Chabarovsk – Viťaz 2:3 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Spartak Moskva 4:3 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 5:2 (kon.)
Barys – Jokerit 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Petrohrad – Kazaň 2:1 (2:1 po s.n.)
Riga – Čerepovec 0:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Avangard Omsk
Středa 04.12.2019, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Novosibirsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy HC Sibir Novosibirsk a Avangard Omsk.

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Východní konference, když nasbíral 37 bodů. Dnes bude chtít protáhnout vítěznou vlnu, Sibir vyhrál dva poslední duely, a oba na venkovním ledě. Nejprve 4:4 v Helsinkách, poté 6:4 v Čerepovci. O góly se v tomto utkání spravedlivě podělili Morozov, Milovzorov, Ruohomaa, Jermakov, Peltola a Česalin. No a pokud se týmu dařilo obdobně i dnes, určitě by se v klubu nezlobili.

Posledních pět utkání

Novosibirsk – Nižnij Novgorod 1:4
    Novosibirsk – Vladivostok 1:2
    Kazaň – Novosibirsk 2:1 sn
    Jokerit – Novosibirsk 1:4
    Čerepovec – Novosibirsk 4:6

Hosté jsou na tom ve Východní konferenci lépe, na druhém místě mají 48 bodů, což je o pět méně, než má vedoucí Kazaň. Omsk přijíždí do Novosibirsku po utkání na ledě Chabarovsku, kde mnoho gólů nepadlo a hosté si nakonec odvezli těsnou výhru 2:1. O góly se postarali Andrighetto a Klinkhammer, domácí Tomáš Zohorna už pouze snižoval na konečný stav.

Omsk – Minsk 1:2
    Omsk – Viťaz 3:0
    Kunlun – Omsk 2:3 sn
    Kunlun – Omsk 3:2 pp
    Chabarovsk – Omsk 1:2

Zápas uvidí hala Ledovyj dvorec sporta a začne se ve 13:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Jermakov, Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Timašov, Ilja Morozov, Jefremov, J. Chabarov (A) – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola (C) – Michajlov, V. Komarov, Česalin (A) – N. Korotkov, Romancev, Pervušin.

Avangard Omsk: Bobkov (D. Kostin) – Vojnov (A), Jemelin (C), Pokka, Bondarev, Franson (A), Martynov – Košelev, K. Semjonov, Šumakov – Andrighetto, Gračjov, Širokov – A. Potapov, Stas, Dědunov – Beck, Klinkhammer, Jaremčuk – I. Makarov.

Rozhodčí: Gofman, Oskirko – Ponamarenko, Sazonov.

00:01

00:45
    Sibir se do svého soupeře pustil od prvních okamžiků a předvádí aktivní hru v útočném pásmu.

01:42
    Střela od modré čáry, Bobkov neměl zrovna ideální výhled, přesto zvládl zakročit a puk vyrazit.

02:31
    Domácí Jermakov udržel na zádech dotírajícího protivníka a objetím vlastní branky zahájil další akci Sibiru.

Stas prodloužil puk na rozjetého Potapova, tomu však puk utekl do rohu. Omsk tak slibnou akci do zakončení nedotáhl.

04:21
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Pravou stranou si na střed vyjel SVEN ANDRIGHETTO a za kruhy předvedl švih, který přes stínící hráče zapadl k tyčce Krasikovovy branky – 0:1! Asistence: Jevgenij Gračjov, Sergej Širokov.
    04:21 Sven ANDRIGHETTO - 0:1

05:29
    Rázem je v aréně Sibiru mrazivější nálada, inkasovaný gól po vlastním mírném tlaku zrovna nepřidá.

05:47
    Změnit to chtěl Korotkov, jeho střela z levého křídla skončila těsně nad brankou Igora Bobkova.

06:59
    Dvě rychlé akce, po jedné na každé straně. Jak Krasikov, tak Bobkov se museli na svých brankovištích hodně co ohánět. Domácí gólman se rychle otáčel za neudrženým pukem, za Bobkovem dokonce cinkala tyčka.

07:48
    Pokus Avangardu o rychlý přechod do útoku skončil zakázaným uvolněním. Vše se tak vrací před Bobkova.

08:37
    Hraje se v rychlém tempu, akce střídá akci, většina z nich však teď končí ve středním pásmu.

09:58
    Rychlý přechod nyní předvedl Sibir a výsledkem byl prudký Komarovův švih z pravého kruhu. Bobkov zasáhl vyrážečkou.
    09:58 Komarova vychytal připravený Bobkov

10:22
    Na druhé straně hrozil Taylor Beck, střela těsně nad ledem skončila v Krasikovově lapačce.

11:28
    Potapov poslal před domácí branku žabičku, tuto přihrávku ovšem nikdo nezpracoval. Sibir jde do protiakce.

12:17
    Nepřesnost v rozehrávce Sibiru, puk po mantinelu dolétl až na zakázané uvolnění.

13:21
    Mírný nápor Novosibirsku v útočném pásmu, výsledkem byla jedna střela z pravého křídla, tu Bobkov vystihl. Domácí se pak sami zbavili útočného pásma nepřesnou přihrávkou.

14:04
    Sibir právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Sibir se vrátil do útočného pásma, kde se po krátkém víření dostal puk před branku, kde se skvěle zorientoval JUUSO PUUSTINEN, zpracoval si na holi a jemným bekhendem zakončil podél levého Bobkovova betonu – 1:1. Asistence: Alexander Šarov, Mikael Ruohomaa.
    14:04 Juuso PUUSTINEN - 1:1

14:55
    Pervušin dostal přihrávku na brusle, místo rychlého útoku levou stranou vznikla akce, která skončila pouze v rohu.

15:20
    Novosibirsk po vyrovnávacím gólu ožil a platí to i o publiku. To žene hráče v modrém na další zteče.

16:17
    No vida a domácí tým už vede. Dlouhý pas na levou stranu přijal ALEXANDR ŠAROV, nabrusilil si před Bobkova střelou do horní části branky upravil na 2:1! Asistence: Andrej Jermakov, Viktor Komarov.
    16:17 Alexandr ŠAROV - 2:1

17:44
    Omsk je najednou pod obrovským tlakem a praktiky každá akce teď znamená pro Bobkova nebezpečí. Gólman Avangardu se nyní musel natahovat na brankovišti po nepříjemném pokusu Juusa Puustinena.

18:36
    Pozvolna, z vlastního pásma rozjíždí Sibir další akci, snaží se pomalou rozehrou nalákat soupeře, který by tak pootevřel obranu.

19:43
    Ještě jeden útok Omsku, křížný pas na levou stranu však skončil pouze u mantinelu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, která přinesla opravdu živý hokej. Už od úvodu byly k vidění šance, a v páté minutě se Omsk dostal do vedení, když se po nalezení střelecké pozice prosadil přesným švihem Sven Andrighetto. Sibiru poté chvíli trvalo, než se z gólu vzpamatoval, s postupem času to však byli právě domácí, kdo převzal iniciativu, na začátku 15. minuty srovnal Juuso Puustinen a v 17. minutě se před Bobkovem skvěle zorientoval Alexandr Šarov a ten také ustanovil současný výsledek 2:1.

20:55
    A jak skončila první třetina, tak stejně začala i ta druhá – Sibir se ihned natlačil do útočného pásma.

21:34
    Taylor Beck se snažil o nalezení pozice pro střelu, či alespoň přihrávku, byl ovšem vytlačen do středního pásma.

21:49
    Protiútok Sibiru potáhl kapitán Peltola a povedlo se mu i vystřelit, puk byl ovšem sražen mimo ledovou plochu.

22:45
    Stále sledujeme svižný hokej z obou stran, diváci se rozhodně nemají čas nudit.

23:31
    Od modré čáry nahazoval hostující Bondarev, puk z jeho hole skončil pouze u zadního mantinelu.

24:59
    Před Bobkovem se odehrál slušný závar, gólman Omsku ve spolupráci s obranou ale vše ukočíroval.

25:56
    Už se zase hrálo na opačné straně, z dorážky prudké střely zpoza kruhů se snažil prosadit Semjonov, bleskové Krasikovovo přemístění se ale znamená neměnnost výsledku.

26:48
    Krátká pasáž s několika přerušeními, hráči mají alespoň prostor pro vydechnutí po náročných minutách.

27:57
    Igor Makarov se marně natahoval po puku, obrana Sibiru situaci ve vlastním pásmu zvládla pokrýt a rozehrát.

28:27
    No a to tak dokonale, že je z toho další gól za zády gólmana Bobkova! Po kombinaci v útočném pásmu napřáhl k drtivé ráně za kruhy VIKTOR KOMAROV a jeho dělovka se zastavila až v síti – 3:1. Asistence: Nikita Michajlov.
    28:27 Viktor KOMAROV - 3:1

29:45
    Omsk je teď zase jako opařený, akce hostů končí v rozích, či u mantinelu, zatímco Sibir je každou situací nebezpečný.

30:52
    O menší zlom se pokoušel obránce Vojnov, jeho nahození z pravé strany však přistálo u připraveného Krasikova.

31:04
    Pokus Martynova už byl o mnoho lepší, puk prosvištěl těsně vedle branky a Krasikov o ráně moc nevěděl.

32:00
    Tohle už s Omskem nevypadá dobře. Kombinace Sibiru rozebrala obranu hostů, zprava se k puku dostal JEGOR MILOVZOROV a i když byl faulován, tak v pádu dokázal vystřelil a překonat Bobkova – 4:1. Asistence: Jukka Peltola, Dmitrij Sajustov.
    32:00 Jegor MILOVZOROV - 4:1

32:45
    Sibir nemá dost, soupeře chce dorazit a nejlépe ještě v průběhu druhé třetiny.

33:30
    Tlak domácích je opravdu výrazný, Bobkov nyní raději přikryl puk, i když se mohl pokusit o rozehrávku.

33:50
    Střelecká převaha domácích přitom není výrazná, je zde ale vidět dobrá produktivita.

34:58
    Akce domácích za brankou Avangardu, teď tomu ale chybí přesná přihrávka před branku.

35:34
    Omsk má potíže se dostat z vlastního pásma, když už to vypadalo na úspěch, zakročil na modré čáře Děmidov a vrátil hru před Bobkova.

36:25
    Publikum si žádá další góly známým pokřikem šajbu, šajbu.

36:53
    Po delší době se hrálo u Krasikova, ten si skvělým čtením hry pohlídal levou tyčku a nepustil soupeře do šance.

37:42
    Vyhození domácích šlo přes všechny čáry přesně na Bobkova, ten ihned rozehrál.

38:15
    Nápor domácích vrcholí, bránící pětice se snaží už jen pouze o to, dostat puk alespoň do středního pásma. Na Bobkova v posledních okamžicích vystřelili Puustinen se Šarovem, další gól si ale nepřipsali.

38:59
    Na druhé straně pokryl Krasikov bekhend z mezikruží, Sibir vyráží do protiútoku

39:11
    Demolice hostujícího týmu pokračuje. Po tlaku v útočném pásmu vystřelil NIKITA MICHAJLOV, Bobkovovi puk vypadl a kutálel se do branky a i když se oobrana Omsku snažila, odpálila jej pozdě. Rozhodčí sice rozpažili a puk poté dostal do sítě Česalin, nicméně po kontrole u videa určili, že puk byl za brankovou čárou už v prvním případě – 5:1. Asistence: Jevgenij Česalin.
    39:11 Nikita MICHAJLOV - 5:1

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a Sibir Novosibirsk udělal rozhodný krok k výhře a zisku bodů. Druhá třetina byla jasně v režii tohoto týmu, který se neustále tlačil do útoku, ohrožoval Bobkova a třikrát našel cestu za jeho záda. Jako první se ve 29. minutě prosadil Viktor Komarov, poté na konci 32. minuty v pádu skóroval Jegor Milovzorov a v závěrečné minutě upravil na současných 5:1 Nikita Michajlov. Avangard má v pauze o čem přemýšlet, každopádně může do třetí třetiny nastoupit s vědomím, že už nemá co ztratit a může se případným drtivým útokem pokusit o zázrak.

40:01
    V brance hostů došlo ke změně, místo Igora Bobkova, bude chytat Denis Kostin.

40:55
    Vyhozený puk mířil na Krasikova, ten bez větších problémů rozehrál.

41:45
    Už to vypadalo, že se hostující Martynov dostane ke střele, v rozhodujícím okamžiku mu ale puk poskočil a z akce nebylo nic.

42:24
    Je tu vůbec první vyloučení utkání, dvě minuty za hákování dostal domácí Andrej Jermakov.

42:59
    Tvrdá rána Codyho Fransona nebyla vůbec špatná, Krasikov měl ale výborný výhled a puk se mu zdařilo srazit.

43:45
    Zbytek přesilovky ale není ze strany hostů moc povedený, obrana Sibiru si své pásmo hlídá na výbornou.

44:24
    No a domácí jsou již v plném počtu, Jermakov se vrátil na ledovou plochu.

45:11
    Kostin udržel s trochou štěstí čistý štít, neboť střela zcela volného Michajlova z bezprostřední blízkosti skončila na tyčce!
    45:11 Michajlov trefil zblízka tyčku

46:49
    Po zblokované střele na modré se do protiútoku vydal domácí Ruohomaa, střílel z levého kruhu, Kostina tím ale nepřekvapil.

47:31
    Menší nápor Avangardu, mezi kruhy se zjevil Andrighetto, jeho pokus byl ovšem nakonec sražen a puk prolétl nad břevnem.

48:44
    O florbalovou parádu s nabráním puku na hůl a klepnutím pod břevno se pokusil hostující Beck, finální fáze mu ovšem nevyšla podle představ a branku neohrozil.

49:45
    Omsk je v této části třetiny tím aktivnějším týmem, dá se to ale pochopit. Domácí mají nahráno a nemají důvod se někam hnát.

50:59
    Už tu byl ale Sibir s náznakem kombinace u modré čáry, vše ale skončilo po nepřesném Alexejevově pasu.

51:42
    Domácí teď pouze posunuli puk do pásma Avangardu tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

52:27
    Po pravé straně přišel průnik hostů s bekhendovým zakončením, Krasikov však dnes chytá výtečný zápas a povyjetý vyřešil i tohle.

52:52
    Kostin si připisuje povedený zákrok lapačkou proti Morozovově bombě od modré čáry. Stále tak platí, že neinkasoval.

53:55
    Nahození hostů skončilo za brankou, tím akce Omsku skončila, u puku byli jako první domácí hráči.

54:28
    Už to vypadá, že se zápas dohrává, ani jeden z celků se nikam nežene, chybí tomu svižné tempo.

55:03
    Hosté alespoň korigují výsledek, když se po rychlé kombinaci dostal puk před brankoviště, odkud jej pohotově za Krasikova zametl JEVGENIJ GRAČJOV a upravil na 5:2. Asistence: Sergej Širokov, Vjačeslav Vojnov.
    55:03 Jevgenij GRAČJOV - 5:2

55:44
    Od modré čáry nahazoval na Krasikova Ville Pokka, puk skončil mimo.

56:01
    Přesilovka pro Novosibirsk, dvě minuty za držení hole obdržel Taylor Beck.

56:35
    Je po přesilovce, neboť faulu na unikajícího protihráče se dopustil Mikael Ruohomaa a dostal dvě minuty za sekání.

56:46
    A další vyloučení, nyní na straně Omsku. dvouminutový trest za hraní zlomenou holí dostal Vjačeslav Vojnov.

57:52
    Sibir sice drží puk v útočném pásmu, už ale nepředvádí ty rychlé kombinace, kterými se pyšnil v předcházejících třetinách.

58:10
    S tresty se nám teď roztrhl pytel, dvě minuty za krosček obdržel hostující Rob Klinkhammer.

58:35
    Sibir je již v plném počtu a dohrává tak zkrácenou přesilovku.

59:37
    Hosté drží puk na svých holích, hráči Sibiru už bránící čtveřici ani nenapadají.

Utkání je u konce a domácí Novosibirsk v poklidu uhájil své vedení. Ve třetí třetině už Sibir nepředváděl tak aktivní hokej, pouštěl soupeře do kombinací a šancí a nechal Avangard i lehce zkorigovat výsledek. O poslední branku tohoto duelu se v 56. minutě postaral Jevgenij Gračjov a upravil tak na konečných 5:2. Sibir tak pokračuje ve zlepšených výkonech a připsal si třetí výhru v řadě.

Československá stopa v utkání
    Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Utkání sledovalo 7 320 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou středu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:05:04)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 15. Puustinen (Šarov, Ruohomaa), 17. Šarov (Jermakov, V. Komarov), 29. V. Komarov (Michajlov), 32. Milovzorov (J. Peltola, Sajustov), 40. Michajlov (Česalin) – 5. Andrighetto (Gračjov, Širokov), 56. Gračjov (Širokov, Vojnov)

Avangard Omsk: Bobkov (41. D. Kostin) – Vojnov (A), Jemelin (C), Pokka, Bondarev, Franson (A), Martynov – Košelev, K. Semjonov, Šumakov – Andrighetto, Gračjov, Širokov – A. Potapov, Stas, Dědunov – Beck, Klinkhammer, Jaremčuk – I. Makarov.

Rozhodčí: Gofman, Oskirko – Ponamarenko, Sazonov

Diváci: 7 320