Čerepovec – Jaroslavl 2:3 (2:3 po s.n.) | Nižněkamsk – Ufa 1:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 3:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 08.12.2019, 15:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

58:34
    Alexandr Šaryčenkov opouští ledovou plochu, Neftěchimik se pokusí vyrovnat s šesti bruslaři v poli.
    55:49 Vladislav KARTAJEV - 1:2

55:49
    Ufa právě vstřelila branku!
    Salavat opět vede, nyní musí vydržet čtyři minuty! VLADISLAV KARTAJEV se po přihrávce Linuse Omarka šikovně natlačil přes Alexandra Šaryčenkova, kterého překonal bekhendovým zakončením mezi betony. Asistence: Linus Omark.
    53:00 Marat CHAJRULLIN - 1:1

53:00
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno, utkání směřuje do prodloužení! MARAT CHAJRULLIN to vzal na sebe, dostal se za brankovou čáru, odkud pořádně zaskočil přesouvajícího Andreje Karejeva, který si od vlastních zad srazil puk do sítě. Asistence: Andrej Sergejev a Pavel Kulikov.

52:50
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Eduard Gimatov – 2 min., nedovolené bránění).

52:45
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Jonas Enlund – 2 min., držení).

49:57
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Denis Kazionov – 2 min., vysoká hůl).
    45:24 Eduard GIMATOV - 0:1

45:24
    Branky jsme se nakonec dočkali, Ufa jde necelých patnáct minut před koncem závěrečné části do vedení! Philip Larsen přihrával do předbrankového prostoru. Do pasu vložil hůl EDUARD GIMATOV, který tečoval puk do protipohybu Alexandra Šaryčenkova. Asistence: Philip Larsen a Nikita Sošnikov.

45:11
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Timur Chafizov – 2 min., podrážení).

32:35
    Nyní se přece jen mohl prosadit Timur Chafizov, který byl po přihrávce úplně sám před Andrejem Karejevem, ale trefil se jen do jeho rukavice!

31:17
    Hosté se zničehonic dostali do protiútoku, který zakončili střelou do brankové konstrukce!

17:15
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Stanislav Garejev – 2 min., držení).

12:30
    Julajev to nyní pěkně vykombinoval, díky tomu byl Eduard Gimatov sám před domácím brankářem, ale puk poslal jen do jeho lapačky.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 53. Chajrullin (An. Sergejev, P. Kulikov) – 46. Gimatov (Larsen, Sošnikov), 56. Kartajev (Omark)

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – An. Sergejev (A), Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov (A), S. Zacharčuk (C), Pajgin, Volgin – Denis Kazionov, Šiksatdarov, Z. Mitchell – P. Kulikov, Černikov, Chajrullin – Enlund, Berglund, Chafizov – Padakin, Čivilev, Chisamutdinov – Šarifjanov.
    Salavat Julajev Ufa: Karejev (Metsola) – A. Semjonov, Larsen, Arzamascev, Ar. Sergejev, Pašnin, S. Garejev, Lisovec – Amirov, Omark (C), Sošnikov (A) – Gimatov, M. Majorov, Burmistrov (A) – Kugryšev, V. Žarkov, Kadějkin – Soloduchin, Alalykin, Kuzmin – Kartajev.

Rozhodčí: Ansons, Fraňo – Ponamarenko, Černyšov