Čerepovec – Jaroslavl 2:3 (2:3 po s.n.) | Nižněkamsk – Ufa 1:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 3:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
po s.n. (2:3)
Severstal Čerepovec
2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 08.12.2019, 15:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Lokomotiv Jaroslavl v tomto zápase dvakrát prohrával, ale dokázal vždy vyrovnat a dostal zápas do prodloužení. Nastavený čas nerozhodl, a tak se jely samostatné nájezdy. V nich o výhře Lokomotivu rozhodl povedenou ránou mezi betony Magnus Pääjärvi. (17:33:56)

Magnus PÄÄJÄRVI - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
    Autorem vítězné branky je MAGNUS PÄÄJÄRVI.

6. série
    2:3
    Magnus PÄÄJÄRVI proměňuje. Uspěl mezi nohy.

5. série
    2:2
    Staffan KRONWALL neproměňuje. Mohl rozhodnout, ale neuspěl.

5. série
    2:2
    Jegor MOROZOV proměňuje. Udělal to skvěle, parádní blafák, pokračují nájezdy.

4. série
    1:2
    Anton LANDER neproměňuje. Hostující hráč netrefil branku.

4. série
    1:2
    Jurij TRUBAČJOV neproměňuje. Zkoušel blafák, ale minul bekhendem branku.

3. série
    1:2
    Stéphane DA COSTA proměňuje. Krásný blafák.

3. série
    1:1
    Dmitrij MARKOVIN neproměňuje. Trefil štangli.

2. série
    1:1
    Artur KAJUMOV neproměňuje. Klička mu nevyšla podle představ.

2. série
    1:1
    Vladislav KODOLA proměňuje. Střela do horní části branky byla přesná.

1. série
    0:1
    Magnus PÄÄJÄRVI proměňuje.

1. série
    0:0
    Alexandr PETUNIN neproměňuje. Zkoušel blafák, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme nájezdy. Ty rozhodnou o tom, který tým získá další bod.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) nyní podržel své spoluhráče, výborným zákrokem rukavicí zastavil kotouč.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:40
    Pavel Kudrjavcev (Jaroslavl) vedl útočnou akci svého celku, ale do střelecké pozice se nedostal.

63:00
    Nyní se do útočného pásma dostali hosté, ale nedaří se jim zakončit.

62:40
    Vladislav Kodola (Čerepovec) pálil z velké dálky, s jeho pokusem si brankář snadno poradil.

62:10
    Prodloužení nabízí bruslivý hokej, ale šance žádné.

60:25
    Domácí neproměnili situaci dva na jednoho, se střelou si poradit brankář.

60:10
    Sledujeme prodloužení tři na tři.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:23
    Buly v útočném pásmu hostujícího celku vyhráli domácí, a tak se směr hry otáčí.

58:50
    Zdá se, že tento duel nabídne kromě tří třetin také prodloužení.

58:23
    Vladislav Kodola (Čerepovec) se pokoušel dostat do zakončení, ale obrana jej nenechala vypálit.

57:22
    Pavel Kraskovskij (Jaroslavl) rozehrává od své branky, do výraznější šance se po rychlé individuální akci nedostal.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Obrázek hry je stále stejný.

56:18
    Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) raději přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou. Lokomotiv má nyní převahu a pokouší se vstřelit rozhodující branku.

55:40
    Domácí celek se nyní musí bránit tlaku soupeře.

53:27
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže propracovat do střeleckých pozic.

52:47
    Další rána Rafikova byla zblokovaná dobře hrajícím domácím bekem.

52:24

52:10
    Špatná přihrávka před branku znamená, že puk končí ve středním pásmu.

51:54
    Jaroslavl vypálil znovu od modré čáry, puk končí mimo branku.

51:31
    Staffan Kronwall (Jaroslavl) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář. Následně ale Severstal přišel o puk.

51:06
    Přesilovku hraje hostující celek, jenže hokejisté v červenobílých dresech se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.

50:24
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., podrážení).

49:03
    Hosté budou hrát přesilovku, mají ponechanou výhodu a mačkají soupeř ve svém útočném pásmu.

48:25
    Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) přerušuje hru, poradil si se snadnou střelou soupeře. Buly před brankou Severstalu.

47:08
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.

46:50
    Nikolaj Kovalenko (Jaroslavl) pálil z dobré pozice, jeho ránu dokázal domácí brankář vyrazit.

46:10
    Buly v obranném pásmu Lokomotivu, hosté ale puk vybojovali, a tak se směr hry rychle otáčí.
    44:55 Artur KAJUMOV - 2:2

44:55
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno, úplně nepokrytý zůstal před brankou ARTUR KAJUMOV. Rychle dostal pas od spoluhráče za brankou, a pak ránou z první překonal brankáře soupeře. Asistence: Nikolaj Kovalenko.

44:32
    Nikolaj Kovalenko (Jaroslavl) se rychle dostal do útočného pásma, s ránou so dkoázal Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) poradit.

44:07
    Domácí Severstal se usadil v útočném pásmu, přihrávka na modrou čáru na obránce byla nepřesná, a tak hrají hosté.

43:25
    Jegor Averin zakončoval z mezikruží, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě.

42:17
    Ivan Rogov (Čerepovec) nahodil kotouč za branku soupeře, a pak šel střídat.

41:45
    Hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč. Ani jeden celek se momentálně nikam nežene.

40:56
    Igor Geraskin (Čerepovec) pálil z horní hranice kruhu, jeho střelecký pokus vyrazil hostující brankář.

40:28
    Utkání pokračuje třetí třetinou. Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, ale vypálit nedokázal.

40:01

Ve druhé třetině jsme sledovali podprůměrný hokej, který gól nepřinesl, a tak platí stav, který stanovila první třetina. Domácí hokejisté vedou o jednu branku, po čtyřiceti minutách hry vedou 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34
    Roman Savčenko pálil od modré čáry, jeho zakončení bylo zblokované.

39:14
    Lokomotiv Jaroslavl rozehrává od své branky, následně se dostal do útočné třetiny, ale vypálit nedokázal.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:40
    Magnus Pääjärvi se musel hodně snažit, aby dobruslil kotouč a zamezil soupeři v šanci.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Výraznější šanci jsme, pokud nepočítáme neuznanou branku, neviděli.

37:48

37:14
    Na výraznější šanci domácí celek v této přesilovce čeká.

36:36
    Makar Chabarov (Čerepovec) se vrací za svou branku pro kotouč, rychlým pasem dostal hru k bráně soupeře. Jenže jeho spoluhráči se tam dlouho neudrželi.

36:13
    Přesilovku hraje domácí celek, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. První střela Garaskina byla nepřesná.

35:48
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., krosček).

35:22
    Ivan Rogov pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný, následně se obrana Lokomotivu osvobodila.

Vladislav Kodola (Čerepovec) pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje Ilja Konovalov (Jaroslavl).

33:45
    Anton Sizov (Čerepovec) hledal na modré čáře spoluhráče, přihrávka ale postrádala přesnost, domácí se vyhnali do středu hrací plochy.

32:54
    Čerepovec rozehrával od své branky, rychle se dostal do útoku, ale tam výborně zapracovala obrana Lokomotivu.

32:38
    Igor Geraskin to zkoušel individuálně, dostal se do dobré střelecké pozice, z kruhu však minul branku.

31:12
    Domácí celek sice dostal kotouč za brankovou čáru, ale sudí po dlouhé poradě s videorizhodčím gól pro zásah rukou neuznává.

30:50
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Kovalenko – 2 min., nedovolené bránění).

29:47
    Ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočné třetiny. Mnoho šancí nevidíme.

27:44
    Čerepovec se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, pokoušel se něco vymyslet. Ale vinou chybné přihrávky o pásmo přišel.

26:41
    Makar Chabarov (Čerepovec) vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu, následně se dostal do útočného pásma. Při pokusu o střelu mu puk sjel z hole.

25:57
    Sledujeme hodně podprůměrný hokej, nyní je komerční přestávka. Mnohou střel na branku v této pasáži zápasu neregistrujeme.

24:39
    Hra je nyní přerušena, Jegor Averin (Jaroslavl) hrál hodně aktivně, ale do výraznější šance se nedostal. Následně byla rána Lokomotivu zblokovaná.

22:40
    Andrej Alexejev (Čerepovec) dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho projektil postrádal přesnost.

22:17
    Vhazovalo se před hostující brankou, Jaroslavl ale souboj o puk vyhrála, a tak gólman zasahovat nemusel.

22:05
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal. Neuspěl ani Jegor Averin (Jaroslavl).

20:17
    Utkání pokračuje druhou třetinou, zatím jsme viděli tři branky.

20:01

Alexandr Petunin (Čerepovec) poslal domácí celek do vedení, hosté dokázali vyrovnat, trefil se Rušan Rafikov. Čerepovec se pak dostal znovu do jednobrankového vedení, prosadil se Dmitrij Markovin.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Už se nic nestane.

19:20
    Domácí tým se rychle dostal do pásma, Bogdan Jakimov (Čerepovec) pálil z mezikruží, gólman kryje kotouč. Bude se vhazovat.

19:04
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:46
    Stéphane Da Costa (Jaroslavl) byl ve výborné střelecké pozici, ale ránou z první minul branku.

18:14
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

16:49
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Andrej Alexejev – 2 min., hákování).

16:44
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, ani jeden cele se nikam nežene.

16:18
    Maxim Osipov (Jaroslavl) prohrál souboj o puk, a tak mohou hrát domácí, Dmitrij Markovin (Čerepovec) pálil nepřesně.

15:58
    Hodně špatnou přesilovku sehrál Čerepovec, ani jednou nedokázal výrazněji ohrozit branku soupeře.

14:27
    Domácí hráči hrají přesilovku, nastěhovali se do útočného pásma, ale pokus o ránu od modré byl zblokovaný.

13:58
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:26
    Bogdan Jakimov (Čerepovec) udržel kotouč v útočném pásmu, jenže jeho spoluhráči nedokázali zakončit.

12:54
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.

12:41
    Hraje se rychlý hokej, domácí se pokouší co nejrychleji získat výraznější náskok. Hosté se musí bránit.
    11:08 Dmitrij MARKOVIN - 2:1

11:08
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Vyrovnaný stav netrval dlouho, domácí si berou vedení zpět. Před brankou se dostal k odraženému kotouči DMITRIJ MARKOVIN, jehož rána zapadla přesně do brány. Gólman na kotouč nedosáhl. Asistence: Jegor Morozov.
    09:37 Rušan RAFIKOV - 1:1

09:37
    V přesilovce je vyrovnáno. Ránou od modré čáry se prosazuje aktivně hrající RUŠAN RAFIKOV. Asistence: Magnus Pääjärvi.

09:15
    Artur Kajumov (Jaroslavl) byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč nedokázal dostat za brankovou čáru.

08:51
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

08:43
    Komerční přestávka.

08:43

07:37
    Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu. Hosté mají ponechanou výhodu, bude se vylučovat.

07:10
    Maxim Osipov (Jaroslavl) to zkoušel v útočném pásmu individuálně, ale prosadit se nedokázal. Přišel o kotouč, a tak se směr hry otáčí.

05:02
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, k vidění je plynulý hokej.

04:27
    Daniil Vovčenko (Čerepovec) se dostal do útočného pásma, následně nepřesně pálil od modré Anton Sizov (Čerepovec).

03:35
    Andrej Alexejev (Čerepovec) pálil z dobré pozice, jeho ránu velmi dobře vyrazil brankář Severstalu, a pak už hrála obrana soupeře.

03:10
    Hosté pokračují v aktivní hře, ale zatím výrazněji ohrozit brankáře soupeře nedokázali.

02:26
    Nyní to zkoušel Anton Lander (Jaroslavl) ránou od modré čáry, ale jeho projektil postrádal přesnost.
    01:54 Alexandr PETUNIN - 1:0

01:54
    Domácí celek se v úvodu zápasu dostává do vedení, ránou z bezprostřední blízkosti se prosazuje ALEXANDR PETUNIN. Ten byl v ostré pozici, kotouč odrazil od zad brankáře a poslal jej za brankovou čáru. Asistence: Anton Sizov a Daniil Vovčenko.

00:40
    Domácí celek se jako první musel bránit aktivní hře soupeře, ale Rušan Rafikov (Jaroslavl) od modré čáry neuspěl.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Provolněv, N. Chlystov, Sizov, M. Chabarov, Chochlov, Makejev, Rogov – Jakimov, Liška, Monachov – Petunin, Kodola, Vovčenko – Geraskin, J. Jakovlev, Kapustin – A. Alexejev, Trubačjov, Markovin – J. Morozov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Kronwall, Savčenko, Čerepanov, Sidorov, Rafikov, M. Osipov, Misjul – Kraskovskij, Lander, Kudrjavcev – J. Averin, Pääjärvi, S. Da Costa – Kovalenko, Kajumov, Alexejev – Polunin, Svitov, Ivanov – Apalkov.

Rozhodčí: Raming, Spirin – Gordenko, Sysuyev.

Tento duel se odehraje v aréně s názvem Ledovyj dvorec, která byla otevřená v roce 2007.

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (Lokomotiv Jaroslavl) – zranění

Vzájemná utkání

Poslední vzájemný zápas se odehrál v rámci přípravy na tuto sezónu a Lokomotiv vyhrál 3:1.

Hostující hráči dosud odehráli šestatřicet zápasů s bilancí 14-5-1-16 a získali devětatřicet bodů. V tabulce Západní konference je Lokomotiv na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si Dynamem Minsk 6:3 a s Magnitogorskem 3:2 v nájezdech. Tým nestačil na Dynamo Moskvu 1:4, Jekatěrinburg 0:1 a na Dynamo Moskvu 0:4.

Domácí celek z Čerepovce odehrál šestatřicet zápasů s bilancí 6-6-7-17 a získal jednatřicet bodů. V tabulce Západní konference jsou hráči Čerepovce na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhráli tři. Poradili si s Vladivostokem 1:0, Dinamem Riga 1:0 a Dynamem Minsk 4:3 v nájezdech. Nestačili na Rigu 1:2 v prodloužení a na Novosibirsk 4:6.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Severstal Čerepovec a Lokomotiv Jaroslavl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Petunin (Sizov, Vovčenko), 12. Markovin (J. Morozov) – 10. Rafikov (Pääjärvi), 45. Kajumov (Kovalenko), rozh. náj. Pääjärvi