Novosibirsk – Vladivostok 1:2 (kon.) | Barys – Chabarovsk 2:3 (po pr.) | Ufa – Kazaň 3:4 (2:3 po s.n.)
Jekatěrinburg – CSKA Moskva 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 4:0 (kon.) | Soči – Riga 2:3 (po pr.)
Jokerit – Jaroslavl 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (2:3)
Salavat Julajev Ufa
3:4 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
Ak Bars Kazaň
Neděle 24.11.2019, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Salavat Julajev Ufa a Ak Bars Kazaň. Zápas se odehraje v Ufa-Areně v Ufě.

Ufa patří historicky k těm silnějším rusým týmům, ale na titul čeká už osm let. V této sezoně se rozhodně bude snažit tohle čekání ukončit a zatím je na poměrně dobré cestě. Po 31 odehraných utkáních má Ufa na kontě 39 bodů a nachází se na třetím místě Východní konference a na druhém místě Černyševovy divize. Z posledních sedmi utkání se povedlo Ufě pětkrát zvítězit, naposledy 5:3 doma nad Chabarovskem. Doma Ufa zatím odehrála v této sezoně 14 utkání, z toho třináct vyhrála jednou vůbec nebodovala.

Kazaň je taktéž jedním z velikánů ruského hokeje a každoročně má za cíl zisk Gagarinova poháru. Naposledy se jí to povedlo v sezoně 2017/18 a v této sezoně je zatím ve skvělé formě. Po 29 odehraných zápasech se nachází s 47 body na prvním místě Východní konference i Charlamovovy divize. Kazaň vyhrála osm z posledních devíti utkání, naposledy zvítězila 5:1 na hřišti Nur-Sultanu. Venku zatím Kazaň v této sezoně odehrála patnáct utkání, z toho deset vyhrála, jednou brala bod a čtyřikrát vůbec nebodovala. Tři poslední venkovní souboje vyhrála.

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva kluby už jednou utkaly a Ufa doma nad Kazaní zvítězila 3:1. V minulé sezoně oba týmy vyhrály po dvou utkáních.

Češi a Slováci na soupiskách

Nikdo

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, S. Garejev, Lisovec, Pašnin, A. Semjonov – Omark (A), Burmistrov (A), Hartikainen – Sošnikov, Manninen, M. Majorov – Kugryšev, Kadějkin, V. Žarkov – Amirov, Chochrjakov, Kartajev.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Jarullin, Wikstrand, Pedan, Ljamkin, Rukavišnikov, Judin, Žuravljov – Frattin, Azevedo (A), Leščenko – Galijev, V. Tichonov, Zaripov (C) – Dynjak, A. Galimov, O. Li – Kara, M. Gluchov (A), Fisenko – Osnovin.

Rozhodčí: Olenin, Ravodin – Ponamarenko, Šalagin.

00:01

00:30
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., držení).

01:12
    Domácí se zatím brání dobře, nepouští Kazaň na delší dobu do svého pásma.

01:40
    Ufa znovu vyhodil a Kazaň musí začínat novou akci zpoza vlastní branky.

02:06
    Mikael Wikstrand střílel od modré, ale jeho pokus byl zablokován a pak se opět Ufa osvobodila.

02:30

03:50
    Ufě úvodní oslabení docela uškodilo a zatím se nemůže dostat do tempa a Biljanova zatím vůbec neohrozila.

04:59
    Znovu Timur Biljalov nemusel zasahovat, nahození z levé strany na jeho branku neprošlo.

05:58
    Ufa byla pod tlakem a musela vyhodit puk. Je to zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Metsolou.

06:58
    Oleg Li dobře okolo pravého mantinelu zavezl puk do útočného pásma, ale jeho následná přihrávka na spoluhráče už byla nepřesná.

07:20
    Matt Frattin se dostal ke střele z pravého kruhu, ale Juha Metsola se nenechal zaskočit a předvedl kvalitní zákrok.

07:56
    Stanislav Galijev z levé strany nahodil bekhendem puk na branku, prostor u své pravé tyče měl ale Juha Metsola dobře pokrytý.

08:52
    Také domácí to zkusili z velkého úhlu, jmenovitě Vladislav Kartajev pálil z pravé strany, a ani on neuspěl.

09:18
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté zužitkovali svou převahu z úvodu utkání a jdou po zásluze do vedení. Svůj první gól v sezoně střílí obránce ROMAN RUKAVIŠNIKOV, který napřáhl od modré čáry a trefil se přesně nad lapačku Metsoly a zároveň pod horní tyč. Metsola měl zakrytý výhled. Asistence: Nikita Dynjak, Arťom Galimov.
    09:18 Roman RUKAVIŠNIKOV - 0:1

09:38
    Metsola byl znovu v permanenci, tentokrát zkoušel štěstí Nikita Ljamkin. Stav ale zůstává stejný – 0:1.

Další obrovská šance Kazaně, Ufě zatím vůbec nefunguje obrana. Hosté jeli dva na jednoho a Matt Frattin se rozhodl střílet z levého kruhu na bližší tyč. Metsola zasáhl vyrážečkou.

10:43
    Mohlo být vyrovnáno! Z pravé strany nahodil puk před branku Omark a pak ještě dorážel Teemu Hartikainen. Timur Biljalov ale dokázal zázračně zasáhnout.
    10:43 Velká šance Ufy, skvělý Biljalov.

11:48
    Nahození Ufy do útočného pásma sebrali hráči Kazaně a už se zase ženou dopředu.

12:59
    Matt Frattin je zatím v úvodu zápasu hodně aktivní. Střílel z levého kruhu, ale tentokrát jeho střela na branku neprošla.

13:44
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Lisovec – 2 min., držení).

14:12
    Druhou přesilovku v zápase už Kazaň využívá a jde do vedení 2:0! Znovu za svá záda Metsola propustil ránu s uctivé vzdálenosti. Tentokrát od modré čáry napřáhl ALBERT JARULLIN a puk se za chvíli třepotal v síti. Asistence: Arťom Galimov, Roman Rukavišnikov.
    14:12 Albert JARULLIN - 0:2

14:58
    Michail Pašnin střílel od modré čáry, ale jeho pokus zablokoval hned první hráč Ufy v cestě.

16:45
    Po zaváhání obrany mohl jít domácí tým do velké šance, ale sám si tu pokazil vlastní nepřesností.

18:32
    Kazaň dostala kotouč do útočného pásma a to jí v tuto chvíli stačí. Hosté střídají.

19:52
    Ufa se pokusila ještě o jeden útočný výpad, ale ten skončil v rohu útočného pásma ztrátou puku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi. Kazaň zatím potvrzuje svou skvělou formu a vede na ledě Ufy 2:0. Kazani pomohla přesilovka už po půl minutě hry, kterou sice nevyužila, ale dostala se díky ní do tempa a do tlaku. Do vedení se Kazaň dostala v 10. minutě, když od modré čáry napřáhl obránce Roman Rukavišnikov a kotouč zapadl přesně pod horní tyčku. Na 2:0 pak zvyšoval další střelou od modré v přesilové hře Albert Jarullin. Největší šanci Ufy měl Hartikainen, ale Biljalov ho skvěle vychytal.

Druhá třetina začne přibližně v 13:24.

20:01

20:58
    Domácí začali druhou třetinu aktivně, momentálně se ale nemohou odlepit od mantinelu za brankou Kazaně.

21:39
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., podrážení).

22:07
    Z vrcholku levého kruhu střílel Nikita Sošnikov, ale jeho střela na branku neprošla. Ufa pokračuje v tlaku.

22:33
    Další Sošnikovova střela už byla mnohem nebezpečnější a Biljalov ji musel vyrážet.

22:57
    Kazaň se na chvíli osvobodila, ale už je zase Ufa usazena v útočném pásmu.

23:11
    Philip Larsen střílel razantně z mezikruží, ale tentokrát Biljalov zasahovat nemusel.

23:39

24:39
    Ufě se teď nepovedlo založit akci a je z toho zakázané uvolnění.

25:37
    Dmitrij Kugryšev našel skvělou přihrávkou Alexandra Kadějkina. Ten už před sebou měl jen Biljalova, ale překonat ho nedokázal.

26:22
    Zasahovat musel také na druhé straně Metsola a zvládl to. Ve druhé třetině zatím finský brankář nemá tolik práce.

28:22
    Danis Zaripov našel dobrým pasem před brankou Tichonova, ale tomu skvěle puk odebral jeden z obránců Ufy.

28:46
    Nikita Sošnikov se dostal do dobré šance, když si sjel na pravý kruh a vypálil. Biljalov ale skvěle zasáhl.
    28:46 Sošnikov v dobré šanci.

28:54
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se vracejí do zápasu. Ve druhé třetině byli hodně aktivní a teď zaslouženě snižují na 1:2. Majorov nastřelil puk před branku, a tam byl připravený obránce ZACHAR ARZAMASCEV, který puk z prvního dotyku zvedl pod horní tyč, kam už Baljulin nedosáhl. Asistence: Sakari Manninen, Maxim Majorov.
    28:54 Zachar ARZAMASCEV - 1:2

29:10
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Fisenko – 2 min., krosček).

29:51
    Linus Omark si našel volný puk na pravém kruhu a okamžitě ho napálil na Baljulina. Ten si ale dobře povyjel a šanci zlikvidoval.

30:33
    Na ledě už je druhá přesilovková formace Ufy. Z levého kruhu střílel Nikita Sošnikov, ale trefil jen brusli hráče Kazaně před sebou.

31:02
    Kazani se povedlo dostat puk do středního pásma a tuto přesilovku už nejspíš ubrání.

31:10

33:07
    Oleg Li nahodil od modré čáry puk před branku, ale jeho nabídka se neujala, puk nikdo netečoval.

33:45
    Teemu Hartikainen byl na to v útočném pásmu sám a podle toho to také dopadlo, přišel o puk.

33:52
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hrubost).

34:18
    Domácí se zatím brání dobře, znovu se jim povedlo vyhodit puk.

35:13
    Kazaň je usazena v útočném pásmu. Zaripov se pokusil o přihrávku přes celou šíři pásma, to mu ale nevyšlo.

35:45
    Stanislav Galijev byl obrovsky blízko třetímu gólu Kazaně. Metsola jen vyrazil střelu od modré a pak puk posunul svou holí jen ke Galijejovi. Ten z blízka trefil jen horní tyč!
    35:45 Břevno Kazaně.

35:52

35:56
    Po dalším Metsolově zákroku se strhla za brankou Ufy mela, uvidíme, jestli budou sudí vylučovat.

35:56

36:57
    Mikael Wikstrand napřáhl ke střele od modré čáry, ale našel jen připravenou Metsoly.

37:19
    Po nepřesné přihrávce se hosté sami vyhnali z útočného pásma.

37:48
    Domácí zahrozili i v oslabení, ale v situaci dva na jednoho se neprosadili, Timur Biljalov skvěle zasáhl.

37:56

39:33
    Metsola je zatím ve druhé třetině spolehlivý, poradil si i se střelou Daniil Žuravljov od modré čáry.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je už také minulostí a Ufa se dotáhla na rozdíl jedné branky, doma už prohrává s Kazaní jen 1:2. Domácí byli ve druhé třetině lepším týmem. Nejprve svou velkou šanci neproměnil Sošnikov, ale chvíli poté už se Ufa radovala, když se trefil Zachar Arzamascev. Domácí se snažili pokračovat v tlaku, ale ten byl v závěru třetiny otupen, protože hosté hráli dvě přesilovky. Ty nevyužili.

Třetí třetina začne přibližně v 4:16.

40:01

41:30
    Domácí se vrhli do třetí třetiny hodně aktivně, logicky se pokouší o vyrovnání.

43:34
    Alexandr Burmistrov měl na pravém kruhu dobrou pozici na střelu, ale Biljalova nepřekonal.

44:32
    Stanislav Galijev svou střelou prověřil pozornost Metsoly. Ten je ale od první třetiny bezchybný a znovu to potvrdil.

45:08
    Linus Omark to zkoušel zase na druhé straně, ale ani on neuspěl, Ufa stále ztrácí jeden gól.

47:38
    Kazani se nepovedlo projet přes střední pásmo, ale kotouč udržela, takže to může zkusit znovu.

48:48
    Ufa je usazena v útočném pásmu, ale zatím se pohybuje puk jen okolo mantinelů. Kazaň se brání dobře.

49:17
    Nejenže se Kazaň v posledních minutách dobře bránila, ona se také prosazuje gólově a už vede zase o dva góly – 3:1. trefil se člen čtvrté formace VLADISLAV KARA, který zaskočil Metsolu střelou z levého kruhu na první tyč. Asistence: Albert Jarullin, Vjačeslav Leščenko.
    49:17 Vladislav KARA - 1:3

51:10
    Už to vypadalo, že Linus Omark ztratil puk, ale ještě se k němu dostal a poslal ho před branku. Tam ho nakonec přikryl Biljalov a poté se před jeho brankou opět semlela strkanice.

51:19
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., hrubost).

52:04
    Nikita Sošnikov je jako vždy v přesilovce pilným střelcem od modré čáry, ale zatím mu žádná rána ideálně nesedla.

52:20
    Timur Biljalov předvedl dost možná zákrok zápasu, když do lapačky chytil puk po střele Hartikainena z blízka.
    52:20 Fantastický zákrok Biljajova proti Hartikainenovi

52:57
    Domácí opět snižují a už opět prohrávají je o gól – 2:3. Od modré napřáhl ke střele tradičně Sošnikov a jeho ránu před brankou úspěšně tečoval mimo dosah Biljajova SAKARI MANNINEN. Asistence: Philip Larsen, Nikita Sošnikov.
    52:57 Sakari MANNINEN - 2:3

53:32
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., hákování).

54:29
    Přesilovka se zatím Kazani moc nedaří, nedokáže se vůbec usadit v útočném pásmu.

54:49
    A znovu jsou nuceni hráči Kazaně zakládat svou akci znovu.

55:32

56:49
    Ufa úspěšně ubránila přesilovku a už se zase soustředí a útočení a svírá Kazaň v jejím obranném pásmu.

57:15
    Kazaň se ovšem sevření vysmekla a také jela do útočné akce. Ta ale nebyla zakončena střelou.

57:47
    Ufa stále nemá puk pod kontrolou. Dá se očekávat, že až se jí to povede, zkusí odvolat brankáře.

58:40
    Kazaň se provinila zakázaným uvolněním a to je ideální šance pro Ufu na závěrečný tlak.

58:40
    Juha Metsola už sedí na střídačce a domácí to zkouší v šesti!

58:50
    Jenže hostům se hned povedlo vyhodit puk tak, aby to nebyl icing.

59:11
    Ufa se stále nemůže dostat do útočného pásma a čas neúprosně běží.

59:54
    Ufě se to nakonec přeci jen povedlo, je vyrovnáno a nejspíš uvidíme prodloužení. Od modré čáry nahodil puk na braku Burmistrov. Tak se nejlépe zorientoval NIKITA SOŠNIKOV a dokázal puk dotlačit do sítě. Asistence: Linus Omark, Alexandr Burmistrov.
    59:54 Nikita SOŠNIKOV - 3:3

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:34
    Nikita Sošnikov se pokusil být dvojnásobným hrdinou a zápas definitivně rozhodnout, ale to se mu nepovedlo, Biljalova z blízka nepřekonal.

61:08
    Také Metsola musel poprvé v prodloužení zasahovat. I on to zvládl a rychle rozehrál.

62:00
    Alexandr Burmistrov se dobře natlačil před branku a nadvakrát zakončoval. Biljalov ale dokázal vždy zasáhnout.

63:27
    Trojice Ufy teď zamkla Kazaň. Uvidíme, zda z toho něco bude.

63:43
    Nakonec se ke střele dostal Teemu Hartikainen, ale zase taková šance to nebylo a Biljalov si poradil.

64:52
    Vjačeslav Leščenko to ještě zkusil v posledních sekundách střelou z mezikruží na Metsolovu vyrážečku, ten si ale poradil.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o vítězi tohoto duelu nerozhodlo, takže na řadu přijdou po krátké úpravě ledové plochy samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Viktor Tichonov zakončoval bekhendem, ale nedal.

1. série
    0:0
    Sakari MANNINEN neproměňuje.

2. série
    0:1
    Arťom Galimov to udělal skvěle, překonal Metsolu a dostal Kazaň do vedení.

2. série
    1:1
    Dmitrij Kugryšev vystřeli na vyrážečku a překonal Biljalova.

3. série
    1:1
    Vjačeslav Leščenko proti Metsolovi neuspěl.

3. série
    1:1
    Ani Alexandr Burmistrov se na druhé straně neprosadil svou střelou po ledě.