Polsko U18 – Česko U16 1:15 (kon.)
Polsko U18
1:15 (0:3, 1:8, 0:4)
Česko U16
Sobota 14.12.2019, 12:05 • Miškovec • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky (ženy)
    57:55 PIŠTĚKOVÁ - 1:15

57:55
    Česko U16 právě vstřelilo branku!
    Patnáctý zásah českého celku! Po přetahované u levého hrazení se k puku dostala TEREZA PIŠTĚKOVÁ, která místo nahrávky zakončovala přesně pod břevno branky, což Ratajczykovou překvapilo natolik, že inkasovala.
    56:50 BARTÁKOVÁ - 1:14

56:50
    Je tu další využitá přesilová hra! I tentokráte jsme sledovali již tradiční kombinaci, která přinesla nahrávku za branku, načež se Gruntové povedlo najít BARBORU BARTÁKOVOU, která z bezprostřední blízkosti vyzrála na Ratajczykovou.
    Asistence: Lucie Gruntová, Adéla Šapovalivová.
    46:00 GRUNTOVÁ - 1:13

46:00
    Další hezká souhra končí třináctým zásahem! Tentokráte si mezi kruhy sjela LUCIE GRUNTOVÁ, která bezpečně uklidila puk ke vzdálenější konstrukci. Ratajczyková na tuto střelu neměla šanci dosáhnout.
    Asistence: Barbora Bartáková, Tereza Mašková.
    40:14 GRUNTOVÁ - 1:12

40:14
    I úvod poslední periody nabídl celkem rychlou branku! Do útočného pásma se totiž svižným způsobem dostala LUCIE GRUNTOVÁ, která sice nezakončila nikterak razantně, avšak i přesto se puk dostal za brankářku Ratajczykovou.
    38:37 TRNKOVÁ - 1:11

38:37
    Celkem laciná branka z pohledu hráček Polska! Celkem nenápadnou akci totiž táhla ANDREA TRNKOVÁ, který si v opačné třetině našla prostor k zakončení, se kterým si Ratajczyková překvapivě nedokázala poradit.
    31:32 VRHELOVÁ - 1:10

31:32
    Další útočná snaha českého celku končí desátou brankou! Tentokráte měla hodně prostoru před brankou soupeřek ADÉLA VRHELOVÁ, který okamžitým zakončením dokázala najít recept na novou brankářku Ratajczykovou.
    Asistence: Lucie Gruntová, Dominika Malicka.
    31:08 JÍLKOVÁ - 1:9

31:08
    Ve druhé třetině se nám rozjel festival branek! Další lehkovážné počínání polské obrany přineslo pohotové zakončení v podání VIKTORIE JÍLKOVÉ, které se povedlo zmást brankářku, jenž byla v pohybu k opačné konstrukci branky.
    Asistence: Tereza Pištěková.
    30:25 TRNKOVÁ - 1:8

30:25
    O necleou minutu později je tu další branka Česka! Tentokráte jsme sledovali důraz v brankovišti, při kterém se dokázala zorientovat ANDREA TRNKOVÁ, která doslova dotlačila puk za brankovou čáru.
    Asistence: Natálie Brichová.
    29:27 GRUNTOVÁ - 1:7

29:27
    V posledních minutách sledujeme celou řadu přesných tref! Česko rozjelo další přesilovkovou kombinaci, při které uplatnila svůj důraz kolem brankoviště LUCIE GRUNTOVÁ, která se povedlo najít skulinku u bližší brankové konstrukce.
    Asistence: Barbora Bartáková, Adéla Šapovalivová.
    27:18 SIKORSKÁ - 1:6

27:18
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Zčistajasna úvodní branka našeho soupeře! Napadající WIKTORIA SIKORSKÁ dokázala u mantinelu obrat jednu z protihráček, poté si nabruslil až před Hesovou, které se nepovedlo zneškodnit bekhendové zakončení.
    25:31 DÝCKOVÁ - 0:6

25:31
    V krátkém časovém sledu tu máme šestý zásah Česka! Polsko se opět dostalo pod velký tlak, načež jsme sledovali naprosto přesnou nahrávku zpoza branky, o kterou se postarala Gruntová. Její nabídku využila ANETA DÝCKOVÁ, která pohodlně skórovala.
    Asistence: Lucie Gruntová.
    24:01 ŠAPOVALIVOVÁ - 0:5

24:01
    Skóre se ale opět mění na opačné straně! Přetahovanou u mantinelu lépe zvládl český výběr, načež na branku zkoušela nahodit touš Solarová, do jejíž rány ještě vložila hokejku ADÉLA ŠAPOVALIVOVÁ. Tato teč byla pro brankářku těžkým soustem.
    Asistence: Michaela Solarová.
    20:26 ŠAPOVALIVOVÁ - 0:4

20:26
    Hned v úvodu druhé třetiny tady máme čtvrtou branku Česka! Už to vypadalo, že se Grzybowské povedlo schovat puk do výstroje, avšak ten nakonec propadl za její záda, čehož využila pozorná ADÉLA ŠAPOVALIVOVÁ.
    06:58 GRUNTOVÁ - 0:3

06:58
    Třetí branka padla při signalizované výhodě! Polsko se totiž dostalo pod velký tlak, nicméně ani jedna z hráček se puku nedotkla. To nakonec bylo fatální, neboť měla u levého kruhu hodně času na zakončení LUCIE GRUNTOVÁ, které se povedlo překonat brankářku.
    Asistence: Aneta Dýcková, Adéla Šapovalivová.
    05:36 MAŠKOVÁ - 0:2

05:36
    Český celek skóruje při vlastním oslabení! Ve středu hrací plochy nabrala rychlost TEREZA MAŠKOVÁ, která se dostala mezi soupeřky, načež objela také brankářku Grzybowskou, což vedlo k zakončení do odkryté klece Polska.
    01:56 DÝCKOVÁ - 0:1

01:56
    Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, do vedení se dostává český výběr! Na pravou stranu si totiž sjela ANETA DÝCKOVÁ, které se povedlo najít skulinku u bližší brankové konstrukce. Obrana polského výběru nebyla v dobrém rozpoložení.

David Suchý

Branky a nahrávky: 28. Sikorská – 2. Dýcková, 6. Mašková, 7. Gruntová (Dýcková, Šapovalivová), 21. Šapovalivová, 25. Šapovalivová (Solarová), 26. Dýcková (Gruntová), 30. Gruntová (Bartáková, Šapovalivová), 31. Trnková (Brichová), 32. Jílková (Pištěková), 32. Vrhelová (Gruntová, Malicka), 39. Trnková, 41. Gruntová, 46. Gruntová (Bartáková, Mašková), 57. Bartáková (Gruntová, Šapovalivová), 58. Pištěková

Polsko U18: Grzybowská (Ratajczyková) – Nosalová, Zaborowská, Patlaová, Postelová, Secemská, K. Zaborská – Schrammová, Sikorská, Zylaová, K. Baranová, Z. Baranová, Blaszkówá, Kobusová, Skretová, Sowaová, A. Zaborská, Talandaová
    Česko U16: Hesová (Hromádková) – Narovcová, Mašková, Hračová, Solarová, Hotová, Vaníčková, Veverková – Bartáková, Gruntová, Brichová, Mazancová, Trnková, Dýcková, Jílková, Pištěková, Malicka, Vrhelová, Šapovalivová