Jekatěrinburg – N.Novgorod 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 1:2 (po pr.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Čerepovec – Riga 1:2 (po pr.) | Minsk – Vladivostok 2:3 (po pr.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 4:1 (kon.)
Jokerit – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Dynamo Moskva
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 26.11.2019, 17:30 • VTB Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dynamo Moskva na svém kluzišti v úterý přivítá hokejisty Lokomotivu Jaroslavl.

Souboj Dynama a Lokomotivu je zároveň soubojem dvou týmů ze Západní konference. V této sezoně se jedná o druhý vzájemný duel. Poprvé se hrálo v září na ledě Jaroslavlu, kde domácí zvítězili 5:2.

Domácí pocítili po čtyřech výhrách v řadě hořkost neúspěchu a minulý týden padli na ledě Jokeritu 1:3. Hosté naopak v posledních dvou zápasech zvítězili, a to i na ledě Jokeritu, kde se prosadili po remíze v základní hrací době. Celkově má Lokomotiv dobrou formu, když vyhrál pět z posledních šesti zápasů.

Česko-slovenská stopa v utkání
    Michal Čajkovský (DMS) 4+15
    Dmitrij Jaškin (DMS) 13+19
    Jakub Nakládal (JAR) 4+8

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Mironov, Ljamin, J. Zajcev, Grigorjev, Ogurcov, Alanov – Jaškin, Tarasov, Šipačov – A. Petersson, Afinogenov, Indrašis – Alexejev, Igumnov, Brjukvin – Mojsejev, Jefremov, Muranov – Michajlov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Kronwall, Nakládal, Čerepanov, Savčenko, Rafikov, M. Osipov, Misjul, Sidorov – J. Averin, Pääjärvi, Lander – S. Da Costa, Iljenko, Kudrjavcev – Kovalenko, Kajumov, Alexejev – Sannikov, Svitov, Apalkov..

00:01

00:50
    Úvodní desítky vteřin se nesou v duchu opatrné hry z obou stran.

01:35
    Rafikov se napřáhl od modré čáry, branku Dynama ovšem netrefil.

02:10
    Domácí se zkouší dlouhými přihrávkami k útočné modré dostat do úniků, zatím jim to ovšem nevychází.

02:57
    Hraje se rychle ze strany na stranu. Tempo je v úvodu divoké, nicméně jen s minimem střel.

03:35
    Zakázané uvolnění Dynama.

04:54
    Zajímavá akce domácích, puk křižným pasem našel Afinogenova na pravé straně brankoviště. Zkušený útočník ale netrefil Konovalovovu klec.

05:40
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Na střely je vyrovnáno 2-2.

06:15
    Lokomotivu se zatím nepovedlo usadit v útočném pásmu na delší herní úsek, a ani nyní to s nahozením nevyšlo.

07:10
    Komerční pauza, průnik Da Costy se povedlo Bočarovovi zastavit a přerušit hru.

08:24
    Jaškin kouzlí s pukem v útočném pásmu, rozehrál na Mironova, jehož střela neprošla skrz obranu.

08:47
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Elitní domácí formace se nakonec dokázala v tlaku prosadit! Jaškinovu trojici doplnil ještě MAXIM AFINOGENOV, který ránou z levého kruhu otevírá skóre! Čtyřicetiletý zkušený borec nedal Konovalovovi šanci. Asistence: Michal Čajkovský, Andre Petersson.
    08:47 Maxim AFINOGENOV - 1:0

09:30
    Domácí se dál tlačí do útoku, ze své převahy se snaží vytěžit maximum.

10:10
    Lokomotiv se usilovně brání, dál je pod těžkým tlakem Dynama.

10:35
    Hostům se povedlo vyvést puk ze svého pásma.

11:25
    Obří tlak domácích pokračuje! Puk se po několika přihrávkách dostal mezi kruhy, odkud prudce pálil Šipačov těsně vedle.

11:34
    Ještě Mironov střílel od modré čáry!

11:40
    Hra je přerušena, vhazuje se před Bočarovem, který měl v posledních vteřinách plné ruce práce.

12:05
    Komerční pauza.

13:40
    Dynamo vede na střely 8-5, i po krátké pauze je mnohem aktivnější. Hosté většinou, když se dostanou do útoku, rychle vystřelí a o pásmo přichází.

14:25
    Moskva je opět usazena v útočném pásmu a hledá dobrou pozici ke střelbě.

15:10
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před Konovalovem.

15:55
    Výlet hostů do útoku se neukázal být příliš nebezpečným. O puk přichází u modré čáry.

16:34
    Lokomotiv přeci jen trochu zvýšil svou aktivitu, do střelby se ale nedostává.

17:24
    Nepříjemnosti pro Konovalova, kterému před brankovištěm tečoval puk Jaškin. Hostující brankář se ale dokázal po puku natáhnout, zastavit ho a ukrýt pod sebe.

17:45
    Rychlý výpad hostů, Kudrjavcev prokázal rychlost, byl u mantinelu jako první a rychle přihrával před branku, kde Averin sice trefil puk, ale jen do Bočarova.

18:35
    Na ledě je znovu elitní formace Dynama. Jaškin se Šipačovem ovšem útočné pásmo tentokrát neudrželi.

19:18
    Jaškin se prokličkoval po pravém křídle až k brankovišti, puk mu ovšem sebral padající obránce Lokomotivu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V úvodní třetině zápasu se povedlo Dynamu využít náporu, který si vytvořilo zhruba v polovině této části hry a Afinogenov otevřel skóre zápasu přesnou trefou z levého kruhu.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:01

20:24
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vadim Šipačov – 2 min., podrážení).

20:49
    Domácí dvakrát v rychlém sledu vyhodili puk ze svého pásma.

21:06
    Dokonce Indrašis si po přechodu do útoku v oslabení vynutil na Konovalovovi zákrok.

22:24

22:38
    Až po skončení přesilovky se hosté dostali do pořádné šance. Da Costa Bočarova nadvakrát před brankovištěm nepřekonal.

23:55
    Hosté jsou ve druhé třetině zatím mnohem aktivnější. Už pátá střela letěla na Bočarova, který přerušuje hru.

24:50
    Lehké klepnutí do skákajícího puku, domácí Bočarov si střelu z pravé strany pohlídal.

25:40
    Další přerušení před brankou domácích, Bočarov musel znovu na led, ale odražený puk zachytil.

26:15
    Dynamo se vymanilo z tlaku vyhozením do obranné třetiny soupeře.

26:30
    Rychlý útok Lokomotivu byl zakončen nepříjemnou střelou z mezikruží. Bočarov vyráží.

26:40
    Komerční přestávka.

28:05
    Jaškin se tlačil ke střele na hranici kruhů, jeho pokus byl ovšem zblokován.

28:35
    Lokomotiv nahodil ze středního pásma a udržel útočnou třetinu.

28:49
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hostům se daří vyrovnat skóre zápasu! Mezi kruhy přijal přihrávku od mantinelu ARTUR KAJUMOV, který střelou k levé tyči srovnává na 1:1! Asistence: Nikolaj Kovalenko.
    28:49 Artur KAJUMOV - 1:1

29:13
    Zakázané uvolnění domácích.

30:14
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili hosté. Vhazuje se před Konovalovem.

31:05
    Rychlý útok Dynama a gól na 2:1! Petersson potáhl puk do útočného pásma po levém křídle, zamířil ze strany k brankovišti a přihrál mezi kruhy DMITRIJI JAŠKINOVI, který ránou z první propálil Konovalova. Asistence: Andre Petersson, Dmitrij Ogurcov.
    31:05 Dmitrij JAŠKIN - 2:1

32:06
    Bočarov vykryl útok Lokomotivu a přerušuje hru. Komerční přestávka.

32:31
    Dynamo se usadilo v útočném pásmu, Alexejev zpoza levého kruhu trefil jen bránícího hráče do nohy.

33:02
    Domácí stále kombinují v útoku, ale přímo na Konovalova střelu nedostali.

34:35
    Domácí po vstřelené brance hýří aktivitou a převzali od lokomotivu herní převahu.

35:30
    Petersson při útoku po pravém křídle při střele zlomil hokejku, puk zaklouzal k zadnímu mantinelu.

35:55
    Hra je přerušena, vhazuje se před Konovalovem.

36:40
    Hra je nyní plná nepřesností z obou stran, což vede ke ztrátám puku.

37:01
    Výbornou střelu Jaškina z mezikruží srazil Konovalov do strany. Petersson se k dorážce nedostal, byla před ním zčásti odkrytá klec.

37:56
    Averin z levého kruhu mířil mezi betony, ty stihl Bočarov rychle sklapnout.

38:35
    Brjukvin se dočkal přihrávky, přebruslil přes střed k levému kruhu, ale bekhendem si odraz od brankáře nevynutil.

38:37
    Domácí okamžitě po buly dávají gól na 3:1! Střelu Grigorjeva od modré přizvedl VLADIMIR BRJUKVIN a puk propadl za hostujícího brankáře. Asistence: Michail Grigorjev, Ivan Igumnov.
    38:37 Vladimir BRJUKVIN - 3:1

39:43
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., podrážení).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Hostům se sice povedlo ve druhé třetině vyrovnat na 1:1, ale víc ze své původní převahy nevytěžili. Dynamo se naopak mezi 32. a 39. minutou prosadili dvakrát a jdou do kabin s dvoubrankovým vedením.

Další třetina začne přibližně v 19:14.

40:01

40:30
    Pokračuje přesilovka Lokomotivu, hosté jsou v útočném pásmu.

41:05
    Dynamu se daří osvobodit, zatím nenechali soupeře vystřelit na branku.

41:43

41:54
    Alexejev si povyjel před levý kruh, Svitov se ještě snažil jeho střelu tečovat, ale Bočarov byl připraven.

42:50
    Hosté se snaží nadále hrozit, ale v útočném pásmu se nedostávají ke střelbě. Kromě zakončení Alexejeva po přesilovce, Bočarova vůbec neohrožují.

44:04
    Lokomotiv se dopustil zakázaného uvolnění.

44:59
    Znovu to na sebe musel vzít Alexejev, jemuž se sice povedlo vystřelit, ale pouze z ostrého úhlu, což si Bočarov pohlídal.

45:50
    Před domácí brankou se strhla krátká strkanice. Vylučovat se nebude.

45:59
    Afinogenov se zlobí, byl u puku podle něj včas. Přesto je to zakázané uvolnění Dynama.

46:55
    Bočarov musel čelit velkým nepříjemnostem před brankovištěm, ale ani Lander z dorážky neuspěl.

47:35
    Po přerušení hry přichází na řadu komerční přestávka.

47:56
    Rychlá střela Da Costy z pravé strany, kterou Bočarov likviduje.

48:45
    Ve třetí třetině zatím hosté vedou na střely 6-4, nic z toho ovšem nevytěžili.

49:10
    Ve velké šanci se mezi kruhy ocitl Indrašis, bekhendovou střelu však poslal vedle branky.

49:44
    Hra je přerušena, vhazuje se ve středním pásmu.

49:56

51:15
    Domácí si vynutili vhazování před Konovalovem. V posledních minutách brání hlavně vlastní pásmo a nepouští soupeře do žádného tlaku.

51:22
    Pokus o brejk Lokomotivu nevyšel, je z toho jen icing.

52:02
    Taktika nahazovaných puků ze strany hostů neslaví žádný úspěch. Dynamo všechny útoky odvrací.

52:20
    Tentokrát to domácí s vyhozením přehnali, dopouští se zakázaného uvolnění.

53:25
    Hosté v útočném pásmu vytvořili po dlouhé době slušný tlak. Byly z toho dvě střely. Komerční přestávka.

53:45
    Averin si počíhal před brankovištěm na přihrávku od zadního hrazení. Puk ovšem neprotlačil přes beton Bočarova.

54:46
    Útok Afinogenova byl zastaven postavením mimo hru. Bude se ovšem vylučovat za předchozí faul Svitova.

54:46
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Svitov – 2 min., hákování).

55:24
    Při souboji u pravého mantinelu se podařilo hostům odrazit puk do neutrální zóny.

56:09
    Ránu Čajkovského zpoza kruhů dokázal Konovalov chytit do lapačky. Před brankou chtěl ještě tečovat puk Jaškin, ale netrefil jej.

56:18
    Hosté vyhazují puk po buly ze svého pásma.

56:46

56:47
    Po skončení přesilovky se ještě k brankovišti vřítil Tarasov, Konovalova nepřekonal.

56:53
    Tvrdou ránu Brjukvina Konovalov vyráží do bezpečí. Hosté se zmocňují puku.

57:40
    Lokomotiv odvolal brankáře!

57:49
    Bočarov musel rychle k ledu, Svitov před brankou zvedal bekhend pod horní tyč, ale zaúřadovala lapačka domácího brankáře.

57:49
    Oddechový čas pro hosty.

58:24
    Hosté při kombinaci v útoku přišli o puk, Dynamo vyrazilo do útoku ve třech a postupně posunulo puk až k MAXIMU AFINOGENOVI, který od pravého mantinelu trefil prázdnou branku. Asistence: Miks Indrašis, Andre Petersson.
    58:24 Maxim AFINOGENOV - 4:1

59:20
    Vhazovat se bude před domácí brankou. Publikum v moskevské hale již slaví vítězství Dynama.

59:52
    Svitov od pravého mantinelu trefil jen bránícího hráče.

Dynamo Moskva zvládlo souboj s Lokomotivem Jaroslavl, který byl zároveň duelem dvou předních celků Západní konference. Domácí za stavu 1:1 dokázalo ve druhé třetině vstřelit dvě branky a ve skóre se odpoutat. Jaroslavl ve třetí třetině postrádal nějakou delší herní pasáž, při níž by soupeře dokázal výrazněji přehrávat či si vytvořit tlak. Při závěrečné hře bez brankáře naopak hosté počtvrté inkasovali.

Dmitrij Jaškin (DMS) 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:57
    Michal Čajkovský (DMS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 21:08
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:30 (19:57:10)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Afinogenov (Čajkovský, A. Petersson), 32. Jaškin (A. Petersson, Ogurcov), 39. Brjukvin (Grigorjev, Igumnov), 59. Afinogenov (Indrašis, A. Petersson) – 29. Kajumov (Kovalenko)