Toronto – Colorado 1:3 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 3:0 (kon.) | Edmonton – Ottawa 2:5 (kon.)
Los Angeles – Washington 1:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
St. Louis Blues
Čtvrtek 05.12.2019, 02:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

58:53
    Ještě jedno vyloučení pro hostující celek. Dunn dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

57:10
    Jordan Binnington je na střídačce a hosté to znovu zkoušejí v šesti bruslařích!

54:19
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).

54:11
    Jordan Binnington je překvapivě na střídačce a hosté zkouší duel zdramatizovat v šesti bruslařích na ledě!

49:32
    Další přesilovka pro Pittsburgh! Dvě minuty za krosček dostává Zachary Sanford.

48:03
    Zach Aston-Reese našel krásnou přihrávkou Johna Marina, který zakončoval k levé tyči, ale hostující brankář vytáhl další neskutečný zákrok betonem!

47:10
    Dominik Simon zahodil svou třetí velkou šanci v dnešním duelu! Český útočník měl před sebou prázdnou branku, ale hostující brankář na poslední chvíli zasáhl puk lapačkou!
    44:59 Alex GALCHENYUK - 3:0

44:59
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh přidává třetí branku a podle všeho definitivně rozhoduje o svém triumfu! Do samostatného úniku se skvělým pohybem dostal ALEX GALCHENYUK a svou šanci zakončil střelou pod břevno! Asistence: Sam Lafferty.

39:49
    Ještě jedno vyloučení na straně domácích. Chad Ruhwedel dostává dvě minuty za podrážení.
    39:21 Stefan NOESEN - 2:0

39:21
    Nakonec jsme se dočkali branky i v prostřední periodě! A opět se radují domácí! STEFAN NOESEN si před brankou skvěle za vzduchu stáhl nahození od mantinelu a následně zakončil kolem bezmocného brankáře. Noesen oslavil svou premiéru v dresu Penguins brankou! Asistence: Jared McCann, Dominik Kahun.

38:25
    Malkin ujel obráncům a řítil se sám na branku. Ruská hvězda se ale rozhodla pro překvapivou zadovku, po které pálil Simon, ale Binnington vytáhl fantastický zákrok ramenem!

36:00
    Přesilovku si zahraje St. Louis. Jevgenij Malkin dostává dvě minuty za hákování.

35:38
    Jevgenij Malkin se skvěle otočil za brankou Blues, vybídl Dominika Simona, ale českého útočníka neskutečným zákrokem vychytal Jordan Binnington!

31:21
    Domácí si zahrají další přesilovku. Carl Gunnarsson dostává dvě minuty za podrážení.

27:47
    První přesilovku si zahraje také Pittsburgh. Bozak dostává dvě minuty za hákování.

22:31
    Hosté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostává Joseph Blandisi.

07:44
    Hosté si zahrají první přesilovku dnešního utkání. Jake Guentzel dostává dvě minuty za hákování.

05:23
    Brandon Tanev se dostal k přihrávce zpoza branky a pohotově zakončil! Domácí hokejista už zvedal ruce nad hlavu, ale Binnington vytáhl skvělý zákrok betonem!
    00:39 Teddy BLUEGER - 1:0

00:39
    Pittsburgh se hned v úvodu dostává do vedení! Fantastický vstup domácích do duelu! TEDDY BLUEGER dostal přihrávku na modrou čáru, nahodil puk před branku a puk zapadl do sítě! Asistence: Marcus Pettersson, Brandon Tanev.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 1. Blueger (M. Pettersson, B. Tanev), 40. Noesen (McCann, Kahun), 45. Galchenyuk (Lafferty)

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang, J. Johnson, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Simon, Malkin, Guentzel – McCann, Galchenyuk, B. Tanev – Blueger, Kahun, Lafferty – Blandisi, Aston-Reese, Noesen.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Walker, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Thomas, Bozak, Barbašev – Brouwer, J. de La Rose, MacEachern.

Rozhodčí: McCauley, Rank – Nagy, Alphonso

Diváci: 18 411