Boston – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.) | Tampa – Dallas 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Buffalo 6:1 (kon.)
Columbus – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Ottawa – Nashville 5:4 (po pr.) | Winnipeg – Chicago 1:4 (kon.)
Calgary – Montreal 3:4 (po pr.) | Colorado – Carolina 1:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:8 (kon.)
Vancouver – Vegas 5:4 (po pr.)
Vancouver Canucks
5:4 (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)
Vegas Golden Knights
Pátek 20.12.2019, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 11:17 (06:55:21)

1. Elias Pettersson (VAN) 2+0
    2. Mark Stone (VEG) 1+1
    3. Christopher Tanev (VAN) 1+0

Vegas snad poprvé v sezóně dokázalo ze zápasu, v němž prohrávalo o dvě branky dokázalo získat bod. V zápase Canucks prohrálo 1:3 a 3:4, vždy dokázalo vyrovnat, zápas dostalo do prodloužení, ve kterém se prosadil domácí celek, který vyhrává.

61:30 Christopher TANEV - 5:4

61:30
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Autorem branky je CHRISTOPHER TANEV. Asistence: Bo Horvat a Brock Boeser.

61:20
    Marc-Andre Fleury senzačně vychytal soupeře.

60:47
    Nyní mají kotouč domácí, kteří se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

60:14
    Hosté svou velkou šanci neproměnili.

60:01

Hostující celek dokázal smazat dvoubrankové manko. Za stavu 4:4 ( Antoine Roussel, Tanner Pearson, Elias Pettersson a Elias Pettersson – Jonathan Marchessault, Reilly Smith, Nick Holden a Mark Stone) uvidíme prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30

59:08
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Vegas.

58:51
    Další nepřesný pas na modrou čáru, znovu se hraje ve středním pásmu.

58:35
    Vegas přichází o útočné pásmo.

57:55
    Paul Stastny mohl rozhodnout, ale brankáře nepřekonal. Jacob Markström (Vancouver) skvěle zasáhl.

57:30
    Oddechový čas pro hosty. Kdy jindy by si měli hosté vzít oddechový čas.

57:30
    První přesilovku v zápase si zahraje hostující celek.

57:30
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jordie Benn – 2 min., hákování).
    55:40 Mark STONE - 4:4

55:40
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Vegas dokázalo vyrovnat, před brankou zůstal zcela volný MARK STONE, který dokázal dostat kotouč do sítě. Asistence: Max Pacioretty a Shea Theodore.

55:18
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, domácí celek vede o jednu branku.

54:34
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 2 min., nesportovní chování).

54:20
    26:39, tak vypadá statistka střel v tomto zápase, aktivnější jsou hosté, ale nedaří se jim vyrovnat.

54:09
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Canucks.

53:37
    Vegas dokázalo těžkou situaci přestát, soupeře do výraznější šance nepustilo.

52:12
    Buly před brankou Vegas, hostující celek zvládl souboj o kotouč.

51:18
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Chandler Stephenson.

51:18
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas.

50:42
    Domácí celek pálil od modré čáry, rána byla zblokovaná, následně si poradil brankář Vegas.
    49:19 Elias PETTERSSON - 4:3

49:19
    Domácí celek se dostává do vedení, zcela volný zůstal ELIAS PETTERSSON, který si dokázal poradit se svou šancí. Vancouver vede. Asistence: Brock Boeser.

48:45
    Vegas se snaží napadat, hraje aktivně, ale nesmí zapomínat na obranu. Canucks mají v sestavě hráče, kteří umí rozhodnout zápas při sebemenší šanci.

48:07
    Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

47:54
    Reilly Smith (Vegas) měl před sebou odkrytou část branky, ale jeho projektil končí mimo branku.

47:23
    Komerční přestávka, buly ve středním pásmu.

47:04
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

45:40
    Max Pacioretty měl obrovskou šanci, mohl poslat hosty do vedení, ale trefil jen rukavici brankáře. Jacob Markström skvěle zasáhl.

45:23
    Zakázané uvolnění znamená buly v útočném pásmu Vegas. Domácím hráčům ani fanouškům se toto rozhodnutí sudích nelíbí.

44:10
    Špatnou přihrávkou na modrou čáru se Vegas připravilo o útočné pásmo. Nosek to nemyslel následně vůbec špatně, ale minul branku.

43:32
    Nyní sledujeme aktivní hru Vegas, Canucks se nemohou dostat do tempa. Vegas vyhodilo přes všechny čáry.

42:56
    Ofsajd Vegas, buly ve středním pásmu. Hostující celek přečkal oslabení v úvodu třetí části.

42:15

41:57
    Dobře hraje hostující mužstvo početní nevýhodu.

41:24
    Chandler Stephenson se dostal do šance, ale nedokázal ji proměnit. Jacob Markström špatně rozehrál, ani následnou šanci Vegas neproměnilo.

40:47
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Hráči Vegas se musí bránit.

40:15
    Poněkud zbytečný faul, Vegas zahájí třetinu v oslabení.

40:15
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., držení).

40:01

Dva rychlé góly Vegas totálně změnily obrázek hry v tomto zápase. Vegas mělo ve druhé třetině 10 střel, proměnilo dvě, domácí z osmi ani jednu. Po čtyřiceti minutách hry platí nerozhodný stav 3:3.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55
    Golden Knights se dostali do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

39:48
    Ještě jedno buly v útočném pásmu Vegas.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:50
    Bo Horvat pálil od modré čáry, Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje kotouč. Buly před jeho brankou.

38:32
    Vegas pokračuje v aktivní hře, domácí celek se musí bránit.

37:45
    Hosté přečkali oslabení, nyní už se hraje pět na pět.

36:20
    Vegas vyhazuje přes všechny čáry, a tak mohou zejména hosté, ale i domácí vystřídat.

35:53
    Současně vyloučení hráči se vrací do hry, pokračuje přesilovka Canucks. Jeden z hráčů trefil štangli.

35:30
    Brock Boeser pálil z dobré pozice, minul branku, následnou ránu kryje brankář Vegas.

35:03
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., držení).

34:53
    Sledujeme klidnou hru čtyři na čtyři.

33:50
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Deryk Engelland – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., sekání).

33:41
    Po delší době se ozývají domácí fanoušci, ví, že hráči Canucks potřebují nyní podpořit.

32:51
    Vegas dokázalo otočit nepříznivý stav, nyní je to 3:3 a hosté pokračují v aktivní hře.

32:10
    Oddechový čas pro domácí.
    32:10 Nick HOLDEN - 3:3

32:10
    A je vyrovnáno, ránou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Autorem povedené střely je NICK HOLDEN. Asistence: Mark Stone a Deryk Engelland.

31:42
    Hodně tvrdý zákrok na jednoho z hráčů Canucks. Sudí ale nechávají hru plynout.
    31:01 Reilly SMITH - 3:2

31:01
    V ponechané výhodě se prosazuje hostující celek a snižuje na rozdíl jediné branky, kotouč do odkryté části klece poslal REILLY SMITH. Asistence: Jonathan Marchessault a William Karlsson.

30:49
    Jonathan Marchessault (Vegas) se dostal do brejku, ale sám před brankářem nedokázal uspět. Komerční přestávka, puk kryje Jacob Markström.

30:01
    Polovina zápasu je pryč, domácí celek vede o dvě branky a má optickou převahu.

29:42
    Tomáš Nosek a jeho formace kombinovala v útočném pásmu, ale prosadit se čtvrtá lejna nedokázala.

29:13
    Polovina třetiny je prakticky pryč, ani jeden celek se v této třetině do vyložené střelecké pozice nedostal.

28:22
    Buly před brankou Vegas. Hostující celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

27:44
    Elias Pettersson (Vancouver) zakončoval z mezikruží, brankář Vegas vykopl kotouč betonem.

27:04
    Quinn Hughes (Vancouver) využil špatné rozehrávky hostujícího celku, a tak se dostal do útočného pásma. Canucks se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale prosadit se nedokázali.

26:07
    Krádež v přímém přenosu. Jacob Markström (Vancouver) senzačně vychytal Williama Carriera, který měl na hokejce snížení. Komerční přestávka.

25:38
    Canucks hraje velmi dobře nyní, přehrává Vegas, snadněji se dostává do zakončení.

24:22
    Tanner Pearson (Vancouver) tečoval před brankou nepřesně.

23:52
    Domácí se nastěhovali v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.

23:13
    Elias Pettersson (Vancouver) byl dobře postavený, ale nedokázal zpracovat kotouč, následně hostující celek vyhazuje.

22:28
    Ponechaná výhoda pro domácí.

22:04
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Canucks. Domácí celek vstoupil do druhé třetiny pasivně, čehož se snaží využít Vegas.

20:30
    Jonathan Marchessault (Vegas) to zkoušel z dobré pozice, jeho rána postrádala přesnost.

20:01

Po první třetině vede domácí celek 3:1, z 11 střel proměnil tři, Vegas ze 13 jen jednu. Canucks dokázali potrestat chyby soupeře, a díky tomu vedou.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:32 Elias PETTERSSON - 3:1

19:32
    Vegas svou velkou šanci neproměnil, následně se po rychlé protiakci prosadili domácí. Další pochybení obrany Vegas, neboť nedokázala kotouč odehrát do bezpečí. Snadno dorážel ELIAS PETTERSSON. Asistence: J. T. Miller.

19:18
    Mark Stone (Vegas) měl na hokejce vyrovnání, ale ve výborné šanci jej vychytal brankář.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:14
    Oba celky střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.

18:00
    8:12, tak vypadá statistika střel na branku.

17:31
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu Vegas. Canucks tak musí být pozorní.

16:37
    Nate Schmidt (Vegas) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se však do útočného pásma dostat nedokázali.

15:52
    Po vyhraném vhazování následovala rána od modré čáry, kotouč ale končí vedle branky.

15:48
    Zakázané uvolnění Vancouveru, buly v útočném pásmu Vegas.

15:17
    Vstřelená branka výrazně změnila obrázek hry, domácí celek je nyní pasivnější a Vegas naopak hraje aktivně.

14:50
    Shea Theodore po přihrávce spoluhráče pálil od modré čáry, ale minul branku.

14:30
    Po krátké přestávce pokračuje první třetina dál.
    13:58 Jonathan MARCHESSAULT - 2:1

13:58
    Hostující celek dokázal nyní snížit náskok domácích. Skvělou průnikovou přihrávku dal Smihl Karlssonovi, jehož zakončení vyrazil brankář Jacob Markström, Z dorážky uspěl neobsazený JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: William Karlsson a Reilly Smith.

13:26
    Canucks se dostali do postavení mimo hru.

13:00
    Alex Tuch (Vegas) se dostal do střelecké pozice, ale nedokázal kotouč trefit podle svých představ. Rána postrádala přesnost.

12:01
    Mark Stone (Vegas) se dostal do útočného pásma, jenže nedokázal přesněji vypálit.

11:10
    Jonathan Marchessault (Vegas) měl první výraznější šanci, ale nedokázal kotouč z bezprostřední blízkosti poslat do branky.

10:42
    Komerční přestávka.

10:18
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hostující celek na svou výraznější šanci čeká, domácí proměnili všechny šance, které zatím měli.

09:42
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry. Další rána hostujícího celku končí mimo branku.

09:19
    Nate Schmidt (Vegas) pálil od modré čáry, jeho ránu zblokoval soupeř, který stál metr před ním.

07:48
    Marc-Andre Fleury (Vegas) musel zasahovat proti tvrdé střele soupeře, úvod zápasu vyšel domácím na výbornou, naopak Vegas se start do mače hrubě nepovedl.
    07:08 Tanner PEARSON - 2:0

07:08
    Znovu kotouč přišel mezi betóny brankáře Vegas, a je z toho druhý gól domácích. Opět nedůraz obrany Vegas. Tentokrát zůstal neobsazený před brankou TANNER PEARSON. Asistence: Josh Leivo a Jake Virtanen.

06:15
    Chandler Stephenson ujel při vlastním oslabení, ale brankáře Jacoba Markströma výrazněji neprověřil. Kotouč nezpracoval podle představ.

05:54
    Elias Pettersson pálil od modré čáry, jeho rána se od mantinelu odrazila mimo útočné pásmo.

05:34
    Špatnou přihrávkou se domácí celek připravil o útočné pásmo. Rychle se do něj ale dostal.

05:08
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 2 min., podrážení).

04:40
    Vegas rozehrává od své branky, pokoušelo se dostat do útočného pásma, Mark Stone (Vegas) však kotouč nedokázal vybojovat.

04:08
    Vegas se pokouší co nejrychleji vyrovnat. Nick Holden nahazoval na branku, Jacob Markström raději přerušuje hru.
    02:49 Antoine ROUSSEL - 1:0

02:49
    Nedůslednost obrany Vegas znamená, že se prosazuje domácí celek, brankář Marc-Andre Fleury propustil kotouč mezi betony, a pak snadno dorážel ANTOINE ROUSSEL. Asistence: Adam Gaudette a Jake Virtanen.

02:31
    Nyní sledujeme aktivnější Vegas, které ovšem na výraznější šanci.

01:37
    Paul Stastny zakončoval z ostré pozice, Jacob Markström (Vancouver) raději přerušil hru, bude se vhazovat.

01:17
    Sledujeme klidný úvod zápasu, domácí hráči se ovšem nyní musí bránit tlaku Vegas.

01:00
    Josh Leivo to zkoušel individuálně na druhé straně, ale hostující hráči se dokázali vrátit, a tak akci zastavili.

00:30
    Jonathan Marchessault se dostal do zakončení jako první, ale domácího brankáře prostřelit nedokázal.

00:01

Vancouver Canucks: DiPietro (Markström) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Leivo – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, Schaller.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Theodore, Engelland, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Zykov, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks - odehrál 35 zápasů s bilancí 11-5-4-15 a získal 36 bodů. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál jediný. Poradil si s Carolinou Hurricanes 1:0 v prodloužení. Nestačil na Toronto Maple Leafs 1.4, San Jose Sharks 2:4. Vegas 3:6 a Montreal Canadiens 1:3

Vegas Golden Knights odehráli 37 zápasů s bilancí 14-5-5-13 a získali 43 bodů. V tabulce Pacifické divize jsou na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhráli čtyři. Poradili si s Chicagem Blackhawks 5:1, Dallasem Stars 3:2 v prodloužení, Vancouverem Canucks 6:3 a Minnesotou Wild 3:2. Tým nestačil na St. Louis Blus 2:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Roussel (Gaudette, Virtanen), 8. Pearson (Leivo, Virtanen), 20. E. Pettersson (J. T. Miller), 50. E. Pettersson (Boeser), 62. Ch. Tanev (Horvat, Boeser) – 14. Marchessault (W. Karlsson, R. Smith), 32. R. Smith (Marchessault, W. Karlsson), 33. Holden (Mark Stone, Engelland), 56. Mark Stone (Pacioretty, Theodore)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Merrill, Theodore, Engelland, Holden, Hague – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Zykov, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves.

Rozhodčí: Nicholson, Rehman – Gawryletz, Galloway

Diváci: 18.871