Čerepovec – Jaroslavl 2:3 (2:3 po s.n.) | Nižněkamsk – Ufa 1:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 3:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
HC Dinamo Minsk
2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
CSKA Moskva
Neděle 08.12.2019, 15:14 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:50:17)

V tomto utkání nenastoupili žádní Češi ani Slováci.

Hokejisté CSKA Moskvy zvítězili na ledě Dinama Minsk 5:2, když o svém vítězství rozhodli na začátku druhé třetiny. Moskva se po zisku dvou bodů posunula do čela Západní konference před Petrohrad.

59:21
    Naopak na druhé straně se v dobré pozici zjevil Kalinin, který ale nepřizvedl puk dostatečně vysoko a Karnauchov puk chytá.

58:59
    Ale marně, hosté je nepustili ke střele.

58:23
    Dinamo se ještě usadilo v útočném pásmu a snaží se kosmeticky upravit výsledek zápasu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

57:25

56:50
    Hosté vyčistili své pásmo a odchází prostřídat.

56:03
    Pulkkinenova střela od modré byla zblokována. CSKA posléze vyhazují.

55:25
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů).

55:25
    Marčenko nedokázal usměrnit puk na branku soupeře, je ale pískáno. A právě jeho tým se, podle všeho, dopustil hry v příliš mnoho hráčích.

54:59
    Světlakov se po dlouhé době dostal ke střele na Karnauchova. Teprve čtvrtá střela CSKA ve třetí třetině.

54:25
    Třetí třetina ubíhá hodně rychle. Hosté hrají v udržovacím tempu.

53:50
    Gragnani se dostal do dobře střelecké pozice zpoza kruhů, Johansson svými betony puk vyrazil.

52:45
    Dinamo se sice dostává v posledních minutách více do útoku, ale schází tomu střelba, která by mohla něco s výsledkem udělat. Domácí ve třetí třetině vyslali na branku soupeře jen 5 střel.

51:07
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:45
    Hosté hájí své pásmo, už se ani neženou bezhlavě do útoku a hlídají si zadní vrátka.

49:55

49:40
    Kogaljov svou střelou trefil pouze Johanssona, jenž přerušuje hru.

49:32
    Princovo zakončení z jízdy skončilo jen na zadním mantinelu.

49:05
    Moskva znovu vyčistila své pásmo. Dinamo musí hledat cestu zpět do útoku.

48:10
    Hosté vytěsnili hru do středního pásma.

47:55
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., nedovolené bránění).

47:50
    Jerjomenko vyslal zpoza kruhů jedovatou střelu, kterou Johansson chytá. Bude se vylučovat.

47:34
    Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu. Pomalu se krátí jejich čas, kdy mohou pomýšlet na úspěšný zvrat.

46:45
    Střela hostí je sražena do ochranné sítě. Komerční pauza.

46:25
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Převaha hostů se vytratila, puk velmi rychle prostřídává své majitele.

45:11
    Dinamo se v těchto chvílích převážně brání, o jejich útočení nemůže být řeč.

44:10
    Moskva se znovu natlačila do útoku, střelu z pravé strany Karnauchov vyráží do ochranné sítě.
    43:27 Mario KEMPE - 2:5

43:27
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté nejspíš definitivně rozhodují o svém vítězství, vzhledem k průběhu utkání. Křižná přihrávka před brankoviště našla volného MARIA KEMPEHO, který doklepl puk do odkryté klece. Asistence: Maxim Mamin, Linden Vey.

42:29
    Pulkkinen kombinoval u branky Johanssona s Princem, vystřelit na branku se jim nepovedlo...

42:00

41:35
    Dobře ubráněné oslabení ze strany domácích.

40:45
    Hosté mají sice přesilovku, ale nedaří se jim usadit v útočném pásmu.

40:00
    Rozhodčí ještě před začátkem třetí třetiny trestá Minsk za zdržování hry.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:56.

CSKA Moskva vede po dvou třetinách 4:2! Hosté se dokázali prosadit dvakrát ve 23. a 24. minutě, a i dál měli herní převahu. Té nevyužili, ale Minsk, který vyrovnal hru na ledě, se střelecky prosadit nedokázal.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:07
    Pokus domácích o přečíslení přinesl jen ztrátu puku. Přihrávka přes střed do pravé strany neprošla.

38:40
    Kovyršinovu střelu zpoza kruhů drží Johansson ve své lapačce a přerušuje hru.

38:01
    Oba týmy jsou v plném počtu.

37:25
    Hosté v útočném pásmu ke střele nevybudovali pozici, domácí je obírají o puk.

36:35
    Světlakov posunul k Šalunovovi do levého kruhu, střelu hostujícího útočníka Karnauchov krotí na své výstroji.

36:01
    Hraje se ve čtyřech.

36:01
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Igor Martynov – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., hrubost).

35:33
    Sorkin svým výpadem do útoku nutí brankáře Karnauchova přerušit hru.

35:08
    Rychlý protiútok Minsku, Pavlovič si najížděl na středu a nedokázal zabrzdit, kvůli čemuž se střetl s povyjetým Johanssonem, jehož doslova převálcoval. Oba hráči jsou naštěstí v pořádku.

34:30
    CSKA se nechce vzdát útočného pásma, po ztrátě puku úspěšně napadá rozehrávku soupeře.

34:02
    Hra je přerušena, komerční pauza.

32:35
    Hraje se dlouho bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku.

31:50
    Domácí ožívají. Poté, co se vymanili z tlaku soupeře, se stále více zjevují v útoku a hrozí Johanssonovi, který si musí dávat velký pozor.

31:05
    Prince využil ztráty soupeře, dostal se po pravém křídle do útoku a z kruhu pro vhazování přinutil Johanssona přerušit hru.

30:55
    Hra se nyní přelévá velmi rychle ze strany na stranu.

29:35
    Johansson čelil dvěma střelám, obě úspěšně vyrazil.

28:55
    Domácí se usadili v útočném pásmu a zkouší kombinovat. Poprvé ve druhé třetině jsou na delší úsek hry v útoku.

28:09
    Na poslední chvíli se povedlo obraně Dinama odpálit puk, který mířil před kruhy, kam se k němu řítil hostující útočník.

27:29
    Postavení mimo hru hostů.

27:10
    Hra je přerušena ve středním pásmu. Minsk se stále nedostává příliš do hry.

26:29
    Johansson chytá nahozený puk do lapačky a přerušuje hru. Komerční pauza.

25:21

24:55
    CSKA jsou hodně aktivní, mají herní převahu a snaží se z toho vytěžit maximum. Dinamo musí odvracet neustálé útoky soupeře.

24:23
    Zakázané uvolnění hostů.

23:17
    Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Michail Karnauchov.
    23:17 Maxim ŠALUNOV - 2:4

23:17
    A další branku CSKA! MAXIM ŠALUNOV si počíhal před brankou, dostal přihrávku od zadního mantinelu a z otočky poslal puk za záda domácího brankáře. Asistence: Konstantin Okulov, Maxim Sorkin.
    22:10 Maxim MAMIN - 2:3

22:10
    Hráčům Moskvy se daří strhnout vedení na svou stranu. MAXIM MAMIN se přes pravou stranu protáhl kolem obrany, zatočil před brankoviště a obhodil Enrotha. Asistence: Mario Kempe.

21:54
    Kempe se po vyhraném buly v útočném pásmu dostal k rychlé střele, kterou Enroth krotí na hrudi.

21:37
    Tlak Minsku pokračuje, velmi dobrý vstup do druhé třetiny.

21:18
    Pulkkinen se vydal blíž k brance, mezi kruhy se ke střele neprokličkoval.

20:45
    Domácí na začátku druhé třetiny obsadili útočné pásmo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:06.

Úvodní třetina přinesla hned čtyři branky. CSKA otevřeli skóre, načež Dinamo dvěma góly v přesilovkách strhlo vedení na svou stranu. V 16. minutě ovšem srovnal Okulov a skóre zápasu je tak vyrovnané 2:2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33
    Slepyšev se snažil z levé strany ohrozit branku Enrotha, trefil jen boční síť.

18:55
    Delší úsek bez přerušení patřil hokejistům Moskvy, kteří se ale dostali v útočném pásmu jen k jedné střele, kterou navíc Enroth likviduje.

17:29
    Vey přijal přihrávku Kempeho mezi kruhy a vypálil vysokou střelu, ovšem jen do hrudi Enrotha, který puk vyráží.

16:17
    Vhazovat se bude před brankou domácích.
    15:40 Konstantin OKULOV - 2:2

15:40
    Hosté vyrovnávají na 2:2! KONSTANTIN OKULOV se protlačil do pravého kruhu, odkud se mu povedlo vystřelit na Enrotha, jemuž propadl puk přes rameno do branky. Asistence: Mat Robinson, Linden Vey.

14:30

14:16
    Hosté vyhazují.

14:07
    Spooner se snažil prosadit z prostoru mezi kruhy, ale neprotlačil puk až na branku.

13:45
    Gragnani se ještě pokusil vylepšit pozici Parému, jeho zakončení ale míří jen na zadní mantinel.

13:09
    Hosté vyhazují puk ze svého pásma.

12:45
    Kosticyn před brankou hostů marně dorážel puk, Johansson jej podržel pod lapačkou.

12:30
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Sorkin – 2 min., podrážení).
    11:06 Francis PARÉ - 2:1

11:06
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Tentokrát je to velmi rychle využitá přesilovka! Andrej Kosticyn clonil před brankovištěm a dopomohl tím FRANCISU PARÉMU ve skórování z prostoru mezi kruhy. Asistence: Ryan Spooner.

10:54
    Jenže přichází hrubka střídačky. CSKA hrálo v šesti.

10:09
    CSKA se po skončení oslabení vrhá do útoku a snaží se strhnout vedení zpět na svou stranu.

09:13
    08:51 Teemu PULKKINEN - 1:1

08:51
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku! Od modré parádně vystřelil TEEMU PULKKINEN, který poslal puk k pravé tyči Johanssonovy branky. Asistence: Ryan Spooner.

08:22
    Dinamo se snaží vykombinovat soupeře, šikovně si přihrává po obvodu a hledá střeleckou pozici.

07:48
    Po střele Pulkkinena se hostům daří vyhodit.

07:13
    Dinamo má před sebou dvě minuty dvojnásobné přesilovky!

07:13
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

07:13
    Gól sice ne, ale bude se znovu vylučovat. Za hákování odchází pykat Marčenko.

07:09

06:11
    Moskva znovu vyhazuje. Stejně jako Dinamo brání oslabení velmi dobře. Jenže Dinamo inkasovalo těsně po skončení přesilovky, CSKA se tomuto bude chtít vyhnout.

05:22
    Hosté vyváží puk mimo své pásmo do bezpečí.

05:14
    Gragnani střílel okamžitě po buly, puk vyrazil Johansson až do ochranné sítě.

05:09
    Znovu se vylučuje. Za krosček odchází pykat hostující Slepyšev.
    04:20 Maxim MAMIN - 0:1

04:20
    Ačkoliv přesilovka hostů už skončila, povedlo se CSKA otevřít skóre zápasu. Centr Marčenka před branku usměrnil za záda Enrotha MAXIM MAMIN. Asistence: Alexej Marčenko, Mat Robinson.

03:55
    Dinamo dobře brání své území, soupeře se snaží nepouštět do šancí.

03:11
    Domácí vyčistili své pásmo.

02:50
    Hosté kombinují v útočném pásmo, hledají střeleckou pozici.

02:19
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Ďukov – 2 min., držení).

01:55
    Enroth si připisuje první ostřejší zákrok a přerušuje hru.

01:15
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu po nepřesném nahození.

00:50
    V úvodu střetnutí oba týmy hrají opatrně, neženou se do útoku.

00:01

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Jerjomenko, Gragnani, Gotovec, Znacharenko, Ďukov, Jevenko, Kryskin – A. Kosticyn, Spooner, Kovyršin – Pulkkinen, Paré, Prince – Kogaljov, Pavlovič, Kitarov – Martynov, Děmkov, Dadonov – Drozdov.

CSKA Moskva: L. Johansson (Lozebnikov) – Blažijevskij, Kiselevič, Marčenko, Naumenkov, M. Robinson, A. Romanov, Ibragimov – M. Kempe, Vey, Mamin – Okulov, Sorkin, Šalunov – Kalinin, Andronov, Rtiščev – Slepyšev, Tělegin, Světlakov – Komissarov..

Jiří Sekáč v utkání nakonec do hry nezasáhne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Česká stopa v utkání
    Jiří Sekáč (MOS) 32z, 9+10

Co se vzájemných zápasů týče, Minsk dokázal Moskvu porazit naposledy v září 2014 a od té doby prohrál jedenáctkrát.

Moskvané vyhráli čtyři z posledních šesti zápasů a trochu si vylepšili bilanci poté, co naopak v první polovině listopadu sbírali jednu porážku za druhou. To Minsk nemá dobrou formu, prohrál pětkrát v řadě a z dlouhodobějšího hlediska vyhrál pouze jedno z posledních devíti zápasů.

Oba týmy hrají v Západní konferenci a jejich pozice nemohou být rozdílnější. Hostující CSKA je na druhém místě o pouhý bod za Petrohradem, domácí Dinamo naopak s 27 body je až na 11. místě na postup do play off nyní ztrácí už 12 bodů.

Dinamo Minsk přivítá na svém ledě CSKA Moskvu, jež bude plnit roli výrazných favoritů tohoto střetnutí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Pulkkinen (Spooner), 12. Paré (Spooner) – 5. Mamin (Marčenko, M. Robinson), 16. Okulov (M. Robinson, Vey), 23. Mamin (M. Kempe), 24. Šalunov (Okulov, Sorkin), 44. M. Kempe (Mamin, Vey)

HC Dinamo Minsk: Enroth (24. M. Karnauchov) – Jerjomenko, Gragnani, Gotovec, Znacharenko, Ďukov, Jevenko, Kryskin – A. Kosticyn, Spooner, Kovyršin – Pulkkinen, Paré, Prince – Kogaljov, Pavlovič, Kitarov – Martynov, Děmkov, Dadonov – Drozdov.