Poruba 2011 – Chomutov 4:5 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 2:6 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Sokolov – Slavia 3:5 (kon.) | Frýdek-M. – Motor ČB 2:4 (kon.) | Vsetín – Přerov 1:2 (0:2 po s.n.)
Třebíč – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Havířov – Jihlava 3:1 (kon.)
AZ Havířov
7:2 (1:1, 3:0, 3:1)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 30.11.2019, 14:45 • Gascontrol Aréna, Havířov • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 2. kolo

Ve třetí třetině AZ své vedení navýšil až na konečných 7:2. Zápas však ve třetí třetině, kromě jasné výhry Havířova, přinesl i několik zbytečných ostrých zákroků a jeden vyšší trest.

Ode mne je to pro dnešek vše, za hodinku nám však začne v Gascontrol Aréně zápas Chance ligy mezi AZ Havířov a Dukllou Jihlava. (16:54:07)

59:21
    Na druhé straně Pavlačka napálil na levém kruhu puk odražený od zadního matinelu, ale Tuček měl svou pravou tyč pokrytou.

58:43
    Kutlvašr pálil od modré a puk po teči clonícího hráče zamířil na opačnou stranu, což řádně Nowaka vystrašilo.

58:30
    Nowak má puk pod lapačkou po nahození od Dymáka.

57:20
    Kubík v samostatném úniku Tučka blafákem nepřekonal.

55:20
    Oba týmy v plném počtu.

55:13
    Buly před Tučkem.

54:50
    Na druhé straně Kubík prověřil pozornost Tučka, ten zasáhl betonem.

54:27
    Nowak teď podržel svůj tým při šanci Dymáka s Raušem.

53:58
    Havířovští se teď nepřesností sami vyhnali z útočného pásma.

53:31
    Nervozita se na ledě stále drží. Teď se poprali Zmarzlák a Kutlvašr. Hrajeme 4 na 4.

53:16
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Zmarzlák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kutlvašr – 2 min., hrubost).

51:59
    Střídání v týmu BK Havlíčkův Brod: ze hřiště odchází Kubík, přichází Tuček.

51:59
    Havířov právě vstřelil branku!
    ONDŘEJ BECHER v samostatném úniku krásným blafákem přidává svůj čtvrtý gól a vyhání Kubíka z hostující branky. Asistence: Marek Vojkůvka a Matěj Bílek.

51:11

50:42
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovku využívají, když využili chybu v domácíh při přihrávce v obranném pásmu. TOMÁŠ KREJČÍ to měl zcela sám před Nowakem hodně snadné a trefil se přesně k jeho pravé tyči. Asistence: Filip Dymák a Adam Rauš.

50:16
    AZ se osvobozuje.

49:37
    Hosté hrají přesilovku, teď se usadili v útočné třetině, Zych pálí těsně mimo.

48:11

48:02
    Kubík stihl střelu Kolata jen vyrazit a ADAM KREMNICKÝ poslal puk do odkryté branky – 6:1. Asistence: Dominik Kolat.

47:02
    Domácí Bárta skončil s trestem do konce utkání v šatně, jeho pětiminutový trest odpykává Žák. Na hostující straně trestné lavice je "mstitel" Kuchta na 2 min. Hrajeme 4 na 4.

46:11
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bárta – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Žák.
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kuchta – 2 min., hrubost).

46:11
    Na ledě se začalo hodně jiskřit, viděli jsme několik ostrých zákroků a rozhodčí budou vylučovat.

45:50
    Další icing hostů.

45:45
    Belan z hrany brankoviště posílá puk bekendem nad horní tyčku.

45:23
    Hosté byli ještě chvíli po ubránění osalbení pod tlakem, pak se sice dostali ke kotouči, ale zahráli na icing.

44:29

44:21
    Zmarzlákova střela proletěla nad horní tyčí Kubíkovy branky.

43:30
    Hosté se osvobozují.

42:29
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Krečí T. – 2 min., vysoká hůl).

42:08
    Icing hostů.

41:00
    Přesně po minutě hry ve třetí třetině projel přes celé kluziště KEVIN HORVÁTH a střelou z velkého úhlu ke vzdálenější tyči zvyšuje na 5:1. Bez asistence.

40:01

Ve druhé třetině už byli domácí výrazně lepším týmem a díky hattricku Bechera se utrhli do vedení 4:1. K výhře tak mají výrazně blíže. Uvidíme ale, co přinese třetí třetina. Ta začne v cca 16:18.

40:00

39:20
    Puk zalehnut pod hráči v pásmu hostů. Ale rozhodčí nemíní hru přerušit.

38:12

37:54
    Hra se zase usazuje v pásmu Bruslařů.

36:52
    Buly před domácí modrou čárou.

35:56
    A havířovští z náporu přidávají svpou čtvrtou branku a ONDŘEJ BECHER navíc kompletuje čistý hattrick. Asistence: Martin Pavlačka a Jan Moškoř.

35:32
    Další zámek AZetu secval hosty v jejich pásmu, Pavlačka tečoval Kubíčkovu střelu od modré těsně vedle.

33:52
    Havířovští teď sevřeli Bruslaře v jejich pásmu, puk chodil z jedné hole na druhou až nakonec zcela rozhozeného Kubíka překonal dorážkou do odkryté branky ONDŘEJ BECHER. Asistence: Jan Moškoř a Antonín Zmarzlák.

31:51
    Na druhé straně teď Kubík parádně lapačkou vychytal Pavlačku při jeho šanci skoro na hraně brankoviště.

30:30
    Zychova bomba od modré, hned po buly v havířovském pásmu, jen těsně minula Nowakovu pravou tyč.

29:51
    Hraje se rychle a oboustranně svižně, ale nyní bez šancí.

28:52
    A havířovští svůj tlak proměňují ve vedoucí branku. ONDŘEJ BECHER dostal přihrávku do mezikruží a nekompromisně zakončil do horní části branky – 2:1. Asistence: Martin Kubík.

28:22
    Hosté jsou nyní uzamknuti ve své třetině a nemohou se dostat ven.

27:22
    Havířovští jeli 2 na 1, Bárta to vzal na sebe, ale Kubíka neprostřelil.

27:09
    Přestože se teď hrálo skoro minutu v hostujícím pásmu, buly uvidíme v před Nowakem.

25:55
    Po chybě v domácí rozehrávce se dostal před Nowaka Rauš, ale blafákem jej nepřekonal.

25:33
    Icing AZetu.

25:29
    Teď si hostující gólman do své lapačky ulovil nahození Zmarzláka od modré.

25:05
    Bártovu střelu tlumí Kubík ve výstroji.

24:35
    Makovec dostal od Kubíka přihrávku do ideální pozice, ale svou střelu poslal nad!

24:04
    Moškoř nahodil puk do útočného pásma jde střídat.

23:26

22:48
    AZ se ve svém oslabení celkem s přehledem brání.

22:05
    Kubík teď sice ležel ve svém brankovišti roztáhnutý jak jen to šlo, ale přesto kotouč nahozený na jeho branku neměl pod kontrolou a jen se štěstím se k němu havířovští nedostali.

21:40
    Domácí se osvobozují.

21:23
    Hosté budou hrát svou třetí přesilovku. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Puzoň – 2 min., faul kolenem).

20:51
    Puzoňovu střelu od modré vyráží Kubík svou holí do rohu.

20:24
    Domácí začali aktivně, ale teď je zastavuje ofsajd.

20:01

První třetina nabídla celkem svižnou a vyrovnanou hru, a nakonec i vyrovnaný výsledek 1:1, když na přesilovkovou branku Dymáka odpověděl v poslední minutě Zmarzlák. Jinak oba gólmani moc práce neměli, obrany pracují povětšinou spolehlivě.
    Druhá třetina začne v cca 15:30.

20:00

19:20
    Havířovští se v poslední minutě třetiny dočkali branky znamenající srovnání na 1:1. ANTONÍN ZMARZLÁK se s pukem na hokejce vynořil z poza branky u levé Kubíkovy tyče a procpal puk do za čáru. Asistence: Jan Moškoř.

18:42
    Icing AZetu po nepřesné rozehře.

18:18
    Hra se drží v pásmu Havlíčkova Brodu, ale spíše kolem mantinelů.

17:54
    Domácí útočník Kubík se dral za nahozeným pukem mezi třemi protihráči a uspěl.

17:06
    Dlouho se teď bojovalo o puk za hostující brankou, ale už je kotouč vyvezen k domácí svatyni.

16:09
    Obsajd domácích.

15:33
    Bačkovský střílel pod tlakem, Nowak má puk ve výstroji.

14:52
    Makovec zastavil akci hostů už na jejich modré, ale ti se napodruhé dostali do útoku.

13:51
    Hrdličkova jedovka z levého kruhu těsně míjí havířovskou branku.

13:28
    Hru přerušuje až zákrok Kubíka lapačkou.

13:10
    Stejná situace na druhé straně, tentokrát poblíž hostující střídačky.

12:35
    Puk za havířovskou brankou, teď je to spíše boj než pohledný hokej.

11:19
    Kolat najížděl z levé strany sám na Kubíka, mířil na jeho levou tyč, tam měl ale hostující brankář svů beton.

10:52
    Havířovští zvýšili obrátky, Bárta našlápl na levém křídle, ale nezpracoval dobře prudkou přihrávku.

10:07
    Hosté svou druhou přesilovku bleskově využívají a vedou 1:0. FILIP DYMÁK tečoval Zychovu od modré přesně k levé Nowakově tyči. Asistence: Martin Zych a Ondřej Besmák.

09:58
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Becher – 2 min., podrážení).

08:55
    Kubík teď špičkou betonu na poslední chvíli stihl vytlačit puk u své pravé tyče, pak mohl ještě Kolat dorážet před prázdnou brankou, ale na puk těsně nedosáhl.

08:21
    Další zákrok hostujícího brankáře Kubíka proti střele od modré.

07:54
    Kubík si raději podržel nahozený puk před dotírajícím Belanem.

06:58
    Puk za hostující brankou, brodští budou zakládat útok.

06:10
    Tomáš Krejčí ujížděl na Nowaka, ale obránce se na poslední chvíli stihl vrátit a tělem jej vytlačil ze střelecké pozice.

05:38
    Velká hromada hráčů před domácí střídačkou, puk je někde pod jejich bruslemi, ale rozhodčí hru nehodlá přerušit.

04:52
    Ofsajd domácích posouzen jako úmyslný, buly před Nowakem.

04:42
    Střela od modré míjí brodskou branku.

04:22
    Hrajeme v pásmu hostů, ale kotouč zatím jen ometá mantinely.

03:57

03:20
    Nowak ukryl puk pod lapačkou, hra přerušena.

03:10
    Domácí v plném počtu, zároveň se hosté až v tuto chvíli usadili v útočném pásmu.

02:36
    Becher zachytil ve středním pásmu rozehru hostů, najel si do pásma a donutil svým bekendem Kubíka k zákroku a podržení kotouče.

02:14
    Ofsajd Bruslařů.

01:50
    Opět musí hosté začínat až za vlastní brankou.

01:31

01:10
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Pavlačka – 2 min., podrážení).

00:36
    Domácí Moškoř se z poza branky natlačil před hostující branku na Kubíka si nepřišel.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Nowak (Zlatnický) – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P. Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Žák, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Vojkůvka, Bárta, Horváth, Belan

BK Havlíčkův Brod: Kubík (Tuček) – Jakubec, Besmák, Zych, Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Rauš, Janko, Holenda, Krejčí T., Krejčí D., Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

Rozhodčí: Čahoj – Návrat, Veselý.

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání ELIOD extraligy dorostu mezi AZ RESIDOMO Havířov a BK Havlíčkův Brod.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští mladíci do nadstavbové skupiny postoupili jako druhý tým skupiny Východ. V ní si připsali 15 výher a jen tři porážky a postup si zajistili dlouho před koncem základní skupiny. Nadstavbovou skupinu začali ve čtvrtek porážkou 1:3 v Karlových Varech. V tabulce jim patří se 17 body 7. příčka.

Bruslaři mají v tabulce jen 5 bodů a jsou zatím na 18. místě, tedy poslední. Do nadstavby postoupili jako šestý tým skupiny střed, když skončili jen bodík před Jihlavou a Č. Budějovicemi. Ve čtvrtek porazili na domácím ledě Zlín 4:3.

Tabulkově jsou favoritem domácí hokejisté, ale zda tuto svou roli potvrdí, uvidíme v sobotu odpoledne. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně ve 14:45.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 20. Zmarzlák (Moškoř), 29. Becher (Kubík), 34. Becher (Moškoř, Zmarzlák), 36. Becher (Pavlačka, Moškoř), 41. Horváth, 49. Kremnický (Kolat), 52. Becher (Vojkůvka, Bílek) – 11. Dymák (Zych, Besmák), 51. Krečí T. (Dymák, Rauš)

AZ Havířov: Nowak (Zlatnický) – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček P. Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Žák, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Vojkůvka, Bárta, Horváth, Belan
    BK Havlíčkův Brod: Kubík (52. Tuček) – Jakubec, Besmák, Zych, Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Rauš, Janko, Holenda, Krejčí T., Krejčí D., Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek

Rozhodčí: Čahoj – Návrat, Veselý