HC Oceláři Třinec
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
HC Kometa Brno
Pondělí 16.12.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 28. kolo

Hokej se v Třinci bude hrát zase za dva dny. To v rámci 27. kola základní části Tipsport extraligy do města pod Javorovým přijede tým Rytíři Kladno. Zápas se hraje ve středu 18. prosince od klasických 17 hodin. My se opět přihlásíme s textovým online přenosem. (19:27:28)

Trestné minuty 4:8

Skončilo utkání, z něhož berou všechny tři body hráči brněnské Komety. Ti si přenesli dvougólové vedení do závěrečné třetiny již z prostřední hrací doby a v posledních dvaceti minutách utkání již pouze navýšili vedení, když přesilovku využil Mueller. Ve zbytku zápasu byli domácí aktivnější, ale mnoho vyložených brankových šancí si nevytvořili.

Nejlepší hráči: Martin Gernát (1+0) – Martin Zaťovič (2+1)

59:13
    Třinečtí jsou stále v útočném pásmu a stále se snaží dosáhnout branky. Čas ale rychle ubývá. Doudera s Hrňou gólové zakončení nevymysleli.

58:14
    Marcinko vjel s pukem do útočného pásma a nahrál na kruh Szturcovi. Jeho střelu neměl Vejmelka problém přikrýt.

57:37
    Dravecký zastavil před Kváčou čitelný centr Zaťoviče na Muellera a vyvezl puk do středního pásma, odkud vysunul najíždějícího Chmielewského. Jeho pokus z velkého úhlu neměl šanci na úspěch, Vejmelka prostor u tyčky utěsnil dokonale.

57:10
    Zakázané uvolnění Třince. Douderův dloubáček za obranu na Chmielewského třinecký útočník nedojel.

56:09
    Polanský ze vzduchu zastavil brněnskou rozehrávku a z první nabil Szturcovi. Jeho střelu s nasazením zdraví vyrazil Glover.

Dnešní utkání sleduje 4 443 diváků.

55:25
    Třinečtí byli opět nebezpeční před Vejmelkou. Dvakrát střílel Kundrátek z první z levého kruhu, ale k dorážce se před brněnským brankářem nedostal ani Ondřej Kovařčík, ani Chmielewski. Následně Vejmelka ve spolupráci s Bartejsem kryje.

54:35
    Aktivní byli Stránský s Gernátem. Střelu druhého jmenovaného Vejmelka vyrazil do strany a následně pokus třineckého křídelníka přikryl před dotírajícím Marcinkem.

53:36
    Musil byl na pravém křídle podražen Hruškou a Třinec si zahraje přesilovku.

53:29
    Třinec se držel v pásmu a hosté se osvobodili jen díky icingu.

53:00
    Polanský pálí nebezpečně po vyhraném buly v útočném pásmu. Následně Gernátova ztečovaná rána prolétla brankovištěm.

52:42
    Martynek zavezl puk do útočného pásma a rozhlížel se po Marcinkovi. Vezl puk ale spíše na bruslích, a tak jej zkusil poslat na brněnskou branku. Vejmelka přerušuje.

52:06
    Orsava zavezl puk do pásma, následně předal Plekancovi. Ten chtěl přihrát zpět Orsavovi, ale toho mezitím pokryl třinecký obránce.

51:26
    Dva pokusy Chmielewského. Nejprve v situaci tři na dva si najel do zakončení, které Vejmelka usměrnil mimo svou branku. Následně pálil z vrcholu kruhu, ale spíš na teč Michala Kovařčíka, který hlídkoval před brankou. Vejmelka kryje.

49:55
    Po dlouhé době se o ofenzivní tvorbu pokusili hosté, ale bez ohrožení Kváčovy branky. Na druhou stranu hru vyvezli následně Hrňa s Polanským, ale ani z této akce nevzniklo ohrožení pro soupeřovu branku.

49:16
    Tváří v tvář Kváčovi ujel Jan Hruška, ale jeho blafák do bekhendu mu Kváča zastavil betonem.

48:59
    Szturc ve velké šanci před Vejmelkou bekhendem přestřelil branku.

48:25
    Třinec se nadále snaží o ofenzivní aktivitu, ale málem byl potrestán. Galvinš na modré trefil Muellera a třinecká obrana si s americkým útočníkem poradila až na hranici faulu.

47:51
    Vejmelka před dojíždějícím Michalem Kovařčíkem prudce rozehrál a následně puk do hlediště srazil Stránský. Vhazovat se po komerční přestávce bude ve středním pásmu.

47:26
    Zakázané uvolnění Komety vytvoří opět vhazování před Vejmelkou.

47:02
    Třinec je i po přesilovce aktivnějším týmem, ale Kometa výpady třineckých hráčů dokáže odrážet a následně pošetřit nějaký čas.

46:05
    Závěr přesilovky Třince byl nebezpečný, nejvážněji vypadala střela Hrni ze osy, kdy se po odrazu od zadního mantinelu po dorážce natahoval Michal Kovařčík. Hosté jsou kompletní, ale brání se ve vlastním pásmu.

45:20
    Nejprve Doudera dlouho hledal pozici, odkud nejlíp ohrozit Vejmelku. Nakonec vyprodukoval střelu nad brněnskou branku. Posléze střílel z levého kruhu z první Kundrátek. Vejmelka kryje do lapačky.

44:53
    Třinečtí zavezli puk do pásma, ale tam o něj okamžitě přišli a Plekanec pošetřil pro hosty další sekundy.

44:32
    Půlminuta odehrána a Ocelářům se ještě nepodařilo rozestavět přesilovkový vzorec. Vhazuje se ve středním pásmu.

43:58
    Kuriózní situace! Hosté jsou podruhé v zápase potrestáni menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Tentokrát trest odpyká Svačina.

43:50
    Mueller se nebezpečně natlačil až před Kváču, ale ten udržel puk před brankovou čárou.

43:39
    Třinečtí v pásmu. Obránci si na modré vyměnili puk a z osy kluziště střílí z první Musil. Jeho pokus vyrazil Pyrochta.

43:06
    Icing Komety. Hra se vrací před Vejmelku.

42:46
    Polanský nahrál na pravý kruh Hrňovi, který se pokusil o okamžitou střelu, ale hůl mu do ní strčil Plekanec. Vhazování před Vejmelkou.
    42:18 Peter MUELLER - 1:4

42:18
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa svou druhou přesilovku v zápase využívá. PETER MUELLER dostává nabito na osu kluziště mezi kruhy a z této pozice trefuje. Vypadá to, že Kváča od amerického útočníka dostal teploměr. Asistence: Martin Zaťovič, Petr Holík. Stav utkání 1:4.

42:07
    Brno vyhrálo buly a usadilo se v útočném pásmu. Holíkovu střelu chytá Kváča do lapačky a přerušuje hru.

41:46
    Jediným vykázaným hráčem je Marcinko, který dostává menší trest za sekání.

41:46
    Třinečtí zahrozili před Vejmelkou. Nabito dostali Musil i Galvinš, jejich pokusy zblokovali brněnští obránci. Stejně tak Szturcův pokus z blízka, jako poslední dorážel Marcinko. Po jeho zakončení se v brankovišti strhla mela, která bude mít za následek vyloučení.

40:32
    Zahradníčkovo nahození od modré tečoval Dravecký těsně vedle brněnskou branku.

40:26
    Po icingu Brna se bude vhazovat před Vejmelkou.

40:20
    Třinečtí získali úvodní buly, ale do útočného pásma se nedokázali dostat a následně ztrácejí puk ve středním pásmu.

40:01

Hráči se vracejí na led, třetí část hry začne cca za devadesát sekund.

Trestné minuty 2:4

Ve druhé třetině góly stříleli jen hosté. Paradoxně se jednalo o dvacetiminutovku, kdy Třinečtí hokejisté vypadali aktivněji a nebezpečněji než jejich soupeř. V obranné fázi se ale Ocelářům často stávalo, že propadali a hosté se dostávali do nebezpečného zakončení. Ve čtyřiatřicáté minutě táhl po levé straně akci tři na jednoho Tomáš Plekanec, nezvolil kombinaci, ale přímé zakončení a trefil přesně horní patra Kváčovy branky. O tři minuty později třinecký brankář dělal vše možné i nemožné, ale nedokázal zabránit Zaťovičovi v jeho druhém gólu utkání – brněnský kapitán měl příliš mnoho času i prostoru na opakované zakončení. Domácí mohli snížit v poslední minutě, ale nadějné situace – střela Kundrátka a následně teč Marcinka – gólem neskončily.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56
    Třinečtí se ještě dostali do zakončení. Z první od modré střílel Doudera, ale jeho pokus bolestivě, ale úspěšně zblokoval Vincour.

39:47
    Rozruch po Polanského aktivitě. Vejmelka kryje, ještě jedno vhazování v jeho pásmu.

39:20
    Velký tlak Marcinkovy formace a nejprve nebezpečná střela Kundrátka z první a následně centroval Gernát od modré na lehkou teč Marcinkovi, jehož dotyk srazil Vejmelka betonem nad.

38:18
    Orsava – Hruška v situaci dva na jednoho. Jan Hruška zvolil zakončení, ale přestřelil Kváčovu branku. Hosté se do útočné fáze dostali po rychlé přihrávce ze středního pásma od Plekance.

38:04
    Po aktivitě čtvrté třinecké formace v útočném pásmu se píská icing Komety a vhazovat se bude před Vejmelkou.

37:30
    Puk na brněnské střídačce, vhazování před Kváčou.
    36:36 Martin ZAŤOVIČ - 1:3

36:36
    Chyba třineckých bránících hráčů ve středním pásmu a situaci dva na dva dokázal nadvakrát úspěšně zakončit MARTIN ZAŤOVIČ. Tomu puk do gólové situace přihrál Petr Holík, první velkou šanci kapitánovi Brna zhatil zákrokem betonem Kváča, napodruhé už byl bez šance. Asistence: Petr Holík, Ondřej Němec. Stav utkání 1:3.

35:50
    Rychlá výměna puku po ose Mueller – Plekanec a zakončující Hruška končí v Kváčově lapačce.

35:13
    Michal Kovařčík zatáhl puk do útočného pásma, tam přenechal Chmielewskému a jeho střelu do horní části branky Vejmelka vyrazil.

34:50
    Po čase vhazování před Kváčou.

34:23
    Oceláři v pásmu se opět tlačili do zakončení. Polanského pokus vyrazil Vejmelka betonem. Následně táhl akci Brna po pravé straně Vincour poté, co Kundrátek ztratil na modré puk. Akci ale zhatila druhá přihrávka, do které vstoupil Galvinš.

33:50
    Oceláři se hned jali opět útočit. Polanský vyjel s pukem do střelecké pozice, ale ještě hledal Hrňu. Tomu puk projel do rohu. Následně od modré nahazoval Musil a Vejmelka puk ztlumil na hrudi.
    33:28 Tomáš PLEKANEC - 1:2

33:28
    Hosté se dostali do úniku tři na jednoho až dva. Akci táhl po levé straně TOMÁŠ PLEKANEC, nevsadil na kombinaci, ale tvrdé zakončení a trefil přesně. Stav utkání 1:2.

33:14
    Dravecký prošel po levém křídle až do zakončení, jeho pokus z velkého úhlu Vejmelka vykopl betonem.

32:50
    Mueller se pokusil po delším čase o útočnou akci Brna, zneškodnil jej ale Gernát.

31:56
    Za přispění několika odrazů se dostal s pukem až před Vejmelku Gernát. V ideálním zakončení mu zabránil poslední bránící hráč Komety v poli.

30:50
    Hra se přelévá ze strany na stranu, o tvorbu se více snaží momentálně Třinec. Kometě pomohl i těsný neodpískaný icing, ale Oceláři se opět snaží dostat do útočné třetiny.

29:25
    K dorážce Kundrátkovy střely od modré do poloodkryté branky Brna se nedostal Stránský. Třinec má ale šanci dál tvořit v útočné třetině hřiště.

28:40
    Martynek se po šťastném odrazu puku dostal s kotoučem na holi do útočného pásmu, ale před střeleckým pokusem mu byl puk vypíchnut. Třinec se ale drží v pásmu.

27:51
    Ondřej Kovařčík nevyhodil rychle puk z vlastního pásma a s nebezpečnou dorážkou ohrozil třineckou branku Kusko.

27:16
    Třinečtí drželi pásmo, ale hráči Komety je drželi daleko od střeleckých pozic. Nakonec vypálil od modré Gernát a Vejmelka přerušuje po nevyzpytatelném odrazu puku od zadního mantinelu hru.

26:45
    Utěšená střela Stránského z pravého kruhu končí v lapačce Vejmelky. Následuje první komerční přestávka druhé třetiny.

26:32
    Šance na obou stranách. V situaci dva na jednoho dostal puk před branku Vincour, ale minul. Kváča pak byl mimo branku a měl co dělat, aby se stihl vrátit. Třinečtí obránci mu ale pomohli blokem. Na druhé straně útok táhl Chmielewski, Vejmelka vyrazil.

25:50
    Tlak Třince po Douderově střele od modré. Martynek před Vejmelkou promáchl, Adamský z velkého úhlu trefil jen helmu brněnského brankáře.

25:05
    Ondřej Kovařčík získal puk na modré čáře po forčekingu od Polanského a nabil na osu kluziště Kundrátkovi, který byl ale úspěšně zblokován.

24:39
    Po zásahu vysoké brněnské hole se hra stěhuje do středního pásma.

24:34
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, Zaťovič dostal nabito mezi kruhy, ale ještě posunul na Ondřeje Němce. S jeho střelou neměl Kváča problémy.

24:23
    Szturc dostal od Draveckého puk na levé křídlo, kde se ale třinecký útočník srazil s čárovým rozhodčím. Je z toho icing, ale naštěstí ani jeden z účastníků střetu neutrpěl žádné zranění.

24:03
    Horký byl v útočném pásmu s pukem na holi, ale jeho střela po vyjetí zpoza branky byla nepřesná. Na druhou stranu kotouč zavezl Chmielewski a Oceláři měli čas v útočném pásmu. Vše končí střela z velkého úhlu od Musila, se kterou měl ale hostující brankář celkem potíže.

23:08
    Třinec je v pásmu, ale moc prostoru nemá. Gernátova střela byla tvrdá, ale nepřesná. Skončila na zadních sklech.

22:29
    Kometa se snaží o ofenzivní akce, ale Třinec se poměrně úspěšně brání. Ondřej Kovařčík po hybridním icingu mohl založit tlak domácích v pásmu, ale vše zhatila ztráta puku u mantinelu.

21:39
    Po vyhraném buly mířil Polanský s pukem za branku, ale ještě před ní poslal puk na Ondřeje Kovařčíka, jehož střelu Vejmelka kryje.

21:32
    Svozil dostal puk na osu kluziště, ale ten mu přeskočil hůl. Třinečtí se rychle dokázali dostat do útočného pásma, ale odražený puk od zadního mantinelu Vejmelka kryje.

21:14
    Třinec se osvobodil, ale Marcinko dokázal jen nahodit na zadní mantinel a s útočnou fází se už dopředu zase ženou hosté.

20:51
    Hosté se drží v útočném pásmu. Střelu Glovera od modré zablokoval Doudera.

20:18
    Hosté vyhráli i druhé buly a rychle se dostali do útočné akce. Holík dostal puk do jízdy od Muellera a jeho pokus musel Kváča zkrotit nadvakrát.

20:08
    Úvodní buly získali hosté, ale při přechodu do útočné fáze se provinili icingem. Vhazování před Vejmelkou.

20:01

Po přestávkovém programu se pomalu dostáváme k druhé třetině. Po ledě krouží rozhodčí zápasu, hráči zkříží hole k prvnímu buly prostřední hrací doby za dvě minuty.

Vhazování 8:10

První třetinu určily dvě přesilovky Ocelářů. Ti dostali šanci otevřít skóre zápasu v polovině třetí minuty, když se hosté přepočítali při střídání a domácí hráči tak měli přesilovku. Tu nevyužili, naopak v její druhé polovině chyboval na modré Kundrátek, puk získal Mueller a ač faulován dokázal vybídnout ke gólové akci Zaťoviče. V následujícím průběhu byli mírně nebezpečnější hosté, vše bylo umocněno přesilovkou, kterou ale hosté nevyužili. V patnácté minutě byl vyloučen Gulaši a diváci ve třinecké aréně tentokrát viděli gól do sítě oslabeného týmu. Nekompromisní střelou z ideální pozice na vrcholu kruhů prostřelil Vejmelku Gernát. V první třetině se tak oba soupeři prosadili jednou.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:52
    Kváča přerušuje hru a je zde buly před třineckou brankou.

19:39
    V závěru víc drží puk na holích hráči Komety. Oceláři se snaží čistit útočné pásmo a nedopustit nebezpečnou situaci před svou brankou v samotném závěru.

18:31
    Marcinko vyblokoval dva nebezpečné pokusy Pyrochty a umožnil svým spoluhráčům protiútok. Byla z toho ale pouze nepřesná střela Kundrátka od modré.

17:47
    Puk do útočného pásma zavezli Hruška s Plekancem, další nebezpečná situace pro třineckou branku z toho ale nebyla.

16:33
    Nebezpečná situace před třineckou brankou, kam si najel na ztečovanou přihrávku z pravé strany od Muellera Zaťovič. Třinecký brankář ve spolupráci s kolegy z obrany situaci vyřešili bez újmy.

16:09
    Novotný zavezl puk do útočného pásma, počkal za modrou na z druhé vlny najíždějícího Douderu. Nahrál třineckému obránci puk do jízdy a jeho pokus zkrotil Vejmelka lapačkou.

15:44
    Po vyrovnávací brance jsou aktivnější domácí a snaží se zosnovat další ofenzivní akci.
    15:03 Martin GERNÁT - 1:1

15:03
    Třinec právě vstřelil branku!
    Gernátovu střelu tečoval těsně vedle Vejmelkovu branku Michal Kovařčík, Oceláři ihned získali puk a akci rozehráli tak, že MARTIN GERNÁT byl zcela volný na ose na vrcholu kruhů, kam dostal puk. Slovenský bek prostřelil Vejmelku tvrdou střelou z první. Asistence: Matěj Stránský, Tomáš Marcinko. Stav utkání 1:1.

14:45
    Rychlá akce po ose Gernát – Stránský a z pravé strany střílející Hrňa končí na Vejmelkovi.

14:18
    Michal Gulaši se provinil držením protihráče a Oceláři si zahrají druhou přesilovku v zápase.

14:00
    Dvakrát se pokusili o založení ofenzivní akce v útočném pásmu hosté, potřetí domácí hráči, ale po nepřesné Chmielewského přihrávce vše končí ve středním pásmu.

13:06
    Icing vrací hru před Kváču.

12:34
    Třinec vyhrál buly v útočném pásmu, ale hosté se z obranné třetiny dostali poměrně rychle, až to vypadalo, že Mueller bude moc ohrozit branku Petra Kváči. Nakonec jeho pokus vyblokoval Musil.

12:14
    Oceláři se dostali do útočného pásma, Stránský z nouze od modré čáry nahrál na levou stranu na Galvinše. Lotyšský obránce nic nevymýšlel a poslal kotouč na Vejmelku. Ten přerušuje hru a je zde druhá komerční přestávka třetiny.

11:48
    Nadějně se pro Oceláře rýsovala situace na rychlý protiútok, ale Stránský nepřihrál přesně na Michala Kovařčíka a je z toho icing.

11:28
    Rychlá akce čtvrté třinecké formace, která končí vhazováním ve středním pásmu. Martynek dostal puk na střed do jízdy, ale před brankářem Vejmelkou situaci vyhodnotil tak, že nemá prostor na zakončení, tak dal za sebe na Novotného. Jeho pokus Vejmelka vyrazil, Novotný následně přes hostujícího brankáře přepadl a posunul branku.

11:01
    Oceláři se snaží najít nějaký ofenzivní recept, ale nedaří se jim držet delší dobu puk v útočném pásmu.

09:53
    Hlasatel hlásil návrat Zahradníčka na led, když Pyrochta našel prudkou křížnou přihrávkou od modré na straně stojícího Plekance. Jeho střelu z první Kváča vykopl betonem.

09:23
    Adamský teď musel dvakrát bránit nebezpečně postaveného Orsavu, který stejně zakončil. Branku Třince netrefil, Adamský následně vyhazuje.

08:41
    Kometa se dostala do zakončení, ale Kváča zakročil a následně se Galvinš s Draveckým postarali o to, že se kotouč dostal mimo obranné pásmo domácích.

08:17
    Hosté získali buly a drželi pásmo. Než se ale dostali do zakončení, vybojoval puk aktivní Galvinš a následně vyhodil Adamský.

07:47
    Třinečtí poté, co se ubránili, se museli velmi rychle znova soustředit na obranu. Hosté totiž rychle vrátili hru do obranného pásma domácího týmu a Jan Zahradníček při zavážení hry fauloval Plekance a dostane první trest na třinecké straně v tomto zápase.

07:19
    Tlak Komety v útočném pásmu přiživil dvěma nebezpečnými střelami novic v obraně hostů Glover.

06:37
    První útok Komety získal ve svém pásmu puk a rychle transportoval hru do své útočné třetiny. Tam ale po přiťuknutí od Zaťoviče ztratil puk Mueller.

06:00
    Zakázané uvolnění Komety. Oceláři budou mít možnost hru ze své strany uklidnit a získat puk při buly v útočném pásmu.

04:10
    A mohlo být ještě hůř pro domácí! Akci Vincoura s Němcem překazil u finální přihrávky Gernát.
    03:59 Martin ZAŤOVIČ - 0:1

03:59
    Kundrátek na modré čáře chyboval, ztratil puk a situace hrozila brejkem hostujícího týmu. Na puku byl Mueller, kterého Kundrátek fauloval, ale americký útočník dokázal nahrát na dobře postaveného MARTINA ZAŤOVIČE. Hostující kapitán následně z jízdy z vrcholu levého kruhu našel místo nad levým Kváčovým ramenem. Asistence: Peter Mueller. Stav utkání 0:1.

03:34
    Oceláři i po vystřídání vymysleli dobré zakončení. Dravecký dával mezi kruhy na Chmielewského, přihrávka byla ale mírně pozdržená. Následující střelu polského útočníka Vejmelka pokryl.

03:10
    Oceláři se drží v pásmu. Hrňa zkoušel posunout mezi kruhy na Michala Kovařčíka, který puk projel. Následně prvně jmenovaný střílel z první z pravého kruhu po křížné příhře od Stránského.

02:35
    Hosté se po zisku kotouče chystali založit protiakci, ale provinili se technickým přestupkem. Za příliš mnoho hráčů na ledě obdrželi menší trest. Ten odsedí Luboš Horký.

02:28
    První pobyt Ocelářů v útočném pásmu skončil nepřesnou Martynkovou přihrávkou.

02:04
    Kometa se dvakrát probila do útočného pásma, Oceláři dvakrát získali puk a vyvezli hru aspoň do středního pásma.

01:10
    V úvodu častěji puk na holích hráčů Komety. Ti jsou v útočném pásmu, ale zatím kotouč honí po mantinelech.

00:27
    Nebezpečná střela Holíka! Centr první brněnské formace střílel z levého kruhu při akci hostů tři na dva.

00:01

Do úvodního buly zbývá půlminutka. Oba týmy se povzbudí u svých branek a začínáme!

HC Oceláři Třinec: Kváča (Štěpánek) – Kundrátek, Gernát, M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš – M. Stránský, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký (A), Marcinko (A), Hrehorčák – O. Kovařčík, Polanský, Hrňa – Martynek, Novotný, Adamský (C) – Szturc.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – O. Němec (A), Bartejs, Glover, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (C) – Orsava, Plekanec (A), Hruška – Vincour, Lev, Svačina – Kucsera, Kusko, L. Horký.

Rozhodčí: Pešina, Micka – Bryška, Hlavatý.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Trenér Brna Libor Zábranský si musí poradit bez obránce Baranky, zato v sestavě figuruje nová posila týmu ze Spojených států, Jack Glover. Na pravém křídle prvního útoku Brňané přivítali zpět Petera Muellera, který chyběl v modrém dresu přes dva měsíce.

V sestavě Ocelářů pro dnešní utkání se už objevily dvě poslední posily – brankář Štěpánek bude krýt záda Kváčovi a v pozici třináctého útočníka je Roman Szturc. V týmu, který do dnešního zápasu vede jako hlavní trenér Marek Zadina, chybí obránci Krajíček s Rothem a útočníci Vrána s Růžičkou.

Z kabiny brněnské Komety

Kometa měla před předchozím zápasem v Třinci za sebou turbulentní dny, když se na střídačku vrátil Libor Zábranský. Od jeho návratu Brňané odehráli sedm utkání s bilancí tří výher a čtyř porážek a nastřádali osm bodů. Poslední dva zápasy Kometě nevyšly – prohrála nejprve v Plzni a pak rozdílem čtyř branek i v Pardubicích. Paradoxně po vyhraném zápase s Brnem Dynamo odvolalo trenéra Bělohlava, kterého si k sobě na lavičku Brna povolal Zábranský. To ale nebyla jediná změna v Brně v posledních dnech – do Komety se vrátil Vincour z Hradce Králové, přišel americký obránce Glover, blíží se návrat jeho krajana Muellera do sestavy.

Forma v posledních 5 zápasech: P – P – V – P – V
    Forma v posledních 10 zápasech: 2-1-1-6, skóre 29:41, 9 bodů
    Pozice v tabulce: 7.
    Bilance: 26 zápasů, 11-3-2-10, skóre 75:79, 41 bodů
    Bilance venku: 14 zápasů, 5-0-2-7, skóre 39:46, 17 bodů
    Nejproduktivnější hráč: Martin Zaťovič 26 (15+11)
    Nejlepší střelec: Martin Zaťovič 15

Poslední zápas Brna:

8. prosince 2019: HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 11. Tybor (R. Kousal), 25. D. Kindl (J. Mikuš, Harju), 28. Tybor (R. Kousal), 32. M. Látal (R. Kousal, J. Kolář), 41. R. Kousal (J. Kolář, D. Kusý), 57. Tybor (R. Kousal) – 7. Lev (Plekanec, J. Hruška), 36. Orsava (J. Hruška)

Z kabiny Ocelářů

Oceláři zažívají spíše průměrné období. Z posledních deseti zápasů sice vytěžili velmi solidních 19 bodů, ale z posledních šesti zápasů prohráli hned čtyři. Před reprezentační přestávkou si ale zvedli náladu a dostali se do větší pohody, když si připsali cenný skalp silné Plzně, která jela z Třince s porážkou 2:5.

Forma v posledních 5 zápasech: V – P – V – P – P
    Forma v posledních 10 zápasech: 6-0-1-3, skóre 33:26, 19 bodů
    Pozice v tabulce: 2.
    Bilance: 28 zápasů, 15-1-3-9, skóre 96:74, 50 bodů
    Bilance doma: 15 zápasů, 11-1-1-2, skóre 61:32, 36 bodů
    Nejproduktivnější hráč: Matěj Stránský, Michal Kovařčík oba 22 (11+11)
    Nejlepší střelec: Tomáš Marcinko, Matěj Stránský, Michal Kovařčík všichni 11

Poslední zápas Třince:

8. prosince 2019: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
    Branky a nahrávky: 6. M. Kovařčík, 24. M. Kovařčík (M. Stránský, Gernát), 45. M. Stránský (P. Vrána, Krajíček), 54. Martynek (Adamský, D. Musil), 59. Dravecký (Adamský, D. Musil) – 3. Kantner (Budík), 56. Mertl (Gulaš, Budík)

Vzájemné zápasy v této sezóně

Oba dosavadní vzájemné zápasy mezi Třincem a Brnem vyhráli domácí hráči. Ve druhém kole pod Špilberkem byli úspěšnější v nájezdech hráči Komety, aby jim Oceláři v polovině listopadu porážku vrátili i s úroky, když díky výborné první třetině nakonec vyhráli o tři góly. Pořadí zápasů se nyní obrací, třetí utkání se hraje opět pod Javorovým.

15. září 2019: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0/0:0)
    Branky a nahrávky: 17. Štencel, roz. sam. náj. Orsava – 33. Kundrátek (M. Stránský)

19. listopadu 2019: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 6. O. Kovařčík (Hrehorčák, Zahradníček), 7. M. Stránský (Kundrátek, Gernát), 14. Chmielewski, 28. Gernát (O. Kovařčík, Hrehorčák), 36. M. Stránský (P. Vrána, Gernát), 48. M. Kovařčík (P. Vrána, M. Stránský) – 20. Kucsera (J. Hruška, Plekanec), 34. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 49. Karel Plášek mladší

Utkání mezi Oceláři Třinec a týmem Komety Brno se uskuteční ve třinecké WERK ARENĚ už v pondělí 16. prosince 2019 od klasických třineckých 17 hodin. Zápas je přesunut z původního pátečního termínu už na pondělí, jedná se tedy o předehrávku 28. kola Tipsport extraligy. Původně se nemělo ani hrát v Třinci, neboť tady pod Javorovým se oba týmy představily v rámci druhé čtvrtiny základní části 19. listopadu, tedy ani ne před měsícem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 16. Gernát (M. Stránský, Marcinko) – 4. Zaťovič (Mueller), 34. Plekanec, 37. Zaťovič (P. Holík, O. Němec), 43. Mueller (Zaťovič, P. Holík)

Rozhodčí: Pešina, Micka – Bryška, Hlavatý

Diváci: 4 443