Kunlun – N.Novgorod 2:7 (kon.) | Vladivostok – Minsk 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 2:1 (po pr.)
Jaroslavl – Čerepovec 3:2 (kon.) | Jokerit – Riga 5:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 0:3 (kon.)
Omsk – Ufa 2:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 21.12.2019, 15:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Československá stopa po zápase

Do utkání se nezapojil žádný Čech ani Slovák. (18:08:22)

Je tady konec! Kazaň v poslední třetině inkasovala další dva góly. Vedení navýšil pět minut před koncem Puustinen a do prázdné branky pojistil výhru Novosibirsku Jakovlev v předposlední minutě. Hosté si tak domů budou odvážet všechny body, zatímco Kadaň vyjde naprázdno.

Děkuji, že jste přenos sledovali. Loučí se s vámi Jiří Polášek.

60:00
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:38
    Tak ještě jedno vhazování před Krasikovem po ráně Zaripova.

59:35
    Zápas se již jen dohrává, týmy se už nehrnou do žádných akcí.

Statistika na buly: Ak Bars: 35, HC Sibir: 17.
    58:20 Alexej JAKOVLEV - 0:3

58:20
    Sibir právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ALEXEJ JAKOVLEV. Toto Kazani opravdu nevyšlo. Další chyba na modré lajně, tentokrát na útočné. Česalin převzal kotouč a zamířil kupředu. Pak ještě přihrál na Jakovleva a ten s ránou do prázdné branky samozřejmě neměl problém. Asistence: Jevgenij Česalin.

58:10
    Vhazování před Krasikovem, hosté to zkouší v šesti.

Oddechový čas pro domácí.

57:45
    Kazaň si najela až do kruhu, kde zleva jeden z hráčů zkoušel prověřit Krasikova, jeho rána ale nešla na branku, nýbrž nad ní.

57:24
    Souboje o puk probíhají v rohu kluziště na polovině Sibiru. Hráči už půl minuty dolují kotouč.

56:35
    Novosibirsk rychle zaútočil, ale v šanci dva na jednoho selhal ránou mimo. Puk se pak odrazil pryč ze třetiny.

56:04
    Kazaň zaútočila v oslavení, Tichonovovu ránu raději Krasikov podržel.

55:14
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Dyňak – 2 min., sekání).
    54:18 Juuso PUUSTINEN - 0:2

54:18
    Autorem branky je JUUSO PUUSTINEN. První lajna Sibiru se opět prosazuje! Propadnutí Kazaně na modré lajně dalo puk příhodně Jokipakkovi, který přesně poslal na finského kolegu Puustinena a ten parádně prostřelil ruského brankáře. Asistence: Jyrki Jokipakka a Alexandr Šarov.

53:40
    Dobré rány a kombinace před kazaňskou brankou vystřídaly špatné přihrávky hostů a samo-vyhnání se z pásma.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 35. Romancev (Ruohomaa, Jokipakka), 55. Puustinen (Jokipakka, Šarov), 59. A. Jakovlev (Česalin)

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Jarullin, Ljamkin, Rukavišnikov, Judin, Chenkel, Fazylzjanov, Adamčuk – Galijev, Cormier, Azevedo – V. Tichonov, Zaripov, Frattin – Dyňak, Kara, A. Galimov – Galuzin, Vojevodin, E. Galimov – O. Li.
    HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Säteri) – Piganovič, Jokipakka, Jermakov, Děmidov, J. Chabarov, Ilja Morozov, Jefremov, Timašov – Puustinen, Ruohomaa, Šarov – Michajlov, V. Komarov, Milovzorov – Česalin, Torčeňuk, A. Jakovlev – Romancev, Pervušin, N. Korotkov.