Espanyol – Getafe 1:1 (kon.) | Osasuna – Ath. Bilbao 1:2 (kon.) | Eibar – Alavés 0:2 (kon.)
Villarreal – Celta Vigo 1:3 (kon.) | Valladolid – Sevilla 0:1 (kon.)
Villarreal CF
1:3 (0:0)
Celta de Vigo
Neděle 24.11.2019, 18:30 • Estadio de la Cerámica (Villarreal) • Španělská LaLiga • 14. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou. (20:30:48)

V příštím kole zajíždějí fotbalisté Villarrealu na půdu desáté Valencie. Vigo bude na vlastním stadionu hostit čtrnáctý Valladolid.

V tabulce osmnácté Vigo zvítězilo po sérii pěti porážek v řadě a přiblížilo se prvnímu nesestupujícímu místu, na němž je momentálně Mallorca, na rozdíl dvou bodů. Villarreal zůstává po druhé prohře za sebou dvanáctý.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 11:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:9.

Zatímco první poločas utkání mezi Villarrealem a Vigem příliš fotbalové krásy nenabídl, po přestávce se na Estadiu de la Cerámica začaly dít věci! Hosty poslal v 54. minutě do vedení střelou z hranice vápna Sisto, jen o pět minut později ale trefou do Álvarezova protipohybu vyrovnával Chukwueze. Vyrovnaný stav vydržel do 80. minuty, kdy propadl tečovaný centr k Aspasovi, jenž poslal míč z voleje o levou tyčku až do sítě. Stejný hráč přidal z poslední akce utkání ještě pojistku, když zakončil šikovně své sólo přes polovinu hřiště.

90+4

90+4
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Po autovém vhazování Villarrealu přišel odkop jednoho z hráčů Viga. Za míčem se z hloubi pole vydal IAGO ASPAS, jenž nasadil kličku Asenjovi, poté si položil Peñu a šoupnul míč přesně pod víko.

90+3
    Villarreal zahrával hned dva rohové kopy, obrana Viga ale zahustila prostor a ke střele domácí nepustila.

90+1
    Mina podrazil Peñu. Je z toho omluva a žlutá karta, proti které hostující útočník ani nikterak neprotestuje.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby!

90
    Lobotka kombinuje na útočné polovině s Mallem, oba jmenovaní získávají pro Celtu důležité vteřinky.

88
    A opět střídající Ontiveros, který hru Villarrealu bleskově oživil! Tentokrát se dvaadvacetiletý útočník opřel levačkou do odraženého balonu a rozezvonil dělovkou z nějakých dvaceti metrů břevno!

88
    Nově příchozí Ontiveros na sebe nalákal dva protihráče a poté zvládl z pravé strany odcentrovat, Morenovi ale jeho rána z voleje nesedla podle představ.

87
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Xavier Quintilla, přichází Javier Ontiveros.

86
    Minovi je pískán ofsajd, po pravé straně vedená akce Viga rychle končí.

85
    Žlutá ponorka zahrávala z pravé strany svůj šestý roh, hostující obrana si ale s mírně přetaženým centrem poradila.

84
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází David Costas.

82
    Uvidíme, jak na situaci zareaguje Villarreal. Domácí jsou zatím jako pokropeni studenou sprchou.

80
    Další trest přichází směrem k domácím vzápětí. Tečovaný centr z pravé strany propadl u zadní tyče k pohotovému IAGU ASPASOVI, jenž jej střelou z voleje o levou tyčku poslal až do sítě! Vigo jde podruhé do vedení a je blízko vítězství.

Filip Lefenda

Branky: 59. Chukwueze (Quintilla) – 54. Sisto (Denis Suárez), 80. Aspas, 90+4. Aspas

Karty:   11. Iborra (VLR), 67. Ra. Funes Mori (VLR), 78. Francisco Torres (VLR) – 74. S. Álvarez (CVG), 90+1. S. Mina (CVG)

Villarreal CF: Asenjo – Peña, Ra. Funes Mori, Francisco Torres, Quintilla (87. Ontiveros) – Chukwueze, Iborra (57. Moisés Gómez), Anguissa, Cazorla (C) – G. Moreno, Toko Ekambi (77. Bacca).
    Náhradníci: Andrés Fernández – Bacca, Moisés Gómez, Morlanes, Ontiveros, M. Gaspar, Trigueros.

Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo (C), N. Araujo, Aidoo, Olaza – Pape Diop, Lobotka, Denis Suárez (84. Costas) – Méndez (65. S. Mina), Aspas, Sisto.
    Náhradníci: Villar – Beltrán, Costas, G. Fernández, S. Mina, K. Vázquez.

Rozhodčí: J. Munuera – C. Soto, C. Álvarez