Německo – Slovensko 1:6 (kon.) | Švédsko – Finsko 5:4 (kon.) | Švýcarsko – Česko 7:6 (po pr.)
Švédsko
5:4 (1:0, 3:3, 1:1)
Finsko
Sobota 14.12.2019, 14:30Mistrovství světa žen • Semifinále

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek víkendu. (16:31:57)

Nejlepší hráčky utkání:
    My Kippilaová (Finsko)
    Emelie Wibronová (Švédsko)

Je dobojováno! Švédky postupují do finále mistrovství světa, kde se utkají s vítězem utkání Švýcarska proti české reprezentaci. Finky dokázaly v poslední třetině vyrovnat, ale nakonec se ještě jednou trefily Švédky v 54. minutě. Finsko ke konci odvolalo brankáře, ale na vyrovnání to nestačilo.

59:56
    Do konce utkání zbývají čtyři vteřiny, Finky budou rozehrávat z poloviny hrací plochy.

59:48
    Hillová teď fantastickým zákrokem podržela Švédky, které jsou blízko postupu do finále, opravdu nádherný a velmi důležitý zákrok.

59:15
    Švédky mohly ohrozit prázdnou branku, ale nedokázaly ideálně zakončit.

58:53
    Kippilaová a její další rána končí v bloku.

58:12
    Rána Kippilové končí na zadním mantinelu, k míčku se málem dostaly Švédky, ale nakonec pouze vyhodily.

57:53
    Nieminenová ale opět míří pryč z branky, Finky v šesti!

57:25
    Švédky se dostaly k míčku, Nieminenová zamířila zpět do branky.

57:08
    Finky kombinují v útočné polovině, Švédky prozatím tlaku odolávají.

56:41
    Finky riskují hru v šesti proti pěti!

56:25
    Oddechový čas pro hosty.

56:04
    Po útočném faulu Švédek se k míčku dostávají hráčky Finska, postupují vpřed a usazují se za brankou.

55:20
    Tato střela ale rozhodně stav nevyrovnám, pokus ze středu hřiště Hillovou nijak nezaměstnal.

55:04
    Finky mají pět minut na vyrovnání, na kterém právě začínají pracovat.

54:37
    Švédky nyní měly šanci vstřelit gól, který by mohl rozhodnout utkání, ale Manninenová netrefila z dobré pozice branku.

Adam Mitáš

Branky a nahrávky: 19. Wibronová (Rydfjallová), 22. Bobergová (Johanssonová), 31. Gustafssonová (Sundbergová), 39. Johanssonová (Bobergová), 54. Wibronová (Krantzová) – 26. Kippiläová (Sundstromová), 33. Saariová (Mannienová), 34. Kauppiová (Kippilaová), 50. Kauppiová (Kippilaová)

Švédsko: Hillová (Durlingová) – Bobergová, Molinová, Krantzová, Rydfjallová, Tschopová, Sundbergová, Carlssonová – Delgado Johanssonová, Fjellstedtová, Steenová – Joelssonová, Rasmussenová, Wibronová – Hultgrenová, Wijková, Granstedtová – Aggestalová
    Finsko: Nieminenová (Siltanenová) – Piispaová, Nieminenová S., Hämäläinenová, Manninenová, Karjalainenová, Hoynalaová, Sällströmová, Homiová, Valleniusová, Sundstromová, Pöllänenová, Kauppiová, Lampinenová, Kippiläová, Saarakoskiová, Saariová, Leinová

Rozhodčí: Christian Crivelli , Davide Rampoldi