Třinec – Kladno 2:1 (3:2 po s.n.) | Litvínov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:3 (kon.)
K. Vary – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Liberec 2:3 (0:3 po s.n.) | Sparta – Plzeň 2:1 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
HC Olomouc
Středa 18.12.2019, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Je to tady! K jedinému prosincovému utkání na domácím ledě si Vítkovice pozvaly v rámci 27. kola Tipsport extraligy další moravský celek, HC Olomouc.

Od posledního domácího zápasu se ve vítkovickém celku udály podstatné změny, po debaklu v Karlových Varech (9:1) došla vítkovickému majiteli klubu trpělivost a s okamžitou platností tým opustili oba trenéři. Nově tedy na trenérské lavičce působí trojice Trličík, Klesla, Svozil. První dva jmenovaní trenéři vedli tým už v zápase proti Mountfieldu a vítkovičtí z něj vytěžili celé tři body za výhru 2:0, kdy oba góly padly až ve třetí části.

Vítkovice se po šesti porážkách v řadě postupně propadly až na předposlední, 13. místo v neúplné tabulce a za bilanci 5-6-3-13 a pasivní skóre 63:95 si připsaly 30 bodů a jen tři body je dělí od posledních Pardubic. Nutno ale podotknout, že od 10. místa, zajišťující alespoň předkolo play-off, je momentálně dělí jen jediný bod. Olomoučtí měli poměrně dobrý vstup do sezóny, v posledních pěti zápasech třikrát vyhráli a před reprezentační přestávkou si dokonce vyšlápli i na vedoucí Spartu, kterou na jejím ledě porazili těsně 2:1. Hanákům patří aktuálně 9. pozice v neúplné tabulce, při bilanci 9-2-3-12 a pasivním skóre 53:68 si vybojovali 34 bodů.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s dvaadvaceti body útočník Roberts Bukarts (10+12), což mu v celkovém bodování extraligy zaručuje 15. pozici. Nejlepším obráncem je s deseti body Peter Trška (1+9). Devětadevadesát bodů v bodování Radegast indexu má už na svém kontě obránce a kapitán týmu Jan Výtisk a je lídrem celé extraligy v této činnosti. Nejvytíženějším hráčem je útočník Roberts Bukarts s průměrným časem 20:05 minut na ledě. Stejný hráč je také netrestanějším hráčem týmu, sudí jeho počínání odměnili 36 trestnými minutami. Brankářskou jedničkou týmu je Miroslav Svoboda se dvěma vychytanými konty, třemi asistencemi, průměrem 2,82 a úspěšností 92,06 %.

Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je s devatenácti body útočník Zbyněk Irgl (9+10), shodný počet gólů nastřílel i útočník Lukáš Nahodil (9+4). Nejlepším bekem je s jedenácti body David Škůrek (3+8). V hodnocení Radegast indexu má dvaapadesát bodů obránce David Škůrek. Nejvytíženějším hráčem je obránce Jan Švrček s průměrným časem 20:25 stráveným na ledě. Devětatřicet trestných minut si už od sudích vykoledoval útočník Petr Strapáč. Z vyrovnané dvojice gólmanů má o něco více odchytáno Jan Lukáš s jednou asistencí, jedním čistým kontem, průměrem 2,34 a úspěšností 92,07 %.

Nejen na trenérském postu se ve Vítkovicích děly změny, ty se dotkly také hráčského kádru. Z Brna se vrátil obránce Štencel, Blaž Gregorc naopak tým opustil. Do Havířova byl do konce prosince uvolněn útočník Nicolas Werbik, opačným směrem míří útočník Radek Veselý. Navíc kvůli zranění obránců Štencla a Tomáše Černého domluvili vítkovičtí výpomoc formou střídavých startů přerovského beka Roberta Černého a z Frýdku-Místku vítkovického odchovance Lukáše Kováře. Olomoučtí se naopak budou muset obejít bez útočníka Petra Strapáče, který dostal od disciplinární komise stopku.

V letošní sezóně skončila obě vzájemná střetnutí až po prodloužení, na ledě Vítkovic zvítězila v prvním kole Olomouc 2:1 po prodloužení, na ledě Olomouce pak na oplátku vyhráli vítkovičtí, 4:3 po prodloužení. Domácí spoléhají na výbornou návštěvu a diváckou kulisu, přece jen se událo mnoho změn, po kterých fanoušci volali a tak by mohli být spokojeni a konečně se soustředit hlavně na podporu svého týmu. Olomoučtí ale nenechají v Ostravě ležet body jen tak na ledě, budou chtít potvrdit svou výhru z pražského ledu. Poslední domácí duel v tomto roce na domácím ledě tak bude jistě mít ten správný náboj.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:06
    Vítkovice rozehrály puk mezi diváky, vhazuje se před jejich útočnou modrou.

00:37
    Schleiss dostal puk do kruhu, a vyrazil k Lukášovi, byl ale vytěsněn.

00:41
    Hostující gólman si připisuje první zákrok.

00:51
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté založili rychlý protiútok, s asistencí Klimka skóruje PAVEL MUSIL – 0:1. Asistence: Lukáš Klimek, Lukáš Nahodil.
    00:51 Pavel MUSIL - 0:1

00:51
    Na ledě probíhá veřejné bruslení, vítkovičtí využívají trenérské výzvy pro porušení pravidel – útočící hráč v brankovišti. K porušení pravidel nedošlo a domácí tak přicházejí o využití oddechového času i další trenérskou výzvu.

01:23
    Svoboda musel řešit další akci, Irglovi ale zakončení nesedlo.

01:50
    Jaroměřský má puk pod kontrolou a u své klece čeká na dostřídání spoluhráčů.

02:13
    Za sekání je vyloučen domácí Guman.

02:33
    Olomoučtí se drží kolem vítkovické klece, Svoboda je ve střehu.

02:44
    V rohu u domácí branky zůstal ležet Knotek, na kterém vyzkoušel své bránící schopnosti Výtisk. Hra je přerušena, vylučovat se ale nebude.

03:03
    Vítkovičtí se dostali do útoku, Dej ale neměl na zakončení dost klidu.

03:29
    Vítkovický Šidlík bojuje o kotouč u mantinelu.

03:54
    Hosté se musejí vrátit až za Lukáše a rozehrát.

04:13
    Domácí jsou znovu v plném počtu, Svoboda příliš práce neměl.

04:43
    Švrček vysílá své spoluhráče do útoku.

05:10
    Nahozený puk stíhal Roman, ale hostující bek byl u něj jako první.

05:36
    Olomoučtí se dostali do pásma a usazují se v něm.

05:43
    Další oslabení pro domácí celek, za hru vysokou holí je potrestán Schleiss.

06:01
    Irgl neudržel kotouč na modré a hosté musejí vycouvat.

06:13
    Hosté se tlačili do branky, Olesz se snažil protlačit kotouč za Svobodu, ale marně.

06:50
    Dobře pálil od kruhu Dujsík, ale puk se přes klubko hráčů do branky nedostal.

07:23
    Vítkovice se uvolňují a rychle střídají.

07:43
    Do hry se vrací Schleiss, olomoucká přesilovka je u konce.

08:06
    Puk je v náručí Svobody, následuje komerční přestávka.

08:38
    Vítkovičtí vletěli do pásma, po dělovkách Výtiska puk jen těsně míjí tyč Lukášovy branky.

08:45
    Skákavý kotouč Lukáš raději přikrývá lapačkou.

09:07
    Stránský dostal puk do pásma, ale tak se jej ujímají hosté a mění směr hry.

09:35
    Zdráhal si objel olomouckou branku, ale nenašel nikoho ve výhodném postavení.

09:54
    Olomouc zbrkle posílá puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Lukáše.

10:02
    Dej pálil z pravého kruhu, ale těsně nad.

10:24
    Hosté uklidňují hru, drží puk u branky.

10:33
    Přechod do pásma Hanákům nevyšel, je pískáno zakázané uvolnění.

10:37
    Trškova střela končí u Lukáše.

10:44
    Puk odražený od zadního mantinelu Lakatoš nestihl umístit, Lukáš jej rychle přikryl.

10:59
    Lakatoč kroužil pásmem, ale jeho přihrávka končí na holi Nahodila.

11:20
    Guman si bleskově sjel na přihrávku přes brankoviště, ale Lukáš byl ve střehu.

11:35
    Zakázané uvolnění pro hosty.

12:28
    Vítkovice rozehrávají ze svého obranného pásma.

12:54
    Zdráhal dostal rychlou přihrávku přímo na hůl, bleskově objel branku, ale k tyči se mu puk umístit nepodařilo.

13:00
    Další zásah pro Lukáše, puk končí v jeho rychlé lapačce, následuje komerční přestávka.

13:12
    Olomoučtí dostali puk do pásma, ale tam jej neudrželi.

13:35
    Hosté v pásmu, Irgl dostal přihrávku mezi kruhy, ale nečekal ji.

14:03
    Kvasnička proti třem olomouckým puk u mantinelu nevybojoval.

14:34
    Bude se vhazovat u Lukáše, hosté poslali puk na zakázané uvolnění.

14:49
    Šidlík byl volný v kruhu, napřáhl se, ale jeho dělovka končí na betonech gólmana.

15:45
    Hosté se drží v pásmu, Svoboda je v pohotovosti.

16:46
    Oba týmy si vyměňují puky, hraje se převážně ve středním pásmu.

17:24
    Dej s Veselým vyrazili ve dvou do pásma, ale trojice hráčů v červeném si s nimi poradila.

18:03
    Svoboda musel čelit pokusu Musila.

18:33
    Domácí vletěli do pásma, natlačili se k brance, ale Lukáš byl pozorný.

19:08
    Vítkovičtí brání střední pásmo.

19:59
    Ještě jedna střela pro domácí, Dej ve spolupráci s Malletem prověřili Lukáše. Vhazuje se po jeho levici.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:26.

Střely na branku:
    1/3 – 10:13

Olomoučtí vedou po první třetině o jednu branku, kterou otevřeli skóre už v první minutě hry. Vítkovičtí se postupně dostali do hry a dokázali si vypracovat slušné šance, vyrovnání jim ale kazí dobře chytající Lukáš. Uvidíme, co přinese další část.

20:01

20:10
    Irgl poslal puk zpoza Svobody před branku, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl nablízku.

20:20
    Na opačné straně schovává Lukáš kotouč do lapačky.

20:50
    Schleiss vybojoval pásmo, ale olomoučtí dostali puk pod kontrolu poměrně rychle.

21:06
    První přesilovka pro domácí, Musil se provinil držením.

21:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!! A byla to rychlovka. Trška poslal puk nalevo na Bukartse, ten vypálil na branku a DOMINIK LAKATOŠ jej tečoval do sítě – 1:1. Asistence: Roberts Bukarts, Peter Trška.
    21:10 Dominik LAKATOŠ - 1:1

22:11
    Vítkovičtí ujížděli na branku, Zdráhal našel najíždějícího Schleisse, ale ten nastřelil jen Lukášův beton položený na ledě.

22:21
    Na opačné straně se sám vydal na branku Tomeček, ale vystřelil už v kruhu a poslal puk do zadního mantinelu.

23:03
    Vítkovičtí mají puk na hokejkách.

24:19
    Hra se rychle mění, Svoboda schovává puk v náručí a bude se vhazovat po jeho pravici.

24:24
    Od modré to zkusil Vyrůbalík, ale Svobodův beton byl na místě.

25:26
    Olomoučtí se drží v pásmu, střílejí ale spíše zdálky.

25:43
    Domácí se propracovali až k Lukášovi, ale ten má dobrý výhled.

26:04
    Branka domácího Svobody je mimo svou pozici, následuje komerční přestávka.

26:12
    Hned po vhazování se do lepší pozice přesunul Švrček, ale nastřelil jen Svobodovo rameno.

26:25
    Vítkovičtí vtrhli do pásma, Zdráhalova střela ale skóre nemění.

26:38
    Olomoucký útok zastavuje ofsajd.

27:05
    Lukáš je v brance olomouckého celku v pohotovosti, za svá záda nepustil ani pokus Deje.

28:02
    Olomoučtí se drží u domácí branky a domácí mají co dělat, aby ji ubránili.

28:20
    Jen co se domácí dostali k puku, vyrazili k Lukášovi, ale ten střelu Bukartse chytil do náruče.

29:07
    Hosté se znovu usadili u Svobody a pálí ze všech stran, Bodák si před brankou sjednává respekt.

29:44
    Hanáci se stále drží před Svobodou, Irglovi se otevřela snad polovina vítkovické klece, ale puk ji minul.

30:04
    Vítkovičtí se vymanili z tlaku, vydali se do pásma, Veselý měl prostor, ale Lukáš zareagoval bleskově.

30:55
    Vhazování u Svobody vyhrávají domácí a pomalu se přesunují do pásma.

31:33
    Nastřelený puk na branku Svoboda ztlumil, před najíždějícím Handlem jej ale raději nakonec přikryl.

32:00
    Stránský se dostal až k brance, ale mezi dva hráče s pukem neprošel.

32:40
    Další útok domácích, tentokrát chtěl vyzrát na Lukáše Veselý, ale nepodařilo se.

33:35
    Vítkovičtí se dostali do dobré šance, Guman se ocitl ve volném prostoru, ale srdnatý zákrok Jaroměřského připravil domácího útočníka o kotouč. Následuje komerční přestávka.

33:54
    Trška ujížděl za vyhozeným pukem, Nahodil jej následoval, ale Trška rozehrává do útoku.

34:22
    Vítkovický nápor končí pukem vyslaným těsně nad branku.

34:57
    Na opačné straně měl dobře postavené betony Svoboda, Kolouch se úspěchu nedočkal.

35:53
    Trpělivost se hostům vyplatila, PAVEL MUSIL si sjel k brance, byl už za brankovou čárou, ale stačil puk vsunout mezi tyč a betony povyjetého Svobody – 1:2. Asistence: Jiří Ondrušek.
    35:53 Pavel MUSIL - 1:2

36:06
    Po vyhraném vhazování se do pásma rozjel Mallet, ale byl zatlačen až na zadní mantinel.

36:45
    Domácí se drží u Lukášovy klece a budou hrát přesilovku, hlavní sudí signalizuje vyloučení Olomouce.

36:53
    Za držení je za katr odeslán Olesz.

37:17
    Vítkovice se drží v pásmu, ale nestřílejí přesně.

37:30
    Hosté vyhodili kotouč, Klimek se dostal až ke kruhům ale Svobodovy betony byly na místě.

37:43
    Vítkovičtí se znovu usazují v pásmu.

38:06
    Olomouc posílá puk do bezpečí středního pásma.

38:28
    Domácí využívají i druhou přesilovku, od modré střílel Trška, DOMINIK LAKATOŠ znovu tečuje puk za Lukášova záda – 2:2. Asistence: Peter Trška, Ondřej Roman.
    38:28 Dominik LAKATOŠ - 2:2

39:17
    Olomoučtí mají puk pod kontrolou.

39:35
    Kotouč zašlápnut u mantinelu v obranném pásmu Vítkovic.

39:45
    Po levém křídle ujel Mallet, ale nepodařilo se mu trefit horní růžek.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 19:21.

1/3 – 10:13
    2(3 – 15:13

Po druhé třetině je stav nerozhodný, Vítkovice využily první přesilovku už po čtyřech vteřinách, Olomouc ale navýšila své skóre v závěru druhé části brankou Musila. Vítkovice ale trestaly vyloučení Olesze a znovu srovnaly.

40:01

40:15
    Vítkovičtí zahájili třetí třetinu parádně, Bukarts si najížděl na branku s DOMINIKEM LAKATOŠEM, přihrál mu křižně přímo na hůl a druhý jmenovaný tak završuje svůj dnešní hattrick!! 3:2. Asistence: Roberts Bukarts, Ondřej Roman.
    40:15 Dominik LAKATOŠ - 3:2

41:08
    Olomoučtí se derou do branky, ale Svoboda je pozorný a má dobrý výhled.

41:46
    Pokus Švrčka končí ve Svobodově lapačce.

42:05
    Dnešní utkání sleduje 5 325 diváků.

42:26
    Vítkovická souhra byla pozastavena ofsajdem.

42:52
    Hosté se dostali do pásma, Káňa nepřesnou přihrávku u branky nemohl trefit.

43:17
    Za sekání je na trestnou lavici odeslán domácí bek Trška.

43:27
    Hosté roztáhly hru přes celé pásmo, Irglova střela od kruhu končí na Svobodovi.

43:30
    Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí. hosté rozehrávají od své klece.

43:53
    Olomoučtí v pásmu, střela Irgla označila Svobodovo rameno, zprava to ještě zkusil Musil, ale také nastřelil jen gólmana.

44:07
    Domácí znovu posílají puk k Lukášově brance.

44:24
    Mallet se dostal do šance, ale před útočnou modrou za sebou zapomněl kotouč.

44:39
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, za hákování je potrestán Irgl.

45:00
    Vítkovičtí před brankou, Kvasnička chtěl tečovat puk mířící na Lukáše, ale netrefil ho, Lukáš okamžitě rozehrává.

45:17
    Hosté podnikli výpad na domácí klec, Svoboda měl ale dobrý výhled. Vítkovice jsou v plném poštu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.

45:37
    Olomoučtí se dostali do pásma, ale ke Svobodovi už nedojeli.

45:50
    Domácí se usazují v pásmu, ale hosté jsou proti.

46:39
    Tato přesilovka domácím příliš nevyšla, Irgl je zpět ve hře.

46:49
    Vítkovičtí v ofsajdu, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

47:15
    Oba týmy bojují v rohu o puk.

47:26
    Kotouč vydolovali vítkovičtí, Schleiss vyrazil se Zdráhalem k hostující brance, ale první jmenovaný puk mezi Lukášovy betony neprotlačil.

48:07
    Vítkovičtí se drželi u branky, Mallet zkusil střela z brankové čáry, ale trefil jen Lukáše.

48:38
    Za mohutného povzbuzování domácího týmu se do pásma vydal Irgl, ale o puk přišel už ve středu kluziště.

49:33
    Robert Černý se propracoval až ke kruhům, ale Lukáš zasahovat nemusel.

50:09
    Olomoučtí okupují útočné pásmo, střela Valenty od modré končí ve Svobodově lapačce.

50:44
    Trochu nepřehledná situace před domácí brankou, ale Vyrůbalíkovi se srovnat nepodařilo.

51:36
    Hosté nasbírali síly u své klece a znovu útočí, Burian ale nemířil přesně.

51:57
    Domácí Lakatoš je dnes při chuti, jeho střela ale končí na zadním plexiskle.

52:05
    Svoboda loví puk z lapačky, následuje komerční přestávka.

52:29
    Domácí musejí vycouvat z pásma, olomoučtí se přesunují do útoku.

53:16
    Olomoučtí bojují v pásmu o prostor i puk.

53:31
    Je znovu vyrovnáno!! JAN ŠVRČEK si sjížděl zleva od mantinelu, trefil přesně místečko mezi Svobodou a tyčí – 3:3. Bez asistence.
    53:31 Jan ŠVRČEK - 3:3

53:39
    Vítkovičtí nahazují kotouč do pásma a následují jej.

53:57
    Lehká střela Bodáka končí na bránícím hráči.

54:16
    Vítkovice vyhrály vhazování u své branky, dostaly se do přečíslení čtyři na dva, Malletova střela se odrazila od Lukáše, připravený PETER TRŠKA jej ale poslal vlevo do odkryté části a poslal svůj tým do vedení 4:3. Asistence: Alexandre Mallet.
    54:16 Peter TRŠKA - 4:3

54:42
    Olomoučtí touží po vyrovnání, natlačili se před branku, Klimek zle dorážel až z toho vznikla menší mela.

55:23
    Domácí znovu v pásmu, ale tentokrát se do dobré šance nedostali.

57:22
    Hosté vjeli do pásma, puk vyslaný z dálky Svoboda v poklidu kryje.

57:22
    Oddechový čas pro Olomouc. Ta nastupuje zpět na led bez gólmana.

57:30
    Musil chtěl vystřelit na branku, ale puk mu odskočil od hokejky.

58:04
    Olomoučtí se drží v pásmu, domácím se nedaří vyhodit.

58:12
    Dělovka jednoho z olomouckých beků doslova sestřelila Deje k ledu, puk míří na zakázané uvolnění.

58:30
    Závar před svou brankou dokázal Svoboda korigovat, puk končí v jeho náručí. Vhazuje se po jeho levici.

58:37
    Vítkovičtí posílají puk do středního pásma.

59:00
    Vítkovice se uvolňují, Schleissova střela ale míří těsně vedle branky.

59:12
    Vítkovičtí se přesunuli do útočného pásma, Musil se snažil zastat funkci gólmana, ale marně, s přesnou asistencí Schleisse se trefuje ONDŘEJ ROMAN – 5:3. Asistence: Jan Schleiss, Roberts Bukarts.
    59:12 Ondřej ROMAN - 5:3

59:12
    Lukáš je zpět v brance.

59:49
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a znovu míří k Lukášovi.

59:58
    Ještě to u olomoucké klece zkouší Mallet.

HC Olomouc – PAVEL MUSIL

Vítkovičtí fanoušci mohou po dlouhé době slavit se svými hráči, návrat na domácí led se po reprezentační pauze vydařil. Vítkovice sice do utkání nevstoupily nejlépe, inkasovaly už v první minutě, ale ve druhé třetině dokázaly využít dvě nabídnuté přesilovky a srovnaly na 2:2. Hned v počátku třetí části vyšperkoval svůj dnešní výkon domácí Lakatoš hattrickem a dostal svůj tým do vedení. Šest minut před třetí sirénou ale srovnal stav na kostce Švrček, který tak trochu nachytal Svobodu v brance a zase se hrálo od nuly. Vítkovičtí ale dali do hry vše, vyrazili do útoku a po necelé minutě hry se znovu dostali do vedení, když se v přečíslení trefil Trška. Hosté sáhli ke hře bez brankáře a zle zatápěli u vítkovické klece, Svobodu ale nepřekonali. Naopak to byli domácí, kteří díky Romanovi ještě navýšili stav do téměř prázdné klece. Domácí fanoušky teď čeká hokejový půst – pokud nenavštíví některá utkání z juniorského mistrovství světa, které se zde v Ostravar aréně bude mezi vánočními svátky odehrávat. Extraliga se zde rozjede až téměř za měsíc, 17.1.2020.
    Mějte příjemný zbytek večera a vánoční svátky si užijte podle svých představ. Z Ostravy je to dnes už opravdu vše, budu se těšit na počtenou. (20:27:33)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 22. Lakatoš (Roberts Bukarts, Trška), 39. Lakatoš (Trška, O. Roman), 41. Lakatoš (Roberts Bukarts, O. Roman), 55. Trška (Mallet), 60. O. Roman (Schleiss, Roberts Bukarts) – 1. P. Musil (Klimek, Nahodil), 36. P. Musil (Ondrušek), 54. Švrček

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Šidlík, Bodák, Kvasnička, R. Černý, D. Krenželok – Roberts Bukarts, O. Roman (A), Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, Guman.
    HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Olesz, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Handl, Skladaný.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Bryška, Rožánek

Diváci: 5 325