Edmonton – Montreal 4:3 (kon.) | Boston – Nashville 3:4 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.)
Ottawa – Philadelphia 4:5 (0:1 po s.n.) | Columbus – New Jersey 5:1 (kon.) | Washington – Tampa 3:1 (kon.)
Carolina – Florida 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 3:5 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 4:1 (kon.)
San Jose – St. Louis 2:5 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 5:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
New Jersey Devils
Neděle 22.12.2019, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji, že jste spolu se mnou tento duel sledovali a u dalších přenosů se budu opět těšit na počtenou! (03:48:29)

Česká stopa

Pavel Zacha (NJD) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:58

1. Oliver Bjorkstrand (CBJ) 2+0
    2. Vladislav Gavrikov (CBJ) 1+0
    3. Joonas Korpisalo (CBJ) 21 zák., 1 gól, 95,5 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 40:22 (11:8, 14:9, 15:5)
    Zblokované střely – 11:8
    Vyhraná vhazování – 34:25
    Trestné minuty – 10:14
    Hity – 15:22

Hokejisté Columbusu poráží New Jersey 5:1 a připisují si čtvrté vítězství v řadě. Hosté naopak potvrdili, že se jim v této sezóně vůbec nedaří a především v ofenzivě toho moc nepředvedli. Těšit je snad může jen slušný výkon brankáře Senna, který poprvé nastoupil v NHL od začátku a pochytal 35 ran z 38, které na něj Blue Jackets vyslali.

Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 3:1 pro domácí, kteří tento náskok hájili až do závěrečných tří minut. Pak donutil Palmieri k faulu obránce Kukana a Devils svitla naděje v podobě přesilové hry. Tu hosté ještě vylepšili odvoláním brankáře, ovšem Modré kabáty za tento risk soupeře hned dvakrát potrestaly. Nejprve trefil opuštěnou branku přes celé kluziště Zach Werenski a poté se prosadil také Gustav Nyquist.

59:27
    Zakázané uvolnění Columbusu. Domácí už zápas dohrávají.

59:09
    Za sekání je ještě vyloučen Myles Wood. Na závěr tedy uvidíme přesilovku domácích.
    58:48 Gustav NYQUIST - 5:1

58:48
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují podruhé ve hře 4 proti 6! Ve vlastním obranném pásmu se dostal k puku GUSTAV NYQUIST, který ho vyvezl dopředu, ve střední třetině efektní otočkou oklamal dva protihráče a poté trefil opuštěnou svatyni New Jersey – 5:1. Bez asistence.

57:40
    Hostující branka je opět prázdná!
    57:08 Zach WERENSKI - 4:1

57:08
    Domácí zřejmě rozhodují! Boone Jenner vyhrál buly za branku na Setha Jonese. Ten puk posunul na ZACHA WERENSKIHO, který od zadního mantinelu zamířil přes celé hřiště do prázdné branky Ďáblů. Asistence: Seth Jones a Boone Jenner.

57:02
    A branka Devils je prázdná!

57:02
    Kyle Palmieri oklamal naznačením střely a následnou kličkou Deana Kukana, který ho podrazil. Hosté tedy dostávají velkou šanci na zdramatizování závěru duelu.

56:01
    Už jen čtyři minuty dělí domácí od čtvrtého vítězství v řadě.

55:53
    Z pravé strany vypálil Kevin Stenlund. Puk je v klíně brankáře Senna a tak následuje čas pro poslední reklamní přestávku.

55:33
    Hostům se nepovedla rozehrávka a tentokrát je tedy pískán icing jim.

54:47
    Zakázané uvolnění, kterého se dopustili domácí.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Bjorkstrand (Jenner, S. Jones), 9. Bjorkstrand (Dubois, Kukan), 34. Gavrikov (Robinson, Texier), 58. Werenski (S. Jones, Jenner), 59. Nyquist – 16. Butcher (Zacha, Vatanen)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, Gavrikov, Harrington, Kukan, G. Carlsson – Robinson, Dubois, Texier – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – Stenlund, Wennberg, N. Foligno (C) – MacInnis, Riley Nash, Lilja.
    New Jersey Devils: Senn (Blackwood) – P. K. Subban, A. Greene (C), Vatanen, Butcher, Severson, Müller, C. Carrick – Palmieri (A), Hischier, Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, J. Hughes, Zacha – Hayden, Wood.

Rozhodčí: Luxmore, St. Laurent – Suchánek, Alphonso

Diváci: 17 188