Anaheim – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | Calgary – Carolina 0:4 (kon.) | Nashville – Dallas 1:4 (kon.)
Edmonton – Toronto 1:4 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 4:1 (kon.) | Montreal – Detroit 1:2 (kon.)
Florida – Boston 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Los Angeles 5:4 (1:0 po s.n.) | Tampa – Washington 2:5 (kon.)
Arizona – New Jersey 1:2 (kon.) | St. Louis – Chicago 4:3 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:2 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 7:3 (kon.)
Arizona Coyotes
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
New Jersey Devils
Neděle 15.12.2019, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Je konec! New Jersey udrželo těsné vedení z poloviny třetí třetiny a domů si odveze poměrně nečekané dva body. Příjemný zbytek noci přeje Petr Dejnožka. (04:43:03)

59:50
    Hischier vezl puk do prázdné branky, byl hodně sporným způsobem poslán k zemi, přičemž smetl branku New Jersey. Myslím si, že tam byl nedovolený zákrok a tím pádem měl být uznán technický gól, sudí je však jiného názoru. To však Devils vadit nemusí, deset vteřin před koncem se totiž vhazuje před Kuemperem, který musí zpět do své branky.

59:36
    Další přerušení, vhazovat se bude v obranné třetině New Jersey. Do konce zbývá necelých pětadvacet vteřin.

59:28
    Na řadu přichází také oddechový čas. Uspěje Arizona?

59:22
    Ekman-Larsson nahazoval na teč, puk skončil v rohu. Chvíli na to pálí i Goligoski, však jen do náruče Blackwooda.

59:00
    Kuemper znovu míří na střídačku, power-play, pokus číslo dvě!

58:32
    Alex Goligoski neudržel puk na modré čáře, čímž vystavil své spoluhráče do postavení mimo hru. Nepříjemnost pro Coyotes.

57:52
    Arizona hraje v šesti bez gólmana!

57:30
    Největší šance New Jersey přišla v závěru přesilovky, kdy Zajacova střela vypadla Kuemperovi z výstroje přímo do brankoviště a poskakovala v okolí brankové čáry. Nakonec si toho domácí gólman stihl včas všimnout a úspěšným zákrokem zamezil nejhoršímu! Keller je na ledě, domácí v pěti.

57:16
    Obléhání branky Arizony je u konce, domácí se osvobozují.

56:12
    Butcher zkusil štěstí tahem od levého mantinelu. Přesto, že brankář Kuemper nemohl mnoho vidět, dokázal puk ukrýt do své výstroje.

55:29
    Bude se vylučovat, což domácímu týmu výrazně hatí plány. Keller (ARI) se při snaze získat kotouč provinil podrážením, hostující obrana si bude moci na dvě minutky vydechnout.

54:42
    Nyní se domácím podařilo slušnou zakombinovat a bylo z toho sympatická rána Nesse od modré čáry. Bohužel pro Coyotes, jen do připravené lapačky brankáře Blackwooda.

54:00
    Šest minut do konce, Arizona se vůbec nemůže dostat přes útočnou modrou čáru.

52:58
    Dvorakovu střelu z levé strany si Blackwood dokázal pohlídat, hosté se následně znovu dostali za branku Kuempera.

52:23
    Hosté jsou při chuti a daří se jim držet Coyotes u jejich branky. Za současného stavu je to labutí píseň pro fanoušky New Jersey.
    51:34 Kyle PALMIERI - 1:2

51:34
    Devils právě vstřelili branku!
    Tak pozor! Hosté se podruhé v zápase dostávají do vedení a osm a půl minuty před koncem se přibližují vítězství! Puk se po průniku McLeoda dostal na čele KYLEA PALMIERIHO, který lehkou, technickou střelou ke vzdálenější tyči posílá New Jersey znovu blíže k výhře – 1:2! Asistence:

50:58
    Další přerušení hry přichází po hře vysokou holí, čeká nás vhazování v neutrální zóně.

50:23

50:04
    Střela Ekmana-Larssona již mířila na branku a připsala šestadvacátý zákrok na konto brankáře Blackwooda.

49:46
    Tak to byla obrovská šance na vstřelení vedoucího gólu! Schmoltz nesobecky vymyslel pas na Alexe Goligoskiho, před kterým zívala prázdná branka! Autor vyrovnávacího gólu zkoušel zakončit tahem, jenže v nejdůležitější možný moment mu sjel puk z čepele a nedokázal tak ani zakončit!

49:07
    Vzápětí je Arizona znovu vykázána z útočné třetiny kvůli přihrávce rukou, buly ve středním pásmu.

48:39
    Ekmanu-Larssonovi přeskočil puk na modré hokejku, domácí musí zakládat útok z vlastní obranné třetiny.

48:23
    Zcela zbytečným zákrokem se v útočné třetině prezentoval Wayde Simmonds (NJD), který dostává menší trest za sekání a oslabuje tím své mužstvo v hodně špatný okamžik.

47:57
    Chybná rozehrávka hostujícího týmu přinesla střelu Goligoskiho, který ale lapačku Blackwooda zaskočit nedokázal.

47:03
    Blackwood krátce po vhazování sebral do rukavice střelu Kellera, New Jersey může vystřídat. Navíc je na řadě komerční přestávka.

46:57
    Devils se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

46:39
    Chychrun a Goligoski dlouhou dobu od modré čáry ostřelovali branku Devils, jejich pokusy však byly v drtivé většině nepřesné. Přesto si domácí hokejisté dokázali vytvořit silný tlak, který zavání problémem pro New Jersey.

44:13
    Zajac dostal pořádně naloženo do obličeje holí, lavička Devils se právem zlobí kvůli neudělení trestu soupeři. Rozhodčí mají jasno, pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

42:52
    Ani jednomu týmu se střelecky příliš nevede. Vypadá to, že nám zápas pomalu plyne do remízového konce. Nicméně, nepředbíhejme.

41:11
    Hra se zatím kouskuje, na vině je tentokrát ofsajd New Jersey.

41:07
    Slušná příležitost přišla i na druhé straně, Fischer nabral ve středním pásmu rychlost a po z pravé strany tahem poslal puk přímo do náruče Blackwooda.

40:23
    To je začátek! Severson postupoval sám na gólmana, zvolil přímou střelu, kterou otřel o břevno branky Arizony!

40:01

V prostředním dějství jsme žádnou branku neviděli, mnohem nebezpečnější byli hráči Arizony, která si hlasitě říkala o vedoucí branku. Ta však nepřišla, a tak se bude osud zápasu lámat až v periodě poslední.

Střely po druhé třetině: 22:20

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:26
    V jedné z posledních šancí druhé třetiny se zjevil obránce Ljubuškin, tečovaný pokus zamířil vysoko nad břevno hostující branky. Ještě jedno vhazování před Blackwoodem.

38:10
    To střela Ekmana-Larssona vypadala mnohem nebezpečněji! Hostující gólman nemohl vidět vůbec nic a měl velké štěstí, že ho pokus švédského zadáka trefil přímo do vyrážečky!

37:49
    V pozoru musí být i Blackwood, proti střele Hinostrozy od modré čáry ale vytasil dnes bezchybnou lapačku.

37:29

37:22
    Tak přece jen se hosté v početní převaze rozstříleli, po ráně Vatanena musel znovu zasahovat brankář Arizony.

37:13
    Další zákrok do statistik Kuempera připsal Bratt, který měl dost času si puk zpracovat, podívat se a pak vystřelit. K úspěchu nakonec nepomohl ani clonící Simmonds.

37:06
    Subbanova rána z voleje včas zablokována.

36:24
    New Jersey zatím branku soupeře neohrozilo. Nejprve se samo vyhnalo z útočné třetiny nepřesnou přihrávkou, chvíli na to se dopustilo ofsajdu v podání Grabnera.

35:29
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Schmaltz – 2 min., sekání).

34:28
    Arizona začíná kousat a vytvářet si zajímavé brankové příležitosti, Kuemper na opačné straně ve druhé třetině příliš práce neměl.

33:55
    Tak přece jen se se šancemi začíná trhat pytel! První přímou střelu vyrazil Blackwood jen na hokejku Kessela, který puk zametl zpět na jeho branku, skóre se ale nemění!

32:58
    Na druhé straně po střele Bratta zazvonilo břevno, kotouč se od něj odrazil až do ochranné sítě!

32:47
    A další zákrok pro Blackwooda, tentokrát stihl po nahození ještě včas rozehrát.

31:52
    Nedůslednost v obraně New Jersey mohla Devils přijít hodně draho! Ztrátu Vatranena dokonale využil Clayton Keller, který se na kruzích zmocnil kotouče a ihned vyrazil směrem k brankáři. Proti Blackwoodovi zkusil střelu těsně nad ledem, brankář hostí vytáhl skvělý zákrok, kterým udržel skóre nerozhodné!

31:21
    Butcher naskočil ze střídačky přímo do útočného pásma a poté, co si našel místo na modré, dostal pořádně nabito. Přímou střelu ale brankář Kuemper viděl a dokázal se jí neomylně zmocnit.

31:07
    Arizona se poprvé v utkání dostala do vedení ve statistice střel, i přesto ale drží Devils na ledě favorita remízový výsledek.

29:31
    Špatný přechod přes modrou čáru v podání Kessela znamená postavení mimo hru.

28:21
    Ke střele se z ostrého úhlu dostal Hughes, pokus překvapit Kuempera na přední tyč skončil neúspěšné poté, co se puk od jeho ramene dostal až do ochranné sítě.

28:00
    Keller si nyní střihl perfektní návrat do obranných pozic, když čistým způsobem ukončil útočnou akci Devils.

25:55
    Zakázané uvolnění Arizony vrací hru před brankáře Kuempera.

25:40
    Na modré čáře napřáhl k příklepu Müller, Kuemper dobře viděl a nedělalo mu problém ukrýt kotouč do připravené lapačky.

24:54
    To zakončení Kellera vypadalo velmi nebezpečně, útočník Arizony dostal prostor vybruslit si od mantinelu až do střelecké pozice, odkud prudkou ranou nastřelil levý beton připraveného Blackwooda! Domácí se nakonec neradovali ani z dorážky, kterou si brankář hostujícího týmu taktéž dokázal pohlídat.

24:28
    Greenova střela od modré čáry sražena do rohu kluziště, nic vážného pro Arizonu.

23:48
    Na opačné straně zavezl puk až před branku člen čtvrté formace Devils McLeod, Kuemper ale taktéž nakonec zasahovat ani nemusel. Domácí se osvobodili lehkým obloučkem až do třetiny soupeře.

23:14
    Zatím se stále hraje bez přerušení, slušné přečíslení Arizony táhl Kessel, jeho přihrávka na Crouse na levou stranu byla ale již navíc.

21:51

21:42
    A znovu musí zakládat útočnou akci zpoza vlastní branky...

21:00
    Úvodní minuta druhé části je pryč, Devils si v přesilové hře ještě nedokázali vystřelit.

20:01

Úvodní dějství je za námi, skóre je vyrovnané. Viděli jsme po brance na každé straně, hosté po sympatickém začátku nedokázali udržet vedoucí branku, když vyrovnání přišlo ve druhé přesilové hře Coyotes. Domácí mají trochu více ze hry, kvalitní výkon brankáře Blackwooda ale drží Devils ve hře.

Střely v první třetině: 10:11

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51
    A ještě jedno vyloučení, přesilovou hru si na konci první a zejména v úvodu druhé třetiny zahrají hosté. Alex Goligoski (ARI) trefil Wooda do obličeje vysokou holí, za což dostává menší trest.

19:23
    Zacha s Woodem táhli kotouč po pravé straně až do předbrankového prostoru, nakonec se oba natlačili až do brankoviště a s sebou vzali i brankovou konstrukci Arizony. Hosté byli vykázáni z útočného pásma.

18:50
    Rychlá kombinace Arizony přinesla puk na Ekmana-Larssona, který prudkým nahozením nastřelil jen tečujícího Kellera. Soupeř si nedělá starosti a raději vyhazuje puk přes všechny čáry na icing.

17:26
    Skrytá střela Müllera od levého mantinelu sice mířila mimo, nakonec se ale o zadní plexisklo vrátila do brankoviště, kde se ho jistě zmocnil gólman Kuemper. Vhazovat se tak bude v obranné třetině Coyotes.

17:01
    Po Subbanově nahození Devils útočnou třetinu udržet nedokázali, stejně tak po zavezení Simmondse.
    15:35 Alex GOLIGOSKI - 1:1

15:35
    Arizona právě vstřelila branku!
    Chvíli před návratem Subbana na led se ale domácí v přesilové hře prosazují a tím srovnávají stav první třetiny! Do jízdy do druhé vlny dostal puk ALEX GOLIGOSKI, který zpoza kruhů dokázal přesně mířenou ranou vstřelit třetí branku v probíhající sezoně – 1:1! Asistence: Vinnie Hinostroza.

15:00
    Dobrou práci při vlastním oslabení odvedl Pavel Zacha, který nejprve dokázal ohrozit branku soupeře, následně sbíral cenné vteřinky v rohu kluziště. Ani druhou početní výhodu Arizony zatím pozitivně hodnotit nemůžeme.

13:41
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (P. K. Subban – 2 min., držení hole).

13:35
    Mackenzie Blackwood předvedl v krátkém sledu dva vynikající zákroky, nebezpečně vypadal především dorážky Hinostrozy, kterou dokázal vytěsnit betonem! Skóre se nemění, Arizona však bude hrát druhou přesilovku.

13:17
    To ale nic nemění na tom, že poslední minutu Arizona svého soka tlačí a již potřetí v řadě ho donutila vyhodit na icing. Pětici Devils již výrazně tahá nohy.

13:03
    Střelecky aktivnější je doposud tým z New Jersey, který poslal na Kuempera již osm střeleckých pokusů, proti nim Arizona jen pět. Z tohoto pohledu se dá mluvit o vedení Devils jako o zaslouženém.

12:53
    O půlminutku později se situace opakuje, znovu se vše dění přesouvá před brankáře Blackwooda.

12:24
    Zakázané uvolnění v podání New Jersey.

12:03
    Nepovedlo se, z rychlé protiakce však Kessel křižnou přihrávku celým obranným pásmem soupeře nevymyslel dobře.

11:27
    Zapsali jsme po jednom neúspěšném útoku na každé straně, v útočné třetině se nyní snaží účinnou akci vymyslet druhý útok Devils.

10:39
    Na opačné straně umístil Richardson kotouč přímo do náruče Blackwooda, následuje komerční brejk.

10:00
    Přesně v polovině první třetiny ukázal svoji šikovnost P. K. Subban, který si v pozici posledního hráče na útočné modré čáře troufl na kličku, kterou následně zakončil prudkou střelou. Kuemper další změnu stavu nepovolil.

09:39
    Icing Arizony naopak pošle po delším času hru před domácího Kuempera.

09:23
    Grabner vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana střelou tahem zpoza modré čáry, nic složité pro Mackenzie Blackwooda.

08:33
    Úvodní přesilová hra Arizony nebyla úspěšná, Subban zpět na ledě.

08:21
    I při vlastním oslabení se New Jersey dokázalo dostat do rychlého přečíslení, které se ale minulo potřebným účinkem. Došlo totiž k technickému přestupku, píská se ofsajd.

07:56
    A stále se hostům daří držet domácí pětici daleko od jejich branky.

07:22
    Blackwood se musel hodně rychle přesunout proti dorážce Dvoraka, tomu však v nejdůležitější moment puk sjel z čepele. Devils se následně osvodobili.

06:33
    Nyní si však Arizona zahraje úvodní přesilovou hru zápasu. P. K. Subban (NJD) ostře zastavil postupujícího Kellera, jeho trest je nakonec klasifikován jako podrážení. Dočkáme se brzkého vyrovnání skóre?

05:11
    Hostující mužstvo je i nadále aktivnější, Coyotes začátek zápasu nepodchytili zcela ideálně.
    02:17 Jesper BOQVIST - 0:1

02:17
    Tak to je překvapivý začátek celého duelu, New Jersey se z prvního ohrožení branky Arizony dostávají do vedení! Ujala se bekhendová střela JESPERA BOQVISTA z předbrankového prostoru, na kterou brankář Kuemper dosáhnout nedokázal – 0:1! Asistence: Miles Wood.

00:26
    O úvodní pokus zápasu se postaral Ekman-Larsson, z dobré pozice ale prostor mezi třemi tyčemi soupeře minul.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 16. Goligoski (Hinostroza) – 3. J. Boqvist (Wood), 52. Palmieri

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Oesterle, Ness – Fischer, Dvorak, Schmaltz – Hinostroza, Stepan (A), Keller – Kessel (A), Söderberg, Crouse – Garland, Richardson, Grabner.
    New Jersey Devils: Blackwood (Cormier) – P. K. Subban, A. Greene (C), Vatanen, Butcher, Severson, Müller – Palmieri (A), Hischier, Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, J. Hughes, Zacha – J. Boqvist, M. McLeod, Wood.

Rozhodčí: Rooney, Nicholson – Gibbs, Mach