Litoměřice – Přerov 2:4 (kon.) | Jihlava – Poruba 2011 2:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
HC RT TORAX Poruba 2011
Čtvrtek 21.11.2019, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný hokejový podvečer!

Dnes je na programu 24. kolo Chance Ligy. Na Horáckém zimním stadionu se utká domácí HC Dukla Jihlava s HC RT TORAX Poruba 2011.

Dukla Jihlava si připsala v minulém kole poprvé po reprezentační pauze tři body za vítězství v Chomutově po nevydařených zápasech v Českých Budějovicích a doma s Přerovem, který Dukla ztratila 4 vteřiny před koncem prodloužení a brala tedy pouze bod. Hra Dukly se také viditelně změnila pod vedením trenérské dvojice Ujčík – Nekvasil, která nahradila dvojici Vlk – Zeman. Dukla se nyní nachází na devátém místě tabulky se 36 body.

Poruba je na tom podstatně lépe. V minulém kole se utkala doma s pražskou Slavií, kterou zdolala 4:1. Po reprezentační pauze má tedy bilanci dvě vítězství (s Ústím a Slavií) a jednu porážku s Benátkami. Poruba se nyní nachází na čtvrtém místě se 46 body.

Utkání začíná již tradičně v 17:30.

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Jan Brož) – J. Pohl, Staněk, Mareš, J. Holý, Černohorský, D. Kolář, Půža – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Čachotský (A), Fronk, Chlubna – T. Harkabus, Poletín, Davídek – Lichanec, Juda, Machač.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Foltán) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Urbanec, Rudl – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Szturc, M. Hlinka, Obdržálek – Sikora (A), Hudeček, Ďurač – Nejezchleb, T. Jáchym, Špaček.

Rozhodčí: Kostourek, Ondráček – Kotlík, Zídek.

00:01

00:05
    Po buly se kotouče ujímají domácí.

00:20
    Anděl zaváží kotouč do útočné třetiny, ale o kotouč rázem přichází.

00:45
    Zakázané uvolnění přesune hru zpět před Chaloupka.

01:00
    Ke střele se dostal hráč Poruby, ale netrefil Chaloupkovu síť.

01:10
    Čachotský pálil z úhlu a prověřil Kůdelu první střelou domácích.

02:11
    Harkabus nezvládl zpracovat ve středním pásmu a kotouče se ujímá Poruba.

02:47
    Kůdela se dostal ke kotouči a rozehrává svojí holí za účelem poslat spoluhráče do protiútoku.

03:17
    Chaloupek má kotouč pod lapačkou. Vhazovat se bude na levém kruhu.

04:00
    Zakázané uvolnění přesune hru před Kůdelu.

04:26
    Pohl se snažil vypálit z modré, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

05:30
    Výborný zákrok předvedl Chaloupek po dorážce útočníků Poruby a drží svůj tým bez inkasované branky!

05:57
    Kotouč skončil až za ochrannou sítí za brankou Chaloupka. Vhazování na levém kruhu.

06:20
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., hákování).

06:33
    Poruba se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry až k Chaloupkovi.

07:20
    Holý napřáhl ke střele z první na modré čáře, ale kotouč zamířil mimo tři tyče.

08:00
    Anděl to zkusil z mezikruží, ale před Kůdelou bylo tolik hráčů, že se kotouč od nich odrazil do pravého rohu.

08:56
    Poruba zakládá svůj útok až od branky Kůdely.

09:21
    Chaloupek má po střele kotouč pod lapačkou. Následuje vhazování na pravém kruhu.

09:56
    Dukla právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ ANDĚL obdržel přihrávku od Pekra na pravý kruh a střelou do pravé šibenice otvírá skóre zápasu – 1:0! Asistence: Matěj Pekr, Josef Skořepa.
    09:56 Lukáš ANDĚL - 1:0

10:36
    Fronk vypálil z levého kruhu, ale Kůdela zasahuje betonem!

10:54
    Poruba vyhazuje na zakázané uvolnění.

11:07
    Dukla má nyní obrovský tlak, dostávají se do šancí, Poruba na ni nemůže najít recept.

12:06
    Matěj Pekr se dostal k odraženému kotouč před brankou Kůdely, ale obránce mu střelu na poslední chvíli zblokoval.

12:55
    Poruba právě vstřelila branku!
    Na mezikruží dostal přihrávku JIŘÍ ZDENĚK a klidně se mohl zeptat Chaloupka, kam to chce střelit. Nikým nehlídaný vypálil k levé tyči, od které se kotouč odrazil za záda Chaloupka a srovnává na 1:1. Asistence: Petr Kanko, Filip Dundáček.
    12:55 Jiří ZDENĚK - 1:1

13:54
    Poruba se nyní gólem dostala do hry a zápas se nám začíná herně vyrovnávat.

14:29
    Nechybělo málo a Poruba mohla jít rázem do vedení! Ďurač si rozhýbal Chaloupka, ale ten se nenechal vyvést z míry a jeho pokus o blafák učebnicově lapil!

15:09
    Další zákrok Chaloupka, tentokrát po střele z mezikruží má kotouč v lapačce. Vhazovat se bude na levém kruhu.

15:43
    Chlubna vypálil, ale jeho pokus byl ztečován do ochranné sítě za Kůdelou!

16:20
    Pohl se snažil projít s kotoučem až do útočného pásma, ale obránci byli dostatečně pozorní a o kotouč ho obrali.

17:36
    Sikora vyváží kotouč z obranného pásma a jeho lajna míří na střídačku.

18:24
    První třetina se pomalu ale jistě blíží ke konci a fanoušci jsou svědky dalšího skvělého zákroku Chaloupka, kterému se podařilo chytit tečovanou střelu z předbrankového prostoru!

19:22
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Milan Davídek – 2 min., napadení).

19:48
    Chaloupek má po střele z modré kotouč v lapačce. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

20:00

První třetina je u konce. Na Horáckém zimním stadionu je skóre nerozhodné – 1:1 po gólech Lukáše Anděla (JIH) a Jiřího Zdeňka (POR). Ke konci třetiny dostala Poruba výhodu přesilové hry 5 na 4, ale Duklu podržel dnes zatím fantastický Chaloupek!

Druhá třetina začíná cca v 18:22.

20:01

20:05
    Jako první jdou do útoku po úvodním buly druhé třetiny hosté.

20:40
    Jihlava v první oslabení dnešního zápasu zatím odolává a nepouští Porubu ke většímu ohrožení branky.

21:20
    Chaloupek má po střele Urbance kotouč v lapačce. Vhazovat se bude na levém kruhu.

21:42
    Pekr natáhl ke střele z pravého kruhu, ale trefil pouze brusle prvního obránce.

22:50
    Bývalý hráč Dukly – Filip Dundáček zakládá útok Poruby až od branky Kůdely.

23:42
    Poruba teď kombinuje v útočném pásmu před Chaloupkem.

24:04
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Obdržálek – 2 min., držení hole).

24:27
    Hosté vyhazují kotouč až k brance Chaloupka a míří na střídačku.

25:00
    Fronk vypálil z levého kruhu, ale přímo do výstroje Kůdely.

25:34
    Poruba opět vyhazuje a čas přesilové hry domácích se krátí.

26:10
    Čachotský se málem dostal k dorážce po střele Pohla z modré čáry, ale kotouč na poslední chvíli vyrazil do rohu Kůdela svojí holí.

28:07
    Po faulu na Davídka bylo nařízeno trestné střílení. Kotouče se na středovém kruhu ujal TOMÁŠ ČACHOTSKÝ a netradičně vystřelil mezi nohy gólmana, který zřejmě čekal jeho klasický bekhendový blafák! – 2:1. Bez asistence.
    28:07 Tomáš ČACHOTSKÝ - 2:1

28:41
    Skořepa zavezl kotouč do útočného pásma, ale ihned ho ztratil a dopředu míří hosté.

29:19
    Chaloupek má po střele Hudečka kotouč v lapačce. Následuje vhazování z levého kruhu.

30:02
    Dukla si teď drží útočné pásmo a kombinuje před Kůdelou.

30:35
    Poletín to zkusil z mezikruží, ale Kůdela byl připravený a má kotouč v lapačce!

30:54
    Harkabus se ocitl úplně sám na mezikruží, ale přihrávka mu nepřišla, jak on sám chtěl a byl nucen střílet z bekhendu, a tak to měl Kůdela značně jednodušší chytit!

32:00
    Poruba se dostává ke kotouči ve vlastním pásmu a snaží se o založení útoku.

32:41
    Fronk se dostal ke kotouči na pravém kruhu, ale trefil pouze připravenou lapačku Kůdely!

32:51
    Poruba se nyní nemůže dostat z vlastního pásma, ve kterém je zamčená už přes minutu!

33:45
    Harkabus předvedl parádu v útočném pásmu. Obránci nasadil jesle, ale v koncovce se mu nepodařilo překonat bekhendem chytajícího Kůdelu!

35:02
    Pískáno zakázané uvolnění. Hra se přesune zpět před Kůdelu.

36:13
    Kůdela má kotouč v lapačce. Oba týmy míří na střídačku a následuje vhazování z levého kruhu.

36:31
    Szturc se mohl dostat ke střele z mezikruží, ale na poslední chvíli mu kotouč před holí skočil a jemu se nepodařilo přesně vystřelit!

37:27
    Chaloupek nyní podržel domácí tým! Během minuty na něj šlo minimálně pět střel, které však stačil všechny vyrazit a po posledním pokusu přikryl kotouč lapačkou.

38:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., podrážení).

38:19
    Úmyslný ofsajd. Hra se přesune před Kůdelu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

40:00

Po druhé třetině je stav na Horáckém zimním stadionu příznivější pro Duklu. Ve 29. minutě se ze středového kruhu rozjel Tomáš Čachotský a pro něj netradiční střelou mezi betony poslal Duklu zpět do vedení.

Třetí třetina začíná cca v 19:14.

40:01

40:04
    Dukla Jihlava je nyní v plném počtu.

40:43
    Pohl zkusil vystřelit z levého kruhu, ale Kůdela měl vyrážečku připravenou a vyráží kotouč do rohu.

41:04
    Buly vyhrál Hlinka, taktéž bývalý hráč Dukly, a má namířeno i s kotoučem do útočného pásma.

41:51
    Čachotský pouze nahodil na Kůdelu a jeho lajna míří ke střídačce.

42:34
    Špaček zaváží kotouč do útočného pásma a Poruba se snaží o kombinaci před Chaloupkem.

43:22
    Chaloupek svírá kotouč v lapačce. Vhazovat se bude na levém kruhu.

43:58
    Káňa vypálil z levého kruhu, ale Chaloupek byl pozorný a betonem vyrazil kotouč do rohu hřiště!

44:16
    V rohu se zpět ke kotouči dostal JAN KÁŇA, vybruslil si do předbrankového prostoru a střelou mezi betony překonává Chaloupka a srovnává na 2:2! Bez asistence.
    44:16 Jan KÁŇA - 2:2

45:38
    Dukla se teď nemůže dostat vůbec do tempa po smolně inkasovaném gólu Káni.

46:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Robin Staněk – 2 min., sekání).

46:57
    Dukla vyhazuje kotouč až ke Kůdelovi a hráči míří střídat.

47:39
    Poruba si nyní drží útočné pásmo a kombinuje před Chaloupkem, který zatím snáší nápor soupeře.

48:01
    Chaloupek má kotouč pod lapačkou po střele z modré čáry!

48:31
    Dukla je už v plném počtu a ihned se ujímá kotouče ve středním pásmu.

49:33
    Půža vypálil z modré, ale pouze do bruslí bránících obránců.

50:00
    V polovině třetí třetiny je pískáno zakázané uvolnění z holí domácích.

50:16
    Střela z levého kruhu, která mířila na Chaloupka, zamířila pouze do jeho výstroje.

51:14
    Čachotský s Chlubnou si vyměnili kotouč ve středním pásmu, ale jejich pokus o zavezení kotouče do útočného pásma ztroskotal u obránců Poruby.

51:45
    Viktor Ujčík si pro svůj celek vyžádal oddechový čas.

52:30
    Davídek vyvezl kotouč z obranného pásma, nahodil kotouč do Kůdelu a jeho lajna míří střídat.

53:30
    Kotouč si bere Anděl a snaží se ho zavést do útočného pásma.

54:38
    Po špatném odpískání zakázaného uvolnění domácích je nařízeno buly ve středním pásmu.

55:57
    Pekr se dostal ke střele z pravého kruhu, ale Kůdela zasahuje ramenem!

56:19
    Do předbrankového prostoru obdržel přihrávku od Káni JIŘÍ ZDENĚK a svojí druhou trefou v zápase posílá Porubu do vedení necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny. – 2:3. Asistence: Jan Káňa, Petr Kanko.
    56:19 Jiří ZDENĚK - 2:3

57:42
    Poletín zavezl kotouč do útočné třetiny, ale nedostal se k ohrožení branky soupeře.

57:56
    Dukla to nyní zkusí se šesti hráči v poli. Chaloupek již míří na střídačku.

58:50
    Kůdela má kotouč v lapačce. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

59:22
    Staněk vypálil z modré čáry, ale Kůdela jeho střelu viděl a svírá kotouč v lapačce!

59:34
    Poruba vyhazuje na zakázané uvolnění. Kotouč do odkryté klece nezamířil a Dukla má pořád šanci vyrovnat.

59:50
    Do prázdné branky stvrzuje dnešní vítězství 2:4 JAN KÁŇA po spolupráci s bývalým útočníkem Dukly – Michalem Hlinkou. Asistence: Michal Hlinka.
    59:50 Jan KÁŇA - 2:4

Je tu konec dnešního utkání. Porubě se podařilo za nepříznivého stavu otočit zápas a veze si domů vydřené tři body z dnešního zápasu.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit někdy příště u dalšího zápasu. Přeji hezký zbytek večera! (19:55:58)

Milan Horák

Branky a nahrávky: 10. Anděl (Pekr, Skořepa), 29. Čachotský (TS) – 13. Zdeněk (Kanko, Dundáček), 45. J. Káňa, 57. Zdeněk (J. Káňa, Kanko), 60. J. Káňa (M. Hlinka)

Rozhodčí: Kostourek, Ondráček – Kotlík, Zídek