Čerepovec – Jaroslavl 2:3 (2:3 po s.n.) | Nižněkamsk – Ufa 1:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 3:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
po s.n. (2:3)
Severstal Čerepovec
2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 08.12.2019, 15:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Severstal Čerepovec a Lokomotiv Jaroslavl.

Domácí celek z Čerepovce odehrál šestatřicet zápasů s bilancí 6-6-7-17 a získal jednatřicet bodů. V tabulce Západní konference jsou hráči Čerepovce na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhráli tři. Poradili si s Vladivostokem 1:0, Dinamem Riga 1:0 a Dynamem Minsk 4:3 v nájezdech. Nestačili na Rigu 1:2 v prodloužení a na Novosibirsk 4:6.

Hostující hráči dosud odehráli šestatřicet zápasů s bilancí 14-5-1-16 a získali devětatřicet bodů. V tabulce Západní konference je Lokomotiv na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si Dynamem Minsk 6:3 a s Magnitogorskem 3:2 v nájezdech. Tým nestačil na Dynamo Moskvu 1:4, Jekatěrinburg 0:1 a na Dynamo Moskvu 0:4.

Vzájemná utkání

Poslední vzájemný zápas se odehrál v rámci přípravy na tuto sezónu a Lokomotiv vyhrál 3:1.

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (Lokomotiv Jaroslavl) – zranění

Tento duel se odehraje v aréně s názvem Ledovyj dvorec, která byla otevřená v roce 2007.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Chakimov) – Provolněv, N. Chlystov, Sizov, M. Chabarov, Chochlov, Makejev, Rogov – Jakimov, Liška, Monachov – Petunin, Kodola, Vovčenko – Geraskin, J. Jakovlev, Kapustin – A. Alexejev, Trubačjov, Markovin – J. Morozov.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Lazušin) – Kronwall, Savčenko, Čerepanov, Sidorov, Rafikov, M. Osipov, Misjul – Kraskovskij, Lander, Kudrjavcev – J. Averin, Pääjärvi, S. Da Costa – Kovalenko, Kajumov, Alexejev – Polunin, Svitov, Ivanov – Apalkov.

Rozhodčí: Raming, Spirin – Gordenko, Sysuyev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:40
    Domácí celek se jako první musel bránit aktivní hře soupeře, ale Rušan Rafikov (Jaroslavl) od modré čáry neuspěl.

01:54
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí celek se v úvodu zápasu dostává do vedení, ránou z bezprostřední blízkosti se prosazuje ALEXANDR PETUNIN. Ten byl v ostré pozici, kotouč odrazil od zad brankáře a poslal jej za brankovou čáru. Asistence: Anton Sizov a Daniil Vovčenko.
    01:54 Alexandr PETUNIN - 1:0

02:26
    Nyní to zkoušel Anton Lander (Jaroslavl) ránou od modré čáry, ale jeho projektil postrádal přesnost.

03:10
    Hosté pokračují v aktivní hře, ale zatím výrazněji ohrozit brankáře soupeře nedokázali.

03:35
    Andrej Alexejev (Čerepovec) pálil z dobré pozice, jeho ránu velmi dobře vyrazil brankář Severstalu, a pak už hrála obrana soupeře.

04:27
    Daniil Vovčenko (Čerepovec) se dostal do útočného pásma, následně nepřesně pálil od modré Anton Sizov (Čerepovec).

05:02
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, k vidění je plynulý hokej.

07:10
    Maxim Osipov (Jaroslavl) to zkoušel v útočném pásmu individuálně, ale prosadit se nedokázal. Přišel o kotouč, a tak se směr hry otáčí.

07:37
    Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu. Hosté mají ponechanou výhodu, bude se vylučovat.

08:43
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., podrážení).

08:43
    Komerční přestávka.

08:51
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

09:15
    Artur Kajumov (Jaroslavl) byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč nedokázal dostat za brankovou čáru.

09:37
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    V přesilovce je vyrovnáno. Ránou od modré čáry se prosazuje aktivně hrající RUŠAN RAFIKOV. Asistence: Magnus Pääjärvi.
    09:37 Rušan RAFIKOV - 1:1

11:08
    Vyrovnaný stav netrval dlouho, domácí si berou vedení zpět. Před brankou se dostal k odraženému kotouči DMITRIJ MARKOVIN, jehož rána zapadla přesně do brány. Gólman na kotouč nedosáhl. Asistence: Jegor Morozov.
    11:08 Dmitrij MARKOVIN - 2:1

12:41
    Hraje se rychlý hokej, domácí se pokouší co nejrychleji získat výraznější náskok. Hosté se musí bránit.

12:54
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.

13:26
    Bogdan Jakimov (Čerepovec) udržel kotouč v útočném pásmu, jenže jeho spoluhráči nedokázali zakončit.

13:58
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

14:27
    Domácí hráči hrají přesilovku, nastěhovali se do útočného pásma, ale pokus o ránu od modré byl zblokovaný.

15:58
    Hodně špatnou přesilovku sehrál Čerepovec, ani jednou nedokázal výrazněji ohrozit branku soupeře.

16:18
    Maxim Osipov (Jaroslavl) prohrál souboj o puk, a tak mohou hrát domácí, Dmitrij Markovin (Čerepovec) pálil nepřesně.

16:44
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, ani jeden cele se nikam nežene.

16:49
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Andrej Alexejev – 2 min., hákování).

18:14
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

18:46
    Stéphane Da Costa (Jaroslavl) byl ve výborné střelecké pozici, ale ránou z první minul branku.

19:04
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:20
    Domácí tým se rychle dostal do pásma, Bogdan Jakimov (Čerepovec) pálil z mezikruží, gólman kryje kotouč. Bude se vhazovat.

19:55
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Alexandr Petunin (Čerepovec) poslal domácí celek do vedení, hosté dokázali vyrovnat, trefil se Rušan Rafikov. Čerepovec se pak dostal znovu do jednobrankového vedení, prosadil se Dmitrij Markovin.

20:01

20:17
    Utkání pokračuje druhou třetinou, zatím jsme viděli tři branky.

22:05
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal. Neuspěl ani Jegor Averin (Jaroslavl).

22:17
    Vhazovalo se před hostující brankou, Jaroslavl ale souboj o puk vyhrála, a tak gólman zasahovat nemusel.

22:40
    Andrej Alexejev (Čerepovec) dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho projektil postrádal přesnost.

24:39
    Hra je nyní přerušena, Jegor Averin (Jaroslavl) hrál hodně aktivně, ale do výraznější šance se nedostal. Následně byla rána Lokomotivu zblokovaná.

25:57
    Sledujeme hodně podprůměrný hokej, nyní je komerční přestávka. Mnohou střel na branku v této pasáži zápasu neregistrujeme.

26:41
    Makar Chabarov (Čerepovec) vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu, následně se dostal do útočného pásma. Při pokusu o střelu mu puk sjel z hole.

27:44
    Čerepovec se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, pokoušel se něco vymyslet. Ale vinou chybné přihrávky o pásmo přišel.

29:47
    Ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočné třetiny. Mnoho šancí nevidíme.

30:50
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Kovalenko – 2 min., nedovolené bránění).

31:12
    Domácí celek sice dostal kotouč za brankovou čáru, ale sudí po dlouhé poradě s videorizhodčím gól pro zásah rukou neuznává.

32:38
    Igor Geraskin to zkoušel individuálně, dostal se do dobré střelecké pozice, z kruhu však minul branku.

32:54
    Čerepovec rozehrával od své branky, rychle se dostal do útoku, ale tam výborně zapracovala obrana Lokomotivu.

33:45
    Anton Sizov (Čerepovec) hledal na modré čáře spoluhráče, přihrávka ale postrádala přesnost, domácí se vyhnali do středu hrací plochy.

Vladislav Kodola (Čerepovec) pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje Ilja Konovalov (Jaroslavl).

35:22
    Ivan Rogov pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný, následně se obrana Lokomotivu osvobodila.

35:48
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., krosček).

36:13
    Přesilovku hraje domácí celek, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. První střela Garaskina byla nepřesná.

36:36
    Makar Chabarov (Čerepovec) se vrací za svou branku pro kotouč, rychlým pasem dostal hru k bráně soupeře. Jenže jeho spoluhráči se tam dlouho neudrželi.

37:14
    Na výraznější šanci domácí celek v této přesilovce čeká.

37:48

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Výraznější šanci jsme, pokud nepočítáme neuznanou branku, neviděli.

38:40
    Magnus Pääjärvi se musel hodně snažit, aby dobruslil kotouč a zamezil soupeři v šanci.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:14
    Lokomotiv Jaroslavl rozehrává od své branky, následně se dostal do útočné třetiny, ale vypálit nedokázal.

39:34
    Roman Savčenko pálil od modré čáry, jeho zakončení bylo zblokované.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme sledovali podprůměrný hokej, který gól nepřinesl, a tak platí stav, který stanovila první třetina. Domácí hokejisté vedou o jednu branku, po čtyřiceti minutách hry vedou 2:1.

40:01

40:28
    Utkání pokračuje třetí třetinou. Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, ale vypálit nedokázal.

40:56
    Igor Geraskin (Čerepovec) pálil z horní hranice kruhu, jeho střelecký pokus vyrazil hostující brankář.

41:45
    Hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč. Ani jeden celek se momentálně nikam nežene.

42:17
    Ivan Rogov (Čerepovec) nahodil kotouč za branku soupeře, a pak šel střídat.

43:25
    Jegor Averin zakončoval z mezikruží, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě.

44:07
    Domácí Severstal se usadil v útočném pásmu, přihrávka na modrou čáru na obránce byla nepřesná, a tak hrají hosté.

44:32
    Nikolaj Kovalenko (Jaroslavl) se rychle dostal do útočného pásma, s ránou so dkoázal Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) poradit.

44:55
    A je vyrovnáno, úplně nepokrytý zůstal před brankou ARTUR KAJUMOV. Rychle dostal pas od spoluhráče za brankou, a pak ránou z první překonal brankáře soupeře. Asistence: Nikolaj Kovalenko.
    44:55 Artur KAJUMOV - 2:2

46:10
    Buly v obranném pásmu Lokomotivu, hosté ale puk vybojovali, a tak se směr hry rychle otáčí.

46:50
    Nikolaj Kovalenko (Jaroslavl) pálil z dobré pozice, jeho ránu dokázal domácí brankář vyrazit.

47:08
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.

48:25
    Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) přerušuje hru, poradil si se snadnou střelou soupeře. Buly před brankou Severstalu.

49:03
    Hosté budou hrát přesilovku, mají ponechanou výhodu a mačkají soupeř ve svém útočném pásmu.

50:24

51:06
    Přesilovku hraje hostující celek, jenže hokejisté v červenobílých dresech se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.

51:31
    Staffan Kronwall (Jaroslavl) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář. Následně ale Severstal přišel o puk.

51:54
    Jaroslavl vypálil znovu od modré čáry, puk končí mimo branku.

52:10
    Špatná přihrávka před branku znamená, že puk končí ve středním pásmu.

52:24

52:47
    Další rána Rafikova byla zblokovaná dobře hrajícím domácím bekem.

53:27
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže propracovat do střeleckých pozic.

55:40
    Domácí celek se nyní musí bránit tlaku soupeře.

56:18
    Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) raději přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou. Lokomotiv má nyní převahu a pokouší se vstřelit rozhodující branku.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Obrázek hry je stále stejný.

57:22
    Pavel Kraskovskij (Jaroslavl) rozehrává od své branky, do výraznější šance se po rychlé individuální akci nedostal.

58:23
    Vladislav Kodola (Čerepovec) se pokoušel dostat do zakončení, ale obrana jej nenechala vypálit.

58:50
    Zdá se, že tento duel nabídne kromě tří třetin také prodloužení.

59:23
    Buly v útočném pásmu hostujícího celku vyhráli domácí, a tak se směr hry otáčí.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:10
    Sledujeme prodloužení tři na tři.

60:25
    Domácí neproměnili situaci dva na jednoho, se střelou si poradit brankář.

62:10
    Prodloužení nabízí bruslivý hokej, ale šance žádné.

62:40
    Vladislav Kodola (Čerepovec) pálil z velké dálky, s jeho pokusem si brankář snadno poradil.

63:00
    Nyní se do útočného pásma dostali hosté, ale nedaří se jim zakončit.

63:40
    Pavel Kudrjavcev (Jaroslavl) vedl útočnou akci svého celku, ale do střelecké pozice se nedostal.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:40
    Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) nyní podržel své spoluhráče, výborným zákrokem rukavicí zastavil kotouč.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme nájezdy. Ty rozhodnou o tom, který tým získá další bod.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Alexandr PETUNIN neproměňuje. Zkoušel blafák, ale neuspěl.

1. série
    0:1
    Magnus PÄÄJÄRVI proměňuje.

2. série
    1:1
    Vladislav KODOLA proměňuje. Střela do horní části branky byla přesná.

2. série
    1:1
    Artur KAJUMOV neproměňuje. Klička mu nevyšla podle představ.

3. série
    1:1
    Dmitrij MARKOVIN neproměňuje. Trefil štangli.

3. série
    1:2
    Stéphane DA COSTA proměňuje. Krásný blafák.

4. série
    1:2
    Jurij TRUBAČJOV neproměňuje. Zkoušel blafák, ale minul bekhendem branku.

4. série
    1:2
    Anton LANDER neproměňuje. Hostující hráč netrefil branku.

5. série
    2:2
    Jegor MOROZOV proměňuje. Udělal to skvěle, parádní blafák, pokračují nájezdy.

5. série
    2:2
    Staffan KRONWALL neproměňuje. Mohl rozhodnout, ale neuspěl.

6. série
    2:3
    Magnus PÄÄJÄRVI proměňuje. Uspěl mezi nohy.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
    Autorem vítězné branky je MAGNUS PÄÄJÄRVI.
    Magnus PÄÄJÄRVI - 2:3

Lokomotiv Jaroslavl v tomto zápase dvakrát prohrával, ale dokázal vždy vyrovnat a dostal zápas do prodloužení. Nastavený čas nerozhodl, a tak se jely samostatné nájezdy. V nich o výhře Lokomotivu rozhodl povedenou ránou mezi betony Magnus Pääjärvi. (17:33:56)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Petunin (Sizov, Vovčenko), 12. Markovin (J. Morozov) – 10. Rafikov (Pääjärvi), 45. Kajumov (Kovalenko), rozh. náj. Pääjärvi