Rusko – Švédsko 3:4 (kon.) | Česko – Finsko 4:3 (po pr.)
Čtvrtek 12.12.2019, 18:00 • enteria arena • turnaj O Pohár DHL • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

00:01

01:12
    Vhazuje se na straně domácích a Sparta dokázala vybojovat puk.

01:47
    Ke kotouči se dostaly Pardubice, ale ve středním pásmu jim byl puk přebrán sparťanskou obranou.

02:24
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kulhánek – 2 min., držení).

02:51
    Pardubice využívají přesily a rychle přebírají puk Spartě.

03:25
    Dynamo i přes nevyhrané vhazování dokázalo zavést do útočného pásma a zvyšuje tlak na pražskou Spartu.

04:24
    Sparta opět v plném počtu a Pardubic už nemají kotouč ve své moci.

05:06
    Kubíček se teď pokusil překvapit pražského gólmana střelou od modré, ale ten byl ve střehu.

06:01
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Ondřej Rohlík dokázala otevřít skóre dnešního zápasu střelou z pravého kruhu.

06:40
    Sparta si vedení Dynama nenechává líbit a tvrdě bojuje v útočném pásmu.

07:02
    Pražský Tomek se svou střelou pokusil srovnat, ale marně.

07:10
    Pardubice pro jistotu vyhodily kotouč ze svého pásma a bylo tak odpískáno zakázané uvolnění.

07:45
    Sparťanský Bláha teď pozlobil domácího gólmana Borovičku svou střelou od modré, ten si ovšem vše zodpovědně pohlídal.

08:25
    Costa teď svému domácímu týmu bez problému zavezl do útočného pásma, ale šance ke střele se nenaskytla.

09:34
    Dynamo se naskytlo pod tlakem hostů, kteří vybojovali puk a snaží se srovnat skóre.

11:00
    Hra připomíná přetahovanou. Tempo obou týmů je totiž velice vyrovnané.

11:48
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kubíček – 2 min., podrážení).

11:50
    Praha vyhrála vhazování a má velkou šanci srovnat stav, jelikož Pardubice kvůli vyloučení Kubíčka hrají ve čtyřech.

12:47
    Domácí zodpovědně brání své pásmo a nepouští Prahu do velkých akcí.

13:34
    Sparta se sice snažila, ale marně. Dynamo zvládlo své oslabení bravůrně.

14:42
    Domácí Formánek dostal krásnou přihrávku a vystřelil z mezikruží. Jeho střela však byla mimo bránu.

15:41
    Rohlík opět dokázal prostřelit pražského Cichoňe a Pardubice jsou tak ve dvougólovém vedení.

16:17
    Sparta se ztěžka snaží dostat do útočného pásma, ale Dynamo dnes předvádí skvělou práci v obraně.

17:11
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Šťastný – 2 min., podrážení).

17:20
    Zbývají necelé tři minuty do konce první třetiny a Sparta si zahraje už druhou přesilovou hru.

18:09
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta využila svou přesilovku a stahuje pardubický náskok díky vydařené akci Klima s Gluzmanem.

19:26
    Pardubice kvůli své chybě poskytly Spartě velkou šanci na srovnání. Střelcem byl pražským Routa, ale Borovička si uhlídal své působiště.

20:00

20:01

20:20
    Ihned po začátku druhé části zápasu se k puku dostávají domácí.

20:54
    Dynamo vystřelilo na pražskou bránu, ale tentokrát to měl Cichoň pod palcem a puk skončil v jeho lapačce.

21:44
    Domácí Dynamo se drží v útočném pásmu, ale nedostalo se zatím k žádné akci.

22:35
    Kotouč teď na pražských hokejkách.

23:14
    Domácí nenechali Spartu ve svém pásmu moc dlouho a už zase dostávají protihráče pod tlak.

24:33
    Šťastnému se podařilo zavézt puk, ale ke střele se domácí nedokázali propracovat.

25:47
    Costa vystřelil z pravého kruhu a dostal Cichoňe pod tlak. Ten měl vše pod kontrolou a nepustil puk za svá záda.

26:31
    Costa dokázal zareagovat na přihrávku od Hrádka a tentokrát už Cichoně prostřelil.

27:59
    Pardubice nesnižují tlak. Další nadějnou akci teď předvedl Blažej, který nečekaně vystřelil na pražskou bránu. Puk ovšem skončil mimo brankoviště po vyražení sparťanským gólmanem.

28:55
    Střela za střelou, tak momentálně vypadá hra ze strany Pardubic. Ke střele se tentokrát dostal kapitán Jan Oliva. Ani tomu se ovšem nepodařilo navýšit vedení.

30:23
    Dynamo nenechává nic v náhodě a stále tlačí na hostující Spartu.

30:57
    Sparta konečně vybojovala puk a snaží se stáhnout pardubický náskok. To se jim bez přesné střely ovšem nepodaří.

32:04
    Costa je dnes při chuti. Opět se pokusil dostat kotouč do pražské brány, když střílel z pravého kruhu. Pražský Cichoň se však nenechal rozhodit a drží svůj tým nad vodou.

33:17
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Fiala – 2 min., vysoká hůl).

33:42
    Domácí si teď mohou pohrát v útočném pásmu, jelikož si na dvě minuty zahrají přesilovou hru.

34:37
    I přes oslabení se k šanci dostal pražský Routa, který se ocitl před pardubickou bránou a vystřelil na domácího Borovičku. Ten dnes ale odvádí skvělou práci a puk vyrazil.

37:38
    Tlačenice na mantinelu za pražskou bránou skončila dobře pro domácí tým, který vybojoval puk a snaží se vytvořit gólovou akci.

39:02
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny a pro domácí to vypadá na úctyhodný vstup do poslední části zápasu.

39:40
    Tvrdá střela domácího Olivy z pravého kruhu. Stav se ovšem nemění.

40:00

40:01

40:18
    Máme před sebou poslední část zápasu, ve které se budou pražští pokoušet stáhnout náskok Dynama a dostat se tak zpět do hry.

41:05
    Pražský Havlín teď nesmyslně střílel z půlky hřiště, což byl pro Borovičku jednoduchý zákrok.

42:12
    Domácí diktují tempo hry a většinu času se vyskytují v útočném pásmu.

43:36
    Dvougólový Rohlík opět na scéně. Tentokrát jako autor krásné přihrávky před pražskou bránu. Tu ovšem nikdo nezpracoval a stav ve třetí třetině je stále beze změny.

44:33
    Snaha Pardubic se přehoupla pouze v zakázané uvolnění.

45:05
    Domácí kapitán Oliva teď svému týmu vybojoval puk v útočném pásmu a Dynamo tak mělo šanci vymyslet gólovou akci. To se jim bohužel nepodařilo.

46:39
    Po vyražení puku pražským gólmanem se kotouč dostává na hokejky hráčů ze Sparty.

47:29
    Pražský Klodner zastavil přihrávku Pardubic a rychle vystřelil od modré. Střela ovšem letěla mimo bránu.

48:03
    Další nadějná střela Klodnera ze Sparty. Tentokrát si na kotouč sáhl i Borovička a kotouč vyrazil.

48:12
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Formánek – 2 min., podrážení).

48:29
    Sparta vyhrála vhazování a tlačí na pardubickou bránu jak jen jí síly dovolí.

49:17
    Ve velké šanci se naskytl sparťanský drobeček Bláha, ale Borovička si vede dnes skvěle.

50:28
    Praha zvýšila tempo a zápas nabírá obrátky.

52:05
    Dynamo předvedlo nádhernou akci, ale Rozlílek se nedokázal prosadit svou střelou z levého kruhu.

53:00
    Hosté předvádí mnohem lepší hru než v předešlých třetinách a Borovička má tak plné ruce práce.

53:23
    Akce domácího Tobiáše se přenesla v menší šarvátku mezi týmy. Vše se ale rychle vyřešilo a hraje se dál.

54:04
    Pražští hráči začínají ztrácet naději. Dynamo si hlídá své pásmo a k ničemu hosty nepouští.

55:23
    Pražský Klodner byl rozjetý na domácí branku, ale nedokázal zpracovat přihrávku a stav je tak stále 3:1.

56:36
    Borovička si připisuje další nádherný zákrok, když mezi své betony dokázal sklapnout střelu sparťanského Konečného.

56:37
    Sparta si vyžádala oddechový čas.

56:40
    Hosté se rozhodli odvolat gólmana.

56:58
    Střela pražského Slavíčka skončila opět sklapnuta mezi betony domácího gólmana Borovičky.

57:39
    Sparta ztrácí drahocenný čas bojem o puk u mantinelu v útočném pásmu.

58:30
    Borovička i přes palbu Sparty zůstává klidný a vychytává každou střelu, která na něj přiletí.

59:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny a stav nasvědčuje dnešnímu vítězství Pardubic.

60:00
    Pardubice poráží v domácím utkání Spartu za stavu 3:1.

Konec zápasu. (19:57:34)

Sára Zámečníková

Branky a nahrávky: 7. Rohlík, 16. Rohlík, 27. Costa (Hrádek, Kaštánek) – 19. Klimo (Gluzman, Klodner)

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Nečas) – Hrádek, Oliva, Kubíček, Blažej, Secký, Kaštánek – Formánek, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Tobiáš, Costa, Kostka, Paleček, Rohlík, Šír, Šťastný
    HC Sparta Praha: Cichoň (Čazimi) – Fiala, Bláha, Havlín, Prchal, Klodner, Tomek – Kuracina, Kulhánek, Klimo, Krchňák, Kropáček, Slavíček, Rubeš, Routa, Konečný, Arnošt, Gluzman, Čech

Rozhodčí: Barek – Pechánek, Roischel