Technika Brno – Pardubice 4:5 (po pr.) | Jihlava – Č. Budějovice 1:2 (po s.n.) | Havlíčkův Brod – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 4:6 (kon.) | Hvězda Praha – Plzeň 1:4 (kon.) | Poruba – Vítkovice 3:7 (kon.)
HC Litvínov – Kobra 9:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Havířov – HK MD Šumperk 3:0 (kon.)
Liberec – Slavia 4:3 (2:0 po s.n.) | Třemošná – Sparta 3:10 (kon.) | Zlín – Vsetín 0:5 (kon.)
PZ Kladno – Chomutov 2:1 (po pr.) | K. Vary – Kladno 5:4 (kon.) | Olomouc – Přerov 3:2 (po pr.)
HC Olomouc
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 23.11.2019, 17:15 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Příjemné sobotní odpoledne z olomoucké plecharény. Dnes máme na programu 18. kolo ELIOD Extraligy dorostu, a tedy vrchol základní části! Vítejte u střetnutí mezi HC Olomouc a HC ZUBR Přerov.

2.
    HC Olomouc – 9. místo (12 bodů)
    Olomouc loni s vypětím sil uhájila příslušnost k dorostenecké elitě, letos to však s ní nevypadá s ohledem na přísnější postupový klíč vůbec dobře. Základní skupinou se postupně propadla až na předposlední místo a naděje na play-off vzaly za své. Slabou náplastí pro domácí může být fakt, že se body do skupiny o udržení nepřenášejí, a tedy nezáleží na tom, zda se do této skupiny dostanou ze

HC ZUBR Přerov – 6. místo (24 bodů)
    Přerov se bojům o udržení vyhnul jen o fous, účast ve skupině o play-off si vybojoval až v předposledním kole, kdy zvítězil nad Třincem 4:2. Celkově však hrál v extralize dorostu spíše druhé housle a navzdory postupu bude mít co dělat, aby se prokousal do play-off, kam nepostoupí dva nejhorší týmy. Na rozdíl od bojů o udržení se body budou přičítat k bodům ze základní části.

Úspěšnost brankářů:
    Filip Hořejší (OLO) – 88,89 % (7 zápasů)
    Jan Špunar (OLO) – 90,81 % (12 zápasů)
    Tomáš Suchánek (PRE) – 92,83 % (15 zápasů)
    Petr Žurek (PRE) – 92,86 % (3 zápasy)

Vzájemná utkání:

9. kolo: HC Zubr Přerov – HC Olomouc 2:3sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 31. Buršík (Marek, Kuchta), 54. Jobánek (Holík) – 26. Ševčík (Holcman, Prísažný), 39. Přecechtěl (Stratil), rozh. nájezd Přecechtěl.

Naváží Hanáci na vítězství na ledě Přerova? Nebo Zubři vrátí kohoutům porážku? To se ukáže v 17:15!

HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba (A), Holcman, Přecechtěl (C), Mudrák, Pekr, Š. Přidal – Havel, Zelinka, L. Přidal, Lajoš, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda.

HC ZUBR Přerov: Žurek (Němec) – Koblížek, Růžička, Tomiga, Holík, Billa – Štíbr, Mašek, Brázda, Kuncek, Hradil, Ri. Marek, Kuchta, Hyža, Re. Marek, Buršík, Mann, Jobánek (C), Šilhavý (A).

Rozhodčí: Čuňočka – Čelechovský, Zapletal.

00:01

00:17
    Ruda vystihl Holíkovu přihrávku na modré a jel sám na Žurka! Za zády měl soupeře a zvolil proto střelu, kterou hostující brankář zastavil betonem.

00:33
    Dlouho na sebe nedalo čekat ani první vyloučení. Adam Havel (OLO) si odpyká dvě minuty za faul kolenem.

01:09
    Domácí vyhazují puk až k brance Žurka.

01:47
    Přerov se stále nedokázal vrátit do útočného pásma, Olomouc drží svou modrou čáru.

02:05
    Puk je opět za Žurkovou brankou.

02:32
    Koblížek trefil jen domácího hráče. Vzápětí Masare vypíchl puk do středního pásma.

03:20
    Jobánek se pokusil projít mezi třemi olomouckými obránci. Neúspěšně.

03:52
    Nesvadbova střela mířila za branku.

04:10
    Pekr prohrál závod o puk proti Štíbrovi, položil se však na led a zabránil přihrávce na volného soupeře před brankou Hořejšího.

04:48
    Přidal byl v postavení mimo hru a tak jeho spoluhráči jen odevzdali kotouč.

05:14
    René Marek nahodil puk bekhendem na Hořejšího branku, domácí brankář neměl nejmenší potíže uhlídat puk.

05:46
    Lukáš Přidal zahrál puk v ofsajdu a tak se hra přesune před Hořejšího.

06:21
    Ševčík dostal dost prostoru za brankou soupeře a tak se pokusil vyjet do brankoviště a zakončit na bližší tyč. Žurek mu tam ale nenechal místo.

07:04
    Prísažný se tlačil do zakončení, ale byl hákovaný. Olomouc má výhodu.

07:14
    Dvě minuty za hákování si odpyká David Buršík (PRE).

07:28
    Holcman pálil z první, Žurek před ním včas sklapl betony.

07:40
    Přecechtěl hledal mezi kruhy Fasnera na teč, ten ale nezasáhl prudký puk a ten skončil v rohu.

07:59
    Olomouc bude hrát minutu a patnáct vteřin přesilovku pět na tři! Adolf Růžička (PRE) si odpyká dvě minuty za podrážení.

08:40
    Přecechtěl střílel z první, ale zlomil hokejku.

09:04
    Nesvadba si udělal prostor a nakonec vystřelil, Žurek byl pozorný.

09:17
    Pekr z první nastřelil tyč! Po něm ještě zkoušel zakončit kolem ležícího brankáře Fasner, ale oblouk nedotáhl a trefil jen brankovou konstrukci.

10:40
    Zelinka z úhlu trefil masku Žurka.

11:04
    Hradil protečoval puk z obranného pásma Přerova a hosté se mohou chvilku nadechnout.

11:56
    Šilhavý dostal přihrávku mezi kruhy a z první vystřelil mezi betony Hořejšího. Ten je ale včas sklapl.

12:17
    Ruda si najížděl pro přihrávku do brejku, zezadu ho ale stínoval jeden ze soupeřů a nedovolil mu puk zpracovat.

12:51
    Kuchta v souboji jeden na jednoho trefil bránícího hráče.

13:15
    René Marek se pokusil prokličkovat až před branku Hořejšího, puk se mu však zastavil o brusli jednoho z bránících hráčů.

13:44
    Přerov si zahraje další přesilovku. Andrej Prísažný (OLO) si odpyká dvouminutový trest za podrážení.

14:00
    Na straně hostů se rodilo přečíslení dvou proti jednomu. Domácí tým teď zachránila jen odpískaná přihrávka rukou.

14:11
    Růžička na modré čáře ještě zachytil puk a udržel pásmo.

14:34
    Zelinka vyvezl puk alespoň do středního pásma.

14:49
    Štíbr prověřil Hořejšího lapačku střelou z pravého kruhu.

14:58
    Lukáš Přidal vyhazuje puk až k Žurkovi.

15:22
    Přerov právě vstřelil branku!
    Kuchta zavezl puk zpět do pásma a předal ho za branku LUKÁŠI KUNCKOVI, který využil prostoru, který mu domácí nabídli, vybruslil si před Hořejšího a zakončil na vzdálenější tyč. Asistence: Tobiáš Kuchta.

15:44
    Žurek vyrazil puk přímo k Prísažnému, který stále před prázdnou brankou! Prudká rána mu ale přilétla na bekhend, a tak si potřeboval kotouč nejprve srovnat.

16:10
    Richard Marek dostal přihrávku do brankoviště, trefil ale jen Hasalu.

16:25
    Po buly v útočném pásmu pálil z první Hradil, Hořejší včas vykopl betonem.

17:02
    Rudova zblokovaná střela skončila nad brankou.

17:42
    Holcman na modré čáře nezpracoval přihrávku a Olomouc musí vyklidit útočné pásmo.

18:15
    Šilhavý se prokličkoval mezi kruhy a pokusil se zakončit bekhendem. Jeho pokus se však odrazil od bránícího hráče do rohu kluziště.

18:50
    Lajoš dostal přihrávku do ofsajdu a nemohl proto hrát.

19:14
    Nakonec se právě Lajoš dostal ke střele, tu ale Žurek zlikvidoval svou vyrážečkou.

19:32
    Rudovu střelu z mezikruží zastavily brusle bránícího hráče.

20:00

První třetina utkání je za námi a spokojenější mohou být Zubři. Vstup do utkání přitom vypadal lépe ze strany kohoutů, kteří však nedali gól dokonce ani v přesilovce pět na tři. Zato na druhé straně úřadoval v přesilovce Lukáš Kuncek, který překvapil domácí obranu výjezdem zpoza branky.

Druhá třetina začne přibližně v 18:01.

20:01

20:14
    Fasner neprošel přes soupeře na modré čáře.

20:37
    Holíkova přihrávka na Manna nebyla přesná, Olomouc otáčí hru.

20:43
    Snahu kohoutů však brzdí postavení mimo hru.

21:14
    Richard Marek číhal osamoceně před brankou Hořejšího, Brázda si jej však zřejmě nevšiml.

21:44
    Přerov si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za faul kolenem si jde odsedět Šimon Nesvadba (OLO).

21:52
    Olomouci se daří na úvod vyhodit.

21:58
    Žurek chtěl pomoci spoluhráčům s rozehrávkou, ale trefil přímo napadajícího Lajoše. Hosté teď mohou děkovat jen pořádné dávce štěstí, že se olomouckému hráči neodrazil puk příhodně.

22:45
    Puk je opět za brankou Žurka.

23:07
    ADAM HOLÍK dostal trestuhodně mnoho prostoru na ose hřiště a také neváhal ho využít! Přerovský obránce si sjel blíže k brance a zavěsil přesně do protější šibenice. Asistence: Martin Mašek.

23:22
    Přecechtělovo nahození Žurek jen vyrazil a musel je urychleně přikrýt. Olomoučtí hráči k němu rychle přistoupili.

24:00
    Oba týmy si vyměnily několik nepřesností ve středním pásmu. Puk mají kohouti.

24:10
    Masare s Havlem se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Masare puk předložil Havlovi, ale Žurek se fantasticky přesunul a zastavil jeho střelu z první betonem.

25:29
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Richard Marek (PRE).

25:53
    Šilhavý posouvá puk do středního pásma.

26:12
    Zelinka hledal před brankou Ševčíka, tomu se však nepodařilo zasáhnout puk.

26:27
    Holcmanova střela mířila vedle branky.

27:08
    Hyža vyhazuje puk daleko od branky Přerova.

28:07
    Ruda přihrával před branku Fasnerovi, ale hostující obránce jeho záměr vystihl.

28:52
    Přecechtěla zastavuje ofsajd.

29:04
    Adam Holík se pokusil dostat před Hořejšího, neprošel však přes olomouckého obránce.

29:38
    Přerov vyhazuje na zakázané uvolnění.

29:38
    Zároveň se však provinil Adam Masare (OLO) pozdním dohráním a jde na dvě minuty na trestnou lavici. Vhazovat se tak bude před Hořejším.

29:51
    Buršíkova střela končí v lapačce Hořejšího.

29:54
    Olomouc vyhazuje až k Žurkovi.

30:17
    Holcman opět vyhazuje přes všechny čáry.

30:37
    Lukáš Přidal spěchal za vyhozeným pukem a Přerov teď zachránilo, že jeden z hráčů právě střídal, jinak by šel olomoucký útočník do samostatného úniku.

31:32
    Růžičkovo nahození tečoval před brankou Šilhavý, puk však usměrnil nad horní tyč.

32:50
    Fasner se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti! Jeho bekhendové zakončení vyrazil Žurek vysoko nad sebe a puk se odrazil do brankoviště. Dorážející Lajoš ho ale nedokázal doklepnout do sítě.

33:24
    Buršík se nejprve zkoušel obtočit kolem levé tyče Hořejšího branky, poté zkusil překvapit střelou z úhlu na pravou tyč. Skóre se však nemění.

33:46
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Adam Holík (PRE).

34:33
    Přerov posílá puk přes celé kluziště přímo na Hořejšího.

35:26
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu než se odhodlali ke střele. Nakonec to vzal na sebe JAROSLAV PEKR, jehož střela skončila v přerovské síti. Asistence: Lukáš Přidal.

35:57
    Mann trefil jen bránícího hráče.

36:35
    Tomigovu střelu srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.

37:09
    Také Hyžova střela mířila nad branku.

37:33
    Jobánek se prokličkoval až před branku, ale tváří v tvář Hořejšímu neuspěl!

37:42
    Nepřesná přihrávka Přerova končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Žurkem.

38:03
    Přidal hledal před brankou Zelinku, ten však jeho přihrávku nezpracoval.

38:42
    Růžičkova střela proklouzla mezi těly hráčů před brankou a dopadla přímo před Hořejšího. Nikdo ze Zubrů se ale nestačil zorientovat a zakončit.

39:10
    Olomouc hrála v šesti a Vít Mudrák (OLO) proto míří na trestnou lavici. Přerov čeká další přesilovka.

39:54
    Přidal posouvá puk do středního pásma a první půlku oslabení tak už domácí zvládnou.

40:00

Ve druhé části hosté navýšili svůj náskok po střele Adama Holíka, nicméně branky už se dočkala také Olomouc. Ve 36. minutě totiž přesilovou hru zužitkoval Jaroslav Pekr a oba týmy tak dělí opět jen jedna branka. Třetí třetinu však zahájí Přerov sedmdesátivteřinovou přesilovkou.

Třetí třetina začne přibližně v 18:47.

40:01

40:10
    Olomouci se daří hned na úvod zahnat Přerov za jeho branku.

40:31
    Ruda se dostal k bekhendové střele, Žurek byl pozorný.

40:55
    Puk se odrazil o Lukáše přidala přímo do jízdy Adamu Holíkovi. Ten prověřil Hořejšího prudkou střelou.

41:01
    Olomouc se opět osvobozuje.

41:18
    Další vyhození domácích přišlo už při hře v pěti na obou stranách a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hořejším.

41:55
    Olomouc se vzápětí vrací ke hře ve čtyřech. Dvě minuty za podrážení si odpyká Adam Havel (OLO).

42:12
    Domácí posílají puk k Žurkovi.

42:42
    Domácí opět vyhazují. Přerovu se zatím tato přesilovka vůbec nedaří.

43:17
    Štíbr zavezl puk do útočného pásma, ale ten se vzápětí odrazil o jednoho z přerovských hráčů mimo hrací plochu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

43:55
    Brázda dostal nabídku před odkrytou branku, ale Hořejší předvedl neuvěřitelný zákrok a sebral mu gól z hokejky!

44:48
    Kuchta se pokoušel přihrát před branku, domácí mu v tom však zabránili.

45:10
    Richard Marek prověřil Hořejšího pozornost střelou z úhlu. Domácí brankář ukryl puk do lapačky.

45:41
    Přecechtěl poslal na Žurka tvrdou ránu od modré čáry.

45:53
    Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za hákování si odpyká Patrik Hyža (PRE).