Banská Bystrica – MAC Budapešť 4:3 (kon.) | Michalovce – Trenčín 1:2 (kon.) | Košice – Poprad 2:1 (kon.)
Zvolen – Lipt. Mikuláš 6:4 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 4:1 (kon.) | Miskolc – HC Slovan 6:3 (kon.)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
HC Slovan Bratislava
sk Pátek 22.11.2019, 18:30Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Poslednú dvadsaťminútovku suverénne ovládli hokejisti DVTK Miškovec. V 50. minúte skóroval Szirányi, následne zvýšil vedenie Vandane a víťazstvo zaknihoval a spečatil gólom do prázdnej bránky Ross. Slovan teda padol na ľade maďarského celku a prehral 6:3. (20:55:37)

59:14
    Urbánek spoločne s Jendekom bojovali o puk pri mantineli. Úspešný však bol Szirányi a vybojoval ho pre svoj tím.

58:39
    Slovanisti sa dostali do šance v trojici, no nepodarilo sa im zakončovať do odkrytej časti bránky.

58:20
    Od mantinelu odpútal puk Petráš a snažil sa hľadať Viedenského, no nepodarilo sa mu to.

57:17
    Miškovec dal gól!
    Po desiatich sekundách od vhadzovania inkasujú belasí do prázdnej bránky! Z obranného pásma perfektne vyhodil puk preč NICK ROSS a trafil do odkrytej bránky!

57:07
    Hostia odvolávajú brankára Habala, začína sa bratislavská powerplay.

57:07
    Oddychový čas pre Slovan Bratislava.

57:07
    Nahodenie Ziga spoza ľavého kruhu skončilo vo výstroji Rajnu, ktorý počkal pre istotu až do prerušenia hry.

56:46
    Slovan pokračuje s rozohrávkou z obranného pásma, puk je na hokejkách obrancov a Abdul už korčuľuje dopredu.

56:06
    Po ľavom krídle prenikol dopredu Reszegh, jeho strelecké zakončenie bolo zblokované a puk smeroval na ochrannú sieť.

55:50
    Domáci držia Slovan zatiaľ stále na dištanc a nepúšťajú ho do nebezpečných pozícií.

55:10
    Presilovka Miškovca sa však pomerne rýchlo končí. Kyle Beach dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

53:46
    Opäť získavajú presilovú hru domáci. Tomáš Zigo dostáva dve minúty za zdržiavanie hry a vhadzuje sa pred Habalom.

53:46
    Szirányi chcel vyhadzovať puk z obranného pásma, nevyšlo mu to však veľmi a puk prenikol mimo hracej plochy.

53:05
    Bondra nezachytil puk v útočnom pásme a belasí znovu prišli o puk. Zatiaľ sa Slovanistom nedarí úspešne presadiť sa.

52:43
    DVTK využíva presilovú hru a ide do dvojgólového vedenia. Obranca DAVIS VANDANE šikovne prenikol pred bránku a netradične ako obranca prekonal Habala.
    Asistencie: Francis Beauvillier, János Vas.

52:12
    Rodmanovi ušiel puk na zadný mantinel a belasí bezpečne vyhodili puk preč z obranného pásma.

51:50
    Presilovú hru v týchto chvíľach získavajú domáci. Za podrazenie si dve minúty odsedí Patrik Bačik.

51:12
    Fantastická akcia domácich hráčov! Vas nasmeroval prihrávku medzi kruhy, kde bol Tamás Reszegh a zblízka vypálil. Jeho zakončenie z tesnej blízkosti smerovalo vedľa.

50:33
    Domáci rozhodne dostali krídla po štvrtom strelenom góle a belasým sa po štvrtom inkasovanom góle nedarí dostať sa poriadne do útočného pásma.

49:56
    Hostia smerovali do rýchleho krídelného útoku. Hráči Miškovca napokon získali puk a poslali ho preč von na zakázané uvoľnenie.

49:07
    Miškovec ide do vedenia v stretnutí. Už po tretíkrát v priebehu tohto zápasu. BENCE SZIRÁNYI vyrazil dopredu po ľavom krídle a švihovkou z kruhu prekvapil Habala.
    Asistencia: Francis Beauvillier.

48:31
    Miskolczimu sa medzi kruhmi ukazoval Galanisz. Domácim to nevyšlo a dopredu smerovali Pance spolu s Kukumbergom. Ani protiútok belasým nevyšiel.

47:56
    Dudás dokázal zbaviť puku Viedenského v obrannom pásme DVTK a nasmeroval puk dopredu do útočného pásma.

47:01
    Puliš šikovne korčuľoval po pravom krídle a pred bránku sa nečakane dostal Zigo. Dostal sa do dobrej šance z tesnej blízkosti, no Rajnu neprekonal.

46:38
    Bondra využíval menší nezáujem zo strany domácich o neho a manévroval s pukom na kruhu. Veľmi mu to však nevyšlo a o puk prišiel.

46:12
    Jendek posunul puk v strednom pásme iba na domáceho Galanisza. Miskolczimu sa potom podarilo získať útočnú tretinu.

45:24
    Harrison mal medzi kruhmi voľného Dudása, ktorý zakončoval spomedzi kruhov, no následne puk skončil na ochrannej sieti.

43:54
    Galanisz sa snažil vyštartovať dopredu po ľavom krídle. Puk mu pri mantineli ušiel a napokon ho zachytil za bránkou a udržal pásmo.

43:16
    Abdul prenikal dopredu po pravom krídle, prekorčuľoval medzi kruhy a odtiaľ zakončoval. Nakoniec sa k strele nedostal, keďže mu puk skĺzol z čepele.

42:40
    Bondra smeroval do útoku po krídle a hľadal krížnou prihrávkou Urbáneka. Hráči Miškovca sa dokázali zorganizovať a zabrániť zakončeniu.

42:12
    S nenápadnou strelou Szirányiho od modrej čiary mal Habal plné ruky práce a musel si dať poriadny pozor. Slovanisti môžu založiť akciu.

41:13
    Dudás sa dostal k zakončeniu spoza ľavého kruhu. Jeho strelecký pokus smeroval priamo na bránku a gólman Habal zakročil.

40:54
    Zigo korčuľoval po ľavom krídle a snažil sa presadiť z kruhu. Jeho strelecké zakončenie však smerovalo iba priamo do Rajnu.

40:28
    Vandane bol pri puku za vlastnou bránkou. V rozohrávke sa mu snažil zabrániť Puliš, no nepodarilo sa mu získať puk.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostrednú časť hry gólovo mierne ovládli belasí. Presadili sa Puliš spoločne s Viedenským, na domácej strane vyrovnával Harrison. Stav je po 40 minútach nerozhodný 3:3.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:34
    Viedenský spoločne s Pulišom získali útočné pásmo, záver presilovky však Slovanistom veľmi nevychádza.

38:43
    Zaujímavo naopak vyzerala delovka Štajnocha od modrej čiary. Jeho strelu Rajna musel vyrážať svojimi betónmi.

38:22
    Zigo si vymieňal puk s Meszárošom na pravom krídle, boli pripravení v útočnom pásme, no nepodarilo sa im vymyslieť dobrú akciu.

37:48
    Presilovú hru získava bratislavský Slovan. Martin St. Pierre dostáva dve minúty za vrazenie a osobný 10-minútový trest.

37:25
    St. Pierre vynikajúcou prihrávkou našiel Rodmana, ktorý bol uvoľnený medzi kruhmi, no napokon sa mu nepodarilo vystreliť na Habala.

36:41
    Reszegh krížnou prihrávkou hľadal Beauvilliera, no nepodarilo sa mu úspešne ho nájsť.

36:19
    Evidentne pri chuti je Mark Miskolczi, ktorý sa odpútal od mantinelu, prenikol medzi kruhy a vystrelil. Jeho strela však smerovala mimo bránky.

35:53
    Po pravom krídle dopredu smeroval Miskolczi, ktorý prekorčuľoval do útočného pásma a prihrávkou pred bránku parádne našiel RYANA HARRISONA, ktorý z prvej prekonal bezmocného Habala.
    Asistencia: Márk Miskolczi.

34:56
    V rohu klziska Rodman bol pripravený prihrávať Beachovi, no nepodarilo sa mu vytvoriť si čistú šancu.

34:14
    Roman Žitný bol s pukom pripravený pred bránkou a ocitol sa v stopercentnej šanci. Brankár Rajna však predviedol vynikajúci zákrok.

33:54
    Krížna prihrávka Bondru na Urbáneka bola síce presná, následná Urbánkova strela bola tečovaná a smerovala na ochrannú sieť.

32:54
    Meszárošova delovka od modrej čiary bola nepríjemne tečovaná pred gólmanom Rajnom, no napokon brankár DVTK zasiahol úspešne.

32:32
    Ross vypálil tvrdo od modrej čiary. Jeho delovka v závere presilovky smerovala mimo priestoru bránky.

31:38
    Vasova strela spoza pravého kruhu len prefičala popri Habalovej žrdi a Slovanisti následne dokázali bezpečne vyhodiť puk.

30:52
    Vas prišiel o puk na pravom kruhu, ale dokázal ho prihrať ešte na modrú čiaru. Domáci napokon o pásmo prišli a bude sa vhadzovať pri modrej čiare.

30:34
    Presilovku si zahrajú hráči DVTK. Radovan Puliš dostáva dve minúty za podrazenie.

29:28
    Domáci nahodili puk do útočného pásma. Lovei si však zle spracoval puk a o puk v útočnej tretine prišiel.

28:48
    Vojtkó dostal prihrávku medzi kruhy, ale veľmi ju využiť nedokázal. Strela z toho nebola a puk prenikol na zadný mantinel.

28:10
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan sa v zápase dostáva do vedenia. Nenápadná strela z rohu klziska z hokejky MAREKA VIEDENSKÉHO napokon nečakane prenikla až do bránky a Rajna sa poriadne čudoval.
    Asistencie: Martin Štajnoch, Roman Žitný.

27:38
    Rodman hľadal spoluhráča za pravým kruhom prihrávkou naslepo, Beach sa tam však neocitol a domáci hokejisti si teda veľmi neporozumeli.

27:29
    Abdul potiahol akciu po ľavej strane. Veľmi agresívny bol Zigo, ktorý spolu s domácim hráčom odsunul bránku zo svojej pozície.

26:22
    V útočnom pásme krúžil s pukom Ryan Harrison, ktorý nahadzoval spomedzi kruhov, ale nenamieril to na bránku Vladislava Habala.

25:28
    Sledovali sme súboj v strednom pásme medzi Pancem a Szirányim. Nahodený puk smeroval za Rajnovu bránku.

24:54
    Do rohu klziska prenikol obetavý obranca Dudás, ktorý poriadne zabojoval a podarilo sa mu na istý čas získať puk. Spoluhráča však nenašiel.

24:23
    Rajna ostal pripravený vo svojej bránke, aby mohol reagovať na nebezpečnú strelu Ziga, ktorá smerovala spoza hráča a nebola dobre viditeľná.

23:26
    Od modrej čiary sa pokúšal prekvapiť brankára Rajnu Bačik. Jeho strelecké zakončenie smerovalo na zadný mantinel.

22:33
    Sledovali sme viaceré súboje o puk v obrannom pásme Slovana, napokon boli úspešnejší hosťujúci hráči a potiahli novú akciu.

22:04
    Harrison smeroval dopredu po ľavom krídle a zakončoval z kruhu. Jeho strelecký pokus našiel výstroj gólmana Habala.

21:30
    Petráš sa šikovne pretlačil medzi kruhy, zamiešal puk svojou hokejkou a vystrelil. Rajna bol bezpečne pripravený.

21:01
    Hostia strieľajú druhý vyrovnávajúci gól a úspešne vstupujú do prostrednej dvadsaťminútovky. RADOVAN PULIŠ reagoval dobre na strelu od spoluhráča a zblízka dorazil puk do odkrytej časti bránky.
    Asistencie: Jindřich Abdul, Tomáš Zigo.

20:45
    Slovan začal druhú tretinu aktívnejšie. O niečo sa snažil medzi kruhmi Abdul, ktorý to skúšal bekhendom, ale mieril mimo bránky.

20:22
    Spomedzi kruhov chcel strieľať Jindřich Abdul. Čiastočne sa mu to aj podarilo, ale jeho koncovka presná nebola a puk mieril na zadný mantinel.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina priniesla pomerne rýchly a zaujímavý hokej. Videli sme napokon tri góly. Za domácich sa presadil dvakrát Beach a v 9. minúte skóroval aj hosťujúci Zigo. DVTK teda po prvej tretine vedie nad Slovanom 2:1.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:31
    Domáci bezpečne zachytili puk v obrannom pásme a mierne pochybil Láda. Hostia však toto menšie zaváhanie nevyužili.

18:58
    Kukumberg zaujímavo prešiel pred bránku, dostal sa do šance, no nepremenil ju. Brankár Rajna sa vyznamenal dôležitým zákrokom.

18:22
    Domáci sa dostali do útočného pásma, Reszegh sa ukazoval na pravom kruhu, no nedokázal si spracovať prihrávku.

17:41
    Marek Viedenský si už chystal puk na strelu a chcel páliť spomedzi kruhov, nakoniec urobil nevhodnú kľučku a o puk prišiel.

17:08
    Beach prihrávkou na ľavé krídlo hľadal Rodmana, no ten bol veľmi netrpezlivý a skončilo sa to ofsajdom.

16:41
    Vhadzovalo sa v obrannom pásme DVTK, domáci dokázali úspešne rozohrať a dostať puk po mantineli von do strednej tretiny.

16:12
    Domáci idú v stretnutí do vedenia opäť. Brankár Habal veľa toho zo svojej pozície nevidel a nahodenú strelu od modrej čiary z hokejky Dudása šikovne tečoval KYLE BEACH.
    Asistencie: Jesse Dudás, Davis Vandane.

15:31
    Rodman si nerozumel so svojím spoluhráčom a krížnu prihrávku na pravý kruh Beach nezachytil. Hostia sa opäť oslobodili.

15:12
    Po pravom krídle to dopredu skúšal Beauvillier. Domáci získali útočné pásmo a rozprúdili kolotoč.

14:44
    Slovanisti dokázali získať za bránkou pri zadnom mantineli puk na svoje hokejky a bezpečne ho poslať preč cez všetky čiary.

14:23
    Neríjemne z ľavého kruhu pálil Reszegh po dobrej spolupráci a krížnej prihrávke. Jeho zakončenie však letelo vedľa.

14:15
    Presilovku si zahrá domáci Miškovec. Dve minúty za podrazenie dostáva Marek Hudec.

13:12
    Center tretej formácie Kukumberg to teraz dokázal potiahnuť po ľavom krídle a podarilo sa mu aj vystreliť z kruhu. Jeho zakončenie smerovalo mimo brány.

12:44
    Kukumberg sa síce s pukom dostal do útočného pásma, no dlho s ním tam nepobudol. Domáci sa ihneď zmocnili puku a chceli otočiť hru.

12:01
    Beach vybojoval puk pri modrej čiare, jeho spoluhráči však následne boli unáhlení a vnikli do pásma skôr. Bol z toho ofsajd.

11:24
    Zatiaľ na štadióne DVTK sledujeme dobrý ofenzívny duel. Protiútoky sa prelievajú zo strany na stranu a divákom sa to rozhodne páči.

10:42
    Bondra získal puk za bránkou a snažil sa ho nasmerovať pred bránkovisko, domáci si však postrážili priestor pred bránkou.

09:46
    Rozohrávku Slovana napádal Beauvillier a podarilo sa mu získať puk. Spoza bránky sa mu však nepodarilo prihrať pred bránkovisko.

08:57
    Belasí poľahky vyrovnávajú stav stretnutia. Osamotený pred bránkou na istý čas ostal TOMÁŠ ZIGO, ktorý si blafákom vychutnal brankára Rajnu.
    Asistencie: Radovan Puliš, Jindřich Abdul.

08:35
    Vynikajúcu prihrávku dostal na ľavý kruh David Rodman, ktorý zakončoval okamžite z prvej, no trafil iba do Rajnu!

08:14
    Vandane počkal na čerstvých spoluhráčov zo striedačky. Striedajú podobne aj hráči bratislavského Slovana.

07:46
    Jendek nepresne rozohrával smerom na Bondru. Slovanisti bojovali o puk v rohu klziska, no nepodarilo sa im získať puk na svoje hokejky.

07:11
    Domáci bezpečne vyhodili puk z obrannej tretiny a mohli prestriedať. Puk prebrali hráči bratislavského Slovana a striedali taktiež.

06:30
    Ross už zachytával puk v strednom pásme a nemohol rozvíjať ďalšiu útočnú akciu v útočnom pásme.

06:02
    Sledujeme zakázané uvoľnenie na strane Slovana Bratislava vhadzovať sa bude po ľavici brankára Habala.

05:26
    Sersen síce vybojoval puk pri modrej čiare a posúval ho Pulišovi, no belasí si následne nepresne prihrali a o puk prišli.

05:01
    Zigo vybojoval puk v rohu klziska a snažil sa ho opätovne získať na svoju hokejku, no veľmi sa mu to nepodarilo a hostia o puk prišli.

04:38
    Bondra smeroval dopredu po ľavom krídle. Ukázať sa mu snažil Jendek, no neocitol sa vo voľnom priestore pred bránkou.

04:01
    Po pravom krídle dopredu smeroval Pance, ktorý sa snažil hľadať Kukumberga. Napokon iba nahadzoval na bránku Rajnu.

03:34
    Sledujeme pomerne prekvapujúci úvod stretnutia. Na pravý kruh dostal prihrávku KYLE BEACH, ktorý prudkou strelou prekvapil gólmana Habala.
    Asistencia: David Rodman.

00:40
    Sledovali sme vhadzovanie po ľavici brankára Habala.

00:26
    Na úvodnom vhadzovaní stretnutia bol úspešnejší hosťujúci center Zigo, ktorý posunul puk dozadu na svojich obrancov a Slovan môže rozohrávať.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

DVTK Miškovec: Adorján (Rajna) – Láda, Vandane, Ross, Dudás, Szirányi, D. Kiss, Vojtkó – Beauvillier, Vas, Reszegh – Beach, St. Pierre, Rodman – Harrison, Galanisz, Miskolczi – Farkas, Lovei, P. Kiss

HC Slovan Bratislava: Habal (Brust) – Sersen, Bačik, Meszároš, Hudec, Podlipnik, Šedivý, Štajnoch, Sloboda – Abdul, Zigo, Puliš – Petráš, Viedenský, Žitný – Matoušek, Kukumberg, Pance – Bondra, Urbánek, Jendek

Rozhodca: Kalina, Adamec – Jobbágy, Kacej.

Je opäť piatok a na programe je 23. kolo Tipsport ligy. Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo stretnutia medzi DVTK Miškovec a HC Slovan Bratislava. Úvodné buly sa bude vhadzovať o 18:30 a priebehom zápasu vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Maďarský celok z Miškovca podal v posledných piatich zápasoch odlišné výkony. DVTK ulovil päť bodov v zápasoch proti Nitre a Liptovskému Mikulášu. Oba v tabuľke nižšie postavené celky zdolal, Nitru pokoril víťazstvom 2:1 po predĺžení a Mikuláš Miškovec „sfúkol“ piatimi gólmi a zvíťazil jasne 0:5. Následne prišli dve zaváhania. Najprv pod Tatrami na ľade Popradu, kde DVTK prehral 2:1 a následne DVTK doma nešťastne prehral s Detvou 2:3 po nájazdoch. V predchádzajúcom kole Tipsport ligy však ľadové medvede z Miškovca predviedli zodpovedný výkon proti oceliarom z Košíc a východniarov zdolali doma 3:1. V tabuľke im po 20 odohratých zápasoch patrí 7. priečka so ziskom 30 bodov a skóre 53:45.

Bratislavský Slovan prichádza na ľad Miškovca ako tím, ktorý má momentálne jednoznačne najlepšiu formu a súperov zdoláva ako po masle. Slovanisti ťahajú deväťzápasovú sériu bez prehry. Začala sa 22. októbra proti Liptovskému Mikulášu a následne belasí zvládli aj niekoľko náročných zápasov. Bodovali na ľade Banskej Bystrice, ktorú porazili 1:3, výsledkom 1:2 zaknihovali víťazstvo na ľade Zvolena a doma pridali aj povinné víťazstvá nad Michalovcami a Novými Zámkami. Naposledy Slovan zvíťazil doma nad Nitrou 4:1, upevnil si líderskú pozíciu v tabuľke, na ktorej má momentálne 52 bodov a suverénne najlepšie skóre 74:40. Pred druhými Košicami má Slovan desaťbodový náskok.

V prebiehajúcej sezóne sa už odohralo jedno vzájomné stretnutie medzi Miškovcom a Slovanom. Hralo sa 6. októbra takisto na ľade DVTK a Slovan zvíťazil 2:4.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 4. Beach (Rodman), 17. Beach (Dudás, Vandane), 36. Harrison (Miskolczi), 50. Szirányi (Beauvillier), 53. Vandane (Beauvillier, Vas), 58. Ross – 9. Zigo (Puliš, Abdul), 22. Puliš (Abdul, Zigo), 29. Viedenský (Štajnoch, Žitný)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna (Adorján) – Láda, Vandane, Ross, Dudás, Szirányi, D. Kiss, Vojtkó – Beauvillier, Vas, Reszegh – Beach, St. Pierre, Rodman – Harrison, Galanisz, Miskolczi – Farkas, Lovei, P. Kiss

Rozhodčí: Kalina, Adamec – Jobbágy, Kacej