Skalica – Topoľčany 0:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Bratislava Capitals 4:5 (po pr.) | Trnava – Dubnica 3:4 (po pr.)
Žilina – Levice 4:2 (kon.) | Martin – Pov. Bystrica 11:2 (kon.)
MsHK Žilina
4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
HK Levice
sk Středa 04.12.2019, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • 1. liga (SR) • 30. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 24.kola Slovenskej hokejovej ligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na domácom ľade hráčov HK Levice. Zápas sa pod Dubňom začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v tabuľke našej druhej najvyššej súťaže priebežné ôsme miesto so ziskom 30 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Stanislava Škorvánka porazili na domácom ľade hokejistov HK Gladiátors Trnava 7:5. Najproduktívnejším hráčom Vlkov je Samuel Zahradník, ktorý má na svojom konte 17 kanadských bodov.

Leviciam patrí v tabuľke súťaže priebežné siedme miesto so ziskom 31 bodov. V poslednom doterajšom zápase hostia porazili na domácom ľade Martin 4:1. Najproduktívnejším Levičanom je Jozef Mihalík, ktorý má na svojom konte 27 kanadských bodov.

Zápas v Žiline sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Na ľad nám nastupujú hokejisti oboch tímov.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Mikoláš (Cigánik) – Surán, Dubeň, Nádašdi (C), Turian, Bučko, Coma, Housa, Dubina – Rehák S., Minárik, Markovič – Kokavec, Ondruš, Rehák D. – Macek (A), Prášil, Zahradník – Chlepčok, Halama, Magdolen

HK Levice: Kožiak (Pavličko) – Šturdík, Novák M., Bujanov, Cebák, Kudrna, König P., Kosorín, Adámik – Tužinský, Klenko, Sarvaš – Kropotin, Mrázik, Vorobjev – Piačka, Mihalík, Tábi – Svitana R., Romanov, Gubo

Rozhodca: Korba – Riš, Janiga.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech Žiliny.

00:20
    Prvá strela v zápase patrí hosťom, pokus z pravej strany Mikoláš bez problémov zlikvidoval.

00:28
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Markovič – 2 min., podrazenie).

01:02
    Levice kombinujú v útočnom pásme.

01:12
    Skúsený obranca Peter König pálil od modrej čiary, Mikoláš bol pozorný.

01:45
    Domácim sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary, oba tímy okamžite striedajú.

02:28
    Domáci v plnom počte.

03:00
    Z oboch strán je to v týchto momentoch pomerne nesúrodé, chyby v kombinácii zatiaľ zastavujú väčšinu rodiacich sa útočných akcíí.

03:20
    Vhadzovanie po ľavej ruke domáceho brankára.

03:31
    Samuel Rehák nabil do medzikružia Markovičovi, ale skúsený útočník Vlkov trafil švihom len brankára hostí Kožiaka.

04:19
    Žilina dala gól!
    Rýchla akcia tretieho útoku Žiliny, Ondruš našiel napravo voľného SAMUELA ZAHRADNÍKA, ktorý tvrdým príklepom z krídla doslova prestrelil nešťastného brankára hostí. Asistencia: Filip Ondruš.

04:41
    Na opačnej strane rýchly útok Levíc, po zakončení Mihalíka však puk končí v lapačke Maroša Mikoláša.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina zatiaľ vedie nad Levicami 1:0.

05:57
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Klenko – 2 min., hákovanie).

06:34
    Domácim sa zatiaľ nedarí počas presilovej hry usadiť v útočnom pásme.

07:04
    Krížna prihrávka na pravú stranu našla hokejku Michala Kokavca, ktorý však delovkou len vyprášil výstroj Jána Kožiaka.

07:31
    Žilinčania sú síce v útočnom pásme, ale na streľbu nemajú vhodnú pozíciu.

07:57
    Hostia v plnom počte.

08:34
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.

09:10
    Zápas má vcelku solídnu úroveň, hra sa prelieva zo strany na stranu, ale je to príliš ubojované, oba tímy chcú najmä dôležité body.

10:01
    Polovica prvej tretiny je za nami, Žilina zatiaľ vedie nad Levicami 1:0.

10:54
    V dnešnom zápase zatiaľ nie je veľmi čo komentovať, oba tímy bojujú o každý kúsok ľadu.

11:33
    Gólové príležitosti absentujú na oboch stranách, v Žiline je dnes zima nielen fanúšikom, ale zrejme aj strelcom oboch tímov.

12:03

12:59
    Pár stovák verných fanúšikov Žiliny ženie svoj tím dopredu, celkovo je to však dnes zatiaľ hokejová nuda.

13:37
    Rýchla akcia hostí z Levíc, aj táto snaha je však zastavená, tentoraz pre postavenie mimo hru.

14:04
    Závar pri bránke Maroša Mikoláša, skúsený útočník Levíc Jozef Mihalík však puk neprestrčil popod betón brankára Žiliny do siete.

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.

15:33
    Dobrá akcia Žiliny, obranca Dubina sa oprel do príklepu, ale ten letí vysoko nad bránku Jána Kožiaka.

15:39
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Housa – 2 min., nedovolené bránenie).

15:45
    Obrovská šanca Žiliny, Ján Chlepčok sa rútil sám na bránku hostí, ani na dvakrát však Kožiaka neprekabátil!

15:58
    HK Levice dávajú gól! Nuž a platí nedáš – dostaneš! Rýchla akcia hostí, do puku sa oprel DMITRIJ VOROBJEV a delovkou vymietol pavučinku v bránke Maroša Mikoláša. Asistencia: Michal Novák.

16:29
    Ďalší rýchly útok v podaní hostí, tentoraz však Mikoláš nemusel zasahovať.

17:28
    Domáci hokejisti Žiliny sa dokážu dostať do útočného pásma, ale nedokážu sa dostať do streleckej pozície.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:33
    Tentoraz však domáci pohrozili rýchlou akciou, po tvrdej strele však skvele zakročil Ján Kožiak.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:33
    Hra sa znovu prelieva zo strany na stranu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline remízu 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Žiliny.

20:47

21:01
    Domáci hokejisti získali puk a vyhadzujú ho cez všetky čiary.

21:40
    Levice kombinujú v útočnom pásme počas presilovej hry.

22:02
    Michal Novák pálil od modrej čiary, puk bol síce pred Mikolášom tečovaný, ale končí v moci žilinského gólmana.

22:12
    Nepríjemný zákrok na domáceho obrancu Michala Coma, ktorý ostáva ležať na ľade. Napokon za pomoci spoluhráčov mieri na lavičku svojho tímu.

22:12
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Tužinský – 2 min., faul kolenom).

22:29
    Rýchla akcia Žiliny, puk napokon končí v moci Jána Kožiaka, následne však vzniká ešte pred bránkou hostí menšia šarvátka.

22:33
    Krásny gól Vlkov! Ján Chlepčok nabil na modrú čiaru MARTINOVI BUČKOVI a ten príklepom prestrelil všetko čo mu stálo v ceste! Asistencia: Ján Chlepčok.

22:47

23:10
    Domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme.

23:33
    Ďalšia tvrdá rana domáceho obrancu od modrej čiary, Kožiak však puk vyrazil.

24:12

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina zatiaľ vedie nad Levicami 2:1.

25:43
    Vylúčenie v tíme HK Levice (2 min. – prikrytie puku brankárom). Trest odpyká Mihalík.

26:11
    Domáci hokejisti síce hrajú presilovú hru, ale Kožiak zatiaľ nemusel zasahovať.

26:59
    Samuel Zahradník šikovne vystrelil z ľavej strany spoza obrancu, Kožiak však skvelým semafórom zastavil puk smerujúci do jeho siete!

27:29
    Domáci znovu kombinujú v útočnom pásme.

27:43

28:00
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Housa.

28:30
    Domácim hokejistom Žiliny sa podarilo s námahou dostať puk do stredného pásma.

29:01
    Levice sa v týchto momentoch nadýchli k mohutnému tlaku, všetko však rieši pozorný Maroš Mikoláš.

29:39
    Ďalší útok hostí z Levíc je zastavený pre postavenie mimo hru. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

30:00

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina zatiaľ vedie nad Levicami 2:1.

31:25
    Ďalšia výborná a najmä rýchla akcia Žiliny a SAMUEL ZAHRADNÍK pridáva už svoj druhý gól v dnešnom zápase! Asistencie: Martin Bučko, Matej Macek.

32:02
    Hostia v týchto momentoch dosť pritvrdili v osobných súbojoch.

32:36
    Tak toto bolo nepekné! Dmitrij Vorobjev nepríjemné poslal na ľad žilinského útočníka Halamu a poputuje na trestnú lavicu.

32:36
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Vorobjev – 2 min., sekanie).

33:03
    Žilinskí Vlci v obrovskom nápore, dve delovky od modrej čiary v krátkom slede za sebou však konči vedľa bránky Jána Kožiaka.

34:02
    V tomto momente Žilinčania chybovali v rozohrávke a musia sa po puk vrátiť až ku svojej bránke.

34:17
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Klenko – 2 min., sekanie).

34:36
    Levice so štyrmi hráčmi.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina zatiaľ vedie nad Levicami 3:1.

35:36
    Domácim Žilinčanom sa nedarí usadiť sa v útočnom pásme, táto presilová hra Vlkom zatiaľ veru nesvedčí.

36:17

36:24
    Vylúčenie v tíme HK Levice (König Peter – 2 min., nedovolené bránenie).

37:00
    Hostia znovu posielajú puk cez všetky čiary.

37:27
    Kombinovaná formácia Vlkov sa veľmi snaží, kusisko poctivej roboty ukázal Dominik Rehák, ale presilové hry dnes jednoducho Žiline nesedia.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:16
    Nuž a Vlci sa napokon dočkali aj gólu v presilovej hre! Svoj prvý presný zásah po návrate do rodnej Žiliny si pripisuje MICHAL KOKAVEC! Asistencie: Filip Ondruš, Ján Chlepčok.

39:01

39:29
    Žilina v nápore v útočnom pásme, Kožiak však zatiaľ odoláva.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedie Žilina nad Levicami 4:1. Tretia časť zápasu sa začne približne o 19:41.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:30
    Domáci okamžite v nápore, Lukáš Dubeň ale delovkou od modrej čiary minul bránku Levíc.

41:02
    Žilina drží puk na svojich hokejkách a kombinuje v útočnom pásme.

41:39
    Hra sa znovu prelieva zo strany na stranu, ani jeden z brankárov však nemusel vážnejšie zasahovať.

42:11
    Rýchly útok hostí, puk však napokon končí v moci pozorného Maroša Mikoláša.

43:02
    Hostia z Levíc sa ešte snažia zdvihnúť hlavu a vsietiť druhý gól, domáci si však dávajú veľký pozor na prípadné chyby.

43:44
    Žilinčania sú pohyblivejší ako súper, snažia sa prečísliť obranu Levíc. Hostia už musia naozaj všetko vsadiť na ofenzívu.

44:33
    Puk letel mimo ľadovej plochy, vylučovať sa však nebude. Vhadzuje sa napokon v stredovom kruhu.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina stále vedie nad Levicami 4:1.

45:53
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Novák Michal – 2 min., hákovanie).

46:23
    Domáci kombinujú v útočnom pásme.

46:46
    Delovka Jaroslava Markoviča od modrej čiary presvišťala okolo bránky Jána Kožiaka.

47:22
    Levičania vyhodili puk cez všetky čiary, oba tímy daný moment využívajú na striedanie.

47:53

48:22
    Martin Bučko sa oprel do strely od modrej čiary, Kožiak tentoraz nemal zakrytý výhľad a puk poľahky skryl do svojej lapačky.

48:49
    Pekná akcia Žiliny, Ondrej Prášil našiel naľavo Samuela Zahradníka, ktorý však neprekonal Jána Kožiaka v bránke Levíc.

49:23
    Tentoraz kombinujú v útočnom pásme hokejisti Levíc, všetko však rieši pozorný Maroš Mikoláš.

49:42
    Pred bránkou Žiliny vzniká ešte menšia šarvátka, vylučovať sa ale nebude.

50:01
    Začala sa druhá polovica tretej tretiny, Žilina zatiaľ stále vedie nad Levicami 4:1.

50:18
    Ďalší rýchly útok Levíc, puk však znovu končí v lapačke Maroša Mikoláša.

50:27
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Mikoláš – 2 min., podrazenie).

51:03
    Domáci však v oslabení ušli do úniku, Zahradník však nedokázal pred Kožiakom trafiť skackajúcu prihrávku od spoluhráča.

51:33
    Domáca obrana znovu posiela puk až za bránku hostí.

52:27

52:51
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Housa – 2 min., držanie).

53:35
    A ešte tu máme aj pomerne dosť tvrdý pästný súboj!

53:35
    Vylúčenie v tíme HK Levice (Novák Michal – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Dubeň – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).

53:35
    Ťažko povedať kto junácku pasovačku vyhral, v úvode mal navrch levický Novák, v závere už triafal presnejšie žilinský Lukáš Dubeň.

54:51

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút tretej tretiny.

55:34
    Domáci opäť v prečíslení 2 na 1, tentoraz to však Prášil so Zahradníkom príliš prekombinovali.

55:57
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Housa – 2 min., hrubosť).

56:20
    Nuž a záver zápasu rozhodcovská trojica dosť výrazne nezvláda.

56:20
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Magdolen – 2 min., faul kolenom).

56:33
    Maroš Mikoláš skryl puk do svojej lapačky po strele hostí od modrej čiary, následne vzniká ďalšia úplne zbytočná šarvátka zo strany hostí z Levíc.

56:45
    HK Levice dávajú gól! Druhý gól Levíc v dnešnom zápase pridáva MATEJ MRÁZIK. Bez asistencií.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:20

58:41
    Domáci Markovič sa natlačil pred Kožiaka, ale ani na dvakrát nedokázal puk prepasírovať do siete hostí. Nuž a následne tu máme ďalšiu potýčku.

58:41
    Vylúčenie v tíme HK Levice (König Peter – 2 min., sekanie).

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:05
    Dnešné stretnutie sleduje 207 divákov.

59:33
    Hostia sa ešte snažia o kontaktný gól, domáci však obetavo bránia.

S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade porazila Levice 4:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:16:49)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 5. Zahradník (Ondruš), 23. Bučko (Chlepčok), 32. Zahradník (Bučko, Macek), 39. Kokavec (Ondruš, Chlepčok) – 16. Vorobjev (Novák Michal), 57. Mrázik

Rozhodčí: Korba – Riš, Janiga