SHC Maloměřice – Plzeň 21:32 (kon.) | Dukla – Hranice 33:24 (kon.) | Královo Pole – Lovosice 23:20 (kon.)
Jičín – Nové Veselí 26:25 (kon.) | Kopřivnice – Karviná 30:34 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
26:25 (14:16)
TJ Sokol Nové Veselí
Sobota 14.12.2019, 18:00 • Sportovní hala města Jičín, Jičín • Chance Extraliga mužů • 14. kolo

HBC Ronal Jičín – TJ Sokol Nové Veselí 26:25 (14:16)
    Nejvíce branek: Krahulec 7, Kovařík 7, Hlava 3 – Sekulić 9, Kocich 4, Bassomben 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0 – 4/1. Vyloučení: 0:5. ČK: Groh (JIC). (19:40:51)

Z mé strany je to dnes vše. Jičín tak poslední zápas roku 2019 na domácí půdě oslavil výhrou a může slavit. Přeji vám pohodové Vánoce a od příštího roku se budu těšit u házené zase napočtenou!

V jičínské hale se bude dlouho slavit, protože Jičín urval poměrně nečekané dva body proti Novému Veselí! Po první půli, kterou lépe odehrálo Veselí, přišla ta druhá, kde zase byl takticky lepším týmem Jičín. Důvod, proč Sokol dnes nebere body, najdeme hned na začátku druhé půle. Východočeši se totiž bleskově dotáhli ze ztráty -2 do +1, a v momentě, kdy měli hosté možnost se dostat zpět do vedení, tak neproměnili své šance, do toho započítáváme i tři sedmimetrové hody, které zůstaly z veselské strany neproměněny. V závěru si tak Jičín udržoval drobný náskok, Veselí se nedokázalo dotáhnout na remízový stav, ať už to bylo zbytečnými vyloučeními, nebo nevynucenými technickými chybami. I když v závěru Jičín měl několikrát namále, takticky byl v této pasáží utkání lepším týmem a výhra 26:25 je pro něj velmi cenná.

Konec zápasu. (26:25)

60
    Sekulič ale poslal míč o dobré dva metry nad branku a jičínská hala slaví fantastickou výhru! (26:25)

60
    Příliš mnoho přihrávek Jičína, Veselí šlo do rychlého brejku, který končí zahráváním volného hodu po čase! (26:25)

60
    Jičín v pasivní hře. Zbývá 16 sekund do konce a následuje rozehra z devítky. (26:25)

60
    28 sekund před koncem je za strčení Hlavy z boku vyloučen Adam Ptáčník. Jičín bere oddechový čas a je to jasné. Buď dá a bude slavit, nebo se bude klepat až do posledních sekund. (26:25)
    59
    Prakticky zahozený útok Jičína nekompromisně trestá Adam Ptáčník. Stále je Veselí ve hře. (26:25)

59
    Hosté v plném počtu, teď už musí hrát na absolutní riziko. (26:24)

59
    Kocich podklouzl, přihrávka na Melichara byla moc vysoká a míč letí do zámezí! (26:24)

58
    Hosté reagují timeoutem, ale teď už to budou mít velice těžké. (26:24)
    58
    Jiří Dolejší využívá technické chyby Dodicy, vydal se do brejkové situace a dvě minuty před koncem vede Jičín o dvě branky! (26:24)

58
    Kovařík zastavil Sekuliče v rozletu, hostům už je signalizována pasivita. (25:24)
    57
    Hlava prošel přes otevřený prostor na pravé spojce a poslal Jičín znovu do jednobrankového vedení. (25:24)

57
    Bassomben fauloval na levé spojce Milka a dostává dvě minuty. Jičín může v této přesilovce vzít břemeno výhry definitivně k sobě do kabiny. (24:24)
    57
    A máme opět srovnáno! Nikola Sekulič se po delší době připomněl střelou z pivota. (24:24)

56
    Na levé spojce prolétl Rychna obranou jako Pendolino, ale s průrazem, takže se míč dostává před branku Jičína. (24:23)
    56
    Kocich to vzal na středu zase na sebe a stahuje náskok Jičína na jednu branku. (24:23)