Ostrava – Sparta 5:6 (kon.) | Vítkovice – Liberec 13:7 (kon.) | Chodov – Bohemians 8:3 (kon.)
Česká Lípa – Pardubice 9:3 (kon.) | Otrokovice – Královské Vinohrady 10:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Hattrick Brno 10:1 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
5:6 (1:2, 1:1, 3:3)
ACEMA Sparta Praha
Pátek 06.12.2019, 18:00 • SH Bospor Bohumín • Livesport Superliga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám vás u online textového přenosu z Bohumína, kde se o body utká pražská ACEMA Sparta s družstvem FBC ČPP Ostrava.

Tato dvě družstva se spolu už letos na hřišti potkala, a to hned ve druhém kole, kdy Sparta na domácí půdě zvítězila 6:4 a připsala si tak další tři body k dobru.
    I v loňské sezóně se oba celky utkali dvakrát a pokaždé to dopadlo lépe pro sparťanské hráče. Nejdříve v Ostravě 5:2, následně rozstříleli Ostraváky na domácí půdě 9:2.
    A jelikož Ostrava má co vracet, tak by to mohla být zajímavá podívaná.

Sparta si i přes sobotní těsnou prohru 4:5 proti Technologům z Mladé Boleslavy drží čtvrté místo v tabulce s 29 vybojovanými body.
    Bodově je na tom nejlépe Marek Zouzal se 17 kanadskými body. Hned za ním se nachází Jakub Kolstrunk s 14 body a těsně za ním jsou s 13 body Lukáš Ujhelyi a Matěj Čermák.
    Sparťanskou svatyni pak úspěšně hájí Martin Beneš.

Ostravskému celku se naopak letos moc nedaří. V neděli nestačili na Otrokovice a prohráli 3:8, takže se momentálně nachází na jedenáctém místě tabulky se 14 urvanými body.
    V kanadském bodování je na první příčce Michal Sládek s 23 body, druhé místo obsadil Matyáš Šindler s 16 body a těsně za ním se s 15 body nachází Jan Daniš.
    Bránu Ostravy chrání Jan Binder se Štěpánem Lajou.

FBC ČPP Ostrava: Laja (Binder) – Švajný, Lipový, Kašík, Posselt, J. Bauer – Sovják, Juhaňák, Klimscha – Stejskal, Šindler, Eichner – Daniš, Sládek, Dohnal – Kaloč, Češek, Zapletal.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Zítka) – Ježek, Bartoš, Marvánek, Zeman, Křenek – Kolstrunk, Juha, Zouzal – Velc, Kozák, Pažák – Burian, Lang, Čermák – Pruner, Čáp.

Rozhodčí: Jiří Filipčík a Ondřej Filipčík.

00:01

00:02
    Je to tady! Utkání začalo a míčku se hned ze startu ujímají hráči Sparty.

00:33
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MICHAL PAŽÁK. Asistence: Radim Křenek.
    00:33 Michal PAŽÁK - 0:1

01:20
    Sládek chtěl první sparťanský gól pomstít, ale trefil pouze Beneše.

02:20
    Ostrava se pouští do nebezpečné akce, ale míč bohužel letí pryč z hřiště.

02:40
    Ostravská pětka se toho nebojí a už od začátku tlačí na Spartu na jejich obranné polovině.

03:15
    Eichner střílí, ale jeho střela zastavena sparťanskými obránci.

04:11
    Na chvíli se hra uklidnila a Sparta si drží míč na své straně.

05:05
    Už od začátku se hra přelévá z jedné strany na druhou.

05:30
    Matěj Pruner to se zkouší dostat do střelecké pozice, ale je ostravskou obranou zahnán do rohu, tak to aspoň posílá na Křenka, jehož střela bohužel Bindera neprorazila.

06:50
    Sparta je opět na míčku a snaží se hru uklidnit na své obranné polovině.

07:40
    A už se to obrací. Míč vybojovali ostravští a jdou do útoku, míč je však opět zastaven sparťanskou pětkou.

08:37
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Ostrava (Jiří Juhaňák – 2 min., Nedovolená vzdálenost).

09:15
    A máme tu první přesilovou hru dnešního utkání. Zatím můžeme vidět jen klidné vyměňování balónu mezi hráči.

10:05
    Ostrava se zdárně brání. Teď zastavili Kolstrunkovu střelu a ubránili tak Binderovu bránu od dalšího gólu.

10:40
    A Ostrava je už v plné síle.

11:00
    Je to znát, Klimscha se sám utrhl a střílí na sparťanskou bránu, Beneš však vyráží.

12:16
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JIŘÍ BAUER. Asistence: Patrik Posselt.
    12:16 Jiří BAUER - 1:1

13:55
    Ostravští se po gólu rozhodli hru trochu zklidnit.

14:00
    Ale dlouho to nevydrželo, Sparta se nedala a zkoušela na domácí tým trochu přitlačit.

15:15
    MArvánek nevěděl komu nahrát, nakonec se rozhodl to poslat na Čermáka a dostat tak míč na ostravskou polovinu.

15:46
    SLádek zkouší, trefuje však jen tyčku.

16:41
    Stejskal také zkouší pálit, Beneš bez problémů vyráží tělem.

17:19
    Kolstrunk posílá přímou na Čermáka, který se toho nebojí, obíhá bránu a připisuje tak další gól pro hráče Sparty.
    17:19 Matěj ČERMÁK - 1:2

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20
    Zouzal zkouší střílet z otočky, míček mu bohužel sklouzl z čepele a tak střílí jen naprázdno.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět, že Ostrava tento zápas Spartě rozhodně nedá zadarmo. Ostrava úspěšně ubránila své první oslabení tohoto zápasu. Také jsme mohli vidět tři pěkné góly z obou stran. Prozatím je Sparta ve vedení, ale pouze o jeden gól, takže to vypadá velmi dobrou podívanou i v druhé třetině!

Střely po první třetině: Ostrava – 7, Sparta – 7

20:01

20:02
    Rozhodčí odpískali druhou třetinu a buly vyhrává Ostrava.

21:16
    Hra začíná klidně a Sparta si drží míček.

22:20
    Tentokrát se k míčku dostává už Ostrava a Šindler zkouší střílet z poloviny, je však zablokován.

23:20
    I Eichner zkouší vystřelit z poloviny, jeho střelu opět blokuje sparťanská obrana.

23:40
    Stejskal se také nebojí střílet, Beneše však neprostřelí.

23:48
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Jakub Čáp – 2 min., Bránění ve hře).

25:10
    I Sparta se dočkala svého vyloučení, Ostrava toho chce náležitě využít a sparťanskou pětku pěkně zamyká na jejich obranné polovině.

25:30
    Sládek na Bauera, který střílí, ten však netrefuje bránu, ale mantinel.

26:00
    A je to pět na pět, Sparta úspěšně ubránila ostravský nátlak.

26:29
    Dnes jsme se dočkali i nájezdu ze strany Sparty.

26:29
    Autorem branky z trestného střílení je RADIM KŘENEK.
    26:29 Radim KŘENEK - 1:3

26:40
    Trestného střílení se ujal kapitán Sparty, Radim Křenek, a dostal tak Spartu do dvoubrankového vedení nad týmem z Ostravy.

27:35
    Juha na Pažáka, který střílí, jeho střelu ale Binder vyráží.

30:13
    Buly z rohu u ostravské brány dostává opět Spartu na míček.

31:00
    Juha zkouší, ale obrana Ostravy úspěšně zakročila a vyráží míč za mantinely.

32:01
    Ostrava úspěšně ustála nátlak pražského celku a Sládek se dostává do šance, jeho bekendovku však vyráží hráč Sparty.

33:13
    Zatím můžeme vidět plynulou hru, která se přelévá z jedné strany hřiště na druhé. Oba týmy se dnes pěkně naběhají.

34:15
    FBC teď tlačí Spartu na jejich obranné půdě, k sobě do pásma si je nehodlají pustit.

34:40
    Bohužel zatím bezvýsledně, žádný gól nechce padnout.

34:52
    Kolstrunk se rozhodl vládu Ostravy ukončit a vyběhl si na bránu domácích, jeho střelu však golman stihl zastavit.

36:07
    Domácí jsou opět na míčku a uklidňují hru.

36:28
    Daniš zkouší z poloviny, jeho střelu však zachytil jen mantinel za bránou.

37:08
    Konečně se k míčku dostala i Sparta.

37:20
    Dlouho si míček neudržela, už ho mají zpět domácí a drtí Sparťany na jejich obranné polovině.

37:58
    Sládek se dostává do gólové situace, je však zastaven Burianem.

38:34
    Autorem branky je MAREK ŠVAJNÝ. Asistence: Michal Sládek.
    38:34 Marek ŠVAJNÝ - 2:3

38:35
    Ostrava snižuje!!! Krásná souhra Sládka a Švajného, který prostřelil Beneše.

39:01
    A probíhá nám poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Ještě zkouší Kolstrunk, střela je však Binderem vyražena pryč z hřiště.

39:58
    V poslední vteřině zkouší vystřelit z poloviny Jan Daniš, Beneš to bez problémů chytá.

40:00

Jak jsme mohli očekávat, i druhá třetina přinesla několik gólů. Jak ze strany domácích, tak ze strany hostí. Skóre se tak zvýšilo u obou celků o jeden gól. Ani vyloučení nechybělo, tentokrát však na straně sparťanského celku, který to ale úspěšně ubránil.
    Tato třetina toho nabídla opravdu hodně, protože jsme mohli vidět i proměněné trestné střílení Radima Křenka.
    Takže i tentokrát byla vidět velmi vyrovnaná hra. Následující třetina nám rozhodne, kdo bude bohatší o tři body.

Střely ve druhé třetině: Ostrava – 8, Sparta – 3

Dnešní vyrovnanou hru sleduje 269 diváků, kteří se fandění rozhodně nebojí a oba celky pořádně povzbuzují.

40:01

40:04
    A máme tu poslední třetinu dnešního utkání. Míčku se pro začátek ujímá Sparta.

40:40
    Zatím si Sparta míček drží, jen tak ho Ostravě nedá.

41:02
    A už se střílí. Pruner zkouší, ale marně, Binder vyráží.

42:04
    Sparta kombinuje na své polovině.

42:29
    Autorem branky je MATĚJ PRUNER. Asistence: Michal Pažák.
    42:29 Matěj PRUNER - 2:4

42:50
    Pruner střílí ještě jednou, tentokrát to vyšlo a zvyšuje tak skóre.

45:00
    Hra nám nějak zpomalila. Ani jeden tým už není tak dravý jako na začátku zápasu a spíše Sparta si teď drží v klidu míček.

45:50
    Konečně se balonu dotkla i Ostrava, která teď v klidu kombinuje na své polovině.

46:05
    Volný úder pro FBC na obranné polovině Sparty.

46:40
    A už to začíná být vypjatější. Emoce jsou na obou stranách, každý tým chce míč pro sebe. Ale rozehrávku před sparťanskou bránou má Ostrava.

48:35
    Švajný na Sládka, který takovou jasnou tutovku neproměňuje.

48:54
    A máme tu další vyloučení pro Ostravu. Daniš zkouší promluvit s rozhodčími, ti jsou však neústupní.

48:54
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Ostrava (Jiří Bauer – 2 min., Nesportovní chování).

49:06
    Tak tohle vyloučení Sparta pěkně potrestala.

49:06
    Autorem branky je RADIM KŘENEK. Asistence: Jan Marvánek.
    49:06 Radim KŘENEK - 2:5

49:50
    Matyáš Šindler zkouší snížit brankový rozdíl, Beneš jeho střelu bez problémů chytá a na míček se tak dostává Sparta.

50:33
    Hra se nám opět trochu zklidnila, když má míček na hokejkách ostravský celek.

51:57
    Autorem branky je MATĚJ ČERMÁK. Asistence: Dominik Bartoš.
    51:57 Matěj ČERMÁK - 2:6

51:57
    Sparta nám zase ukazuje, co umí. Matěj Čermák dostává svůj tým do velkého náskoku svým gólem.

53:00
    Jiří Bauer zkouší, zkouší, ale jeho střelu po zemi Beneš chytil s přehledem.

53:30
    Stále Ostrava zkouší kombinovat v útočném pásmu, zatím bezúspěšně.

53:50
    Rychlý obrat, už má míč na hokejce opět Sparta, která teď kombinuje na straně Ostravy.

54:58
    Dnes nám oba týmy ukazují, jakou mají fyzičku, protože hra je stále z jednoho konce hřiště na druhý.

55:37
    Sládek na Eichnera, ten však přestřeluje.

56:45
    Sládkovu prudkou střelu Beneš tak tak vyrazil.

56:51
    Autorem branky je DOMINIK EICHNER. Asistence: Marek Švajný.
    56:51 Dominik EICHNER - 3:6

56:51
    A Ostrava se nedá a stále bojuje. Dominik Eichner snižuje gólový rozdíl na 3:6.

57:34
    A FBC odvolává svého brankáře a jde do šesti na hřiště.

58:20
    Vyplatilo se to!

58:20
    Autorem branky je JIŘÍ JUHAŇÁK. Asistence: Matyáš Šindler.
    58:20 Jiří JUHAŇÁK - 4:6

58:20
    Po snížení skóre na 4:6 si Ostrava bere timeout, uvidíme, co si na Spartu vymyslí.

58:39
    A jsme zpět ve hře, míč je na straně ostravských.

58:40
    FBC stále v šesti na hřišti.

58:42
    Tak tohle je nadějné. Ostrava opět snižuje!!!

58:42
    Autorem branky je MICHAL SLÁDEK. Asistence: Matyáš Šindler.
    58:42 Michal SLÁDEK - 5:6

59:01
    Poslední minuta zápasu. Ostrava to stále zkouší v šesti!

59:50
    Ostravští zkouší, ale zatím neúspěšně.

Tak to je smutný konec pro ostravský tým, ale i pro diváky, kteří v posledních minutách své hráče neuvěřitelně povzbuzovali.
    Třetí třetina byla, co se gólů týče, vyrovnaná. Tři body se však vezou do Prahy, protože i když v posledních vteřinách FBC zvládlo Spartu dohnat, nestačilo to. Tak snad příště se pražskému týmu pomstí a seberou jim výhru.

Střely ve třetí třetině: Ostrava – 13, Sparta – 7

Nejlepším hráčem utkání za domácí tým je Marek Švajný. Za Spartu se jím stal Radim Křenek.

Pro dnešek je to ode mě vše, děkuji za pozornost. (20:02:50)

Kristýna Bečvářová

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 13. J. Bauer (Posselt), 39. Švajný (Sládek), 57. Eichner (Švajný), 59. Juhaňák (Šindler), 59. Sládek (Šindler) – 1. Pažák (Křenek), 18. Čermák (Kolstrunk), 27. Křenek (TS), 43. Pruner (Pažák), 50. Křenek (Marvánek), 52. Čermák (Bartoš)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Binder) – Švajný, Lipový, Kašík, Posselt, J. Bauer – Sovják, Juhaňák, Klimscha – Stejskal, Šindler, Eichner – Daniš, Sládek, Dohnal – Kaloč, Češek, Zapletal.

Rozhodčí: Jiří Filipčík a Ondřej Filipčík