Karlovy Vary – Studénka Sledge 4:6 (kon.) | Sparta para hokej – Zlín sledge 2:0 (kon.)
konec
Sparta para hokej
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
SHK LAPP Zlín
Sobota 14.12.2019, 17:05 • Škoda Icerink • Česká para hokejová liga
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.
   
  Dobrý den ze Škoda Icerinku! Zveme vás ke sledování dalšího kola České para hokejové ligy. Na domácím ledě Sparty se představí SHK LAPP Zlín, oba celky se již v této sezóně jednou setkaly a byla z toho domácí výhra aktuálního mistra ze Zlína 5:0. Sparťané tedy budou mít určitě o motivaci postaráno.
   
  Zlínští sledgehokejisté zatím vévodí tabulce, která je však dosti našlapaná a je potřeba získávat i nadále body. To Spartě se příliš nedaří a krčí se na chvostu soutěže. Pražané se trápí zejména v koncovce, zatím dokázali skórovat v této sezóně pouze čtyřikrát.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Sparta Praha (para): Vápenka – J. Krupička (C), Zapletal, Raul (A) – Ohar, Novotný, Frolík, Šafránek, Nachtigalová, Zikmund, Pšenčík, Z. Krupička

  SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina (A), Mach, Ferenčík, Z. Hábl – Stodůlka, Rauš, Zdražil, Joppa (A), Turic, D. Hábl, Ligda (C), Panák, Šafařík, Korman.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:31
  Utkání bylo zahájeno! Zlínští ihned nahodili kotouč do útočného pásma a tlačí na Spartu, která se snaží dostat do středního pásma, zatím ale marně.
   
  00:55
  Až přerušení hry znamená pro Spartu prostor k nádechu, Raul se následně po individuální akci dostal až k přihrávce do předbrankového prostoru, sledge hokejisté Zlína dokázali prostor před brankou vyčistit.
   
  02:06
  Zdeněk Krupička napadal v útočném pásmu, ale musel zařadit zpátečku, nacházel se v postavení mimo hru.
   
  03:22
  Nahození Pražanů skončilo až za brankou Molka, který však musel být připraven, jelikož kotouč nemířil daleko od zlínské svatyně.
   
  04:25
  Sparta dostala prostor k rozehrávce a Zdeněk Krupička zle zatápěl obraně Zlína, David Hábl si ale splnil defenzivní povinnosti na jedničku a puk vybojoval.
   
  04:58
  Na opačné straně kluziště se dostal do úniku Stodůlka, Novotný ho ale dokázal dojet, avšak přesto se Zlín dostal k zakončení, konkrétně to byl kapitán Ligda, Vápenka se ale překonat nenechal.
   
  06:24
  Zapletal dlouho otálel ve středním pásmu z rozehrávkou, nakonec ho Rauš čistě dohrál a o hrací předmět také připravil.
   
  06:52
  Sparta odehrála puk pouze na zakázané uvolnění, po něm ale Pražané již povoleně zamířili dopředu a byla z toho akce Raula, který se dostal až před Molka, ten dokázal dobře zasáhnout.
   
  07:20
  Sparťané se ujali kotouče v útočném pásmu, Raulův projektil ale zamířil pouze nad branku.
   
  09:28
  David Hábl ve středovém kruhu přetlačil Ohara a mohl mířit směrem na Vápenku, Novotný se ale stihl velice rychle vrátit a zamezil útočníku Zlína v zakončení.
   
  09:56
  Sparta právě vstřelila branku!
  Sparťané prolomili střeleckou smůlu a proti favoritovi ze Zlína jdou do vedení. Na konci pěkné akce byl JIŘÍ RAUL, který dostal kotouč za Molka. Asistence: Martin Zikmund a Jiří Krupička.
   
  11:38
  Velmi dobrá práce Nachtigalové. Na útočné modré čáře zamezila Zlínu v postupu na sparťanskou branku a nedovolila tak rychlý kontr hostů.
   
  12:28
  O puk se bojuje ve sparťanském obranném pásmu, po chvíli se ale domácí sledge hokejisté dokázali dostat z nepříjemného sevření.
   
  13:10
  Zdeněk Krupička spolu s Jiřím Raulem mířili dopředu, v nadějné pozici si ale nedokázali přesně přihrát a o šanci se sami připravili.
   
  14:06
  Tvrdý zákrok na Jiřího Krupičku ve středním pásmu nakonec nebude potrestán menším trestem, i když to tak ze začátku dle gestikulace sudího vypadalo, sledge hokejista Sparty naštěstí bude v pořádku a po malé chvíli odjel sám na střídačku.
   
  15:00
  První třetina skončila.
   
  Zatím sledujeme vyrovnaný zápas, Sparta je ve vedení díky lepší produktivitě. Na konci akce v desáté minutě byl Jiří Raul, který dostal domácí celek do vedení. Zlín sice byl taktéž nepříjemný, svou lehkou územní převahu zužitkovat ale zatím nedokázal.
   
  15:01
  Začala druhá třetina.
   
  15:51
  Do úvodní akce druhého dějství se dostal Raul, ten ale svou střelu nedokázal procpat přes dobře bránícího Ferenčíka.
   
  16:21
  První zákrok druhé třetiny si ale připisuje Vápenka, který podržel kotouč ve své rukavici.
   
  16:52
  Aktivní byl znovu Raul, který se dostal k odraženému kotouči v útočném pásmu, znovu se ale jeho střela nedostala přes blokující hráče hostů.
   
  17:30
  Zakázané uvolnění Zlína vrátí hru zpět před Molka.
   
  17:58
  Rauš s Turicem se vydali napadat Frolíka, který se dostal do nevýhodné pozice, nakonec o puk přišel a sparťanští sledge hokejisté se budou muset bránit.
   
  18:47
  Sparťané jsou zatím ve druhé části aktivnější celkem, Zdeněk Krupička se snažil ohrozit branku Molka, aktivní obrana Zlína mu to však znemožnila.
   
  20:21
  Raul dokázal po důrazném souboji provést kotouč až do útočného pásma Sparty, hosté se dokázali ubránit a poslali kotouč do bezpečí.
   
  22:17
  Nyní byl Zlín hodně blízko k vyrovnání skóre. Aleš Rauš se ale nestihl rychle zorientovat před brankou Vápenky.
   
  22:47
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (para) (Miroslav Novotný – 2 min, faul loktem).
   
  23:33
  Pražané zatím brání velice dobře a vyhazují kotouče až do obranného pásma Zlína.
   
  24:00
  Další dlouhé vyhození musel pod tlakem přikrýt Stanislav Molek, Sparta si v oslabení počíná velice dobře.
   
  24:47
  Domácí v plném počtu.
   
  25:10
  Novotný se ihned zapojil do útočné aktivity domácí Sparty, ve spolupráci s Raulem nadělali Spartě velké potíže, druhou branku ale přidat nedokázali.
   
  26:23
  Ferenčík mířil po vysunutí za kotoučem, u puku ale byl rychleji za brankou Sparty Raul, je odpískáno zakázané uvolnění.
   
  27:48
  Nejprve střela Jiřího Krupičky zamířila těsně vedle Molkovy branky, poté na opačné straně kluziště projektil Mariana Ligdy rozezvučel pouze zadní mantinel.
   
  28:25
  Velká šance Sparty! Domácí mířili ve dvou sami na Molka, přihrávku Krupičky na Raula ale vystihl Molek a sebral Spartě druhou branku!
   
  29:02
  Vyloučení v týmu SHK LAPP Zlín (Pavel Julina – 2 min, podrážení).
   
  29:42
  Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (para) (Jan Zapletal – 10 min., nesportovní chování).
   
  30:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Sparta sice měla v závěru druhé části na ledové ploše převahu, zakončit ale nedokázala. Naopak přišla o Jana Zapletala, který vyfasoval osobní trest za nesportovní chování. Třetí třetina začne přibližně v 18:15.
   
  30:01
  Začala třetí třetina.
   
  30:14
  Jiří Raul nedokázal udržet útočné pásmo, rozhodčí následně odpískali ofsajd.
   
  31:02
  Hosté v plném počtu.
   
  31:10
  Rychlostní souboj Ligdy s Jiřím Krupičkou vyzněl lépe pro zlínského hráče, který dokázal získat kotouč.
   
  32:20
  Turic už se dostával před Vápenku, Frolík ale dokázal zamezit jeho postupu, přesto se Róbert Turic o pár vteřin později dostal k zakončení celé akce, rozvlnil ale pouze boční síť.
   
  33:56
  Novotný si s Jiřím Krupičkou na útočné modré čáře trochu překáželi a nedokázali v rámci pravidel přechod do útočné třetiny.
   
  34:51
  Molek se znovu musel vytáhnout s dalším zákrokem, na druhé straně ho musel napodobit Vápenka, který následně přerušil hru.
   
  36:08
  Marian Ligda se po přihrávce Ferenčíka z vlastní obranné třetiny dostal na ose hřiště ke střele, Vápenkovu branku ale netrefil.
   
  36:44
  Zlínští sledge hokejisté zatlačili Spartu do vlastního pásma, ta se však velice rychle vymanila a Jiří Raul dvakrát zakončoval, Molek ale byl proti a vytáhl dva důležité zákroky.
   
  37:38
  Šance na obou stranách! Nejprve mohl střílet po pasu Ligdy Turic, ale kotouč nedokázal zpracovat. Na druhé straně mířil na Molka rychlý Zdeněk Krupička, jeho střela po ledě ale nakonec odklouzala až k zadnímu mantinelu.
   
  39:26
  Vyloučení v týmu SHK LAPP Zlín (Slavomír Ferenčík – 2 min, sekání).
   
  40:01
  Zapletalovi vypršel osobní trest a sledge hokejista Sparty se může vrátit zpět do hry.
   
  40:49
  Zlín v oslabení dokázal zahrozit, střela vyslaná na Vápenku ale netrefila požadovaný cíl, tedy branku domácích.
   
  41:26
  Hosté v plném počtu.
   
  41:41
  Zapletal po návratu z trestné lavice vyslal od modré čáry zajímavou skrytou střelu, Molek dokázal zasáhnout.
   
  41:53
  Sparta právě vstřelila branku!
  MIROSLAV NOVOTNÝ se zjevil po pasu zpoza branky sám před Molkem a střelou do horních pater branky nedal gólmanu Zlína šanci. Asistence: Jana Nachtigalová a Jiří Krupička.
   
  42:08
  Pavel Julina se snažil rychle snížit, jeho střela od pravého mantinelu skončila mimo.
   
  42:29
  Po srážce se soupeřem skončil na ledě v bolestech Zdeněk Krupička, celá situace nevypadala příliš dobře, rychlý zásah zdravotníka vrátil Krupičkovi vyražený dech.
   
  44:36
  Zlín se snaží ještě z utkání něco udělat, Sparta ale dobře brání, času navíc už příliš nezbývá.
   
  44:55
  Vápenka ještě přerušil hru a tohle Spartě bude stačit.
   
  Konec zápasu.
   
  Sparta prolomila smůlu a na domácím ledě poráží aktuálního mistra ze Zlína 2:0 po brankách Jiřího Raula a Miroslava Novotného. Ze strašnického Škoda Icerinku je to všechno, děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek soboty. (18:46:12)

  Martin Kamenik

  Branky a nahrávky: 10. Raul (Zikmund, J. Krupička), 42. Novotný (Nachtigalová, J. Krupička)


  Sparta para hokej: Vápenka – J. Krupička (C), Zapletal, Raul (A) – Ohar, Novotný, Frolík, Šafránek, Nachtigalová, Zikmund, Pšenčík, Z. Krupička
  SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina (A), Mach, Ferenčík, Z. Hábl – Stodůlka, Rauš, Zdražil, Joppa (A), Turic, D. Hábl, Ligda (C), Panák, Šafařík, Korman

  Rozhodčí: Matěj Malík – Jaroslav Krivák

  Diváci: 20