Karlovy Vary – Studénka Sledge 4:6 (kon.) | Sparta para hokej – Zlín sledge 2:0 (kon.)
konec
Sparta para hokej
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
SHK LAPP Zlín
Sobota 14.12.2019, 17:05 • Škoda Icerink • Česká para hokejová liga
Partner:
   
  Sparta prolomila smůlu a na domácím ledě poráží aktuálního mistra ze Zlína 2:0 po brankách Jiřího Raula a Miroslava Novotného. Ze strašnického Škoda Icerinku je to všechno, děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek soboty. (18:46:12)
   
  Konec zápasu.
   
  44:55
  Vápenka ještě přerušil hru a tohle Spartě bude stačit.
   
  44:36
  Zlín se snaží ještě z utkání něco udělat, Sparta ale dobře brání, času navíc už příliš nezbývá.
   
  42:29
  Po srážce se soupeřem skončil na ledě v bolestech Zdeněk Krupička, celá situace nevypadala příliš dobře, rychlý zásah zdravotníka vrátil Krupičkovi vyražený dech.
   
  42:08
  Pavel Julina se snažil rychle snížit, jeho střela od pravého mantinelu skončila mimo.
   
  41:53
  Sparta právě vstřelila branku!
  MIROSLAV NOVOTNÝ se zjevil po pasu zpoza branky sám před Molkem a střelou do horních pater branky nedal gólmanu Zlína šanci. Asistence: Jana Nachtigalová a Jiří Krupička.
   
  41:41
  Zapletal po návratu z trestné lavice vyslal od modré čáry zajímavou skrytou střelu, Molek dokázal zasáhnout.
   
  41:26
  Hosté v plném počtu.
   
  40:49
  Zlín v oslabení dokázal zahrozit, střela vyslaná na Vápenku ale netrefila požadovaný cíl, tedy branku domácích.
   
  40:01
  Zapletalovi vypršel osobní trest a sledge hokejista Sparty se může vrátit zpět do hry.
   
  39:26
  Vyloučení v týmu SHK LAPP Zlín (Slavomír Ferenčík – 2 min, sekání).
   
  37:38
  Šance na obou stranách! Nejprve mohl střílet po pasu Ligdy Turic, ale kotouč nedokázal zpracovat. Na druhé straně mířil na Molka rychlý Zdeněk Krupička, jeho střela po ledě ale nakonec odklouzala až k zadnímu mantinelu.
   
  36:44
  Zlínští sledge hokejisté zatlačili Spartu do vlastního pásma, ta se však velice rychle vymanila a Jiří Raul dvakrát zakončoval, Molek ale byl proti a vytáhl dva důležité zákroky.
   
  36:08
  Marian Ligda se po přihrávce Ferenčíka z vlastní obranné třetiny dostal na ose hřiště ke střele, Vápenkovu branku ale netrefil.
   
  34:51
  Molek se znovu musel vytáhnout s dalším zákrokem, na druhé straně ho musel napodobit Vápenka, který následně přerušil hru.
   
  33:56
  Novotný si s Jiřím Krupičkou na útočné modré čáře trochu překáželi a nedokázali v rámci pravidel přechod do útočné třetiny.
   
  32:20
  Turic už se dostával před Vápenku, Frolík ale dokázal zamezit jeho postupu, přesto se Róbert Turic o pár vteřin později dostal k zakončení celé akce, rozvlnil ale pouze boční síť.
   
  31:10
  Rychlostní souboj Ligdy s Jiřím Krupičkou vyzněl lépe pro zlínského hráče, který dokázal získat kotouč.
   
  31:02
  Hosté v plném počtu.
   
  30:14
  Jiří Raul nedokázal udržet útočné pásmo, rozhodčí následně odpískali ofsajd.
   
  30:01
  Začala třetí třetina.
   
  Sparta sice měla v závěru druhé části na ledové ploše převahu, zakončit ale nedokázala. Naopak přišla o Jana Zapletala, který vyfasoval osobní trest za nesportovní chování. Třetí třetina začne přibližně v 18:15.
   
  30:00
  Druhá třetina skončila.
   
  29:42
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (para) (Jan Zapletal – 10 min., nesportovní chování).
   
  29:02
  Vyloučení v týmu SHK LAPP Zlín (Pavel Julina – 2 min, podrážení).
   
  28:25
  Velká šance Sparty! Domácí mířili ve dvou sami na Molka, přihrávku Krupičky na Raula ale vystihl Molek a sebral Spartě druhou branku!
   
  27:48
  Nejprve střela Jiřího Krupičky zamířila těsně vedle Molkovy branky, poté na opačné straně kluziště projektil Mariana Ligdy rozezvučel pouze zadní mantinel.
   
  26:23
  Ferenčík mířil po vysunutí za kotoučem, u puku ale byl rychleji za brankou Sparty Raul, je odpískáno zakázané uvolnění.
   
  25:10
  Novotný se ihned zapojil do útočné aktivity domácí Sparty, ve spolupráci s Raulem nadělali Spartě velké potíže, druhou branku ale přidat nedokázali.
   
  24:47
  Domácí v plném počtu.
   
  24:00
  Další dlouhé vyhození musel pod tlakem přikrýt Stanislav Molek, Sparta si v oslabení počíná velice dobře.
   
  23:33
  Pražané zatím brání velice dobře a vyhazují kotouče až do obranného pásma Zlína.
   
  22:47
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (para) (Miroslav Novotný – 2 min, faul loktem).
   
  22:17
  Nyní byl Zlín hodně blízko k vyrovnání skóre. Aleš Rauš se ale nestihl rychle zorientovat před brankou Vápenky.
   
  20:21
  Raul dokázal po důrazném souboji provést kotouč až do útočného pásma Sparty, hosté se dokázali ubránit a poslali kotouč do bezpečí.
   
  18:47
  Sparťané jsou zatím ve druhé části aktivnější celkem, Zdeněk Krupička se snažil ohrozit branku Molka, aktivní obrana Zlína mu to však znemožnila.
   
  17:58
  Rauš s Turicem se vydali napadat Frolíka, který se dostal do nevýhodné pozice, nakonec o puk přišel a sparťanští sledge hokejisté se budou muset bránit.
   
  17:30
  Zakázané uvolnění Zlína vrátí hru zpět před Molka.
   
  16:52
  Aktivní byl znovu Raul, který se dostal k odraženému kotouči v útočném pásmu, znovu se ale jeho střela nedostala přes blokující hráče hostů.
   
  16:21
  První zákrok druhé třetiny si ale připisuje Vápenka, který podržel kotouč ve své rukavici.
   
  15:51
  Do úvodní akce druhého dějství se dostal Raul, ten ale svou střelu nedokázal procpat přes dobře bránícího Ferenčíka.
   
  15:01
  Začala druhá třetina.
   
  Zatím sledujeme vyrovnaný zápas, Sparta je ve vedení díky lepší produktivitě. Na konci akce v desáté minutě byl Jiří Raul, který dostal domácí celek do vedení. Zlín sice byl taktéž nepříjemný, svou lehkou územní převahu zužitkovat ale zatím nedokázal.
   
  15:00
  První třetina skončila.
   
  14:06
  Tvrdý zákrok na Jiřího Krupičku ve středním pásmu nakonec nebude potrestán menším trestem, i když to tak ze začátku dle gestikulace sudího vypadalo, sledge hokejista Sparty naštěstí bude v pořádku a po malé chvíli odjel sám na střídačku.
   
  13:10
  Zdeněk Krupička spolu s Jiřím Raulem mířili dopředu, v nadějné pozici si ale nedokázali přesně přihrát a o šanci se sami připravili.
   
  12:28
  O puk se bojuje ve sparťanském obranném pásmu, po chvíli se ale domácí sledge hokejisté dokázali dostat z nepříjemného sevření.
   
  11:38
  Velmi dobrá práce Nachtigalové. Na útočné modré čáře zamezila Zlínu v postupu na sparťanskou branku a nedovolila tak rychlý kontr hostů.
   
  09:56
  Sparta právě vstřelila branku!
  Sparťané prolomili střeleckou smůlu a proti favoritovi ze Zlína jdou do vedení. Na konci pěkné akce byl JIŘÍ RAUL, který dostal kotouč za Molka. Asistence: Martin Zikmund a Jiří Krupička.
   
  09:28
  David Hábl ve středovém kruhu přetlačil Ohara a mohl mířit směrem na Vápenku, Novotný se ale stihl velice rychle vrátit a zamezil útočníku Zlína v zakončení.
   
  07:20
  Sparťané se ujali kotouče v útočném pásmu, Raulův projektil ale zamířil pouze nad branku.
   
  06:52
  Sparta odehrála puk pouze na zakázané uvolnění, po něm ale Pražané již povoleně zamířili dopředu a byla z toho akce Raula, který se dostal až před Molka, ten dokázal dobře zasáhnout.
   
  06:24
  Zapletal dlouho otálel ve středním pásmu z rozehrávkou, nakonec ho Rauš čistě dohrál a o hrací předmět také připravil.
   
  04:58
  Na opačné straně kluziště se dostal do úniku Stodůlka, Novotný ho ale dokázal dojet, avšak přesto se Zlín dostal k zakončení, konkrétně to byl kapitán Ligda, Vápenka se ale překonat nenechal.
   
  04:25
  Sparta dostala prostor k rozehrávce a Zdeněk Krupička zle zatápěl obraně Zlína, David Hábl si ale splnil defenzivní povinnosti na jedničku a puk vybojoval.
   
  03:22
  Nahození Pražanů skončilo až za brankou Molka, který však musel být připraven, jelikož kotouč nemířil daleko od zlínské svatyně.
   
  02:06
  Zdeněk Krupička napadal v útočném pásmu, ale musel zařadit zpátečku, nacházel se v postavení mimo hru.
   
  00:55
  Až přerušení hry znamená pro Spartu prostor k nádechu, Raul se následně po individuální akci dostal až k přihrávce do předbrankového prostoru, sledge hokejisté Zlína dokázali prostor před brankou vyčistit.
   
  00:31
  Utkání bylo zahájeno! Zlínští ihned nahodili kotouč do útočného pásma a tlačí na Spartu, která se snaží dostat do středního pásma, zatím ale marně.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Sparta Praha (para): Vápenka – J. Krupička (C), Zapletal, Raul (A) – Ohar, Novotný, Frolík, Šafránek, Nachtigalová, Zikmund, Pšenčík, Z. Krupička

  SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina (A), Mach, Ferenčík, Z. Hábl – Stodůlka, Rauš, Zdražil, Joppa (A), Turic, D. Hábl, Ligda (C), Panák, Šafařík, Korman.
   
  Zlínští sledgehokejisté zatím vévodí tabulce, která je však dosti našlapaná a je potřeba získávat i nadále body. To Spartě se příliš nedaří a krčí se na chvostu soutěže. Pražané se trápí zejména v koncovce, zatím dokázali skórovat v této sezóně pouze čtyřikrát.
   
  Dobrý den ze Škoda Icerinku! Zveme vás ke sledování dalšího kola České para hokejové ligy. Na domácím ledě Sparty se představí SHK LAPP Zlín, oba celky se již v této sezóně jednou setkaly a byla z toho domácí výhra aktuálního mistra ze Zlína 5:0. Sparťané tedy budou mít určitě o motivaci postaráno.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

  Martin Kamenik

  Branky a nahrávky: 10. Raul (Zikmund, J. Krupička), 42. Novotný (Nachtigalová, J. Krupička)


  Sparta para hokej: Vápenka – J. Krupička (C), Zapletal, Raul (A) – Ohar, Novotný, Frolík, Šafránek, Nachtigalová, Zikmund, Pšenčík, Z. Krupička
  SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina (A), Mach, Ferenčík, Z. Hábl – Stodůlka, Rauš, Zdražil, Joppa (A), Turic, D. Hábl, Ligda (C), Panák, Šafařík, Korman

  Rozhodčí: Matěj Malík – Jaroslav Krivák

  Diváci: 20