Chabarovsk – Kunlun 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Jokerit – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Omsk – Barys 2:3 (kon.)
Viťaz – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Red Star Kunlun
Pondělí 09.12.2019, 10:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (12:31:25)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 44:28 (10:8, 21:13, 13:7)
    Zblokované střely – 11:22
    Vyhraná vhazování – 27:34
    Trestné minuty – 2:10
    Hity – 14:17

Hokejisté Chabarovsku podlehli na domácím ledě Kunlunu 2:3. V prvních dvou třetinách vždy oba týmy vstřelily po gólu a do závěrečné části se tak šlo za stavu 2:2. Rozhodující moment přišel ve 48. minutě, kdy Olli Palola procedil mezi betony brankáře kotouč těsně za brankovou čáru. Jeho zásah ještě muselo potvrdit video, které odhalilo, že puk už opravdu v brance byl. Finského útočníka můžeme považovat za hrdinu duelu, trefil se totiž hned dvakrát. velmi dobře si vedl také brankář Šimon Hrubec, ten pochytal hned 42 střel soupeře.

59:57
    Hosté drží hru v rohu kluziště a tohle už Chabarovsk nestihne!

59:21
    Po domácím ofsajdu se vhazovalo ve středním pásmu a Alikin se tak musel vrátit zpět do svého brankoviště. Právě on ještě Amuru uhájil šanci na vyrovnání. Po nahrávce Lockharta byl před ním sám Cory Kane, jehož domácí gólman vychytal!

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny!

58:35
    A branka Amuru je prázdná!

58:28
    Domácí zatím pokračovali v pěti. Nyní objel branku Hynek Zohorna, jehož zakončení Hrubec pokryl. Tentokrát následuje oddechový čas Chabarovsku.

58:15
    Že by na to přišel čas teď? Hrubec totiž přerušil hru a buly v útočném pásmu je ideální možností na začátek hry s prázdnou brankou.

57:59
    Už jen dvě minuty mají domácí na vyrovnání stavu. Pomalu můžeme očekávat odvolání brankáře.

57:03
    Před brankou se dostal k odraženému kotouči Gorškov. Hrubec ale výtečně zasáhl a nepřipustil vyrovnání!

56:31
    Ryan Sproul mohl rozhodnout! Dostal dobrou přihrávku před branku, ale Alikin jeho střelu vytěsnil vyrážečkou!

56:07
    Začíná závěrečný tlak Chabarovsku. Hynek Zohorna si vybruslil mezi kruhy a vypálil na Hrubce. Ten puk ztlumil a před dojíždějícími hráči ho zalehl.

55:50
    S ranou Michala Jordána z pravé strany si Hrubec poradil. Kotouč je někde v jeho klíně.

55:25
    A hosté jsou již v plném počtu.

54:49
    Další vyhození Kunlunu. Čas domácím utíká.

54:30
    Hosté vyhazují až k brankáři Alikinovi, který musí rozehrávat.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Ruděnkov (Vl. Ušenin, Vj. Ušenin), 37. H. Zohorna (T. Zohorna) – 11. Palola (Werek), 26. Sproul (Skvorcovs), 48. Palola

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Jordán, Vitásek, Korjagin, V. Vasiljev, Turbin, Korobov, Alexandrov – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Fajzullin – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – A. Lazarev, Rasskazov, Ruděnkov (A) – Golubev, Železkov, Jazkov.
    Red Star Kunlun: Hrubec (J. Smith) – Sproul, T. Murphy, Chelios, Bartley, G. Reinhart, Šustr (A) – Yip (C), Miller, Wong (A) – Lockhart, Magee, DeFazio – Smith-Pelly, Kane, Skvorcovs – Palola, Werek, Hunt.

Rozhodčí: Romasko, Sidorenko – Zacharenkov, Sivov