Kolín nad Rýnem – Augsburg 1:1 (kon.) | Hertha – Dortmund 1:2 (kon.) | Hoffenheim – Düsseldorf 1:1 (kon.)
Paderborn – RB Lipsko 2:3 (kon.) | Bayern – Leverkusen 1:2 (kon.)
SC Paderborn 07
2:3 (0:3)
RB Lipsko
Sobota 30.11.2019, 15:30 • Benteler-Arena, Paderborn • Německá Bundesliga • 13. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek soboty! (17:35:45)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:13.

Paderborn nakonec podlehl favorizovanému Lipsku 2:3. Hosté vykročili za výhrou v první půli. Už ve 4. minutě vedli po trefách Patrika Schicka a Marcela Sabitzera 2:0, a když pak přidal Timo Werner třetí gól, vypadalo to na jednoznačnou záležitost.

Po změně stran se však poslední celek tabulky zvedl. První zásah Mamby ještě nebyl uznán pro ofsajd, ale v 62.minutě už Streli Mamba snížil na 1:3. Tento gól odstartoval tlak Paderbornu, který vyvrcholil kontaktní trefou kapitána Klause Gjasuly v 73. minutě. V nervózním závěru si už nováček soutěže větší příležitost na vyrovnání nepřipravil a na body tak proti Lipsku nedosáhl. Red Bull se minimálně do zítřka posouvá do čela tabulky Bundesligy.

90+6

90+5
    Domácí Christopher Antwi-Adjei tam strkal do Demmeho a dostal za to žlutou kartu.

90+4
    Centr Svena Michela skončil v zámezí. Bylo to asi bez teče, jelikož je nařízen odkop od brány. Opět tu máme nějaké rozepře za čarou.

90+3
    Rozhodčí to vyřešila žlutými kartami pro hostujícího Tima Wernera a domácího kapitána Klause Gjasulu. Rozehrávat bude Lipsko.

90+2
    Mamba s protihráči ostře bojoval o míč. Poté, co balón skončil v autu, se vše přelilo v šarvátku za postranní čárou. Do ní se zapojili i členové realizačních týmů!

90+1
    Bibiana Steinhausová přidá ještě čtyři minuty!

90
    Máme tu už samotný závěr zápasu. Uvidíme, kolik času ještě paní rozhodčí nastaví.

88
    Hosté mohli rozhodnout zápas! Conha odcentroval z pravé strany. Míč prolétl k Nkunkuovi, který ho ještě předložil Timovi Wernerovi. Domácí zachránil obránce Kilian, který ránu Wernera před brankářem zablokoval!

87
    Collins to zkoušel dlouhým nákopem na Mambu. K míči měl ale blíže Yvon Mvogo.

86
    Posledních pět minut řádné hrací doby. Domácí mají míč, ale daleko od brány soupeře.

85
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Abdelhamid Sabiri.

84
    Sven Michel zatáhl míč dopředu po pravé straně. V šestnáctce ale nikoho neměl a jeho centr byl snadnou kořistí pro brankáře Mvoga.

82
    Hosté se snaží trochu přidat na aktivitě. Z kombinace u šestnáctky soupeře ale zakončení nevytěžili. Po dlouhém odkopu domácích měl naopak co dělat brankář Mvogo, kterého při rozehrávce napadal Mamba. Švýcarský reprezentant ale dokázal rozehrát.

81
    Domácí se dostali k rohovému kopu. Ten zahrával Antwi-Adjei, ovšem našel jen hlavu bránícího hráče.

80
    Hosté zahrozili po standardní situaci. Na Cunhův centr si naskočil Timo Werner, který hlavičkoval do rukavic brankáře Zingerleho.

79
    Demme kombinoval na levé straně se Saracchim. Centr druhého jmenovaného odhlavičkoval Schonlau.

Martin Augustin

Branky: 62. Mamba (Vasiliadis), 73. Gjasula (Antwi-Adjei) – 3. Schick (Werner), 4. Sabitzer (Mukiele), 26. Werner (Nkunku)

Karty:   33. Collins (PDN), 90+3. Gjasula (PDN), 90+5. Antwi-Adjei (PDN) – 44. Ilsanker (RBL), 74. Schick (RBL), 90+3. Werner (RBL)

SC Paderborn 07: Zingerle – Jans (85. Sabiri), Kilian, Schonlau, Collins – Pröger, Vasiliadis, Gjasula (C), Holtmann (61. Antwi-Adjei) – Zolinski (73. Michel), Mamba.
    Náhradníci: J. Huth – Antwi-Adjei, Dräger, Hünemeier, Strohdiek, Michel, Sabiri, Kapić, Cauly.

RB Lipsko: Mvogo – Mukiele (57. Saracchi), Ilsanker, Upamecano – Sabitzer (61. Haidara), Demme (C), Laimer, Klostermann – Werner, Schick (75. Cunha), Nkunku.
    Náhradníci: Tschauner – Lookman, Halstenberg, Saracchi, Cunha, Krauss, H. Wolf, Ampadu, Haidara.

Rozhodčí: Steinhausová – Stein, Unger

Diváci: 13 352