Ufa – Čeljabinsk 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Magnitogorsk 3:2 (1:0 po s.n.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 2:3 (po pr.)
Soči – Minsk 4:1 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 03.12.2019, 17:30 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Novgorod prožívá prozatím poměrně povedený ročník KHL. Po 35-ti zápasech má tým na první nepostupovou příčku do play off náskok 11 bodů, což je slušná rezerva. Torpedo získalo za zmíněný počet zápasů 41 bodů při skóre 99:92 a nachází se na 5. pozici západní konference. Z posledních desíti zápasu dokázal Novgorod šestkrát zvítězit.

Nejproduktivnější hráči
    1. Damir Žafjarov 13+16
    2. Michajl Varnakov 9+17
    3. Jordan Schroeder 11+11

Avtomobilist prožívá plus mínus podobný ročník jako jeho dnešní soupeř. Tým se s odehranými 32 zápasy nachází na 5. pozici východní konference s bodovým ziskem 38 bodů při skóre 77:78. Jekatěrinburg má poměrně dobrou formu, když z posledních desíti zápasů zvítězil hned v sedmi z nich.

1. Brooks Macek 12+13
    2. Nigel Dawes 13+10
    3. Dan Sexton 7+11

Československá stopa v utkání

Jakub Kovář (JEK)

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Aljajev, Mišarin, Minejev – Rattie, Schroeder, Žafjarov – Šenfeld, Varnakov (A), Szczechura – D. Iljin (A), Bočarov, Verjajev – Gončaruk, Smolin, Stalnov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Fomin) – Alexej Vasilevskij, Gurkin, Trjamkin, Batyršin, D. Bodrov (A), Mamkin, Valitov, I. Višněvskij – Sexton, Dawes (C), Macek – Obidin, Holland, Mozer – Bělousov, Chripunov, Litovčenko (A) – Ovčinnikov, V. Popov, Ivašov.

Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Maximovskij, Judin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:35
    O první útočnou aktivitu zápasu se postarali domácí, ale střela Denise Baranceva až na Jakuba Kováře neprošla.

01:19
    Do poměrně dobré šance se dostali opět domácí, konkrétně Michail Varnakov pálil z bezprostřední blízkosti, ale Kováře také nepřekonal.

02:12
    Další aktivitu opět předvedli domácí, kteří zavřeli svého soupeře v jeho pásmu, ale k vážnější střele se nyní domácí nedostali.

02:40
    Zleva to zkusil opět Denis Barancev, ale s jeho nahozením si Jakub Kovář poradil bez potíží.

03:25
    Domácí byli opět nebezpeční, ale nahození Jordana Schroedera přes Jakuba Kováře neprošlo.

03:41
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. – příliš mnoho hráčů).

03:59
    Da samostatného úniku ujel v oslabení Peter Holland, ale domácího brankáře překonat nedokázal!

04:25
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

04:40
    Hosté se dostali ke kotouči a dostali jej až za bránu Andrease Lindbäcka.

05:17
    Z pravého kruhu vypálil Barancev, ale na Jakuba Kováře si nepřišel. Nicméně tlak domácích neustává.

05:41

06:20
    Hosté se po ubráněném oslabení dostávají ke kotouči a chystají se nyní zaútočit oni.

06:36
    Jenomže rozehrávka hostů byla velice bídná, a tak se u puku dostali opět domácí. Z levého kruhu pálil příklepem Georgij Mišarin, ale Jakub Kovář měl své chrániče připravené.

07:19
    Domácí předvedli další dobré střídání, které bylo zakončeno střelou Sergeje Gončaruka, ale Kovář byl opět na svém místě.

08:06
    Jakub Kovář byl opět přinucen přikrýt kotouč pod lapačku. Úvodní minuty zápasu patří vcelku jasně domácím.

08:38
    Do skvělé pozice se dostal po přihrávce Andrej Obidin, který byl úplně sám před brankářem domácích, ale ten vytasil lapačku včas.

09:15
    Hosté po dlouhém střídání pouze nahodili puk dopředu a odjeli střídat. Puk je tak na hokejkách domácích hokejistů.

09:45
    Jenomže domácí nerozehráli vůbec dobře a dostali se nyní pod tlak hostující pětice.

10:36
    Hostující první formace tlačí svého soupeře v jeho třetině, ale střela zatím nepřichází.

11:05
    Až nyní pálil z levé strany Dan Sexton, ale trefil pouze prostředek brány, kde stál připravený Anders Lindbäck.

11:36
    Hosté nerozehráli vůbec přesně, a tak je pískáno zakázané uvolnění, které přesune hru před Jakuba Kováře.

12:14
    Hosté předvedli dobrou aktivitu v útočném pásmu, která skončila střelou od modré čáry. Anders Lindbäck byl pozorný a kotouč vyrazil do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

12:50
    Domácí se nedostali ze svého obranného pásma, a tak se musí stále bránit tlaku hostů.

13:10
    Až nyní se domácí dostali až do útočného pásma, ale příliš dlouho se v něm neohřáli.

13:47
    Hosté si v útočném pásmu nerozuměli, a tak kupředu vyrazili domácí, kteří vyprodukovali dobrou střelu od modré, která jen těsně minula pravou tyč Kovářovy brány.

14:30
    Na druhé straně zahrozila první formaci hostů. Zleva pálil Dan Sexton, po něm Brooks Macek, ale ani jeden úspěšný nebyl.

15:01
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Andrej Obidin – 2 min., nedovolené bránění).

15:20
    Jordan Schroeder hledal před bránou stojícího Antona Šenfelda, ale přihrávka přesná nebyla, a tak se hosté následně bez potíži osvobodili.

15:45
    Ve velké šanci se po křižném pasu ocitl Michail Varnakov, ale v zakončení selhal.

16:03
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

16:47
    Střelu Genowaye ještě před bránou tečoval Bočarov, ale Jakub Kovář se přesunul i proti teči.

17:10
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Brooks Macek – 2 min., sekání).

17:10
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Paul Szczechura – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

17:29
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! MICHAIL VARNAKOV se po přihrávce Antona Šenfelda řítil sám na bránu a dlouhou kličkou do bekhendu Jakuba Kováře překonal. Asistence: Anton Šenfeld.
    17:29 Michail VARNAKOV - 1:0

18:00
    Kotouč mají nyní hosté a jsou s ním v útočném pásmu.

18:30
    To už ale neplatí, protože domácí předvedli dobrou obrannou práci. Nicméně následně domácí o puk přišli a hrají s ním opět hosté.

18:47
    Do protiútoku se dostali domácí. Z vrcholku kruhu vypálil Denis Barancev, ale mířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Jakub Kovář.

19:10
    Oba týmy v plném počtu.

19:19
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Orlov – 2 min., nedovolené bránění).

19:34
    Z pravého kruhu pálil z první Nigel Dawes, který však nalezl pouze lapačku domácího gólmana.

19:45
    Hostující souhra nebyla přesná, a tak už se v této třetině nejspíše nic nestane.

19:58
    Tak přece jen ještě přišla jedna střela z hole Alexeje Vasilevskijho, ale puk až v síti neskončil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první perioda, která nabídla poměrně svižný hokej z obou stran. K vidění bylo také několik zakončení, která volala po gólu, ale na ten jsme si musel počkat až do 18. minuty, kdy se prosadil domácí Michail Varnakov, který tak určil skóre první třetiny. Domácí vedou po dvaceti minutách 1:0

Střely na branku 10:12

20:01

20:21
    Hosté se v pokračující přesilovce ihned přesunuli do útočného pásma. Puk se po střele Brookse Maceka ocitl v ochranné síti.

20:43
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají skóre! NIGEL DAWES byl připraven na pravé straně, kde jej krásně našel Brooks Macek. Kazašský útočník vypálil z první a domácí brankář neměl nejmenší šanci. Asistence: Brooks Macek a Alexej Vasilevskij.
    20:43 Nigel DAWES - 1:1

21:45
    Do další šance se dostali hosté, konkrétně z dobré pozice pálil Andrej Obidin, ale tentokrát Lundbäck bránu zavřel.

22:33
    Domácí se snaží si rychle vzít vedení zpět, ale kombinace v útočném pásmu lehce pokulhává.

23:29
    Nyní se osmělili směrem dopředu hosté, ale úspěch to pro jejich barvy nepřineslo.

24:30
    Teď je k vidění poměrně nezáživná část zápasu, kdy ani jeden z týmů není úplně v herní pohodě a hokejisté si v kombinaci nejsou schopni vyhovět.

24:55
    Hra je přerušena. Je pískán ofsajd domácího celku.

25:15
    Z pravého kruhu pálil Dan Sexton, ale mířil jen těsně vedle tyče brány Lindbäcka.

26:09
    Tentokrát se do ofenzívy dostali domácí, ale střela od modré nebyla pro Jakuba Kováře nikterak zapeklitá.

26:55
    Do útočného pásma se dostala čtvrtá formace hostí, která odvedla dobrou práci, když donutila domácího brankáře přerušit hru.

27:21
    Do samostatného úniku se dostal Dan Sexton, ale musel kvůli tlaku domácího obránce zakončovat bekhendem, a tak si s touto situací poměrně snadno Lindbäck poradil.

28:05
    Do skvělé pozice se odrazil puk přímo k Damiru Žafjarovovi. Tento útočník pálil příklepem, ale bránu hostí těsně minul.

29:05
    Domácí se nyní ze sevření soupeře na chvíli dostali, ale hosté jsou už zase nastěhováni v útočném pásmu.

29:28
    Andres Lindbäck musel zasahovat nadvakrát. Nejprve přišla střela od modré a následovala dorážka Petera Hollanda.

30:09
    Domácí sice kombinovali v útočném pásmu, ale ke střele se vůbec nedostali.

30:48
    Z levého kruhu pálil příklepem Charles Genoway, ale mířil jen vedle. Nicméně puk zůstává i nadále na holích domácích.

31:30
    Teď už to neplatí. Kotouč je v držení hostí, kteří vyrážejí do útočného pásma.

32:06
    Domácí si v útoku nerozuměli, a tak jsou nyní v útočném pásmu hosté, kteří kombinují.

32:27
    Hokejisté Novgorodu obrali hosty o puk a po křídle rychle vyrazil dopředu Damir Žafjarov. Podařilo se mu vypálit z pravého kruhu, ale Jakuba Kováře nepřekonal.

32:59
    Zleva pálil po ledě Peter Holland, ale tento pokus nebezpečný pro bránu domácích vůbec nebyl.

33:48
    Hosté uklidňují hru s kotoučem na svých holích za bránou Jakuba Kováře.

34:29
    Anton Šenfeld našel ukázkovou nahrávkou před bránou stojícího Paula Szczechuru, ale ten z bezprostřední blízkosti zklamal, jelikož puk vůbec netrefil.

34:52
    Střelu od modré ještě tečoval Daniil Iljin, ale Jakub Kovář byl pozorný a lapačkou puk polapil.

35:09
    Hosté chtěli vyrazit do rychlého protiútoku 3 na 2, ale svou akci zastavili sami ofsajdem.

35:40
    Druhá útočná formace hostí teď předvedla dobré střídání, ale v rozhodující fázi, tedy při střele, zlomil jeden z obránců hůl, a tak akce skončila.

36:19
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Roman Ivašov – 2 min., podrážení).

36:50
    Od modré pálil Denis Barancev, následovala dorážka Jordana Schroedera. Ani jedna z těchto střel se neujala.

37:09
    Hosté dostávají puk do středního pásma.

37:32
    Po pohledné souhře vypálil Charles Genoway, ale trefil pouze Jakuba Kováře.

37:52
    Domácí využívají přesilovou hru a odskakují na rozdíl jedné branky! Souhru na jeden dotek zakončoval osamocený STANISLAV BOČAROV, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Jordan Schroeder a Ty Rattie.
    37:52 Stanislav BOČAROV - 2:1

38:44
    Domácí se vydali do útočného pásma, ale jejich setrvání v něm příliš dlouho netrvalo.

39:09
    Střela Mišarina od modré byla nebezpečná, ale Kovář svým levým betonem zakročil úspěšně.

39:35
    Puk je ve střední třetině a kupředu vyrážejí opět domácí.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila druhá třetina, ve které se podařilo prosadit oběma celkům. Na začátku periody vyrovnával v přesilové hře Nigel Dawes, ale ve 38. minutě dal domácím opět vedení Stanislav Bočarov, který se prosadil také v přesilovce. Po dvou třetinách 2:1

Střely na branku 22:19

40:01

40:30
    První aktivitu třetí třetiny předvedli hostující hokejisté, ale ke střele se neprobojovali.

40:59
    Na druhé straně tečoval střelu Denise Baranceva Jordan Schroeder, ale puk po teči zamířil pouze do zadního mantinelu.

41:39
    Z mezikruží pálil zápěstím Paul Szczechura, ale na Jakuba Kováře si nepřišel.

42:25
    Domácí byli v obrovské šanci! Střelu od modré vyrazil Kovář přímo před jednoho z hráčů Torpeda, ale ten se nedokázal včas srovnat, a tak k zakončení do prázdné brány nakonec nedošlo!

43:10
    Hosté byli v útočném pásmu jen pár vteřin. Následoval útok domácích, po kterém puk skončil v lapačce Jakuba Kováře.

43:53
    Ty Rattie hledal žabičkou svého spoluhráče před bránou, ale jeden z obránců tuto nahrávku zablokoval.

44:19
    Úplně prázdná brána zívala na Bělousova, ale tento útočník hostů nepochopitelně v tutové šanci selhal!

44:51
    Ihned po vyhraném buly vypálil tvrdě Stanislav Bočarov, ale Jakub Kovář jeho pokus vykopl pravým betonem.

44:53
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., vražení na hrazení).

45:05
    Domácí se osvobodili vyhozením kotouče přes všechny čáry.

45:35
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

45:48
    Střela Vasilevskijho od modré přesná nebyla.

46:08
    Křižnou souhru zakončil Nigel Dawes, ale mířil pouze vedle levé tyče.

46:45
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

46:53

47:13
    Hokejisté Torpeda se osvobodili za ceny zakázaného uvolnění.

47:54
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale příliš dlouho se v něm neohřáli.

48:27
    Anton Šenfeld dobře přenechal puk Paulu Szczechurovi, který si najel nikým nehlídán na levý kruh, ale střelou na lapačku Jakuba Kováře nepřekonal.

48:48
    Denis Barancev nahodil puk na Jakuba Kováře. Český brankář neměl příliš starostí s tímto pokusem, přikryl puk pod lapačku.

49:14
    Nahození Stanislava Bočarova ještě tečoval Daniil Iljin, ale Kovář se zaskočit nenechal.

49:42
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Ivan Višněvskij – 2 min., hákování).

49:57
    Nahození Charlese Genowaye ukryl Jakub Kovář v lapačce.

50:19
    Souhra domácích byla nepřesná. Torpedo se samo připravilo o útočné pásmo.

50:40
    Nyní vyhodili puk přes všechny čáry hostující hráči.

51:07
    Puk je opět u brány Anderse Lindbäcka.

51:27
    Střela Paula Szczechury mířila těsně nad bránu Jakuba Kováře.

51:42

52:18
    Hosté vyrovnávají z ničeho nic skóre! Nevýrazné nahození od modré tečoval v předbrankovém prostoru za záda Anderse Lindbäcka DAN SEXTON. Asistence: Rafael Batyršin, Nigel Dawes.
    52:18 Dan SEXTON - 2:2

53:20
    Střela hostujícího obránce od modré čáry mířila pouze mimo prostor třech tyčí.

54:00
    Varnakov založil akci domácích, ale ta neměla dlouhého trvání. U puku jsou už opět hostující hokejisté.

54:27
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Rafael Batyršin – 2 min., hrubost).

54:45
    Damir Žafjarov našel přesně hůl Stanislava Bočarova. Po této teči skončil kotouč těsně vedle pravé tyče hostující svatyně.

55:07
    Z dobré pozice pálil Charles Genoway, ale lapačka Jakuby Kováře byla připravena.

55:33
    Domácí zkusili pohlednou akci na jeden dotyk, ale Jordana Schroedera jeden z obránců Avtomobilistu zakončit nenechal.

56:00
    Domácí rozjíždějí akci až od vlastní brány.

56:27

56:28
    Se střelou Aljajeva od modré si Jakub Kovář hravě poradil.

57:12
    Hosté se z tlaku vymanili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

57:35
    Domácí jsou stále v útočné třetině, ale honí pouze puk po mantinelu.

57:51
    Nyní musel puk po nahození přikrýt lapačkou Anders Lindbäck a hru následně přerušit.

58:05
    Bělousov našel krásnou zadovkou před bránou stojícího Chripunova, ale s jeho střelou si domácí gólman poradil.

58:50
    Hosté nyní zaváhali v rozehrávce, ale domácí to nedokázali patřičně potrestat.

59:36
    Puk mají v moci hosté ve středním pásmu a míří s ním kupředu.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Skončila třetí perioda, ve které se podařilo hostujícím hokejistům vyrovnat skóre na finálních 2:2. O srovnání se postaral Dan Sexton. Následovat bude prodloužení.

Střely na branku 34:26

60:01

60:10
    K puku se po vhazování dostávají hosté.

60:17
    Střelu Dana Sextona domácí brankář polapil.

60:33
    Puk po střele Žafjarova skončil jen pár centimetrů před brankovou čarou, odkud jej hostující obránci dostal do bezpečného prostoru!

61:12
    Z mezikruží pálil Nikita Trjamkin, ale Anderse Lindbäcka nepřekonal.

61:35

61:50
    Domácí stále kombinují vepředu, ale střela nepřichází.

62:05
    Až nyní pálil Ty Rattie, ale jeho střela byla ztečována do ochranné sítě.

62:24
    Hosté si berou bod navíc! PETER HOLLAND projel středním pásmem a následně z levého kruhu vypálil křižně na lapačku Anderse Lindbäcka, kterému se nepovedlo zasáhnout. Asistence: Nikita Trjamkin.
    62:24 Peter HOLLAND - 2:3

Skončil zápas mezi Novgorodem a Jekatěrinburgem. Domácí po většinu zápasu tahali za delší konec, ale dvakrát o svůj hubený náskok přišli a v prodloužení udeřil hostující Peter Holland, který rozhodl o tom, že Jekatěrinburg vyhrál tento zápas poměrem 2:3 v prodloužení. Domácí byli v utkání sice aktivnější, ale stačilo to pouze na jeden bod.

Statistiky zápasu
    Střely na branku 35:30
    Hity 4:7
    Trestné minuty 6:12

Jakub Kovář (JEK) 35 střel, 33 zásahů, 94,29%

To je z mé strany v tuto chvíli vše. Přeji Vám krásný zbytek dne! (20:01:09)

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 18. Varnakov (Šenfeld), 38. Bočarov (Schroeder, Rattie) – 21. Dawes (Macek, Alexej Vasilevskij), 53. Sexton (Batyršin, Dawes), 63. Holland (Trjamkin)

Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Maximovskij, Judin