Dallas – Vegas 2:3 (po pr.) | Colorado – New Jersey 3:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 4:3 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 3:2 (po pr.) | Anaheim – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | Calgary – Carolina 0:4 (kon.)
Colorado Avalanche
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
New Jersey Devils
Sobota 14.12.2019, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL
    Trenér Colorada Jared Bednar měl po utkání pro Pavla Francouze jen slova chvály.

Československá stopa

Pavel Francouz (COL) 60 minut, 37 zákroků, 1 gól, 97,4 %
    Pavel Zacha (NJD) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:33 (05:46:30)

1. Pavel Francouz (COL) 37 zák., 1 gól, 97,4 %
    2. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
    3. Nathan MacKinnon (COL) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:38 (6:13. 19:9, 12:16)
    Zblokované střely – 15:19
    Vyhraná vhazování – 35:21
    Trestné minuty – 8:10
    Hity – 13:22

Hokejisté Colorada poráží New Jersey 3:1. Na jejich vítězství má velkou zásluhu brankář Pavel Francouz, který pochytal 37 střel soupeře a překonal ho jen vlastní spoluhráč Girard...

Pojďme ale popořadě. Skóre zápasu otevřel už ve 12. minutě v přesilové hře Gabriel Landeskog, který z první zamířil nad lapačku brankáře. Ve druhé části se prosadil jen Valerij Ničuškin, jenž svou střelou zápěstím donutil hosty ke změně gólmanů. V závěrečné třetině Devils dlouho trápil Francouz, který inkasoval až v 56. minutě, kdy nahození Mirca Müllera nešťastně srazil mezi jeho betony spoluhráč Girard. Vyrovnat už ale hosté nezvládli. 32 sekund před koncem naopak pečetil skóre do prázdné branky Nathan MacKinnon.

59:28 Nathan MACKINNON - 3:1

59:28
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Mikko Rantanen nahrál ve středním pásmu NATHANOVI MACKINNONOVI, který už pak měl jednoduchou práci. Přejel útočnou modrou a z pravé strany trefil prázdnou branku – 3:1. Asistence: Mikko Rantanen a Matt Nietto.

59:13
    Teď už je branka Devils přeci jen prázdná!

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Domácí mají kotouč v útočné pásmu.

58:24
    Domácí dobře forčekovali a prodloužili si pobyt v útočném pásmu. Zatím tak nedávají soupeři možnost odvolat brankáře.

57:47
    Nyní přišla střela od modré čáry a Blackwood zachytil puk do lapačky.

57:27
    Domácí nyní donutili gólmana Blackwooda podržet puk a získali tak buly v útočném pásmu.

57:11
    Mohlo být vyrovnáno! Na levém kruhu se dostal k puku Travis Zajac, který mířil do bližšího horního růžku, ovšem Francouz tam dal lapačku!
    55:48 Mirco MÜLLER - 2:1

55:48
    Devils právě vstřelili branku!
    Když hosté nemohou překonat Francouze, musel to za ně udělat domácí obránce Samuel Girard! Ten totiž nešťastně vložil hůl do nahození MIRCA MÜLLERA a tečoval puk mezi betony vlastního brankáře. Gól je připsán švýcarskému obránci Devils – 2:1. Asistence: Pavel Zacha a Wayne Simmonds.

55:22
    Po zákroku Colemana zůstal ležet na ledě Nazem Kadri. Ten pak zamířil na střídačku v bolestivém předklonu. Snad ale bude v pořádku.

55:15
    Z hlediště se ozývá pokřik „Frankie, Frankie!“ Tak fanoušci Colorada přezdívají Pavlovi Francouzovi.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Landeskog (MacKinnon, Girard), 28. Ničuškin (Barberio), 60. MacKinnon (Rantanen, Nieto) – 56. Müller (Zacha, Simmonds)

Colorado Avalanche: Francouz (Grubauer) – Girard, Zadorov, Cole, Graves, Barberio, C. Rosén – Donskoi, MacKinnon (A), Burakovsky – Rantanen, Kadri, Landeskog (C) – Calvert, Bellemare (A), Ničuškin – Compher, Jost, Nieto.
    New Jersey Devils: Domingue (32. Blackwood) – P. K. Subban, A. Greene (C), Vatanen, Butcher, Severson, Müller – Palmieri (A), Hischier, Bratt – Simmonds, J. Hughes, J. Boqvist – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – M. McLeod, Zacha, Wood.

Rozhodčí: Dwyer, Walsh – Toomey, Amell

Diváci: 18 034