Příbram – Tábor 1:5 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Nová Paka 1:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Kopřivnice 3:6 (kon.)
Nový Jičín – SHK Hodonín 3:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Šumperk 3:5 (kon.) | Klatovy – David Servis 2:1 (po pr.)
Bílina – Mostečtí Lvi 3:8 (kon.) | Kobra – Písek 4:8 (kon.) | China Golden Dragon – Kolín 3:7 (kon.)
Děčín – Trutnov 5:6 (po pr.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 9:1 (kon.) | Opava – Žďár n/S 4:1 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 07.12.2019, 17:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 24. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. (19:16:30)

Draci z Šumperku v poslední třetí třetině zvrátili osud utkání na svou stranu a odvážejí si z Bobří hráze další tři body do tabulky. Domácí Valaši po volném kole nebodují a jejich třetí místo je v závislosti na dalších výsledcích ohroženo.

59:27
    Draci právě vstřelili branku!
    Do prázdné klece se sprintovém souboji o míč prosazuje DANIEL VACHUTKA a vítězství Šumperku je zdá se zpečetěno. Bez asistence.

59:12
    Domácí pokračují ve hře bez brankáře.

59:12
    V tom samém čase si vybírá oddechový čas i trenér Draků Janeček.

59:12
    Kotouč končí po teči hostí mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

58:37
    Bobři hrají znovu bez brankáře s šesti hráči v poli!

57:48
    Domácím vlila vstřelené branka krev do žil a začali šlapat do plných. Otázkou je, jestli už nehraje čas proti nim.

56:51
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Bobrům se hra bez brankáře vyplácí! V brankovišti nakonec dorazil odražený kotouč za brankovou čáru a za bezmocného Peksu JIŘÍ WEINTRITT. Asistence: Petr Dvořák a Tomáš Vávra.

56:00
    Valaši to zkusí s šesti hráči v poli bez brankáře Slováka!

56:00
    V tom samém čase si bere domácí trenéra Weintritt oddechový čas.

56:00
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Horký – 2 min., hrubost).

55:03
    Šumperk hraje v plném počtu.

54:17
    Ďurkáčova dělovka od modré skončila po teči pár centimetrů od branky Peksy. Bobři zůstávají v držení puku.

53:03
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Řezáč – 2 min., hákování).

51:56
    Kapitán hostí PETR GEWIESE stál na konci vzorné kombinace napříč útočným pásmem a zakončoval do odkryté klece brankáře Slováka. Draci se tak ujímají dvoubrankového vedení a přibližují se zisku tří bodů. Asistence: Adam Kofroň a Daniel Spratek.

51:23
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Martiník – 2 min., napadení).

51:00
    Jaroš se protáhl s kotouče až za branku Slováka, tam ale o puk v souboji s Běhalem přišel.

49:54
    Bobři se s ubíhajícím časem tlačí více a více do útoku, obrana soupeře je ale velmi pozorná a nepouští domácí do nijak vyložených šancí.

48:49
    Seidler prošel sám až do útočného pásma a udržel pro svůj tým útočné pásmo, Bobři ale z následného držení puku před Peksou příliš nevytěžili.

47:59
    Až nyní se domácí usadili na delší čas v útočné třetině, puk ale velmi rychle skončil v horní síti nad svatyní gólmana hostí.

46:22
    Šumperk se po vstřelené brance uklidnil a stáhl svou hru více do obranné třetiny. Valachům se ale ani tak nedař příliš dostávat před brankáře Peksu.

45:06
    Velmi šťastný gól pro hosty z Šumperku! DANIEL VACHUTKA po zmatcích v obraně soupeře lehce klepl do kotouče v předbrankovém prostoru a černá guma se dokutálela až za brankáře Slováka. Bez asistence.

43:28
    Šumperk převzal otěže utkání a drtí Bobry v jejich pásmu. Ti jejich tlak řeší jen vyhozením na zakázané uvolnění.

42:42
    Přechod přes modrou čáru zastavil domácím pozorný čárový sudí, který spatřil ofsajdové postavení.

41:39
    Bobři se srovnali ve svém obranném pásmu a chystají se do útoku. Šumperk ale znovu velmi dobře zavírá střední pásmo a stěžuje Valachům maximálním způsobem rozehrávku.

40:54

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:40.

Domácímu Valašskému Meziříčí se v prostředním dějství podařilo srovnat krok se svým soupeřem a po dorážce Vaňka se mohlo domácím publikum podruhé v zápase radovat. Remízový stav vydržel svítit na světelné tabuli i se sirénou ohlašující konec druhé části duelu, rozhodnout o vítězi tak bude muset třetina třetí, případně prodloužení či nájezdy.

40:00

39:30
    Bobrům se opět v přesilovce nedaří udržet v útočném pásmu, druhé perioda skončí, zdá se, za nerozhodného stavu.

38:54
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Horký – 2 min., držení).

38:38
    Draci se ihned po konci oslabení vrhli do útočení, brankář Slovák ale jistým zákrokem zasahuje.

37:59

37:18
    Až nyní se domácí usadili v útočném pásmu a postupnou kombinací se snaží dostat poprvé v utkání do vedení.

36:38
    Přesilová hra se Valachům ani trochu nedaří. Vázne rozehrávka i přechod přes střední pásmo, Draci se prozatím v pohodě brání a dokonce zvládají útočit.

35:59
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kabelka – 2 min., nedovolené bránění).

35:12
    Bobři na pár chvil uklidnili tempo hry za svou branku a chystají se k další útočné akce, jen co dostřídá kompletní pětice vyvolených.

34:28

33:24
    Valaši jsou ve své přesilové hře velmi aktivní v útočném pásmu Peksa musel znovu předvést velkou dávku svého brankářského umění proti Dvořákovi, stav utkání ale nadále zůstává nerozhodný.

32:28
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kabelka – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).

32:08
    Vaněk se Seidlerem se dostali do rychlého brejku a prvně jmenovaný se velmi rychle dostal do zakončení po přesném pasu Seidlera, v poslední chvíli ale při zakončení Vaňka zastavil obránce Sedlák.

31:06
    Valašské Meziříčí hraje v plném počtu.

30:27
    Draci zavřeli Bobry v jejich pásmu a zasypávají Slováka palbou střel. Brankář domácích je ale ve svém brankovišti jistý a i s pomocí obrany dostává kotouč do bezpečí.

29:58

29:06
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Vaněk – 2 min., sekání).

28:39
    Ve Valašském Meziříčí se ve druhé třetině výrazně přiostřilo a odpovídá tomu také počet vyloučených. Při rovnovážné hře čtyři na čtyři vytasil proti Vávrově dorážce Peksa famózní zákrok betonem.

27:58
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Romančík – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Drtil – 2 min., sekání).

27:31
    Valaši bleskově využívají nabídnutou přesilovou hru! ROSTISLAV VANĚK nakonec napotřetí dopravil kotouč za Peksova záda dorážkou těsně pod horní tyč a srovnává tak poprvé v zápase stav utkání. Asistence: Jiří Weintritt a Petr Dvořák.

27:16
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Gewiese – 2 min., držení hole).

26:38
    Tempo hry ve druhé třetině je nadále na velmi dobré úrovni. Oba týmy si nedarují centimetr ledu a diváci ve Valašském Meziříčí vidí tuhý boj o každý kotouč.

26:05

25:41

25:05
    Valaši drží kotouč v rovnovážném stavu na svých holích a mačkají soupeře v jeho pásmu.

24:37
    Šumperk hraje ve čtyřech.

24:05
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Romančík – 2 min., nedovolené bránění).

23:41

22:37
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Spratek – 2 min., hákování).

21:58

20:41
    Šumperk hned v úvodu prostřední periody zatlačil Valachy v jejich pásmu a nakonec se svěřenci trenéra Janečka propracovali ke střeleckému pokusu z mezikruží. Brankář Slovák jistě podržel puk ve své lapačce.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:53.

Velmi aktivní třetina ze strany obou mužstev byla k vidění na Bobří hrázi a dočkali jsme se hned tří branek. Šumperk se nejprve dostal zásluhou Spratka a Müllera do dvoubrankového vedení, které Valaši dokázali stáhnout znovu na rozdíl jedné branky díky důrazu Radka Pořízka.

20:00

19:58
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pořízek – 2 min., vysoká hůl).

19:16
    Brankář Slovák mužem okamžiku! V samostatném úniku soupeře si poradil s jeho kličkou a střelou, a dokázal se natáhnout i po jeho následné dorážce.

18:20
    Valaši s blížícím se koncem první periody zapnuli své brusle na plné obrátky a nyní patří zase poslední fáze utkání jim. Naposledy netrefil odkrytou branku po přesné přihrávce Klímek.

17:04
    Romančík se zmocnil kotouče v prostoru pro vhazování po nepřesné rozehrávce soupeře a ihned se odhodlal ke střele. Jeho rána ale mířila přesně doprostřed branky, kde stál připravený Peksa.

16:05
    Bobři se po velmi dlouhém časovém úseku dostali až před brankáře Peksu, kde se snažil vyražený kotouč dorážet důrazný Martiník, Proti přesile dvou obránců toho ale moc nezmohl a gólman hostí schoval černou gumu ve své lapačce.

15:21
    Další střelu z prostoru pro vhazování lapil Slovák do své lapačky, vhazovat se tak bude po jeho pravici.

14:58
    Valaši se už velmi dlouho nemohou dostat byť jen alespoň do středního pásma. Poslední minuty patří jednoznačně hostujícímu Šumperku.

14:10

13:16
    Hosté sevřeli výběr trenéra Weintritta v útočném pásmu a rychlou kombinací jsou i pro brankáře Slováka velmi nebezpeční. Ten ale i za pomoci svých obránců prozatím odolává.

12:10
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Klímek – 2 min., příliš mnoho hráčů).

11:27
    Domácí krátce po konci oslabení zužují náskok soupeře. RADEK POŘÍZEK se natlačil do branknoviště soupeře, kde využil svých kilogramů, aby dotlačil černou gumu za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Andris.

11:10

10:28
    Hosté drží Valachy v jejich pásmu a hledají cestu už za svým třetím gólem v utkání. Obrana Bobrů pro tuto chvíli odolává.

09:10
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Andris – 2 min., hrubost).

08:40
    JAKUB MÜLLER předvedl vzorový důraz v brankovišti domácích a posílá Draky do dvoubrankového vedení. Domácím se obdržená branka příliš nelíbí pro domnělé bránění Slovákovi v zákroku, gól hostí ale platí. Asistence: Michal Horký.

07:30
    Po teči DANIELA SPRATKA těsně před brankářem Slovákem jdou Draci do vedení! Nastřelený puk Kofroně tečoval jeho útočný kolega tak šikovně v předbrankovém prostoru, že nedal Slovákovi byť jen minimální šanci kotouč zastavit v cestě do jeho branky. Asistence: Adam Kofroň.

06:25
    Šumperk drží kotouč na svých holích a již poněkolikáté během krátké doby hledá cestu do obranného pásma soupeře. I domácí ale brání střední pásmo velmi zodpovědně.

05:47
    Útočné snahy Draků zastavuje ofsajdové postavení.

05:03

04:09
    Müller se pěkně proháčkoval až před brankáře Slováka, jeho forhendový blafák ale zastavil obránce soupeře poté, co byl gólman domácích už překonán.

03:24

03:03
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dvořák – 2 min., sekání).

02:16
    Přesilová hra se domácímu mužstvu prozatím vůbec nedaří. Draci zastavují rozehrávku Bobrů už ve středním pásmu.

01:24
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Pokorný – 2 min., napadení).

01:05
    Z následné protiakce trefil Andris pouze tyč Peksovy svatyně!

00:39
    Vachutka si v úvodu utkání pohrál s obranou Bobrů, proti přesile tří hráčů ale nakonec o puk přišel.

00:01

Start utkání ve Valašském Meziříčí bude o pár minut pozdržen kvůli neupevněné brance hostujícího mužstva.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Wentritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Hryciow – Dvořák (C), Daněk (A), Slovák, Seidler, Vaněk, Andris, Vávra, Kuchařík, Pořízek, Klímek, Martiník (A), Romančík, Paťava.

Draci Šumperk: Peksa (Wanecki) – Kabelka, Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Gewiese (C) – Urban, Jaroš, Krejčiřík, Milfait (A), Horký, Vachutka, Haluza, Spratek, Pokorný, Müller, Antonov, Scheuter, Hroch, Kofroň.

Rozhodčí: Škach – Hranoš, Bartoň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 12. Pořízek (Andris), 28. Vaněk (Weintritt, Dvořák), 57. Weintritt (Dvořák, Vávra) – 8. Spratek (Kofroň), 9. Müller (Horký), 46. Vachutka, 52. Gewiese (Kofroň, Spratek), 60. Vachutka

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Wanecki) – Kabelka, Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Gewiese (C) – Urban, Jaroš, Krejčiřík, Milfait (A), Horký, Vachutka, Haluza, Spratek, Pokorný, Müller, Antonov, Scheuter, Hroch, Kofroň.