Kometa Brno – Vítkovice 3:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Kladno 6:0 (kon.)
K. Vary – Plzeň 4:3 (po pr.) | Mountfield HK – Sparta 5:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:2 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 28.12.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Naposledy v roce 2019 se HC Olomouc představí před vlastními diváky na ledě plrcharény. Jejich vyzyvatelem pak bude pardubické Dynamo. V letošní sezóně se tito soupeři už dvakrát potkali a v obou případech zvítězili Kohouti – nejprve poměrem 3:1 doma a poté Pardubice přetlačili na jejich vlastním ledě 1:2 v prodloužení.

HC Olomouc
    Hanáci v posledním domácím utkání porazili Karlovy Vary 4:2 a připsali si do tabulky důležité 3 body. Aktuálně jsou se ziskem 39 bodů na 10. příčce extraligové tabulky. Před Vánoci Kohouti odehráli dramatický zápas ve Zlíně, kde sice nastříleli 6 branek, přesto to však k bodovému zisku nevedlo – Berani se dokázali prosadit celkem 8krát. V posledních zápasech se tak Hanákům daří spíše doma než venku. Od té doby, co se jim podařilo protnout černou sérii 8 porážek na domácím ledě v řadě už v plecharéně jen vítězí, aktuálně mají na svém kontě 4 domácí výhry v řadě.

Produktivitu Olomouce vede veterán Zbyněk Irgl (10+12) o pomyslnou korunu pro krále střelců se momentálně dělí hned tři hráči. Vedle Irgla je to Lukáš Nahodil a Petr Kolouch – všichni tři mají 10 zářezů na pažbě. V brankovišti Mory dostal v posledních zápasech šanci Branislav Konrád (90,87 %), který předtím kryl záda Janu Lukášovi (91,14 %).

Pardubickému Dynamu se zatím nepodařilo odlepit se od spodku tabulky. Z dosavadních 30 zápasů se Východočechům podařilo získat jen 29 bodů. Poslední čtyři zápasy v řadě navíc svěřenci trenéra Razýma prohráli, ačkoli je pravda, že proti karlovarské Energii padli až v prodloužení a v Litvínově o jejich porážce rozhodly samostatné nájezdy. Pardubice mají zároveň nejhorší skóre z celé ligy, letos vsítily jen 68 branek a inkasovali jich 102 (Olomouc je v této statistice jen o příčku výš se skóre 69:85).

Nejlepším střelcem Pardubic je s velkým náskokem Radoslav Tybor, jenž zaznamenal 14 branek (druhý Robert Kousal jich má na svém kontě 8). Tybor je také nejproduktivnějším hráčem Dynama, ke 14 gólům přidal 8 asistencí. Jedničkou Východočechů je v letošní sezóně Ondřej Kacetl s úspěšností zákroků 91,84 %. Dvojkou je po odchodu Jakuba Štěpánka Pavel Kantor (87,18 %).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta (C), Vyrůbalík, Dujsík, Škůrek – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – J. Káňa, Kolouch, Olesz – Laš, Skladaný, Bambula.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Kantor) – J. Kolář (C), T. Voráček, Eklund, Holland, Mikuš, J. Zdráhal, Ivan – Svačina, Mandát (A), Tybor – Harju, Poulíček (A), Látal – Kusý, R. Vlach, D. Kindl – Pochobradský, Matýs, M. Beran.

Rozhodčí: Petr Lacina, Pavel Obadal – Ladislav Lučan, Milan Kis.

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhráli hosté a mohou jít dopředu, přechod přes modrou čáru se jim však nepodařil, a tak musí rozehrávat z vlastního pásma.

00:56
    Mandátovi nesedla střela, jeho čepel kotouč jen lízla a černá pryž doklouzala do rohu olomoucké třetiny, kde se ji přebrali domácí beci.

02:00
    Musil vyhodil jen na na pardubického hráče na modré čáře. Olomouci se ale podařilo získat kotouč a na brankáře jel Klimek, nedokázal ale však najít skulinku mezi tyčí pardubické brány a betonem brankáře Kacetla.

02:27
    Olomouc rozehrává zpoza své brány.

03:09
    Ofsajd domácích.

03:27
    Pardubice vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

03:46
    Burian znepříjemňoval rozehrávku jednomu z hráčů Pardubic, kotouč poté skončil na střídačce hostů a vhazovat se bude před pardubickou modrou čárou.

04:28
    Pardubičtí teď vystihli přihrávku domácích a zastavili tak jejich útočnou akci.

04:50
    Kolářovo nahození od modré se odrazilo od hokejky Jaroměřského.

06:13
    Zdráhal fauloval za vlastní bránou a půjde si sednout na trestnou lavici.

06:13
    Lukáš Nahodil je na buly napomínán rozhodčími.

06:13
    Olomoučtí musí rozehrávat zpoza své brány.

06:40
    A kotouč je opět u Konráda.

07:21
    Mikuš zachytil přihrávku soupeře a odpálil kotouč na druhou stranu ledové plochy. Jeho tým tak může vystřídat.

08:00
    Káňa našel volného Koloucha, ale ten mířil jen do mantinelu.

08:22
    Pardubice jsou kompletní.

08:28
    Jaroměřskému se rozhodnutí rozhodčích vůbec nelíbí, ale půjde si na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici.

08:46
    Kotouč je u Kacetla.

08:56
    Vlach nahazuje za Konrádovu bránu.

09:27
    Zdráhal zkusil poslat kotouč do chumlu před sebe v naději, že střelu do brány doklepne některý z jeho spoluhráčů. Nebylo k tomu daleko, ale pardubický hráč nakonec na kotouč nedosáhl.

09:54
    Tyborovu střelu zbrzdil Dujsík.

10:03
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci se prosazují v oslabení! Hlavní rozhodčí měl ještě dlouhý telefonát s videorozhodčím, ale gól je nakonec uznán a domácí se dostávají do jednobrankového vedení. Autorem gólu je LUKÁŠ KLIMEK. Asistence: Pavel Musil.
    10:03 Lukáš KLIMEK - 1:0

10:17
    Na druhé straně si Konrád připisuje zákrok a poté dojde před bránou domácích k menšímu pošťuchování, obejde se to nicméně bez vyloučení.

12:12
    Pochobradský získal kotouč ve středním pásmu, jeho tým toho ale nedokázal využít.

12:12
    Vhazuje se ve středním pásmu.

12:30
    Vyrůbalík nahazuje kotouč na bránu, kde ho zpracifikoval Kacetl.

13:17
    Burian přešel modrou čáru a přenechal kotouč Strapáčovi, ten ho ale zpracovat nedokázal.

14:00
    Vlach zkoušel křižnou přihrávku před brankovištěm, jeho úmysl ale vystihl domácí bek.

14:40
    Konrád chtěl poslat kotouč po mantinelu, ale přihrál přímo protihráči.

15:34
    Kacetl se tygřím skokem vrhl po kotouči, aby ho odpálil co nejdál od své brány.

16:15
    Kacetlovi propadl kotouč, ale Burian stojící vedle něj ho za brankovou čáru dopravit nedokázal.

17:00
    Nahodil zkoušel objet bránu soupeře, ale byl zastaven soupeřem.

17:38
    Konrádovy vypadl kotouč a proskočil brankovištěm, naštěstí pro domácí jen na hokejku Jaroměřského.

17:38
    Zakázané uvolnění Olomouce.

18:01
    Zakázané uvolnění pro změnu na straně Dynama.

18:45
    K velké nevoli domácích fanoušků posílají rozhodčí na trestnou lavici Jana Bambulu za podrážení.

19:05
    Olesz zbrzdil pardubickou dělovku od modré.

19:47
    Ondrušek dostává kotouč až ke Kacetlovi.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina přinesla jen jednu jedinou branku, a to na straně Olomouce, která se zásluhou Lukáše Klimka prosadila ve vlastním oslabení. Pardubice si ovšem do druhé třetiny přenesou 45 vteřin dlouhou přesilovku. Druhá třetina začne přibližně v 17:53.

20:01

20:16
    Kotouč mají Pardubice.

20:40
    Petr Strapáč poslal dopředu Pavla Musila, který prohrál souboj v rohu útočné třetiny.

20:48
    Domácí jsou kompletní.

20:55
    Ofsajd Pardubic.

21:30
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    JOHAN HARJU střelou z vrcholku levého kruhu srovnává stav utkání. Asistence: Petr Poulíček.
    21:30 Johan HARJU - 1:1

22:10

22:24
    Konrád kryje další střelu soupeře.

22:35
    Hraje se v obranné třetině Olomouce, domácím se nedaří dostat kotouč pod kontrolu.

23:50
    Zdráhalovu střelu Konrád vyrazil betonem.

24:00
    Olomouc se vydala do protiútoku do střely jednoho z jejich útočníků ale padl domácí bek.

24:41
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Martin Látal – 2 min., podrážení).

25:00
    Dujsík spadl v útočném pásmu, ještě ale stihl posunout kotouč na svého spoluhráče.

25:23
    Dujsíkovu ránu kryje Kacetl lapačkou.

26:25
    Pardubice vyhazují kotouč na druhou stranu ledu a jejich čtverka odjíždí na střídačku.

26:40
    Hosté jsou kompletní.

27:15
    Hráči bojují o kotouč u mantinelu.

27:35
    Až nyní se černá pryž dostala zpod bruslí a odklouzala se do rohu pardubické třetiny. Zde si ji přebrali hosté a ti mohou založit nový útok.

28:12
    Pardubice vyhazují kotouč na zakázané uvolnění,

28:46
    Na křídle ujížděl Klimek, který přenechal kotouč Nahodilovi.

29:04
    Jan Káňa se těžce zvedá z ledu a Rhett Holland neochotně odjíždí na trestnou lavici.

29:04
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min.).

29:14
    Kacetl povolal do akce svou vyrážečku.

29:53
    Odndrušek rozehrává zpoza vlastní brány.

30:40
    Irgl hledá, komu by nahrál. Vybral si Musila, který si sjížděl k bráně, ale protlačit kotouč mezi betony Kacetla nedokázal.

30:57
    Irglova střela skončila na betonech brankáře Dynama.

31:13
    Hosté jsou v pěti.

31:14
    Vhazuje se před Kacetlem.

31:37
    Denis Kusý zkusil střelu z otočky, Konrád ji vytěsnil ramenem.

32:11
    Vilém Burian se vřítil do útočného pásma a vyslal tvrdou ránu na pardubickou bránu. Kacetl ji tak tak udržel ve svém náručí. Vhazovat se bude po pravici gólmana Dynama.

32:30
    Kotouče se ujal Mikuš a obkzoužil s ním bránu. Dynamu se ale nepodařilo dostat se z vlastní třetiny.

34:14
    Ve středním pásmu získali kotouč hosté.

34:28
    Domácí teď zastavili útok Pardubic jen za cenu faulu. Na trestnou lavici odjíždí Petr Kolouch.

34:41
    Dvouminutovým trestem za nedovolené byl odměněn brankář Dynama Ondřej Kacetl.

35:14
    Klimek zkoušel z bezprostřední blízkosti pozornost brankáře Dynama, ten však jeho střelu vyrazil.

35:50
    Jaroměřský se střelou příliš otálel, kotouč mu zblokoval jeden z obránců Dynama.