Dijon – Montpellier 2:2 (kon.) | Méty – Rennes 0:1 (kon.) | Saint-Étienne – Nice 4:1 (kon.)
Toulouse – Monaco 1:2 (kon.) | PSG – Nantes 2:0 (kon.)
AS Saint-Étienne
4:1 (3:1)
OGC Nice
Středa 04.12.2019, 19:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

Je dobojováno! Po nesmírně atraktivní první půli šla úroveň a atraktivity hry rapidně dolů. Velkou roli v tom sehrála situace z osmapadesáté minuty, kdy Bouanga ze standardní situace zvýšil už na 4:1 a poslední půlhodina se tak dohrávala už jen z nutnosti. Nice tedy prohrálo šestý ligový zápas na hřišti soupeře za sebou a propadlo se až na čtrnácté místo. St. Étienne naopak doma bodovalo v osmém soutěžním zápase vřadě a posunulo se na páté místo se ztrátou jediného bodu na třetí Bordeaux. (20:54:19)

90+3

90+2
    Dolberg dostal míč za obranu, jenže v těžkém úhlu nedal do střely levačkou takřka žádnou razanci, což znamenalo rutinní zásah pro Ruffiera.

90+1
    Cyprienovi se vůbec nepovedl centr z hloubi pole, který neplánovaně doplachtil do náruče Ruffiera.

90
    Také ve druhé půli se nastavují tři minuty.
    89. Diony dorážel z ofsajdu

89
    Boudebouz dal míč pod sebe na M´Vilu, jehož střelu Benítez jenom vyrazil a Diony už to měl při dorážce jednoduché. Radost z gólu se ale konala jen zlomek vteřiny, pomezní viděl ofsajd.

88
    Žlutou kartu dostává Loïs Diony (AS Saint-Étienne).

86
    Dionyho drobný faul ve středu hřiště. Balón tak znovu spadá do držení Nice, které se sympaticky snaží alespoň snížit.

84
    Saint-Étienne závěr zápasu dost vypouští. Cyprienova křižná střela bez přípravy však prosvištěla kolem pravé tyče domácí branky.

83
    Kasper Dálberg sice skóroval, ale jinak hraje hodně slabé utkání. Nyní byl těsně bránícím soupeřem vytlačen až do hloubi pole a tam míč skončil v autu.

82
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Ryad Boudebouz.

82
    Žlutou kartu dostává Patrick Burner (OGC Nice).

81
    Nechytatelné přenesení hry na levou stranu, kde si marně nabíhal Maolida. Vypadá to, že se posledních deset minut odehraje už jen z povinnosti.

80
    Nice je na míči stále častěji, ale do šancí se prakticky vůbec nedostává. Maolidův centr zleva nikoho z hostů nenašel.

78
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Alexis Claude Maurice, přichází Khéphren Thuram.

77
    Lees-Melou trochu prováhal šanci na centr z levé strany, který jeden z domácích obránců odrazil do zámezí. Následný roh domácí opět vyřešili.

76
    Nakonec hosté rozehrávali hned dvakrát, ale ani v jednom případě nenadělali před Ruffierem sebemenší paseku. .

Michal Břuchanský

Branky: 11. Bouanga (pen.), 38. Hamouma (Honorat), 40. Fofana (Bouanga), 58. Bouanga (Hamouma) – 15. Dolberg

Karty:   49. Ruffier (SET), 88. Diony (SET) – 24. Lees-Melou (NIC), 60. Lloris (NIC), 82. Burner (NIC)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Fofana, Perrin (C), Trauco – Aholou (82. Boudebouz), M. Camara – Honorat, Hamouma, Bouanga (73. Diony) – Berić (59. M'Vila).
    Náhradníci: Moulin – Boudebouz, Diony, Correia, Moukoudi, M'Vila, Sissoko.

OGC Nice: Benítez – Atál (56. Burner), M. Sarr, Lloris, Coly – Lusamba (65. Ganago), Cyprien (C), Lees-Melou – Maurice (78. Thuram), Dolberg, Maolida.
    Náhradníci: Clementia – Danilo, Búdawí, Burner, Ganago, Nsoki, Thuram.

Rozhodčí: Leonard – Lang, Hebrard