Vancouver – Buffalo 6:5 (po pr.) | Detroit – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Tampa – San Jose 7:1 (kon.)
Florida – Columbus 4:1 (kon.) | Boston – Colorado 1:4 (kon.) | Carolina – Minnesota 6:2 (kon.)
St. Louis – Toronto 2:5 (kon.) | Nashville – New Jersey 6:4 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:1 (kon.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 3:2 (kon.) | Florida – San Jose 5:1 (kon.)
Calgary Flames
4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Los Angeles Kings
Neděle 08.12.2019, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž CALGARY FLAMES přivítá na svém stadionu LOS ANGELES KINGS.

V dnešním utkání jsou favoritem hokejisté Calgary, které je aktuálně na jedenácté příčce v pořadí Západní konference. Králové z Los Angeles jsou aktuálně poslední a jejich ztráta na předposlední Anaheim již narůstá – nyní je čtyřbodová. Hlavně ale půjde o souboj dvou týmů s odlišnou formou. Zatímco Calgary se díky sérii tří výher v řadě drápe tabulkou vzhůru, Los Angeles drží sérii tří porážek v řadě...

Předpokládané úvodní sestavy:

Calgary Flames: Talbot (Rittich ) – Giordano, R. Andersson, Hanifin, Hamonic, Brodie, Mi. Stone – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Backlund, Monahan, Dubé – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Rinaldo, Rieder, Frolík .

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Walker, Doughty, J. Ryan, Roy, B. Hutton, LaDue – Iafallo, Kopitar, D. Brown – J. Carter, Amadio, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – Clifford, Prochorkin, Lewis.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Giordano, R. Andersson, Hanifin, Hamonic, Brodie, Mi. Stone – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Backlund, Monahan, Dubé – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Rinaldo, Rieder, Frolík.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – J. Ryan, Doughty, B. Hutton, Roy, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar, D. Brown – J. Carter, Amadio, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – Clifford, Prochorkin, Lewis.

Rozhodčí: St. Pierre, Schlenker – Suchánek, MacPherson.

Hymny máme za sebou, utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:16
    První útočnou akci mají hosté, kteří vyhráli úvodní vhazování.

00:48
    Ben Hutton (Los Angeles) zvládl těžkou rozehrávku za vlastní brankou, kde byl pod tlakem.

01:42
    Milan Lucic (Calgary) nahazuje puk do útočného pásma.

01:57
    Jack Campbell (Los Angeles) ale zatím zasahovat nemusel.

02:47
    Vhazování po pravici Talbota, puk získávají domácí, kteří hned zkouší zaútočit.

03:35
    Oba týmy střídají, útočí domácí, Dillon Dubé ale nedostal puk do třetiny Kings.

04:06
    Johnny Gaudreau (Calgary) se dostal do úniku, ale Campbella v brance Kings překonat nedokázal.

05:22
    Puk za brankou Calgary, Noah Hanifin rozehrává.

05:55
    Matthew Tkachuk (Calgary) nepřihrával, ale zkusil Campbella zaskočit střelou přes obránce, gólman Kings byl pozorný a jeho střelu chytá.

06:20
    Mikael Backlund (Calgary) dostal puk po levé straně do třetiny Kings.

06:31
    Mark Giordano (Calgary) střílí z levé strany, Campbell sráží do rohu.

07:05
    Calgary se i nadále drží v útočném pásmu, ale hosté vytěsňují soupeře k mantinelu, takže Campbell je zatím bez práce.

08:32
    Po reklamní přestávce se domácí znovu ženou do útoku.

09:41
    Aktivnější jsou zatím domácí, ale je to bez nějakých velkých šancí, hosté zatím moc Talbota neohrozili.

10:05
    Milan Lucic (Calgary) se již chystal na střelu z mezikruží, ale v poslední chvíli byl zablokován.

11:03
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Tobias Rieder – 2 min., nedovolené bránění).

11:09
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté bleskově využívají přesilovou hru, kdy se po vyhraném vhazování dostal puk k Doughtymu, ten ho vrátil ANŽE KOPITAROVI, který z levé strany, z kruhu pro vhazování, prostřeluje Talbota. Asistence: Drew Doughty.
    11:09 Anže KOPITAR - 0:1

12:24
    No vida, tak co byla domácím platná aktivita, když první gól dali hosté...

12:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Blake Lizotte – 2 min., hákování).

13:33
    Zatím je to velmi dobře odehrané oslabení v podání Kings.

13:50
    Calgary se vůbec nemůže dostat s pukem do útočného pásma a diváci bučí.

14:10
    Tak nyní se již domácí usazují v útočném pásmu, dělovka Lucice ale míří vedle branky.

14:30
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., sekání).

14:43
    Králové navyšují své vedení pod další přesné střele, kdy se tentokrát trefuje nad levé rameno Talbota DREW DOUGHTY. Asistence: Dustin Brown a Anže Kopitar.
    14:43 Drew DOUGHTY - 0:2

15:16
    Vhazování po levici Campbella, úspěšnější jsou hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.

15:55
    Nahozený puk míří do rohu, ve třetině Calgary, tam se o něj svádí souboj.

16:12
    Sean Walker (Los Angeles) pálí od modré, Talbot takovým podivným zákrokem vyráží.

16:35
    Cam Talbot (Calgary) si poradil i se střelou Matta Roye, hned poté otáčí domácí hru a míří do útoku.

16:48
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Michael Amadio – 2 min., podrážení).

17:15
    Puk ve středním pásmu, zatím domácí branku Králů neohrozili.

17:30
    Adrian Kempe (Los Angeles) pošetřil nějaké ty vteřiny v útočném pásmu, mezitím jeho spoluhráči vystřídali.

17:50
    Calgary v útočném pásmu, Giordano nahazuje puk na branku, ale trefuje bránícího hráče.

18:14
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MILAN LUCIC se raduje nejen z prvního gólu svého týmu, ale také z jubilejního gólu ve své kariéře – tento gól má pořadové číslo 200! Nahozený puk Ryana pohotově před brankou posunul ještě Backlund na pravou stranu, kde stál volný Lucic, který neméně pohotově poslal puk za záda přesouvajícího se Campbella. Asistence: Mikael Backlund a Derek Ryan.
    18:14 Milan LUCIC - 1:2

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:28
    Kyle Clifford (Los Angeles) posílá puk do ofsajdu, hra přerušena.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je u konce, byla to zajímavá třetina, v níž se hrál pohledný hokej. Králové vstoupili do zápasu sice o něco vlažněji, než domácí, ale byli to oni, kdo otevřel skóre zápasu. Když přidali druhý přesný zásah, nevypadalo to s domácími vůbec dobře. V závěru třetiny ale přišla přesilová hra Flames, kterou nakonec domácí i využili a snížili na 1:2.

Další třetina začne přibližně v 05:06.

20:01

20:54
    Souboj o puk ve středním pásmu, úspěšnější jsou domácí, kteří se dostávají do útoku.

21:10
    Johnny Gaudreau (Calgary) ale netrefuje branku Kings z pravé strany.

21:51
    Zaútočili také hosté, Jeff Carter ale netrefuje branku Flames.

22:25
    Králové v útočném pásmu, Matt Roy ale nezachytil přihrávku na útočné modré čáře, čímž hosté ztrácejí útočné pásmo.

23:01
    Dillon Dubé parádní přihrávkou našel ZACA RINALDA, který převzal puk na pravé straně, odkud najel před branku a za padajícího Campbella poslal puk do branky. Asistence: Dillon Dubé a Tobias Rieder.
    23:01 Zac RINALDO - 2:2

23:41
    Ofsajd zastavuje útočnou akci domácích, Michael Frolík tak musí zastavit a vrátit se zpět.

24:10
    Další rychlá útočná akce domácích, kteří jsou po vyrovnání při chuti.

24:30
    Johnny Gaudreau (Calgary) nedokázal z levé strany zakončit, domácí ale drží útočné pásmo.

24:55
    Až nyní se hosté dostávají ze třetiny, Michael Amadio dokonce i vystřelil z levé strany, Talbot vyráží.

25:25
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., příliš mnoho hráčů).

25:32
    Na úvod přesilové hry Los Angeles nepřesná dělovka Doughtyho, z pravé strany, od modré čáry.

26:05
    Králové jsou zpět v útočném pásmu, také Kopitar netrefuje branku Flames a domácí opět dostávají puk ze třetiny.

26:40
    Hosté v útočném pásmu, Doughty pálí z pravé strany, Kempe ale ztečoval puk do rohu, hned poté domácí vyhazují.

27:25

28:36
    Calgary se po vystřídání dostalo do útočného pásma, Tobias Rieder netrefuje odkrytou část branky, parádní práce bránícího Lewise.

29:15
    Dlouhá rozehrávka domácích nepřesná, stejně tak ale i vzápětí hostů, hrají domácí.

30:00
    Jsme přesně v polovině zápasu a stav je nerozhodný, stejně, jako na jeho začátku.

30:27
    Derek Ryan (Calgary) zachytil těžkou přihrávku před brankou Kings, ale pak nedokázal přesněji zakončit, puk končí mimo branku.

31:10
    Jeff Carter (Los Angeles) se rozjel s pukem po levé straně, ve středním pásmu ho ale zastavil svým tělem bránící hráč Flames.

31:46
    Obrat dokonán! Johnny Gaudreau nabral ve středním pásmu rychlost, projel mezi bránícími hráči za branku Kings, odkud poslal přesně načasovanou přihrávku před branku, kde pohotově puk zametá do branky SEAN MONAHAN. Asistence: Johnny Gaudreau.
    31:46 Sean MONAHAN - 3:2

32:20
    Králové právě přišli o svůj dvoubrankový náskok a ze stavu 2:0 je to rázem 2:3, z čehož se budou hosté těžko dostávat.

34:02
    Joakim Ryan (Los Angeles) netrefuje z levé strany branku Flames.

35:07
    Johnny Gaudreau (Calgary) nezachytil pas na levém křídle, hosté odpalují kotouč na zakázané uvolnění.

35:29
    Vhazování po pravici Campbella, puk získávají domácí, kteří se tak udrželi v útočném pásmu.

35:47
    Andrew Mangiapane (Calgary) v gólové šanci, byl sám před brankou Králů, kterou ale trestuhodně přestřeluje.

36:15
    Králům tato třetina vůbec nevychází...

37:01
    Nikolaj Prochorkin (Los Angeles) se nemůže sám zvednout z ledu, po tvrdém hitu Rinalda.

37:07
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 5 min., bitka + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Zac Rinaldo – 5 min., bitka + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:34
    Drew Doughty (Los Angeles) vypálil z pravé strany, Talbot ukryl puk ve své lapačce a přerušil hru.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhou třetinu zvládli domácí výtečně, díky dvěma gólům otočili skóre ve svůj prospěch a hlavně toho soupeři moc nedovolili. Králové znovu spadli do své herní i výsledkové mizérie...

Další třetina začne přibližně v 6:01.

40:01

40:05
    Puk míří za branku Kings, domácí se hned ženou do útoku.

40:45
    Domácí hned v úvodu třetí třetiny zahrozili, ale Jack Campbell (Los Angeles) nemusel lovit puk ze své branky.

41:29
    Nyní již Campbell lovit puk ze své branky musí... se střelou Ryana si ještě poradil, ale na dorážku DILLONA DUBÉHO byl již krátký. Asistence: Derek Ryan.
    41:29 Dillon DUBÉ - 4:2

42:04
    Na druhé straně nadvakrát chytá střelu Walkera Cam Talbot, který následně přerušuje hru.

43:22
    Nahozený puk za vlastní brankou zastavuje Jack Campbell (Los Angeles), který tak svému týmu pomáhá s rozehrávkou.

44:15
    Králové se s pukem vrací raději až za vlastní branku, aby stihli v klidu dostřídat.

45:24
    MATT ROY vypálil od modré a tvrdou střelou prostřelil vše, co stálo v cestě, včetně gólmana Talbota, který měl zakrytý výhled a těžko mohl cokoliv jiného udělat. Asistence: Nikolaj Prochorkin a Trevor Lewis.
    45:24 Matt ROY - 4:3

46:13
    Noah Hanifin (Calgary) vyčkává za svou brankou na dostřídání a hned poté rozehrává.

47:10
    Nepřesná rozehrávka domácích, puk zastavuje Campbell u své branky.

47:27
    Anže Kopitar (Los Angeles) si najíždí z levé strany a střílí na branku, tu ale netrefuje.

47:58
    Calgary s pukem ve vlastní třetině, najednou je soupeře plný led, hosté dostali opět náboj po snížení na 3:4.

49:06
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Trevor Lewis – 2 min., podrážení).

49:23
    Vhazování ve středním pásmu, hosté vyhrávají a hned posílají puk co nejdál od své branky.

50:20
    Zatím je to hodně dobře zvládnuté oslabení Los Angeles.

50:40
    Přesilová hra domácích se pomalu chýlí ke svému konci a hosté opět dostávají puk ze třetiny.

51:06

51:55
    Dustin Brown (Los Angeles) se dostal do zakončení, Cam Talbot (Calgary) chytá a raději přerušuje hru.

52:18
    Austin Wagner (Los Angeles) nabral puk na hůl a švihem ho poslal na branku Flames, Talbot ve stoje vyráží.

52:40
    Calgary ale rozhodně nečeká lehký závěr třetí třetiny, hosté cítí šanci minimálně na vyrovnání!

53:35
    Jack Campbell (Los Angeles) na zádech, důležité pro něho ale je, že vychytal Mikaela Backlunda (Calgary).

55:00
    Čeká nás posledních pět minut třetí třetiny, domácí již pouze brání svůj těsný náskok, to by se jim nemuselo vyplatit!

55:21
    Pohotovou střelu Dubého sráží Jack Campbell (Los Angeles) do rohu, hosté hned hru otáčí.

55:43
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Kings.

56:12
    Calgary si zahraje přesilovou hru, což může být rozhodující pro zbytek zápasu!

56:35
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Tyler Toffoli – 2 min., podrážení).

56:55
    Na úvod oslabení dostávají hosté puk ze třetiny.

57:10
    Rasmus Andersson (Calgary) zaváží puk do třetiny soupeře, kde se ale domácí znovu nedokázali udržet.

57:30
    Calgary ale nikam spěchat nemusí, domácím stačí šetřit čas.

58:02
    Johnny Gaudreau (Calgary) pohotově vystřelil z levé strany, Jack Campbell pravým betonem vyráží puk do rohu.

58:35

58:40
    Jack Campbell (Los Angeles) míří z branky a hosté to zkouší v šesti!

58:45
    Cam Talbot (Calgary) měl opět zakrytý výhled, přesto dokázal lapačkou máchnout do prostoru, kam mířila střela Matta Roye.

58:45
    Oddechový čas pro hosty.

58:50
    Důležité vhazování vyhrávají ve třetině soupeře hosté.

58:58
    Následně ale domácí vyhazují puk přes všechny čáry a je to zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Talbota.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:10
    Střela Kempeho zablokována, poté Mark Giordano (Calgary) vyhazuje puk do středního pásma.

59:35
    Mikael Backlund (Calgary) nedokázal vystřelit ve třetině Kings, parádní práce zezadu bránícího Toffoliho.

Hosté to již nestihnou a připíší si čtvrtou porážku v řadě! Naproti tomu domácí se radují z čtvrté výhry. Za svůj výkon v tomto zápase si Calgary výhru zaslouží, domácí byli o něco lepší, než soupeř, kterému zahrála slušně jedna pětka, zbytek týmu byl spíše do počtu. V brance Flames dnes dostal před Rittichem přednost Talbot, který odvedl velmi dobrou práci.

Dnešní utkání sledovalo 19 080 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:44:57)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 19. Lucic (Backlund, D. Ryan), 24. Rinaldo (Dubé, Rieder), 32. Monahan (J. Gaudreau), 42. Dubé (D. Ryan) – 12. Kopitar (Doughty), 15. Doughty (D. Brown, Kopitar), 46. Roy (Prochorkin, Lewis)

Rozhodčí: St. Pierre, Schlenker – Suchánek, MacPherson

Diváci: 19 080