Novosibirsk – Kunlun 3:2 (3:2 po s.n.) | CSKA Moskva – Viťaz 3:0 (kon.) | Nižněkamsk – Omsk 2:6 (kon.)
N.Novgorod – Riga 5:2 (kon.) | Soči – Jokerit 4:3 (po pr.) | Kazaň – Jaroslavl 3:0 (kon.)
CSKA Moskva
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 28.12.2019, 15:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:21:43)

Dnešní utkání sledovalo 9 107 diváků.

Československá stopa v utkání

Jiří SEKÁČ (CSKA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 12:47

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

CSKA Moskva: 33

HC Viťaz Moskevská oblast: 30.

Je to tak, Lars Johansson (CSKA Moskva) předvedl v posledních vteřinách fantastický zákrok při přesouvání se z pravé strany na levou a udržel cenné čisté konto! Viťaz dnes neoplatí soupeři porážku z posledního ligového utkání, kdy CSKA na ledě soupeře kralovalo a vyhrálo 6:1. Dnes to byl zajímavý hokej, CSKA nemělo žádnou velkou převahu, ale hostům se nedařilo v koncovce. Navíc gólman Johansson, ale i celá defenziva CSKA, dnes předvedla parádní výkon.

59:25
    Viťaz sice v útočném pásmu, ale hostům čas rychle utíká a dnes to bude bez bodů...

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí se zatím statečně brání ve čtyřech, proti šesti hráčům Viťazu.

58:35
    Dalo se očekávat, že po oddechovém čase zůstane již Pjotr Kočetkov (Viťaz) na střídačce, hosté tak mají přesilovou hru šesti proti čtyřem.

58:35
    Oddechový čas pro hosty.

58:19
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jiří Sekáč – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Danila Mojsejev – 2 min., hrubost).

57:50
    Puk za brankou Viťazu, kde domácí šikovně šetří čas.

57:32
    Zatím tomu ale domácí nedali tolik příležitosti, možná nyní, kdy se hra přerušuje.

57:10
    Hosté opět v útočném pásmu, je zřejmé, že brzy sáhnou k power play.

56:30
    Viťaz bojuje v útočném pásmu, u levého mantinelu ale hosté ztrácejí puk a tím pádem i pásmo.

55:50
    Zakázané uvolnění CSKA, hra se stěhuje před Johanssona.

55:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, Linden Vey (CSKA Moskva) bojuje v rohu, v útočném pásmu.

53:55
    Vypadá to, že domácí dvěma góly v rozmezí 52. a 53. minuty rozhodli o svém dnešním vítězství.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 39. Kalinin (Marčenko), 52. Kaprizov (Okulov, Šalunov), 53. Nestěrov (M. Kempe)

CSKA Moskva: Lars Johansson (I. Sorokin) – Blažijevskij, Nestěrov, Naumenkov, Marčenko, M. Robinson, Kiselevič, Čmychov – Vey, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Slepyšev, P. Karnauchov, Kalinin – Tělegin, Světlakov, Mamin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Kočetkov (Saprykin) – Jeřábek, Katičev, Šinkevič, V. Lajunen, Voronkov, Pautov, Vorobej – A. Sjomin, Q. Howden, Makejev – Jo. Nättinen, Jormakka, Byvalcev – Varfolomejev, P. Černov, Orlovič-Grudkov – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – Mojsejev.

Rozhodčí: Olenin, Fraňo – Nikolajev, Ponamarenko

Diváci: 9 107