Detva – Trenčín 3:7 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Košice – Miskolc 4:3 (2:1 po s.n.)
MAC Budapešť – HC Slovan 0:4 (kon.) | Nitra – Michalovce 4:5 (po pr.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 1:0 (kon.)

Dukla Michalovce dala gól!
    O víťazovi stretnutia rozhodol GABRIEL SPILAR, ktorého strela z pravého kruhu prestrelila Šimbocha. Asistencia: Sameli Ventelä.

60:35
    Nitra v úvode predĺženia v útočnom pásme. Trenčan však zasahovať nemusí nakoľko je puk za jeho bránkou.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po troch tretiných víťaza v Nitra aréne nepoznáme a tak budeme svedkami predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:11
    Necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny sa obe mužstvá už dopredu príliš nehrnú.

56:05
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

55:53
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Hrá je v týchto chvíľach rozkúskovaná.

55:37
    Na opačnej strane prihrávka na modru a strela z prvej, ktoré vyslal Dalhuisen. Šimboch si pripisuje úspešný zákrok.

55:23
    Morrisonova strela od modrej, zákrok Trenčana a prerušená hra.

55:01
    Vhadzuje sa pred Trenčanom.

54:10

53:40
    Dnešné stretnutie sleduje 3029 divákov.

52:02
    Hostia využívajú prevahu z posledných minút a vyrovnávajú stav stretnutia na 4:4 vďaka gólu TOMÁŠA HRIČINU. Asistencie: Peter Galamboš, Sameli Ventelä.

51:37
    Tieto minúty majú navrch hostia a Nitra sa opäť oslobodzuje iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

50:50
    Zakázané uvolnenie Nitra.

49:23
    Ofsajd Michalovce. V hre sa nám pritvrdilo a sme svedkami viacerých tvrdých súbojov. Zatiaľ však bez vylúčenia na oboch stranách.

48:59
    Domáci v plnom počte.

47:44
    Puk za bránkou hostí a obe mužstvá striedajú počas hry.

46:55
    Hostia majú šancu vyrovnať pri vylúčení Versteega.

45:49
    Nitra dala gól!
    Nitra otáča z 0:3 na 4:3 vďaka gólu LUKÁŠA HRUŠÍKA po tom, čo zmenil smer Kubkovej strely od modrej čiary a prekonal bezmocného Trenčana. Asistencie: Branislav Kubka.

45:19
    Vhadzuje sa pred Šimbochom.

44:15
    Pomer striel po dvoch tretinách bol 18:13.

44:02

43:32
    Oddychový čas hostí, ktorý zobral tréner aby si jeho hráči oddýchli po tom, čo absolvovali dlhý kolotoč a nemožu striedať.

43:32
    Zakázané uvoľnenie Michalovce.

42:45
    Hrá sa 5 na 5 ale Nitra zoviera hostí pred Trenčanom akoby hrala presilovku.

41:44

41:34
    Nitra zaútočila v oslabení, brankár hostí však zasahovať nemusel.

40:35
    Puk pri Trenčanovi a obe mužstvá striedajú počas hry.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:36
    V závere tretiny si presilovku zahrajú aj hostia pri vylúčení Morrisona.

38:36
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

38:34
    Gól po porade s videorozhodcom platí a stav je vyrovnaný.

38:34
    V Nitra aréne sa ide telefonovať, po tom, čo hostia reklamujú postavenie hráča v bránkovisku.

38:34
    Nitra využíva ďalšiu presilovku po tom, čo Fominykh prihral puk na os klziska a MITCH VERSTEEG strelou pod brvno vyrovnal stav stretnuntia. Asistencie: Danill Fominikh.

38:01
    Puk pri Šimbochovi a obe mužstvá striedajú.

37:08
    Nitra bude hrať presilovku pri vylúčení Hančáka.

35:13
    Závar pred domácou bránkou ukončil Šimboch po tom, čo puk skryl do lapačky.

34:50
    Po dlhšej dobe si zákrok pripisuje aj Šimboch po tvrdej Hančákovej strele od modrej a hru prerušuje.

34:20
    Nitra rovnakým spôsobom využíva ďalšiu presilovku po tom, čo Yellow Horn prihral na modrú a KENNEY MORRISON delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Colton Yellow Horn.

33:43
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

32:53
    Nitra využíva presilovku o dvoch hráčov vďaka tvrdej strele z prvej KENNEYHO MORRISONA a znižuje na rozdiel dvoch gólov.Asistencie: Kale Kerbashian, Colton Yellow Horn

32:39
    Nitra má k dispozícii 60 sekúnd presilovku 5 na 3 po tom, čo si na trestnú lavicu sadol Dalhuisen.

31:50
    Kerbashianova strela a ani následná dorážka Koyša neprešli za chrbát dobre chytajúceho brankárov Trenčana.

31:38
    Nitra má k dispozícii ďalšiu presilovku.

30:52

30:37
    Hostia v plnom počte.

29:38
    Hostia s pukom pri brankárovi Šimbochovi a obe mužstvá striedajú počas hry.

28:46

28:31
    Hostia hrali v šestici a Nitra má šancu znížiť počas presilovky. Na trestnú lavicu si sadol Spilár.

27:03

26:57
    Nitra dnes z čistých príležitostí netriafa ani bránku hostí tak ako pred pár sekundami Kollár, ktorý dostal puk na os klziska ale jeho strela bola nepresná.

26:05
    V Nitra aréne sme boli svedkami šarvátky medzi Blackwaterom a Mesikämmenom. Navrh mal hráč hostí, ktorý domácemu hráčovi prevliekol dres cez hlavu a poslal ho k ľadu a uštedril mu aj zopár tvrdých úderov. Obaja hráči dostali trest do konca stretnutia.

25:59

25:40
    Pomer striel po prvej tretine bol 8:4.

24:31

23:00
    Ofsajd Nitra. Krátko predtým mohli hostia pridať aj štvrtý gól po tom, čo Korhonen zakončoval do odkrytej bránky. Obrana Corgoňov však tentokrát zasiahla včas.

22:27
    Morrisonova strela od modrej a závar pred Trenčanom. Puk je v moci brankára hostí a hra je prerušená.

21:36
    Oddychový čas domácich.

21:36
    Hanuliaka v domácej bránke nahradil Šimboch.

21:36
    Hostia predsalen v úvode tretiny pridávahú tretí gól po tom, čo Safaralejev posunul puk na ľavý kruh na JAKUBA LINETA, ktorého tvrdá strela na radosť hostí skončila a domácim brankárom. Asistencie: Igor Safaralejev.

20:36
    Hostia mohli v úvode tretiny vyhrávať už o 3 góly po peknej kombinácii prvého útoku. Lalancetteho strelu tentokrát Hanuliak dokázal zastaviť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:20
    Ráczova strela z medzikružia skončila na obrancovi hostí.

18:18
    IGOR SAFARALEJEV strieľa svoj druhý gól v stretnutí a hostí posieľa do dvojgólového vedenia po tom, čo Linet nalákal na seba dvoch obrancov hostí a Safaralejev prekonal Hanuliaka strelou pomedzi betóny. Asistencie: Jakub Linet

17:25
    Buček sa s pukom ocitol zoči voči brankárovi hostí, jeho strela švihom však bránku netrafila.

17:02
    Nitra chybovala v rozohrávke avšak Lalancette Spilárovu prihrávku spoza bránky nevyužil na druhý gól hostí a Hanuliak po zákroku hru prerušil.

15:29
    Yellow Horn poslal strieľanú prihrávku pred bránku, ktorú Koyš nestihol ztečovať a Trenčan puk chytá a hru prerušuje.

14:40
    Nitra kombinovala v útočnom pásme avšak chýbal moment prekvapenia a hostia odpalujú puk až k Hanuliakovi.

13:48
    Po reklamnej prestávke si Nitra zahrá presilovku pri vylúčení Lineta.

13:20
    Za obranou hostí sa s pukom ocitol Kerbashian ale tiesnený nedokázal pretlačiť puk za brankára Trenčana.

12:22
    Nitra je po inkasovanom góle zakríknutí a hostia sú s pukom častejšie v útočnom pásme.

11:22
    Ofsajd Michalovce.

10:17
    Domáci hráči sa nechali strhnúť atmosférou a zabudli na zadné vráta a do samostatného úniku sa dostal IGOR SAFARALEJEV a strelou pomedzi betóny poslal hostí do vedenia. Asistencia: Lukáš Hvila.

09:50
    Stretnutie sa nám hrá doposiaľ v dobrom tempe a pred búrlivou ale slušnou diváckou kulisou.

08:44
    Mesikämmen páli od modrej a Hanuliak vyráža do bezpečia.

07:51

07:39
    Versteegovu strelu od červenej čiary Trenčan vyhlavičkoval na ochrannú sieť.

07:25
    Hrá sa nám už 5 na 5.

06:40
    Hostia s pukom pri vlastnom brankárovi a obe mužstvá striedajú počas hry.

06:06

05:38
    Hrá sa nám 4 na 4, dobrú príležitosť mal Lušňák, ktorého bekendová strela tesne minula bránku hostí.

05:20
    V prerušenej hre krátko pred vhadzovaním sa do menšej strkanice pustili Scheidl na ľade a zo striedačky hostí Dalhuisen. Rozhodca ich oboch poslal na trestnú lavicu schladiť hlavy.

05:20

04:53

04:27
    Pekna kombinácia domáceho prvého útoku, v poslednom momente však prihrávku Yellow Horna zblokovala obrana hostí.

03:01
    Michalovce zaznamenávajú prvý strelecký pokus. Hanuliak však nemusel zasahovať, pretože Tomova strela bola zblokovaná na ochrannú sieť a hra je prerušená.

02:10
    Nitra si nerozumela pri rozohrávke a dopustila sa zakázaného uvoľnenia.

01:33
    Obe mužstvá prestriedali počas hry a hostia stále bez puku pred vlastným brankárom.

00:40
    Nitra od úvodu v útočnom pásme. Morrisonova strela od modrej bola zblokovaná a Trenčan nemusel zasahovať.

00:02
    Úvodné buly pre Nitru.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Aktéri zápasu sú už na ľadovej ploche, po hymne sa nám stretnutie môže začať.

Domáci maskot Corgi je už na ľadovej ploche a zabáva domácich divákov a taktiež aj sektor hostí, v ktorom sa nachádza niekoľko desiatok fanúšikov hostí, ktorí merali dlhú cestu pod Zobor z východu Slovenska.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, Morrison, Pupák, Versteeg M., Rácz, Kubka, Sloboda, Korím – Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn – Buček, Kollár, Scheidl – Fominych, Lušňák, Koyš – Tábi, Hvizdoš, Hrušík

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Surák) – Vorobjev, Ventelä, Dalhuisen, Kolba, Hančák, Mesikämmen – Korhonen, Lalancette, Spilár – Hričina, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Hvila – Giľák, Toma, Šimun

Rozhodca: Novák, Fridrich – Frimmel, Valo.

Netradične v sobotu sa v Nitra aréne odohrá zápas 35. kola hokejovej Tipsport ligy, kedy sa proti domácej Nitre predstavia Michalovce.
    Bude to súboj tabuľkových susedov, kedy je Nitra so ziskom 45 bodov na ôsmej priečke, Michalovce nazbierali o bod menej a sú deviate avšak majú jeden zápas k dobru.
    V poslednom zápase Nitra na domácom ľade zdolala presvedčivo Detvu 5:1, kedy si dva góly pripísal Morrison a 3 asistencie zaznamenal Yellow Horn. Nitra už neprehrala pred svojimi fanúšikmi 8 stretnutí v rade a túto sériu bude chcieť natiahnuť.
    Michalovce počas ˇŠtefanskéhoˇ kola oddychovali a v poslednom odohratom stretnutí zdolali na svojom ľade Budapešt 5:2. Či bude hrať v prospech hostí dlhšie voľno alebo rozhodne väčšia zohratosť Corgoňov sa dozviete aj z nášho textového prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 33. Morrison (Yellow Horn, Kerbashian), 35. Morrison (Yellow Horn), 39. Versteeg M., 46. Hrušík (Kubka) – 11. Safaralejev (Hvila), 19. Safaraleyev (Linet), 22. Linet (Safaralejev), 53. Hričina (Galamboš, Ventelä), 62. Spilár (Ventelä)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Surák) – Vorobjev, Ventelä, Dalhuisen, Kolba, Hančák, Mesikämmen – Korhonen, Lalancette, Spilár – Hričina, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Hvila – Giľák, Toma, Šimun

Rozhodčí: Novák, Fridrich – Frimmel, Valo