Třinec – Kladno 2:1 (3:2 po s.n.) | Litvínov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:3 (kon.)
K. Vary – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Liberec 2:3 (0:3 po s.n.) | Sparta – Plzeň 2:1 (po pr.)
po s.n. (2:1)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Berani Zlín
Středa 18.12.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 27. kolo
    Dávid GRÍGER - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
    Autorem vítězné branky je DÁVID GRÍGER.

61:23
    Na dvě minuty si jde sednout Martin Kohout (KVA) za vysokou hůl.
    57:27 Petr ŠENKEŘÍK - 2:2

57:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    V přesilové hře, když se Karlovarští pokoušeli prosadit se šesti bruslaři, se o střelu zasloužil Šenkeřík, puk se k němu znovu odrazil a nakonec PETR ŠENKEŘÍK vyrovnává dvě minuty před koncem třetí třetiny na 2:2! Asistence: Dávid Gríger, Tomáš Rachůnek.

55:49
    Za hákování dostal dvě minuty Lukáš Buchta (ZLN).

54:33
    Vondráček na poslední chvíli nabil na dojíždějícího Dávida Grígera, který nestačil puk poslat do prázdné brány.

52:13
    Filip Novotný (KVA) získal dvě trestné minuty, jelikož přikryl kotouč mimo své brankoviště. Trest odpyká Dávid Gríger.

51:54
    Novotný (ZLN) skočil po Ondřeji Beránkovi, za což si vysloužil dvě minuty za krosček.

47:10
    Berani jdou do tří. Tomáš Fořt (ZLN) poslal k zemi Filipa Novotného.

46:55
    Zdeněk Okál (ZLN) si vysloužil dvě minuty za krosček.

46:20
    Sedláček se zkoušel prosadit na druhé straně, poté ještě Okál, ale Novotný pokusy zlínských hokejistů pochytal.

43:11
    Kubiš pospíchal s kotoučem k Filipu Novotnému, střílel do horní části brány, ale brankář Energie se vyšvihl zákrokem lapačkou.
    41:32 Tomáš MIKÚŠ - 1:2

41:32
    Plutnar poslal ránu od modré čáry, kterou před brankou tečoval TOMÁŠ MIKÚŠ. Asistence: Michal Plutnar, Dominik Graňák.

41:22
    Další velká šance v podání Ondřeje Beránka, se kterou měl brankář Zlína velké potíže.

38:23
    Černoch byl velmi blízko snížení, když zůstal volný před brankou a mohl zakončovat do prázdné brány, Kašík by se vleže nestačil přesunout.
    37:02 Martin NOVOTNÝ - 0:2

37:02
    Zlín právě vstřelil branku!
    MARTIN NOVOTNÝ překonal Filipa Novotného čistým průstřelem od modré čáry, když dostal nabito po vhazování od Dufka. Asistence: Jan Dufek.

36:57
    Na druhé straně se o slovo přihlásil Jakub Šlahař, ale karlovarský gólman vykouzlil zákrok lapačkou.
    33:31 Valentin CLAIREAUX - 0:1

33:31
    Ve vlastním oslabení otevírají Berani skóre zápasu. Karlovarská obrana si příliš neporozuměla a pustila do úniku VALENTINA CLAIREAUXE, který se ujal kotouče a těsně před brankou zavěsil puk pod víko domácí brány. Bez asistence.

31:36
    Tomáš Žižka (ZLN) znovu usedl na trestnou lavici, tentokrát se provinil vysokou holí. Podaří se Energii uspět v početní převaze?

26:20
    Petr Koblasa vybojoval kotouč za brankou a přesně z tohoto prostoru sekl do kotouče, který se tak náhle přesunul před branku hostujícího celku. Kašík po kotouči rychle skočil. Následuje komerční přestávka.

25:04
    Žižku přechytračil Adam Raška, který se dostal v útočné třetině také do zakončení, jenž schoval Libor Kašík pod svá křídla.

24:50
    Kubišovu ránu vyrazil gólman Energie betonem za sebe.

22:41
    Karlovarští si zahrají poprvé v zápase oslabení. Martin Kohout (KVA) se dopustil nedovoleným bráněním.

17:29
    Herman nabil na Šlahaře, jehož ránu Filip Novotný zpacifikoval.

16:15
    Fořt se prvně snažil prosadit z pravého kruhu, brankář Energie kotouč vyrazil, ale ihned poté se ho ujal Štěpán Fryšara, jehož ránu si karlovarský gólman raději schoval pod svá křídla.

13:10
    Rachůnek mohl zakončit do prázdné brány, kdyby zvedl kotouč nad ležícího brankáře Zlína. Trefil však břevno.

12:47
    Stříteský si najel téměř do mezikruží a dělovou ránou orazítkoval pouze plexisklo za Kašíkem.

12:01
    Gríger o milimetry minul zlínskou svatyni, když pálil z levého kruhu.

11:40
    To už bylo za hranicí pravidel, Ondřej Beránek byl atakován Tomášem Žižkou (ZLN), který si tak vysloužil dvě minuty na trestné lavici.

10:11
    Flek se snažil prosadit z pravého kruhu, Kašík při zákroku vyhodil branku ze svého postavení, hra se musela přerušit.

08:29
    Freibergs (ZLN) si počínal mimo pravidla hry a inkasoval od sudích dvě minuty odpočinku.

08:24
    Ondřej Beránek získal kotouč po nahrávce od Kohouta, pospíchal sám před gólmana, dokázal si obhodit tři hokejisty Zlína, v zakončení ale neuspěl.

07:59
    Dvě minuty na lavici hříchů si vysloužil Tomáš Vondráček (KVA) za podrážení svého soupeře.

Kotouč nepřešel brankovou čáru, tudíž branka nemůže být uznána!

02:49
    Po střele Jiřího Černocha se kotouč doplazil k brankové čáře. O osudu branky rozhodne videorozhodčí.

00:20
    Brzy se do akce pouští Gríger společně s Jakubem Flekem, druhý jmenovaný poslal střelu vysoko nad hostující bránu.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 42. T. Mikúš (Plutnar, Graňák), 58. Šenkeřík (Gríger, T. Rachůnek), rozh. náj. Gríger – 34. Claireaux, 38. M. Novotný (Dufek)

2:1   Antonín Honejsek (ZLN)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Horák) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (C), Plutnar, D. Mikyska, Eminger, M. Rohan – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák (A), T. Mikúš, O. Beránek – Šafář, Raška I, Vondráček – Koblasa, Černoch, Kohout.
    Berani Zlín: Kašík (Čiliak) – M. Novotný, Nosek (A), Freibergs, Ferenc, Žižka (C), Gazda, Buchta – Köhler, Fořt, Claireaux – Kubiš (A), Fryšara, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Šlahař – Dufek, P. Sedláček, Okál.

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Pešek, Malý