Skalica – Martin 3:2 (kon.) | Trnava – Bratislava Capitals 1:11 (kon.) | Spišská N. Ves – Žilina 5:3 (kon.)
Pov. Bystrica – Levice 4:3 (kon.) | Topoľčany – Dubnica 1:2 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
MsHK Žilina
sk Středa 18.12.2019, 17:30 • Stez Aréna • 1. liga (SR) • 28. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Spišiakov čaká tretí domáci zápas, po pre dohrávke s Martinom ich dnes čakajú vlci zo Žiliny. S kometátorského stanovištia sa na Vás teší Dana Kontuľová. Vitajte.

Spišská dokázala prelomiť krízu a to v neľahkom zápase s Martinom. Víťazstvo za 3 body prišlo po dlhom čase a navyše proti tak kvalitnému súperovi.
    Prvá tretina bola opatrná z oboch strán,navyše sa dohrávala v druhom dejstve. Išlo síce,len o štyri minút, no neplánovaná prestávka vie hráčov dostať zo zápasoveho tempa. V druhej tretine sa domáci dokázali presadiť v presilovkách. Táto herná činnosť ich do teraz výrazne trápila. Po odskočení na rozdiel dvoch gólov (3:1) sa hralo rýchlo. Črtali sa brejky na oboch stranách. Celý zápas sa hral tvrdo a trestná lavica sa nestíhala ochladiť. Smolný gól znamenal zníženie stavu na (3:2.) Lekár mal plné ruky práce a oba celky stratili niekoľko hráčov.
    V závere tretej tretiny sa domácim podarilo zlomiť súpera gólom z presilovky o dvoch hráčov. (4:2) V poslednej minúte Vartovník uzavrel na (5:2)

MsHK Žilina
    Žilinčania naposledy odohrali tiež duel s ťažkým súperom. Topoľčanom podľahli až po samostatných nájazdoch (3:2) a pripísali si bodík. Bod má veľkú cenu práve z takého zápasu, kde strácate na súpera už od úvodu stretnutia. V 11 minúte už domáci viedli o dva góly. Vlci sú však silní v oslabeniach a to ukázali i v tomto zápase. V piatich oslabeniach neinkasovali ani raz.
    V tretej tretine sa im však podarilo v priebehu štyroch minút dva krát presadiť a bolo vyrovnané. Predlženie o víťazovi nerozhodlo a tak nasledovali divácky obľúbené samostatné nájazdy. Opora domácich, Podstavek nesklamal a rozhodol v prospech svojho tímu.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Brankári: Rabčan- (Paciga)
    Obrancovia: Chovanec- Alvo, Cibák, Boldižár,Knižka, Chovan, Bžoch,
    Útočníci: Koky, Havrila, Slivka, Hamráček, Ondov, Polomský, Štrauch, Vartovník, Halász, Kover, Novák, Dziviak

MsHK Žilina: Brankári: Sihelský- Mikoláš
    Obrancovia: Surán, Turian, Housa, Pišoja, Dubeň, Gálik,
    Útočníci: Prašil, Rehák D. Zahradník,Ondruš, Huževka, Valášek, Macek, Markovič, Rehák. S, Síkela, Kokavec, Pjaták

Rozhodca: Smerek- Pribula-Riš.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:21
    Okamžitý útok Spišiakov, ktorí sa natlačili až do brány.

1:07
    Hra sa prerušila po tom čo Rabčan dostal s pukom do masky.

1:21
    Spišiaci si s pukom na hokejkách korčuľujú hore dole.

1:49
    Vhadzovanie v obrane hostí, zopakuje sa

1:51
    Vartovník v boji o puk neuspel a tak sa ho zmocnili hráči v zelenom.

2:43
    Cibák zakladá útok zo stredu ihriska

3:02
    Dohovor pri vhadzovaní naťahuje hru.

3:31
    Domáci zachytili krížnu prihrávku a hostia sa zasa musia brániť.

4:06
    Mikoláš si puk v lapačke ponechal a hra sa prerušila.

4:22
    Bojuje sa o puk v rohu ihriska, domáci sa pomali usadili v pásme.

5:10
    Chyba v rozohrávke, dava šancu vlkom

5:45
    Hra sa spomalila, hráči si trenigovo korčuľujú pri striedaní počas hry.

6:34
    Novák si pri prechode do útočnej tretiny zabudol puk a útok sa anuloval.

6:43
    Hostia si po krátkom pobite v útoku vybojovali presilovku.

6:54
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., podrazenie).

6:59
    Hostia v pásme buly nevyhrali a tak sa Spišiaci ľahko oslobodili.

7:32
    Huževka vypálil z voleja po nahrávke od modrej, za minútu už na Rabčana vyslali 4 strely

8:17
    Vlci svojho súpera zvierajú v útoku a štadiónom sa ozýva piskot.

8:59
    Domáci v plnom počte.

9:11
    Prvá presilovka v zápase ostala teda nevyužitá.

9:35
    Hra sa okamžite otočila, Spišiaci sú v pásme, no bez strely.

9:49
    Markovič zachytil prihrávku cez stred ihriska a črtal sa útok vo dvojici. Obrana zaúradovala a je tu šanca pre Kokyho.

11:51
    Toto snáť nie je možné. Viem máme byť objektívny, ale táto krásna akcia domácich mi to proste nedovolil. Po tom čo bol Novák vysunutý krásnym pasom nasledovala prihrávka do zadu. No hráči to prekombinovali a krásna súhra sa presným zásahom neskončila.

13:26
    Súhr striel v rade na oboch stranách, no nepresne.

14:06
    Žilinšania trocha skúsili pozornosť brankára, ktorý je však sústredený.

15:06
    Táto tretina je taká vlažná, strela od modrej bola tečovaná mimo bránu.

15:51
    Vartovník získal pásmo v tretine a oba celky striedajú.

16:05
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Popravde ani neviem ako tento gól padol, pretože pred bránou bolo husto. Nik nevedel kde je puk a hráči len šermovali hokejkami. Ako posledný sa ho dotkol ONDOV.
    Asistencia: Havrila, Koky

16:50
    Kokavec vyslal strelu zápästím do Rabčanovích betónov.

18:54
    HAMRÁČEK sám preniesol puk do útočnej tretiny. Zo stredu nahodil na ľavú stranu a po nahrávkach zakončil protismernou kľučkou pomedzi betóny.
    ASISTENCIA: Polomský, Bžoch

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po vlážnom úvode zápasu tu máme vedenie domácich 2:0. Hostia sú na puku výrazne menej, no vedia pohroziť z protiútokov. Mali aj šancu v podobe presilovky, ktorú zahrali veľmi aktívne.
    Pomer striel na bránu je v prospech Spišiakov 17:10 . Mladučké mužstvo zo Žiliny má však ešte stále šancu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:11
    Domáci vyhrali i toto úvodné buly a snažia sa pokračovať v ofenzíve.

20:49
    Žilina dala gól!
    Pri útoku však akosi zabudli na obrannú činnosť a je znížene. Síkela sa vyrútil do brejku a z toho gólovo vyťažil JAROSLAV MARKOVIČ. Jednoducho po pravom krídle prestrelil lapačku brankára.
    Asistencia: Matej Síkela.

22:17
    Obraz hry sa však nemení a Spišiaci sa snažia o ďalší tlak v útoku. Hostia sa ubránili vystrelením puku za svoju modrú.

23:12
    Puk sa presunul z pravej strany rohu do tej ľavej. Mikoláš je zatiaľ bez ohrozenia.

23:51
    Vhadzovanie v pri Rabčanovi v prospech domácich, v pásme sa však neusadili.

24:33
    Housa to skúsil strelou od modrej, puk si Rabčan ponechal v lapačke.

24:55
    Mikoláš sa zapojil do hry a vykorčuľoval do pravého rohu.

25:21
    Hostia ofenzívne ožili, už druhá strela v zápase skončila na maske domáceho brankára.

25:47
    Oba celky striedajú počas hry a hra sa zo stredu vysunula do stredu.

26:23
    Hostia sa sami vyhnali sami z útočného pásma, nepresnou prihrávkou na ľavú stranu modrej čiary.

26:32
    Havrila sa snaží do korčuľovať nastrelený puk, stihol to a je za bránou hostí.

27:47
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Housa – 2 min., sekanie).

27:50
    Domáci síce zvládli aj toto vhadzovanie, ale nepresnou prihrávkou pozdĺž modrej čiary strácajú pásmo a Vlci sa dostali do útoku. V oslabení dokázali ohroziť Rabčana

29:30
    Táto pasáž presilovky je už omnoho lepšia, čo sa týka streleckého prejavu, hostia sa však obetavo hádžu do striel.

29:41
    Hamráček to skúsil strelou zápästím, no bolo to z uhla.

29:47
    Hostia v plnom počte.

30:40
    Hostia sa snažili o prehodenie puku cez stred, no prihrávka bola zachytená.

31:21
    Žilinčania majú problém z rozohrávkou od vlastnej brány, pre vysoké napádanie súpera.

32:36
    Prihrávku na modrú dokázali domáci vytečovať do stredného pásma.

33:34
    Mometále sa hrá rýchlo, hore dolu a bez prerušení.

33:59
    Rabčan teraz podržal svoj tím fantastickým zákrokom lapačkou. Vytiahol semafor.

34:42
    Domáci sa dostali pod tlak a je vyrovnané, prvú strelu dokázal Rabčan ešte pred seba vyraziť, no ZAHRADNÍKOVU dorážku už nepokryl, hoci sa po nej natiahol.
    Asistencia: Dominik Surán

36:26
    Tlak hostí trvá i po vyrovnávajúcom góle. Domáci musia chytiť druhý dych. Snáď to bude čo najskôr.

37:26
    Najlepší strelec súťaže sa zasa presadil. LUKÁŠ NOVÁK to skúsil okamžite po nahrávke z buly, z ľavej strany.
    Asistencia: Jakub Kövér.

37:41
    Kover bol tvrdo narazený Kokavcom a hra sa na pár minút prerušila po tom čo sa nemohol dostať na vlastné nohy. Všetko bolo v rámci pravidiel a nebude sa vylučovať.

37:59
    Hostia sa snažia rýchlo dorovnať a vytvoriť tlak na súpera i pomocou roztržky pred bránou Rabčana.

38:45
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Boldižár – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:04
    Minúta do konca druhej tretiny, Žilina sa snaží prihrávkami vy šachovať obranu súpera.

39:51
    Domáci sa oslobodili a vyzerá to tak, že záver tretiny už zvládnu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V posledných sekundách si Mikolaš ešte pripísal úspešný zákrok. Strelu vytesnil betónom. Domáci držia tesné vedenie 3:2. V rámci tretiny však vedú hostia, ktorý na súpera úspešne zatlačili a to na dlhý úsek hry. Z rovnovážneho stavu sa však dlho netešili.
    Strely na bránu: 26:25, aj to hovorí o vyrovnanom duely.

Ďalšia tretina sa začne približne o 14 minút.

Domáci ešte budú dohrávať oslabenie a to 46 sekúnd, pomôže im však vhadzovanie v strednom pásme.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:07
    Vlci zakladali útok z poza vlastnej brány, strelu si však pripisujú domáci.

40:29
    Havrila sa snažil rýchlo do korčuľovať puk no neuspel.

41:03

Markovič sa dostal k puku po zlej prihrávke domáceho obrancu, ten okamžite našiel SIKELA, ktorý sa rovno mohol Rabčana spýtať kam to chce.
    Asistencia: Markovič

41:54
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Novák – 2 min., hákovanie).

42:33
    Dve brejky v priebehu niekoľkých sekúnd a navyše v pre o jedného hráča menej, taký je obraz hry. Halász je veľmi aktívny.

42:49
    Halász si za svoju aktivitu čo to vytrpel po ataku na hlavu, nepíska sa.

43:49
    Oba mužstva striedajú.

43:54

44:37
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Huževka – 2 min., podrazenie).

44:46
    Chovan pri puku a aj strelecky aktívny, od modrej to skúsil už troma strelami od modrej. Mikoláš predviedol kvalitný zákrok.

45:27
    Hostia sa oslobodili prudkým vystrelením, črtala sa šanca zadáka, no Rabčan vykorčuľoval z brány a šancu anuloval.

46:33

46:51
    Nepriehľadná situácia pred bránou hostí sa gólom neskončila.

47:34
    Aj rozhodca Okúsil tvrdosť ľadu.To vždy vie divákov pobaviť.

48:12
    Hostia získali dôležité buly v útočnom pásme a okamžite rozohrávajú útok.

48:34
    Pasovačka za bránou hostí je bez víťaza, hráči sa presunuli do rohu.

49:10
    Zakázané uvoľnenie Spišiakov

49:49
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prašil – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

49:49
    Vhadzovanie pri brankárovi Vlkov

50:19
    Šanca na gól v oslabení, po nedorozumení na modrej sa na Rabčana rútila rovno dvojica. Ten však nenaletel a nedovolil puk zasunúť pomedzi betóny.

51:14
    Výborná práca obrancov, ktorí sa zaslúžili o to, že brankár nič nevidel a Novák z dorážky prekonal brankára z rozvahou. Hlavu mal pekne hore.
    Asistencia: Vartovník, Chovan

52:15
    Mohlo byť vyrovnané, obrana sa zabudla a Huževka sa rútil sám na brankára, ktorý zasa podržal svoj tím.

52:56
    Malá roztržka na bránke Rabčana.

53:09
    Hra v strednom pásme, to robí vlkom malý problém v tomto úseku hry.

53:43
    Už sú v pásme a strieľajú ako z dela, občas predsa padne i to čo by človek nečakal.

54:24
    Ajsing domácich.

54:24
    Oddychový čas domácich.

54:24
    Taktický ťah na vydýchanie, kdeže domáci nemohli striedať.

54:48
    Na ľade ostala hokejka, no hrá sa ďalej.

55:38
    Domáci sa dostali podtlak a hostia sa to snažia využiť na vyrovnanie.

56:14
    Ondov preváral správny moment na strelu, ktorá skončila iba na betónoch.

57:03
    Domáci hrajú vo vlastnom pásme, ale puk už majú Vlci.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny, celky striedajú a pri puku sú hostia no iba v rohu ihriska.

Chovan to skúsil z bekhendu.

Sledujeme potlesk v stoji a podávanie rúk po zápase, ktorý bol napriek výsledku vyrovnaní. Vlci zo Žiliny sa nemajú za čo hanbiť, no domáci boli o máličko lepší. Výsledok 5:3 hovorí za seba. Ďakujem za pozornosť a teším sa na nedeľu keď prídu Topoľčanci. (19:48:10)

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 17. Ondov (Havrila, Koky), 19. Hamráček (Polomský, Bžoch), 38. Novák (Kövér), 52. Novák (Vartovník, Chovan), 60. Koky (Boldižár) – 21. Markovič (Síkela), 35. Záhradník (Surán), 42. Síkela (Markovič)

HK Spišská Nová Ves: Rabčan (Paciga) – Chovanec, Alvo, Cibák, Boldižár,Knižka, Chovan, Bžoch – Koky, Havrila, Slivka, Hamráček, Ondov, Polomský, Štrauch, Vartovník, Halász, Kover, Novák, Dziviak
    MsHK Žilina: Mikoláš (Sihelský) – Surán, Turian, Housa, Pišoja, Dubeň, Gálik – Prašil, Rehák D. Zahradník,Ondruš, Huževka, Valášek, Macek, Markovič, Rehák. S, Síkela, Kokavec, Pjaták

Rozhodčí: Smerek- Pribula, Riš