Finsko – Švédsko 5:1 (kon.) | Rusko – Česko 4:3 (1:0 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba
3:6 (1:0, 1:1, 1:5)
HC Motor České Budějovice
Sobota 14.12.2019, 12:45 • Kooperativa Arena, Ostrava-Poruba • Extraliga dorostu - play-down • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:45.

Reprezentační přestávka se skupině o udržení netýká. Zápasy pokračují a po pátečním utkání s Táborem se poruští dorostenci postaví silnému Motoru České Budějovice. Opět na ledě menší a chladnější haly Kooperativy arény. V letošním roce půjde o poslední utkání soutěže, takže si jej pojďme užít.

HC RT TORAX Poruba bude chtít napravit páteční klopýtnutí s Táborem, kdy do 51. minuty držel nerozhodný stav, ale soupeř právě v této minutě rozhodl o své výhře. Porubané mají proto stále jen 6 bodů a zůstávají na sedmém místě.

HC Motor České Budějovice sehrál utkání ve Vsetíně a po prohře v prodloužení spadl na čtvrtou pozici s deseti body na kontě.

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Kac. Macias, Hlaváč, Černý, Borkovec, Michalčík – Krz. Macias, Halata, Stibor –Ślusarczyk, Koudelný, Vehovský – Lambert, Kovalčík, Chovanec – Stodůlka, Hradil

HC Motor České Budějovice: Lidák (Šebo) – Fousek, Dohnal, Cibulka, Hail, Placek, Hromada, Dvořák – Hála, Kříž, Lukeš, Kašpar, Braun, Petrásek, Kantor, Pitel, Kalčík, Vavřík, Dubský

Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Kořistka.

Krásné po polední z Ostravy – Poruby, konkrétně Kooperativa Areny. I dnes se hraje na menší a výrazně chladnější hale zimního stadionu v Porubě, protože v RT TORAX ARENĚ se připravuje večerní koncert skupiny DYMYTRY.

00:01

00:25
    týmy si párkrát vyměnily kotouč, ale ani jeden na bránu doposud nevystřelil.

00:51
    Vehovský vyčkával za obranou na modré čáře, ale dlouhou nahrávku Koudelného přebral již v postavení mimo hru.

01:03
    Ślusarczyk je prvním střelcem mezi tři tyče. Lidák s přehledem chytá.

01:31
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hromada – 2 min., podrážení).

01:51
    Halata se probíjí kolem mantinelu, ale puk stejně neudržel na porubských holích. nakonec si připisuje zákrok i Slíž, když Petrásek dojel až do útočné třetiny.

02:50
    Hlaváč, který dnes hraje na pozici obránce, vystřelil od modré a Lidák vyrážečkou posunul puk více nad bránu. Zastavil se až o ochrannou síť, ale hra pokračuje.

03:31

03:45
    Lukeš se dostává před porubskou branku, ale jeho zakončení blokuje Borkovec. Druhý pokus již eliminují další porubští hráči.

04:15
    Slíž chytá pokus Vavříka. Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.

04:55
    Hosté dostávají hru mírně pod kontrolu.

05:40
    Icing Poruby byl důsledek nezachycení dlouhé nahrávky.

06:21
    Poruba se snaží najít lehký a jednoduchý přechod přes střední pásmo. V zakončení byl blokován Krzysztof Macias.

07:04
    Slíž ukončuje tlak Motoru. Střela Brauna končí v lapačce.

07:50
    Vehovský se probil přes střední pásmo a šikovně si najel před bránu. Puk dlouho zpracovával za zády, takže razance střely a umístění moc nevyšly dle představ.

08:08
    Vhazování před Lidákem sice vyhráli hosté, ale puk uzmul Hlaváč a tvrdě vypálil. Puk letí mimo bránu.

08:20
    Icing domácích opět díky nepřebrání nahrávky přes dvě čáry.

08:55
    Blokovaná střela Kašpara se odráží zpět do hry o ochrannou síť.

09:26
    Hosté svůj tlak v brankovišti neproměňují gólem. Domácí pracují v obraně skvěle.

09:50
    Ślusarczyka s Koudelným v útočení zastavuje ofsajd. Obránce Dvořák blokoval hráče s pukem.

10:26
    Postavení útočícího hráče v brankovišti posouvá hru do středního pásma. Vhazovat se bude blíže porubské bráně.

11:00
    Halata vypomáhá za brankou obraně. Soupeř na mantinelu bojuje o kotouč, ale získává jej až ve své třetině, kam se puk dostal po lobu Krzyzstofa Maciase. Porubští proto mohou vystřídat.

12:10
    Ślusarczyk trefuje jen betony. Ve hře se dál pokračuje a bojovnost se domácím nedá odepřít.

12:26
    Poruba právě vstřelila branku!
    MAXIM VEHOVSKÝ ukončuje snažení celé pětky v boji o kotouč a důrazem na brankovišti dostává Porubu do vedení. Asistence: Jakub Koudelný.

13:50
    Motor se snaží o vyrovnání a má k tomu mnoho šancí. Proti je ale výtečná obrana a pozorný Slíž.

14:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Koudelný.

14:35
    Šance Dubského ani Kalčíka nejsou úspěšné.

15:00
    České Budějovice na chvíli sami dostávají hru do středního pásma, aby v klidu vystřídaly.

15:44
    Střela Fouska končí na betonech.

16:03

16:13
    Hra je přerušena pro špatně ukotvenou konstrukci porubské brány.

16:35
    Domácí po delším časovém úseku dostávají hru před Lidáka. Střela Koudelného míří nad bránu, Macias Kacper posílá puk do ochranné sítě.

17:23
    Další počin porubského kapitána, Kacpera Maciase, končí ne gólem. Lidák jeho samostatnou akci ukončuje pukem v náručí.

18:14
    Motoru není dovoleno skórovat ani tentokrát. Petráskova šance jde mimo bránu.

19:00
    Lambertovo střelecké umění končí mimo bránu.

19:20
    Kašpar stojící osamocen před brankovištěm z první pálí nad břevno. Jedinečnou šanci vyrovnat dokonale spálil.

20:00

První třetina se nakonec rozjela do vysokých obrátek a o dramatické události nouze nebyla. Ke gólu měly blíže České Budějovice, ale domácí skvěle bránili. Poruba si předbrankový prostor hlídala a trpělivě nacházela cestu k bráně soupeře. Když už byl RT TORAX v útočné třetině, vytvářel nepříjemný tlak a z toho ve třinácté minutě vytěžil i vedoucí branku. Po střelách Ślusarczyka i Koudelného byl Lidák překonán Maximem Vehovským. Motor v závěru třetiny dokazoval své kvality, ale vyrovnání nepřišlo ani při jedinečné šanci Kašpara, který bránu z těsné blízkosti přestřelil.

Další třetina začne přibližně v 13:26.

20:01

20:34
    Stibor pálí z hranice kruhů. Dříve zastavil Kacper Macias útočné choutky Kašpara.

21:28
    Borkovec po vyhraném buly v útočné třetině okamžitě pálil, což Lidáka notně překvapilo, ale kotouč dokázal betony zkrotit.

22:08
    Dvě velké šance Motoru! Lukeš sám před gólmanem souboj prohrál, následně se do krásné střelecké pozice dostal Vavřík, ale Slíž při slejdu vysunul bránu z postavení. Vystřelený puk trefil tyč.

23:30
    Hosté se střelecky činí více než v první třetině.

23:58
    Porubané dostávají hru do útočné třetiny, kde je šance Stibora odeslána Lidákem do rohu.

25:00
    Hraje se ve středním pásmu. Týmy jakoby nabírali druhý dech.

25:22
    Kašpara v útoku zastavuje ofsajd.

25:55
    Halata stojící před brankou dostává odražený puk na hůl a z otočky nakonec neskóruje, Puk po ledě těsně míjí levou tyč.

26:15
    Tyč zachránila Porubu od vyrovnání!

27:17
    Lidák přerušuje hru po střele Koudelného.

27:27
    Hlaváč pálí od modré, Lidák vyráží a na druhé straně míjí bránu Kalčík.

27:46
    Lidák vyrazil pár střel, ale na střelu ILIJI KOVALČÍKA schovanou za hráče nemohl reagovat. Puk porubský útočník namířil k pravé gólmanově tyči těsně nad rameno. Asistence: David Lambert a Pavel Chovanec.

29:22
    Motoru se nabízela šance snížit, jenže Slíž je dnes velice dobře koncentrovaný.

29:41
    Střela Ślusarczyka končí v náručí hostujícího gólmana. Vhazovat se bude po jeho pravici.

30:43
    Uklidňující pasáž si vybral i RT TORAX. V klidu vystřídal, když kotouč držel pod kontrolou Kacper Macias a nahrával si s Černým.

31:34
    Budějovické s třely nejsou dobře cíleny. Puk z hole Dubského letí mimo bránu.

31:57
    Boj o přechod středního pásma vyhrává Poruba. Hostům nic nevychází a nervozita se tak stupňuje.

33:10
    Budějovice se hodně snaží. Teď je ovšem zastavil ofsajd.

33:21
    Hra vysokou holí posouvá hru před Slíže. Motor dostává pásmo darem.

33:27
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Vyhraná bule na obránce Fouska, který na druhý pokus vypálil. Střelu před brankou tečoval do ledu DAVID KAŠPAR. Asistence: Matyáš Fousek a Marcel Kříž.

35:10
    Vyrovnání měl na holi Kalčík i Dvořák, ale jednou byla proti tyč, podruhé maska porubského gólmana.

35:57
    Tlak Českých Budějovic se po vstřelené kontaktní brance rapidně zvedl. Porubané jsou ale neoblomní a v obraně nechybují.

36:57
    Za porubskou brankou se strhl boj o kotouč, který nakonec přikrývá za tyčkou Slíž a ukončuje nepříjemný a nepřehledný stav souboje.

37:20
    Icing Motoru.

37:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Macias Krz. – 2 min., podrážení).

37:40
    Přes všechny čáry vyhazuje Chovanec.

38:00
    Halata se postavil proti střele Fouska.

38:46
    Druhý start od vlastní brány začal až po hromadném střídání. Motor zaujímá přesilové postavení, ale střela nikde žádná.

39:25

39:29
    Souboj v rohu porubského obranného pásma ukončuje rozhodčí.

39:38
    Slíž vyrazil krkolomně střelu Petráska a zachránil jednobrankové vedení.

40:00

Do druhé třetiny vstoupily týmy s jasným cílem. Motoru se nedařilo využívat šancí k vyrovnání, což je samotné dostávalo pod tlak a nervozita se stupňovala. Porubané svými razantními výpady do útočné třetiny byli nebezpeční, což soupeř zakusil v osmé minutě, když gólman vyrazil několik střel a nápřah Ilji Kovalčíka jaksi přehlédl a viděl již jen u pravého ramene letět kotouč. Snížení stavu se nakonec přeci jen konalo, když David Kašpar tečoval před brankou Fouskovu střelu od modré. V závěru měli hosté opět přetlak šancí, ale do kabin se šlo s příznivým skóre pro RT TORAX.

Další třetina začne přibližně v 14:10.

40:01

40:28
    Domácím se nepodařilo vytěsnit soupeře ze třetiny. Stibora obehrál Braun, ale ke střele se Budějovičtí nedostali.

41:15
    Kříž vypálil poté, co se Motor dostal opětovně a celkem lehce do pásma.

41:51
    Chovanec stíhal Haila, aby nebylo zakázané uvolnění. Podařilo se.

42:22
    Kantor nahrával moc prudce a je z toho zakázané uvolnění.

42:33
    Halata prohrál buly v útočném pásmu a hra se rychle přesouvá před porubskou bránu. Tam zakončuje Kalčík, takže se bude vhazovat tentokrát před Slížem.

43:12
    Vhazování po pravé gólmanově ruce v útočné třetině Motoru vyhrávají hosté.

43:19
    Střelu Fouska Slíž vyrazil, ale nevšiml si, že mu kotouč projel pod lapačkou a FILIP PETRÁSEK jej na ose pohodlně dopravil do odkryté poloviny brány. Asistence: Matyáš Fousek a Marcel Kříž.

44:13
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Borkovec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

44:19
    Po 6 vteřinách využívá přesilovku střelou od modré DAVID KAŠPAR. Asistence: Filip Petrásek a Marcel Kříž.

44:22
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Dubský – 2 min., podrážení).

45:20
    V končící první minutě početní převahy a po znovu nabití pásma vyrovnává FILIP HLAVÁČ. Asistence: Kacper Macias.

47:34
    Otevřená hra ze stran obou týmů nabízí mnoho bruslení a osobních střetů. Více šancí a více dramat vytváří Porubané.

48:30
    Obrana Motoru je stejně spolehlivá, jako obrana RT TORAX Poruby, takže se můžeme těšit na ještě zajímavý hokej a jeho závěr zvlášť.

49:23
    Střelecky se týmy neangažují. Bojuje se po mantinelech.

50:09
    Krzysztof Macias udržel hru v pásmu nakonec nahrál na modrou Černému. Jeho střelu Lidák vytěsnil do druhého rohu.

50:49
    Slíž vykryl pokus Kašpara. Bude se vhazovat po levici porubského brankáře.

51:17
    Kříž clonil před brankou. Gól z toho ale není. Střela končí u gólmana.

51:43
    Halatův únik končí střelou bekhendem v náručí Lidáka. V té rychlosti nedokázal porubský útočník nic víc vymyslet.

51:55
    Dlouhá nahrávka Kacpera Maciase končí jako icing.

52:11
    Ślusarczyk zabojoval a dostal tým do tlaku. Střelou do brány Motoru akce ale nekončí. Obrana hostů zapracovala, ale jen za cenu icingu.

52:46
    Dvořák schoval střelu za hráče. Puk ale k brankáři nedoputoval. Blok vytvořil Ślusarczyk a dostal hru do středního pásma.

52:57
    DAVID KAŠPAR kompletuje hattrick a dostává Motor do vedení. Asistence: Filip Petrásek.

54:49
    Zmatek v porubské obraně využívá střelou pod horní tyč z velké dálky FILIP PETRÁSEK. Asistence: Marcel Kříž a David Kašpar.

54:49
    Oddechový čas pro domácí.

56:26
    Hosté se zastavují ofsajdem.

57:06
    Domácí trpělivě čekají na svou příležitost. Do pásma se těžko probojovávají.

57:39
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Kašpar – 2 min., podrážení).

57:46
    Macias Krzysztof ze vzduchu protečoval puk, ale Lidák i se štěstím vyrazil.

57:58
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kovalčík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Dvořák – 2 min., hrubost).

57:58
    RT TORAX hraje bez gólmana. Vhazovat se bude před Lidákem.

59:11
    Porubané drželi hru ve svém útočném pásmu, ale stačil, aby Lidák puk zachytil a příhodně nahrál nas modré stojícímu ALOISI DUBSKÉMU, který už neměl nic jiného před sebou, než prázdnou bránu. Asistence: Martin Lidák.

59:39

Po dvou třetinách to vypadalo na nerozhodnou partii, ale ve třetí dvacetiminutovce bylo vše jinak. Hosté otočili utkání, ale díky střele Filipa Hlaváče se opět hrálo nerozhodně. V posledních osmi minutách České Budějovice chyby začaly trestat a třetinu vyhrály poměrem 5:1, celé utkání pak 6:3. Hráči Poruby předvedly skvělý výkon, ale na body to nestačilo.

Děkuji Vám za pozornost při sledování posledního utkání skupiny o záchrany v tomto roce. Přeji příjemné vánoce, pohodové oslavy příchodu Nového roku a za rok napočtenou. (14:56:32)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 13. Vehovský (Koudelný), 28. Kovalčík (Lambert, Chovanec), 46. Hlaváč (Kac. Macias) – 34. Kašpar (Fousek, Kříž), 44. Petrásek (Fousek, Kříž), 45. Kašpar (Petrásek, Kříž), 53. Kašpar (Petrásek), 55. Petrásek (Kříž, Kašpar), 60. Dubský (Lidák)

Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Kořistka