělé šanci, když dostal přihrávku na druhou tyč. Měl čas na zakončení, ale střela mu nesedla.

30:28
    Třebíč se snaží tlačit na hostující bránu. Gólmana teď zasypali střelami a Prostějov tak pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.

31:14
    Třebíč jde znovu do útoku, ale nepřesnou přihrávkou si akci pokazili.

32:16
    Kowalczyk vystřelil od modré. Štůrala pouze vyrazil, ale pro jeho štěstí tam nebyl nikdo z domácích, aby dorazili puk do brány. Prostějov tak poslal puk do středního pásma.

32:54
    Bittner tentokrát skvěle tečoval střelu těsně před bránou. Tento pokus šel pouze do horní tyče a poté ho Štůrala přikryl. Hra přerušena.

33:37
    Havránek vjel skvěle do pásma. Nahodil na bránu a po zákroku Štůraly se puk odrazil před Bittnera a ten mohl zakončit do prázdné brány. V tomto pokusu mu ale zabránil dojíždějící bránící hráč.

33:57
    Prostějov se dostal do rychlého protiútoku, ale Nouza netrefil bránu po skvělé žabičce od Hrníčka.

34:22
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Nouza – 2 min., podrážení).

34:44
    Domácí od svého pásma zakládají nový útok.

35:03
    Szathmáry teď napřáhl ke tvrdé střele od modré. Střelu zablokoval Hrníčko a zůstal ležet na ledě. Hra přerušena.

36:22

36:57
    Hra přerušena po zašlápnutém puku v rohu hřiště za Jekelovou bránou.

37:17
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Daniel Kowalczyk – 2 min., podrážení).

37:20
    Buly tedy vyhrál Prostějov a zkusí druhou přesilovou hru v dnešním zápase.

38:15
    Třebíč se dostala do útoku 2 na 1, kdy Vodný mohl nahrávat ještě volnému spoluhráči, ale vzal to na sebe a zakončil. Tento projektil dopadl pouze na betony Štůraly a Prostějov tak mohl opět do útoku.

38:44
    Prostějov se usadil v pásmu a snaží se něco vymyslet.

39:02
    Hrníčko vyzkoušel pozornost Jekela z levého kruhu. Jekel vyrazil a teprve až teď domácí vyhazují.

39:17

39:56
    Icing Prostějova a uvidíme ještě poslední vhazování před bránou Štůraly.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jednu branku. Prostějov dokázal využít první přesilovou hru a navýšil své vedení o dvě branky. Třebíč byla naopak aktivnějším týmem a hodně šel vidět Bittner, který měl hned několik pokusů o snížení stavu. Poslední třetina začne zhruba v 19:10 hodin.

40:01

40:16
    Třebíč je ve třetí třetině opět aktivnější a ihned okupovali bránu Prostějova.

41:28
    Třebíč začala s novým útokem od vlastní brány. Paták ihned po přejetí modré čáry vystřelila jeho pokus drží Štůrala. Hra přerušena.

41:55
    Třebíč nepříjemně napadá rozehrávku hostů. Vzápětí se ale někdo z domácích provinil vysokou holí a hra je přerušena.

42:22
    Jestřábi se proviňují ofsajdem a vhazování ve středním pásmu.

43:00
    Szathmáry teď krásně objel bránu. Poté puk poslal brankovištěm ke druhé tyči, kde mohl skórovat Vodný. Ten puk nezasáhl ideálně a Štůrala si připsal zákrok večera.

43:41
    Domácí drží puk a snaží se obejít Prostějov, který vysoce napadá jejich rozehrávku.

44:21
    Třebíč opět s pukem za vlastní bránou. Prostějov zatím hraje to co chce, napadá a vyhazuje puky. Neženou se do zbytečných útoků a tak drží cenný čas pro sebe.

45:06
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jakub Husa – 2 min., hrubost).

45:19
    Hra je přerušena po tom, co byl puk zašlápnut v rohu hřiště. Vhazování opět před Štůralou.

45:38
    Domácí kombinovali nepřesně a Jestřábi vyhazují kotouč až k Jekelovi.

46:07
    Oddechový čas pro hosty.

46:16
    Horáci vyhráli buly a kombinují dále v pásmu.

46:47
    Po střele Bittnera, která Štůralovi vypadla, se před bránou začala mela. Šťovíček puk vyšťoural do brány až poté, co rozhodčí přerušil hru. Gól tedy neplatí.

47:19
    Ofsajd Prostějova.

47:40
    Prostějov držel kotouč v útoku, ale po nepřesné střele, která šla mimo, se dopředu opět derou domácí.

48:58
    Prostějov se vydal do rychlého útoku. Novák si s Miškářem vyměnil několikrát puk. Nakonec jen těsně projel brankovištěm kolem levé tyče branky Jekela. Prostějov ale pokračuje v útoku.

Dnešní utkání sleduje 1123 diváků.

50:24
    Prostějovský tlak končí po střele Mušky od modré čáry. Tu Jekel viděl a bez problémů ji zkrotil ve své lapačce. Hra přerušena a následuje komerční přestávka.

50:26
    Po vyhraném buly vypálil ihned Nouza, který trefil masku Jekela. Tato střela poté skončila v ochranné síti a vhazování se bude opakovat.

50:43
    Na druhé straně se snažil Kratochvíl nahrnout před gólmana hostů. Tento průnik si Štůrala pohlídal a hra je přerušena.

51:01
    Nyní chvilka fair-play. Machala odvolal faul Meidla, po tom, co zakopl sám a ne za pomoci hokejky prostějovského hráče.

51:41
    Prostějov drží kotouč v útoku. Třebíč ale rychle přistupuje a snaží se kotouč získat na své hole.

52:38
    Nyní krásná kombinace první formace Prostějova. Lukáš Krejčík mohl zakončovat do prázdné brány po několika přihrávkách od Račuka a Žalčíka. Jekel se mohl natahovat marně, ale Krejčík bránu nakonec netrefil.

53:23
    Hosté teď nahazují kotouč na Jekela, aby ho podržel a mohli získat vhazování ve svůj prospěch. To se jim daří a hra je přerušena.

54:03
    Domácím se teď nedaří založit nějaký útok a tak drží Prostějov puk.

54:33
    Tentokrát Hort nahodil puk už od poloviny hřiště. Štůrala jej přeci jen podržel před dojíždějícími hráči domácích a hra je přerušena.

55:10
    Domácí znovu s pukem za vlastní bránou a dokonce se teď k nepřesné rozehrávce přidává i zakázané uvolnění.

55:36
    Jakub Husa teď dvakrát pálil tvrdě. Poprvé si zákrok připsal Jekel a podruhé zasáhl jen stojící blok obránců. Třebíč se snaží otočit hru na druhou stranu.

56:30
    Šťovíček teď projel pásmem a snažil se došťourat puk do brány. Gólman hostů puk drží ve výstroji a hra je přerušena.

57:18
    Třebíč konečně uklidnila puk na svých holích a snaží se něco v útoku vymyslet.

57:37
    Jandus teď vyhazuje a napadá domácí a drží tak cenné sekundy. Nakonec vytvořil tlak na Jekela a ten kotouč podržel v lapačce. Hra přerušena.

58:50
    Jekel opustil bránu a Třebíč zkouší hru v 6.

59:03
    O puk se bojuje za bránou Prostějova.

59:15
    Oddechový čas pro domácí.

59:37
    Prostějov teď drží kotouč a posílá jej do středního pásma.

Je zde konec zápasu. Prostějov si odváží 3 body po tom, co se hned v první třetině dostal do vedení. První branku vstřelil Matěj Novák. Lukáš Nedvídek poté vyrovnal, ale hned za 25 sekund přidal branku Hrníčko a Prostějov šel do kabin za stavu 2:1. Ve druhé třetině se jim podařilo využít přesilovou hru, kde skóroval Lukáš Žalčík a v poslední třetině už svůj náskok s přehledem ubránili.
    Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek večera. (19:51:04)

Daniel Wróbel

Branky a nahrávky: 10. Nedvídek (Vodný) – 6. M. Novák (Hamrlík), 10. Hrníčko (Nouza, Divíšek), 27. Žálčík (V. Meidl, Račuk)

Rozhodčí: Doležal, Cabák – Měkýš, Otáhal