Buffalo – Boston 0:3 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (po pr.) | New Jersey – Toronto 4:5 (po pr.)
NY Rangers – Carolina 5:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 4:5 (po pr.) | Chicago – NY Islanders 5:2 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:5 (kon.)
Anaheim – Vegas 4:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:3 (po pr.)

Washington právě vstřelil branku!
    Domácím se podařilo otočit utkání a berou výhru v prodloužení! V přesilové hře z pravého kruhu šikovně poslal Nicklas Bäckström puk na beton hostujícího brankáře, který jej vyrazil a důrazný byl na brankovišti T. J. OSHIE! Ten se z dorážky nemýlil. Asistence: Nicklas Bäckström a Alexandr Ovečkin.

62:18
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nathan Gerbe – 2 min., hákování).

62:12
    Domácí byli v situaci dva na jednoho, nahrávka pak směřovala na Ovečkina, ten si puk ale špatně zpracoval a poslal jej jen mimo tři tyče.

58:00
    Columbus vyhodil puk, ale icing se nepíská. Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny.

54:40
    Alexandre Texier pálil z levého kruhu a Ilja Samsonov musel vytasit slušný semafor! Po komerční pauze pokračujeme vhazováním po pravici domácího brankáře.

50:04
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., podrážení).

48:10
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., podrážení).
    46:13 Carl HAGELIN - 1:1

46:13
    V početní výhodě to Caps sice nevyšlo, ale mrzet je to nemusí! Krásnou práci odvedl hlavně slovenský útočník Richard Páník, jenž posunul kotouč naprosto elegantně CARLOVI HAGELINOVI, který nadvakrát uspěl! Je tedy vyrovnáno a začínáme tzv. od začátku! Asistence: Richard Pánik a Jevgenij Kuzněcov.

43:21
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Eric Robinson – 2 min., podrážení).

39:52
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jonas Siegenthaler – 5 min., bitka + 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
    39:52 Foligno v bitce vyhrál

39:52
    Nick Foligno se pustil do bitky s Jonasem Siegenthalerem. V souboji si lépe vedl hostující Foligno, který po několika přesných úderech strhl domácího beka k zemi.

39:11
    Tom Wilson dohrál velmi tvrdě u mantinelu za domácí brankou Jakoba Lilju. Ten se z ledu jen velmi těžce zvedá, ale jednalo se o čistý zákrok, tudíž pokračujeme v pěti na obou stranách.

39:00
    Columbus se na druhé straně také neprocpal ke střele. Do konce druhé třetiny zbývá 1 minuta.

33:38
    Alexandr Ovečkin střílel z jeho typické pozice, Joonas Korpisalo vyrazil puk do rohu. Poté T. J. Oshie pálil z první z mezikruží, ale hostující brankář předvedl další povedený zákrok!

32:35
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Alexandre Texier – 2 min., sekání).

31:00
    Kombinace Caps byla sice na první pohled pohledná, ale k zakončení nevedla. Na druhé straně ujel v situaci dva na jednoho Gustav Nyquist, jeho střelu z pravého kruhu Ilja Samsonov pokryl do lapačky.
    29:17 Jakob LILJA - 0:1

29:17
    Columbus právě vstřelil branku!
    Máme zde úvodní branku v utkání! Hosté sice nebyli za začátku druhé třetiny lepší, ale přesto se jim povedlo skórovat. Riley Nash objel beka domácích a naservíroval puk před branku, kde ho JAKOB LILJA poslal přesně do horní poloviny branky. Asistence: Riley Nash a Ryan MacInnis.

25:26
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Dean Kukan – 2 min., podrážení).

21:41
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., podrážení).

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

17:38
    Na druhé straně se předvedl John Carlson, který zabránil Gabrielu Carlssonovi ve skórování! Hostující útočník již dorážel do poloodkyrté branky, ale domácí bek padl do jeho rány.
    16:01 Foligno svůj únik nedokázal proměnit

16:01
    Nick Foligno ujel celé obraně Washingtonu, zkusil rozhýbat brankáře, to se mu ale moc nepovedlo a Ilja Samsonov jeho únik zneškodnil!

03:05
    Domácí se až nyní dostali k pořádné střele a byla z toho první větší šance v utkání! Nic Dowd zakončoval z mezikruží jen do připravené lapačky brankáře Jackets.

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 47. Hagelin (Pánik, Kuzněcov), 64. Oshie (Bäckström, Ovečkin) – 30. Lilja (Riley Nash, MacInnis)

Washington Capitals: Samsonov (Holtby) – Siegenthaler, Carlson, Orlov, Jensen, Gudas, Djoos – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Kukan, G. Carlsson – Texier, Dubois, Robinson – Nyquist, Jenner, Stenlund – N. Foligno, Wennberg, Gerbe – Lilja, Riley Nash, MacInnis.

Rozhodčí: Sutherland, Hebert – Baker, Kovachik