Chabarovsk – Viťaz 2:3 (0:1 po s.n.) | Kunlun – Spartak Moskva 4:3 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 5:2 (kon.)
Barys – Jokerit 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Petrohrad – Kazaň 2:1 (2:1 po s.n.)
Riga – Čerepovec 0:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Avangard Omsk
Středa 04.12.2019, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Novosibirsk • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou středu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:05:04)

Utkání sledovalo 7 320 diváků.

Československá stopa v utkání
    Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Statistiky

Střely na branku: 25:29
    Zásahy brankářů: 27:20
    Vyhraná vhazování: 28:27
    Hity: 20:29
    Trestné minuty: 4:6

Utkání je u konce a domácí Novosibirsk v poklidu uhájil své vedení. Ve třetí třetině už Sibir nepředváděl tak aktivní hokej, pouštěl soupeře do kombinací a šancí a nechal Avangard i lehce zkorigovat výsledek. O poslední branku tohoto duelu se v 56. minutě postaral Jevgenij Gračjov a upravil tak na konečných 5:2. Sibir tak pokračuje ve zlepšených výkonech a připsal si třetí výhru v řadě.

59:37
    Hosté drží puk na svých holích, hráči Sibiru už bránící čtveřici ani nenapadají.

58:35
    Sibir je již v plném počtu a dohrává tak zkrácenou přesilovku.

58:10
    S tresty se nám teď roztrhl pytel, dvě minuty za krosček obdržel hostující Rob Klinkhammer.

57:52
    Sibir sice drží puk v útočném pásmu, už ale nepředvádí ty rychlé kombinace, kterými se pyšnil v předcházejících třetinách.

56:46
    A další vyloučení, nyní na straně Omsku. dvouminutový trest za hraní zlomenou holí dostal Vjačeslav Vojnov.

56:35
    Je po přesilovce, neboť faulu na unikajícího protihráče se dopustil Mikael Ruohomaa a dostal dvě minuty za sekání.

56:01
    Přesilovka pro Novosibirsk, dvě minuty za držení hole obdržel Taylor Beck.

55:44
    Od modré čáry nahazoval na Krasikova Ville Pokka, puk skončil mimo.
    55:03 Jevgenij GRAČJOV - 5:2

55:03
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté alespoň korigují výsledek, když se po rychlé kombinaci dostal puk před brankoviště, odkud jej pohotově za Krasikova zametl JEVGENIJ GRAČJOV a upravil na 5:2. Asistence: Sergej Širokov, Vjačeslav Vojnov.

54:28
    Už to vypadá, že se zápas dohrává, ani jeden z celků se nikam nežene, chybí tomu svižné tempo.

53:55
    Nahození hostů skončilo za brankou, tím akce Omsku skončila, u puku byli jako první domácí hráči.

52:52
    Kostin si připisuje povedený zákrok lapačkou proti Morozovově bombě od modré čáry. Stále tak platí, že neinkasoval.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 15. Puustinen (Šarov, Ruohomaa), 17. Šarov (Jermakov, V. Komarov), 29. V. Komarov (Michajlov), 32. Milovzorov (J. Peltola, Sajustov), 40. Michajlov (Česalin) – 5. Andrighetto (Gračjov, Širokov), 56. Gračjov (Širokov, Vojnov)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Jermakov, Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Timašov, Ilja Morozov, Jefremov, J. Chabarov (A) – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Milovzorov, Sajustov, J. Peltola (C) – Michajlov, V. Komarov, Česalin (A) – N. Korotkov, Romancev, Pervušin.
    Avangard Omsk: Bobkov (41. D. Kostin) – Vojnov (A), Jemelin (C), Pokka, Bondarev, Franson (A), Martynov – Košelev, K. Semjonov, Šumakov – Andrighetto, Gračjov, Širokov – A. Potapov, Stas, Dědunov – Beck, Klinkhammer, Jaremčuk – I. Makarov.

Rozhodčí: Gofman, Oskirko – Ponamarenko, Sazonov

Diváci: 7 320