Washington – Boston 3:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:2 (po pr.) | Colorado – Philadelphia 3:1 (kon.)

Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:20
    Jaroslav Halák (BOS) 59 minut, 22 zákroků, 3 góly, 88,8% (04:05:58)

Vyhraná buly: 22 – 34

Dnešní zápas je u konce. První třetinu zvládli lépe hosté, ti vedli po šestadvacáté trefě Davida Pastrňáka v této sezóně. Poté Bruins nebyla uznána branka. V prostřední periodě Caps otočili duel, dvakrát se prosadil T. J. Oshie. Domácí zápas dovedli do vítězného konce i přes to, že Boston vyrovnal, jelikož vítězný zásah si zapsal v 45. minutě John Carlson.

59:50
    Hra se odehrává ve středním pásmu, Washington perfektně brání a svého soupeře do tlaku nepouští.

59:30
    Caps získali na moment kotouč, ale v situaci tři na jednoho si špatně nahráli a teď hrají Bruins.

59:01
    Marchandova střela byla sražena mimo branku. Puk se poté dostává až do pásma hostů!

58:27
    Boston hraje v šesti! Buly před brankou Caps vyhráli hosté, po chvíli se k puku dostali domácí, ale vyhodili puk jen na icing.

58:17
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Richard Pánik ujel do přečíslení dva na jednoho. Zodpovědnost vzal na sebe a zkoušel svého krajana překonat střelou nad lapačku. Brankář Bruins ale zachoval chladnou hlavu a pokus zneškodnil.

57:40
    Domácí dostali puk do středního pásma, což jim zatím stačí. Podaří se jim už udržet náskok?

57:01
    Bruins čas utíká velmi rychle! V tlačenici za brankou uspěli hosté a kombinují ve třetině Caps. Před brankou se tlačil za dorážkou Jake DeBrusk, ale v pádu nezakončil přesně.

56:05
    Washington vyhodil puk jen na icing. Vhazování vyhráli ale domácí a obloučkem se dostali ze svého obranného pásma.

55:20
    Na ledě je první formace hostů v čele s Davidem Pastrňákem. Krug zavezl puk do třetiny Caps a zmiňovaný český střelec se snažil natlačit zpoza branky až před branku. Holtby ale tuto situaci přečkal.

54:13
    Stále pokračují v tlaku domácí, což jim samozřejmě vyhovuje! Boston jen vyhodil obloučkem do středního pásma a jel vystřídat.

53:23
    Nicklas Bäckström přihrál na modrou čáru Jonasu Siegenthalerovi, ten střílel z první pouze do lapačky Haláka. Ten totiž měl čistý výhled a bez potíží pak přerušil hru.

52:30
    Několik vteřin se již hraje ve hře pět na pět. Před levým kruhem se natáhl ke střele příklepem Alexandr Ovečkin, jeho prudký pokus končí mimo hrací plochu, jelikož došlo k teči brankáře Haláka.

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 25. Oshie (Carlson), 29. Oshie (Kuzněcov, J. Vrána), 45. Carlson (Bäckström, T. Wilson) – 10. Pastrňák (McAvoy, Marchand), 43. Kuraly (Krug)

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.
    Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore, Clifton – Pastrňák (A), Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí, DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: StLaurent, McIsaac – Gawryletz, Murray

Diváci: 18,573