Chabarovsk – Kunlun 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Jokerit – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Omsk – Barys 2:3 (kon.)
Viťaz – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Dinamo Riga
Pondělí 09.12.2019, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (17:30:56)

Československá stopa v zápase

Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:10
    Alexander Salák (RIG) 40 min, 3 góly

Zápas je u konce, Metalurg dokázal doma zabrat a porazil jeden z nejslabších týmů KHL Dinamo Riga 5:1. V první třetině se nehrál zrovna pohledný hokej, ale domácí mohli být spokojení, protože z něj vytěžili vedení 2:0. Ve druhé části pak Metalurg zápas jasně ovládl a přidal další tři branky. Ve třetí třetině pak přišlo herní vzepětí Dinama Riga, které bylo lepším týmem. Vytěžilo z toho alespoň jednu branku, kterou vstřelil v přesilovce Roberts Lipsbergs.

59:35
    Rize se nepovedl přechod do útočného pásma, pískal se ofsajd.

57:34
    Z pravého kruhu vypálil Dennis Rasmussen, Salák předvedl spolehlivý zákrok lapačkou.

56:55
    Magnitogorsk se soustředí hlavně na obranu a jen nahazuje puky. To bude teď stačí.

55:46
    Před brankou Magnitogorsku se vytvořil po střele Ashtona docela velký závar, ale puk nakonec zůstal pod Děmčenkem.

54:59

54:28
    Nikita Setdikov dostal dobrou přihrávku před branku, ale z blízka Děmčenka nepřekonal a pak domácí vyhodili.

53:17
    Magnitka zahájila své oslabení dobře, hned se jí povedlo vyhodit.

53:04
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Benjamin Marshall – 10 min. osobní trest, hrubost).

52:54
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Vladimirov – 2 min., vysoká hůl).

51:36
    Alexej Běreglazov vystřelil z vrcholku levého kruhu, ale jeho rána na branku Dinama ani neprošla.

51:19
    A teď je z nepřesné rozehrávky hostů dokonce zakázané uvolnění.

50:44
    Dinamo Riga se po ubráněném oslabení zase hnalo dopředu, ale tentokrát ztroskotalo už ve středním pásmu.

49:23

49:02
    Magnitogorsk už hraje zkrácenou přesilovku, ale zatím se vůbec nedostal do útočného pásma.

48:06
    Rigo rozhodně v posledních minutách ožilo. Tentokrát to zkusil z pravého kruhu střelou zápěstím Benjamin Marshall, ale trefil jen Děmčenkovu hruď.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 14. O'Dell (Rasmussen, Potěchin), 20. Několenko (Ljubimov, J. Jakovlev), 27. Potěchin, 31. Antipin (Rasmussen), 40. Ljubimov (Vladimirov, Běreglazov) – 46. Lipsbergs (Batna)

Metallurg Magnitogorsk: Děmčenko (Nosov) – Antipin (A), Běreglazov, Vereščagin, J. Jakovlev (A), Dronov, Matuškin, Babincev, J. Birjukov – Potěchin, Rasmussen, O'Dell – Dorofejev, Loktionov, N. Kuljomin (C) – Vladimirov, A. Nestrašil, Paršin – Ljubimov, Několenko, Timkin.
    Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – A. Kulda, Marshall, Sotnieks, Bergmanis, Mamčics, Gimajev – Darzinš (C), McMillan, Setdikov – Ashton, Meija (A), M. Redlihs (A) – Marenis, Batna, Lipsbergs – Slepec, Džerinš, Gegeris.