Čerepovec – Jaroslavl 2:3 (2:3 po s.n.) | Nižněkamsk – Ufa 1:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 3:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
HC Dinamo Minsk
2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
CSKA Moskva
Neděle 08.12.2019, 15:14 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.

Dinamo Minsk přivítá na svém ledě CSKA Moskvu, jež bude plnit roli výrazných favoritů tohoto střetnutí.

Oba týmy hrají v Západní konferenci a jejich pozice nemohou být rozdílnější. Hostující CSKA je na druhém místě o pouhý bod za Petrohradem, domácí Dinamo naopak s 27 body je až na 11. místě na postup do play off nyní ztrácí už 12 bodů.

Moskvané vyhráli čtyři z posledních šesti zápasů a trochu si vylepšili bilanci poté, co naopak v první polovině listopadu sbírali jednu porážku za druhou. To Minsk nemá dobrou formu, prohrál pětkrát v řadě a z dlouhodobějšího hlediska vyhrál pouze jedno z posledních devíti zápasů.

Co se vzájemných zápasů týče, Minsk dokázal Moskvu porazit naposledy v září 2014 a od té doby prohrál jedenáctkrát.

Česká stopa v utkání
    Jiří Sekáč (MOS) 32z, 9+10

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jiří Sekáč v utkání nakonec do hry nezasáhne.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Jerjomenko, Gragnani, Gotovec, Znacharenko, Ďukov, Jevenko, Kryskin – A. Kosticyn, Spooner, Kovyršin – Pulkkinen, Paré, Prince – Kogaljov, Pavlovič, Kitarov – Martynov, Děmkov, Dadonov – Drozdov.

CSKA Moskva: L. Johansson (Lozebnikov) – Blažijevskij, Kiselevič, Marčenko, Naumenkov, M. Robinson, A. Romanov, Ibragimov – M. Kempe, Vey, Mamin – Okulov, Sorkin, Šalunov – Kalinin, Andronov, Rtiščev – Slepyšev, Tělegin, Světlakov – Komissarov..

00:01

00:50
    V úvodu střetnutí oba týmy hrají opatrně, neženou se do útoku.

01:15
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu po nepřesném nahození.

01:55
    Enroth si připisuje první ostřejší zákrok a přerušuje hru.

02:19
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Ďukov – 2 min., držení).

02:50
    Hosté kombinují v útočném pásmo, hledají střeleckou pozici.

03:11
    Domácí vyčistili své pásmo.

03:55
    Dinamo dobře brání své území, soupeře se snaží nepouštět do šancí.

04:20
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Ačkoliv přesilovka hostů už skončila, povedlo se CSKA otevřít skóre zápasu. Centr Marčenka před branku usměrnil za záda Enrotha MAXIM MAMIN. Asistence: Alexej Marčenko, Mat Robinson.
    04:20 Maxim MAMIN - 0:1

05:09
    Znovu se vylučuje. Za krosček odchází pykat hostující Slepyšev.

05:14
    Gragnani střílel okamžitě po buly, puk vyrazil Johansson až do ochranné sítě.

05:22
    Hosté vyváží puk mimo své pásmo do bezpečí.

06:11
    Moskva znovu vyhazuje. Stejně jako Dinamo brání oslabení velmi dobře. Jenže Dinamo inkasovalo těsně po skončení přesilovky, CSKA se tomuto bude chtít vyhnout.

07:09

07:13
    Gól sice ne, ale bude se znovu vylučovat. Za hákování odchází pykat Marčenko.

07:13
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

07:13
    Dinamo má před sebou dvě minuty dvojnásobné přesilovky!

07:48
    Po střele Pulkkinena se hostům daří vyhodit.

08:22
    Dinamo se snaží vykombinovat soupeře, šikovně si přihrává po obvodu a hledá střeleckou pozici.

08:51
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku! Od modré parádně vystřelil TEEMU PULKKINEN, který poslal puk k pravé tyči Johanssonovy branky. Asistence: Ryan Spooner.
    08:51 Teemu PULKKINEN - 1:1

09:13

10:09
    CSKA se po skončení oslabení vrhá do útoku a snaží se strhnout vedení zpět na svou stranu.

10:54
    Jenže přichází hrubka střídačky. CSKA hrálo v šesti.

11:06
    Tentokrát je to velmi rychle využitá přesilovka! Andrej Kosticyn clonil před brankovištěm a dopomohl tím FRANCISU PARÉMU ve skórování z prostoru mezi kruhy. Asistence: Ryan Spooner.
    11:06 Francis PARÉ - 2:1

12:30
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Sorkin – 2 min., podrážení).

12:45
    Kosticyn před brankou hostů marně dorážel puk, Johansson jej podržel pod lapačkou.

13:09
    Hosté vyhazují puk ze svého pásma.

13:45
    Gragnani se ještě pokusil vylepšit pozici Parému, jeho zakončení ale míří jen na zadní mantinel.

14:07
    Spooner se snažil prosadit z prostoru mezi kruhy, ale neprotlačil puk až na branku.

14:16
    Hosté vyhazují.

14:30

15:40
    Hosté vyrovnávají na 2:2! KONSTANTIN OKULOV se protlačil do pravého kruhu, odkud se mu povedlo vystřelit na Enrotha, jemuž propadl puk přes rameno do branky. Asistence: Mat Robinson, Linden Vey.
    15:40 Konstantin OKULOV - 2:2

16:17
    Vhazovat se bude před brankou domácích.

17:29
    Vey přijal přihrávku Kempeho mezi kruhy a vypálil vysokou střelu, ovšem jen do hrudi Enrotha, který puk vyráží.

18:55
    Delší úsek bez přerušení patřil hokejistům Moskvy, kteří se ale dostali v útočném pásmu jen k jedné střele, kterou navíc Enroth likviduje.

19:33
    Slepyšev se snažil z levé strany ohrozit branku Enrotha, trefil jen boční síť.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina přinesla hned čtyři branky. CSKA otevřeli skóre, načež Dinamo dvěma góly v přesilovkách strhlo vedení na svou stranu. V 16. minutě ovšem srovnal Okulov a skóre zápasu je tak vyrovnané 2:2.

Další třetina začne přibližně v 16:06.

20:01

20:45
    Domácí na začátku druhé třetiny obsadili útočné pásmo.

21:18
    Pulkkinen se vydal blíž k brance, mezi kruhy se ke střele neprokličkoval.

21:37
    Tlak Minsku pokračuje, velmi dobrý vstup do druhé třetiny.

21:54
    Kempe se po vyhraném buly v útočném pásmu dostal k rychlé střele, kterou Enroth krotí na hrudi.

22:10
    Hráčům Moskvy se daří strhnout vedení na svou stranu. MAXIM MAMIN se přes pravou stranu protáhl kolem obrany, zatočil před brankoviště a obhodil Enrotha. Asistence: Mario Kempe.
    22:10 Maxim MAMIN - 2:3

23:17
    A další branku CSKA! MAXIM ŠALUNOV si počíhal před brankou, dostal přihrávku od zadního mantinelu a z otočky poslal puk za záda domácího brankáře. Asistence: Konstantin Okulov, Maxim Sorkin.
    23:17 Maxim ŠALUNOV - 2:4

23:17
    Střídání v týmu HC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Jhonas Enroth, přichází Michail Karnauchov.

24:23
    Zakázané uvolnění hostů.

24:55
    CSKA jsou hodně aktivní, mají herní převahu a snaží se z toho vytěžit maximum. Dinamo musí odvracet neustálé útoky soupeře.

25:21
    Postavení mimo hru hostů.

26:29
    Johansson chytá nahozený puk do lapačky a přerušuje hru. Komerční pauza.

27:10
    Hra je přerušena ve středním pásmu. Minsk se stále nedostává příliš do hry.

27:29

28:09
    Na poslední chvíli se povedlo obraně Dinama odpálit puk, který mířil před kruhy, kam se k němu řítil hostující útočník.

28:55
    Domácí se usadili v útočném pásmu a zkouší kombinovat. Poprvé ve druhé třetině jsou na delší úsek hry v útoku.

29:35
    Johansson čelil dvěma střelám, obě úspěšně vyrazil.

30:55
    Hra se nyní přelévá velmi rychle ze strany na stranu.

31:05
    Prince využil ztráty soupeře, dostal se po pravém křídle do útoku a z kruhu pro vhazování přinutil Johanssona přerušit hru.

31:50
    Domácí ožívají. Poté, co se vymanili z tlaku soupeře, se stále více zjevují v útoku a hrozí Johanssonovi, který si musí dávat velký pozor.

32:35
    Hraje se dlouho bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku.

34:02
    Hra je přerušena, komerční pauza.

34:30
    CSKA se nechce vzdát útočného pásma, po ztrátě puku úspěšně napadá rozehrávku soupeře.

35:08
    Rychlý protiútok Minsku, Pavlovič si najížděl na středu a nedokázal zabrzdit, kvůli čemuž se střetl s povyjetým Johanssonem, jehož doslova převálcoval. Oba hráči jsou naštěstí v pořádku.

35:33
    Sorkin svým výpadem do útoku nutí brankáře Karnauchova přerušit hru.

36:01
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Igor Martynov – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., hrubost).

36:01
    Hraje se ve čtyřech.

36:35
    Světlakov posunul k Šalunovovi do levého kruhu, střelu hostujícího útočníka Karnauchov krotí na své výstroji.

37:25
    Hosté v útočném pásmu ke střele nevybudovali pozici, domácí je obírají o puk.

38:01
    Oba týmy jsou v plném počtu.

38:40
    Kovyršinovu střelu zpoza kruhů drží Johansson ve své lapačce a přerušuje hru.

39:07
    Pokus domácích o přečíslení přinesl jen ztrátu puku. Přihrávka přes střed do pravé strany neprošla.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

CSKA Moskva vede po dvou třetinách 4:2! Hosté se dokázali prosadit dvakrát ve 23. a 24. minutě, a i dál měli herní převahu. Té nevyužili, ale Minsk, který vyrovnal hru na ledě, se střelecky prosadit nedokázal.

Další třetina začne přibližně v 16:56.

40:00

40:00
    Rozhodčí ještě před začátkem třetí třetiny trestá Minsk za zdržování hry.

40:45
    Hosté mají sice přesilovku, ale nedaří se jim usadit v útočném pásmu.

41:35
    Dobře ubráněné oslabení ze strany domácích.

42:00

42:29
    Pulkkinen kombinoval u branky Johanssona s Princem, vystřelit na branku se jim nepovedlo...

43:27
    Hosté nejspíš definitivně rozhodují o svém vítězství, vzhledem k průběhu utkání. Křižná přihrávka před brankoviště našla volného MARIA KEMPEHO, který doklepl puk do odkryté klece. Asistence: Maxim Mamin, Linden Vey.
    43:27 Mario KEMPE - 2:5

44:10
    Moskva se znovu natlačila do útoku, střelu z pravé strany Karnauchov vyráží do ochranné sítě.

45:11
    Dinamo se v těchto chvílích převážně brání, o jejich útočení nemůže být řeč.

46:25
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Převaha hostů se vytratila, puk velmi rychle prostřídává své majitele.

46:45
    Střela hostí je sražena do ochranné sítě. Komerční pauza.

47:34
    Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu. Pomalu se krátí jejich čas, kdy mohou pomýšlet na úspěšný zvrat.

47:50
    Jerjomenko vyslal zpoza kruhů jedovatou střelu, kterou Johansson chytá. Bude se vylučovat.

47:55
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., nedovolené bránění).

48:10
    Hosté vytěsnili hru do středního pásma.

49:05
    Moskva znovu vyčistila své pásmo. Dinamo musí hledat cestu zpět do útoku.

49:32
    Princovo zakončení z jízdy skončilo jen na zadním mantinelu.

49:40
    Kogaljov svou střelou trefil pouze Johanssona, jenž přerušuje hru.

49:55

50:45
    Hosté hájí své pásmo, už se ani neženou bezhlavě do útoku a hlídají si zadní vrátka.

51:07
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:45
    Dinamo se sice dostává v posledních minutách více do útoku, ale schází tomu střelba, která by mohla něco s výsledkem udělat. Domácí ve třetí třetině vyslali na branku soupeře jen 5 střel.

53:50
    Gragnani se dostal do dobře střelecké pozice zpoza kruhů, Johansson svými betony puk vyrazil.

54:25
    Třetí třetina ubíhá hodně rychle. Hosté hrají v udržovacím tempu.

54:59
    Světlakov se po dlouhé době dostal ke střele na Karnauchova. Teprve čtvrtá střela CSKA ve třetí třetině.

55:25
    Marčenko nedokázal usměrnit puk na branku soupeře, je ale pískáno. A právě jeho tým se, podle všeho, dopustil hry v příliš mnoho hráčích.

55:25
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů).

56:03
    Pulkkinenova střela od modré byla zblokována. CSKA posléze vyhazují.

56:50
    Hosté vyčistili své pásmo a odchází prostřídat.

57:25

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

58:23
    Dinamo se ještě usadilo v útočném pásmu a snaží se kosmeticky upravit výsledek zápasu.

58:59
    Ale marně, hosté je nepustili ke střele.

59:21
    Naopak na druhé straně se v dobré pozici zjevil Kalinin, který ale nepřizvedl puk dostatečně vysoko a Karnauchov puk chytá.

Hokejisté CSKA Moskvy zvítězili na ledě Dinama Minsk 5:2, když o svém vítězství rozhodli na začátku druhé třetiny. Moskva se po zisku dvou bodů posunula do čela Západní konference před Petrohrad.

V tomto utkání nenastoupili žádní Češi ani Slováci.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:50:17)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Pulkkinen (Spooner), 12. Paré (Spooner) – 5. Mamin (Marčenko, M. Robinson), 16. Okulov (M. Robinson, Vey), 23. Mamin (M. Kempe), 24. Šalunov (Okulov, Sorkin), 44. M. Kempe (Mamin, Vey)

HC Dinamo Minsk: Enroth (24. M. Karnauchov) – Jerjomenko, Gragnani, Gotovec, Znacharenko, Ďukov, Jevenko, Kryskin – A. Kosticyn, Spooner, Kovyršin – Pulkkinen, Paré, Prince – Kogaljov, Pavlovič, Kitarov – Martynov, Děmkov, Dadonov – Drozdov.