Edmonton – Montreal 4:3 (kon.) | Boston – Nashville 3:4 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.)
Ottawa – Philadelphia 4:5 (0:1 po s.n.) | Columbus – New Jersey 5:1 (kon.) | Washington – Tampa 3:1 (kon.)
Carolina – Florida 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 3:5 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 4:1 (kon.)
San Jose – St. Louis 2:5 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 5:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
New Jersey Devils
Neděle 22.12.2019, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V rámci sobotního programu NHL se utkají také týmy Columbusu Blue Jackets a New Jersey Devils. Jedná se o souboj celků z dolní části tabulky Východní konference a případný bodový zisk by se tak oběma stranám hodil.

New Jersey Devils:
    Hokejisté New Jersey neprožívají dobrou sezónu. Odehráli 34 zápasů, v nichž nasbírali 27 bodů a ve Východní konferenci se usadili až na předposledním patnáctém místě. Vedení organizace už došla trpělivost a tak začalo docházet ke změnám. Z pozice hlavního kouče byl nejprve odvolán John Hynes a v týdnu byl vytrejdován hvězdný útočník Taylor Hall. Ten putoval do Arizony výměnou za tři mladíky a dvě podmíněné volby v draftu. Naposledy Devils podlehli na domácím ledě 3:6 Washingtonu, před tím si naopak připsali dvě výhry.

Columbus Blue Jackets:
    Blue Jackets odehráli 35 zápasů a se ziskem 36 bodů jim v tabulce Východní konference patří třinácté místo. Na postup do play-off momentálně ztrácejí čtyři body. Columbus oslabily letní odchody brankářské jedničky Bobrovského a produktivních útočníků Panarina s Duchenem. V posledních utkáních se ale Modré kabáty zvedly, vždyť si připsaly už tří výhry v řadě. Postupně přehrály doma 3:0 Washington, poté zvítězily 5:3 v Detroitu a naposledy na svém ledě přetlačili 3:2 v prodloužení LA Kings. Kouč Tortorella se musí vypořádat s poměrně rozsáhlou marodkou, na které se nacházejí například obránci Murray s Nutivaarou, či útočníci Dubinski, Atkinson nebo Anderson.

Marko Daňo (CBJ) – 3 zápasy, 0 bodů

Pavel Zacha (NJD) – 31 zápasů, 13 bodů (2+11)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Poprvé od začátku utkání si v NHL zachytá brankář New Jersey Gilles Senn. Švýcarský reprezentant si úplnou premiéru v nejlepší lize světa připsal včera, kdy v průběhu prohraného duelu s Washingtonem střídal kolegu Blackwooda.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Harrington, Kukan – Robinson, Dubois, Texier – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – Stenlund, Wennberg, N. Foligno (C) – MacInnis, Riley Nash, Lilja.

New Jersey Devils: Senn (Blackwood) – P. K. Subban, A. Greene (C), Vatanen, Butcher, Severson, Müller, C. Carrick – Palmieri (A), Hischier, Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, J. Hughes, Zacha – Hayden, Wood.

Rozhodčí: Luxmore, St. Laurent – Suchánek, Alphonso.
    V této sestavě dnes Devils vyrazí do utkání.

00:01

00:12
    Hosté po buly nahodili puk za branku Columbusu. Ten dobruslil Nico Hischier, ale jeho přihrávku do předbrankového prostoru zpacifikovala domácí obrana.

00:26
    Columbus právě vstřelil branku!
    Modré kabáty udeřily z první střely na branku! Boone Jenner našel z rohu kluziště OLIVERA BJORKSTRANDA, který volejem z vrcholu kruhů propálil Senna. Asistence: Boone Jenner a Seth Jones.
    00:26 Oliver BJORKSTRAND - 1:0

01:41
    Vystřelený puk tečoval před Sennem Alexander Wennberg. Hostující brankář tentokrát obstál.

02:31
    Zakázané uvolnění domácích. Hráčům Columbusu se tohle rozhodnutí sudích moc nelíbí, bylo to totiž těsné.

02:59
    Jakob Lilja je vyloučen za hákování a Devils si tak zahrají přesilovku.

03:19
    Jenner vyvezl puk z domácího pohledu do bezpečí a nahodil ho za branku Devils.

03:49
    Ránu P. K. Subbana od modré čáry vyrazil Korpisalo. Nyquist následně vyhodil.

04:26
    Werenski poslal puk po prknech až do obranného pásma hostí.

04:43
    Ještě jedno vyhození domácích, kteří brání v oslabení velmi dobře.

05:00
    Columbus je již v plném počtu.

05:14
    Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Lilja akci zakončil střelou nad břevno!

05:48
    Domácích bylo na ledě šest! Hráčská lavice Columbusu dostává za toto provinění dvouminutový trest.

06:02
    Domácí ujeli na začátku oslabení do dalšího přečíslení! Jenner hledal před branku najíždějícího Setha Jonese, který skákavý kotouč před Sennem nezasáhl.

06:52
    Domácí vyhazují.

07:22
    Přihrávku Guseva zachytil bránící hráč, který opět vyhodil.

07:49

07:58
    Wennberg poslal do tutovky Erica Robinsona, který se v souboji tváří v tvář pokusil Senna rozhýbat a zasunout puk za brankovou čáru po forhendové kličce. V tom mu zabránil pravý beton gólmana New Jersey!

08:06
    Domácí ale zůstali u puku a nakonec skórovali! Pierre-Luc Dubois nahrál OLIVEROVI BJORKSTRANDOVI, který vystřelil z mezikruží a trefil se k tyčce přesně nad levý beton brankáře Senna mezi betony – 2:0. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Dean Kukan.
    08:06 Oliver BJORKSTRAND - 2:0

09:46
    Blue Jackets druhý gól hodně nabudil. Hraje se tak v obranném pásmu Ďáblů.

10:34
    Obrovský závar před hostující brankou! Před ní nejprve důrazně pracovali Kevin Stenlund a Nick Foligno a Senn měl co dělat, aby kotouč udržel před brankovou čárou. Poté pálil z vrcholu levého kruhu Seth Jones a Senn musel ukázat další dobrý zákrok. Hosté pak vše vyřešili vyhozením na icing.

10:45
    Další zákrok Senna, který schoval tentokrát spíše propagační střelu do lapačky.

11:12
    Hosté zaměstnali Korpisala lehkým nahozením od modré čáry, které domácí brankář odrazil do rohu kluziště.

11:32
    Bekhendová střela Vladislava Gavrikova končí v lapačce Gillese Senna.

11:39
    Po střele debutanta v NHL Ryana MacInnise opět přerušil hru Senn. Následuje reklamní přestávka.

12:30
    Hosté jen nahodili puk za branku Blue Jackets a poslali na led čerstvé síly.

13:15
    Domácí dobře narušují rozehrávku svého soupeře. Teď se ale dopustili postavení mimo hru.

13:42
    Přihrávku z rohu, která směřovala před domácí branku, zachytil a vytečoval z obranné třetiny Nick Foligno.

14:03
    Zakázané uvolnění hostí.

15:04
    Boone Jenner zahákoval Jespera Bratta a hosté si tak zahrají už třetí přesilovku!

15:04
    Tak pozor! Na trestnou lavici jde za nafilmovaný pád také Jesper Bratt. Bude se tedy hrát ve čtyřech na obou stranách.

15:28
    Devils právě vstřelili branku!
    Ďáblové snižují na rozdíl jediného zásahu! Pavel Zacha našel parádním krosem WILLA BUTCHERA, který se z levého kruhu trefil naprosto dokonale. Zamířil nad pravé rameno klekajícího Korpisala a puk zapadl do bližšího horního růžku domácí svatyně. Asistence: Pavel Zacha a Sami Vatanen.
    15:28 Will BUTCHER - 2:1

16:44
    Od modré čáry pálil Damon Severson, Korpisalo vyráží jeho pokus.

17:09
    Vypadá to, že Devils se po vstřeleném gólu konečně dostali do utkání a pomalu se vyrovnávají tempu Columbusu.

18:23
    Gilles Senn se vydal pro puk za branku, ale tam podklouzl. Toho mohl využít Ryan MacInnis, který z ostrého úhlu posílal bekhendem kotouč směrem na odkrytou klec, ovšem Senn se vrhl do brankoviště tygřím skokem, spolu s ním stejně učinil i Andy Greene a oba spoluhráči tak společnými silami zabránili nejhoršímu!

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:50
    Ještě je tu zakázané uvolnění New Jersey.

19:57
    Vatanen obloučkem vyhodil puk do středního pásma a v první třetině se tak už nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede Columbus nad New Jersey 2:1. Domácí hokejisté měli skvělý start do utkání. Už ve 26. sekundě je totiž poslal do vedení Oliver Bjorkstrand, který překonal brankáře Senna hned první střelou v zápase a stejný hráč pak v 9. minutě navýšil skóre na 2:0. V té chvíli se zdálo, že domácí zápas jasně ovládnou, ovšem Devils si pomohli při hře 4 na 4, v níž po nahrávce Zachy trefil horní růžek svatyně Columbusu Will Butcher.

20:16
    Z levé strany pálil Boone Jenner. Domácí útočník mířil vedle vzdálenější tyčky.

20:50
    Gusev posílal kotouč na modrou čáru, kde byl Mirco Müller. Tomu hrací předmět přeskočil hokejku a hosté tak musejí vyklidit útočné pásmo.

21:07
    Do střely Vladislava Gavrikova vložil hokejku Travis Zajac a puk skončil až v ochranné síti za Sennovou brankou.

21:43
    Po zakázaném uvolnění Modrých kabátů se bude vhazovat před Joonasem Korpisalem.

22:10
    Kyle Palmieri si vzal puk za brankou a vyjel s ním až na levý kruh, odkud přestřelil branku Columbusu.

22:46
    Z dobré pozice střílel Seth Jones. Senn si povyjel a puk vyrazil.

22:57
    Nyní si Senn pohlídal střelu z ostrého úhlu, kterou betony vyrazil.

23:12
    Další zákrok Senna, který ukryl ve výstroji nahození ze středního pásma a přerušil tak hru.

24:52
    Střely na branku ve 2. třetině – 3:0

25:01
    Eric Robinson střílel na Senna z pravé strany, ten zakročil levým ramenem.

26:14
    Foligno nabíjel Kukanovi, střela domácího obránce ale nebyla dostatečně přesná.

27:04
    Po střele Jakoba Lilji vyrazil Senn puk k Rileymu Nashovi. Ten branku minul.

27:56
    Hosté jsou ve druhé třetině zatím téměř neškodní. Wayne Simmonds teď trefil kotouč vysokou holí a tak tu máme reklamní přestávku.

28:18
    Simmonds v útočném pásmu dobře uvolnil Nikitu Guseva. Ten ještě chtěl přihrávat před branku, ovšem obránce Columbusu kotouč zachytil a odpálil do bezpečí.

29:15
    Hosté si v útočném pásmu dobře měnili puk. Nakonec střílel od modré čáry Travis Zajac, který zamířil vedle branky.

30:07
    Tohle byla dobrá příležitost hostí! Nico Hischier našel křížnou přihrávkou Kylea Palmieriho, který střílel z první z levého kruhu. Korpisalo se však rychle přesunul a kotouč zachytil do výstroje. Následuje reklamní přestávka.

30:41
    Devils přidávají na aktivitě. Zpoza branky hrnuli puk před brankoviště a do akce musela brankářská hůl Korpisala.

31:32
    Skákavou přihrávku Simmondse nezkrotil Pavel Zacha, jenž musí bojovat o puk u mantinelu.

31:42
    Po další přihrávce Simmondse se dostal ke střele Jack Hugnes. Jednička posledního draftu jen vyprášila betony brankáře Korpisala.

32:49
    P. K. Subban za svou brankou poslal k ledu Boonea Jennera. Udělal to čistým způsobem a hosté ak mohou zakládat útočnou akci.

33:14
    Domácí odskakují na rozdíl dvou zásahů! Vše začal zákrok Korpisala, který vyrazil střelu od modré čáry. K puku se dostali domácí hráči, kteří rozehráli rychlý protiútok. Texier přenesl hru na levé křídlo na Erica Robinsona, který s ním chvíli čekal u pravého mantinelu, až se dočkal z druhé vlny najíždějícího VLADISLAVA GAVRIKOVA, jemuž kotouč předal. Ruský obránce dojel na vrcholek kruhů a střelou k pravé tyčce z pohledu Senna zvyšuje na 3:1 Asistence: Eric Robinson a Alexandre Texier.
    33:14 Vladislav GAVRIKOV - 3:1

33:52
    Domácí jsou při chuti a ostřelují Senna! Hostující brankář v krátkém sledu hned třikrát zasahoval. Folignovi dokonce chytil jasný gól! Kapitán Blue Jackets totiž střílel již do odkryté branky, ale Senn dokázal v pádu kotouč vyrazit!
    33:52 Foligno střílel do odkryté branky Devils, brankář Senn ale v pádu dokázal vyrazit puk lapačkou.

34:47
    Tlak domácích pokračuje. Devils inkasovaný gól hodně srazil.

35:28
    Do útoku se konečně dostali také hosté. Po střele Müllera přerušil hru Korpisalo.

36:02
    Domácí v plném počtu. Hischier našel v tandemu najíždějícího Kylea Palmieriho. Jeho střelu z levého kruhu schoval gólman Columbusu do lapačky.

37:22
    Hosté se už přeci jen zase vzpamatovali a také oni se snaží ohrožovat branku soupeře.

37:44
    V souboji ruských hokejistů zablokoval domácí Gavrikov střelu Guseva. Puk byl sražen až mimo hřiště.

38:26
    Kukanovu špatnou rozehrávku zachytil ve středním pásmu John Hayden. Hosté se tak mohou pokusit něco vymyslet.

38:50
    John Hayden ale nyní zvedl hokejku do obličeje Kevina Stenlunda. Domácí si tak zahrají přesilovku.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Bjorkstrand nahazoval z rohu kluziště puk před branku. Tam operoval Boone Jenner, kotouč je ale pod lapačkou brankáře Senna.

40:00
    Na úplném konci druhé třetiny mohli hosté udeřit ve vlastním oslabení! Seth Jones ztratil na útočné modré puk a z toho rezultovalo přečíslení 2 na 1. Travis Zajac našel Blakea Colemana, který zblízka ani nadvakrát neprotlačil puk za Korpisala!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina začala oboustranně opatrněji, ale postupem času hra nabrala spád. Nejprve to vypadalo, že se Devils začínají nadechovat, ovšem ve 34. minutě zvýšil na 3:1 obránce Vladislav Gavrikov, který z druhé vlny doplnil protiútok Blue Jackets. Domácí pak hru na pár minut ovládli, ovšem v úplném závěru periody mohli ve vlastní přesilovce inkasovat. Po nahrávce Zajace však těsně před Korpisalem neuspěl Coleman.

40:21
    Domácí ještě dohrávají přesilovku, kterou jim přerušila přestávka. Hostům se nyní podařilo vyhodit.

40:51
    Senn hosty podržel výbornými zákroky proti Pierrovi-Lucovi Duboisovi a Oliveru Bjorkstrandovi! Devils jsou již v plném počtu.

41:52
    Po dalším zákroku Senna, který zasedl puk a přerušil hru, se dostali do křížku Nick Foligno a Sami Vatanen. Oba hráči jsou vyloučeni za hrubost. Hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

43:10
    Z mezikruží vypálil Jack Hughes. Korpisalo puk v lapačce neudržel, naštěstí pro domácí ale vypadl přímo na hokejku obránce.

43:53
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

44:07
    Harrington zvládl bruslařský závod s protihráčem a hostům tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

44:36
    Jeden z domácích hráčů vypálil od modré čáry. Puk je v Sennově lapačce.

44:42
    Hostující Travis Zajac si po vhazování vyšlápl na Ryana MacInnise a je vyloučen za hákování.

45:16
    Duboisovu nabídku tečoval těsně před Sennem Kevin Stenlund, ale hostující gólman dokázal na poslední chvíli zareagovat!

45:24
    Z vrcholu pravého kruhu pálil z voleje Zach Werenski. Puk je ve výstroji Senna.

46:04
    Kyle Palmieri je vyloučen za podražení a k tomu ještě dostává další dvojku za nesportovní chování! Domácí budou hrát 39 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

46:40
    Zach Werenski pálil z mezikruží do připraveného Gillese Senna. Hostující brankář má na kontě už 31 zásahů.

46:43
    Hosté jsou ve čtyřech.

48:05
    Senn přerušil hru tím, že přikryl volný puk lapačkou. Z Palmieriho trestu je pryč přesně polovina.

48:13
    Greene vyhodil kotouč až za branku domácích.

48:33
    Domácím se klasická přesilovka moc nedaří, opět přišli o pásmo.

49:34
    Blake Coleman se dostával za záda Setha Jonese, ale v pádu už bekhendem nedostal puk za Korpisala. Podle rozhodčích Jones nefauloval a tak pokračuje zbytek přesilovka Blue Jackets.

49:55
    Coleman tentokrát vyhazuje.

50:05
    Hosté jsou po dlouhé době v plném počtu. Palmieri je na ledě.

50:21
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

51:01
    Hosté ve třetí třetině trefili pouze dvakrát prostor mezi tyčemi Columbusu. S touto produkcí dvougólové manko stáhnou těžko.

51:29
    Dobrá výměna kotouče mezi Zajacem, Gusevem a Samim Vatanenem. Posledně jmenovaný střílel z pravé strany a Korpisalo tentokrát musel zasahovat.

52:02
    Od modré čáry nahodil puk na domácí branku Mirco Müller. Korpisalo si pro něj sáhl rukavicí. Je tu další reklamní přestávka.

52:28
    Jack Hughes vypálil od modré čáry. Jeho spoluhráči se ještě snažili před brankou dorážet, ovšem Korpisalo situaci zvládl.

52:50
    Na druhé straně zakončoval akci Columbusu střelou z mezikruží Alexander Wennberg. Puk skončil někde na těle Gillese Senna.

53:39
    Prudkou ranou od modré čáry se prezentoval Gabriel Carlsson. Senn jeho pokus vyrazil.

54:47
    Zakázané uvolnění, kterého se dopustili domácí.

55:33
    Hostům se nepovedla rozehrávka a tentokrát je tedy pískán icing jim.

55:53
    Z pravé strany vypálil Kevin Stenlund. Puk je v klíně brankáře Senna a tak následuje čas pro poslední reklamní přestávku.

56:01
    Už jen čtyři minuty dělí domácí od čtvrtého vítězství v řadě.

57:02
    Kyle Palmieri oklamal naznačením střely a následnou kličkou Deana Kukana, který ho podrazil. Hosté tedy dostávají velkou šanci na zdramatizování závěru duelu.

57:02
    A branka Devils je prázdná!

57:08
    Domácí zřejmě rozhodují! Boone Jenner vyhrál buly za branku na Setha Jonese. Ten puk posunul na ZACHA WERENSKIHO, který od zadního mantinelu zamířil přes celé hřiště do prázdné branky Ďáblů. Asistence: Seth Jones a Boone Jenner.
    57:08 Zach WERENSKI - 4:1

57:40
    Hostující branka je opět prázdná!

58:48
    Domácí se prosazují podruhé ve hře 4 proti 6! Ve vlastním obranném pásmu se dostal k puku GUSTAV NYQUIST, který ho vyvezl dopředu, ve střední třetině efektní otočkou oklamal dva protihráče a poté trefil opuštěnou svatyni New Jersey – 5:1. Bez asistence.
    58:48 Gustav NYQUIST - 5:1

59:09
    Za sekání je ještě vyloučen Myles Wood. Na závěr tedy uvidíme přesilovku domácích.

59:27
    Zakázané uvolnění Columbusu. Domácí už zápas dohrávají.

Hokejisté Columbusu poráží New Jersey 5:1 a připisují si čtvrté vítězství v řadě. Hosté naopak potvrdili, že se jim v této sezóně vůbec nedaří a především v ofenzivě toho moc nepředvedli. Těšit je snad může jen slušný výkon brankáře Senna, který poprvé nastoupil v NHL od začátku a pochytal 35 ran z 38, které na něj Blue Jackets vyslali.

Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 3:1 pro domácí, kteří tento náskok hájili až do závěrečných tří minut. Pak donutil Palmieri k faulu obránce Kukana a Devils svitla naděje v podobě přesilové hry. Tu hosté ještě vylepšili odvoláním brankáře, ovšem Modré kabáty za tento risk soupeře hned dvakrát potrestaly. Nejprve trefil opuštěnou branku přes celé kluziště Zach Werenski a poté se prosadil také Gustav Nyquist.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 40:22 (11:8, 14:9, 15:5)

Pavel Zacha (NJD) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:58

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji, že jste spolu se mnou tento duel sledovali a u dalších přenosů se budu opět těšit na počtenou! (03:48:29)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Bjorkstrand (Jenner, S. Jones), 9. Bjorkstrand (Dubois, Kukan), 34. Gavrikov (Robinson, Texier), 58. Werenski (S. Jones, Jenner), 59. Nyquist – 16. Butcher (Zacha, Vatanen)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, Gavrikov, Harrington, Kukan, G. Carlsson – Robinson, Dubois, Texier – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – Stenlund, Wennberg, N. Foligno (C) – MacInnis, Riley Nash, Lilja.

Rozhodčí: Luxmore, St. Laurent – Suchánek, Alphonso

Diváci: 17 188